Skoči na vsebino

Mazda CX-60


Alex

Priporočeno sporočilo

pred 50 minutami je ignacij napisal:

UK Autocar review iz revije. Konkretna analiza. So pa izredno slabo ocenili vzmetenje. Res se jim ni posrečilo.

Screenshot_20230517_165659_Facebook.jpg

Screenshot_20230517_165705_Facebook.jpg

Screenshot_20230517_165711_Facebook.jpg

Screenshot_20230517_165716_Facebook.jpg

Screenshot_20230517_165722_Facebook.jpg

Screenshot_20230517_165728_Facebook.jpg

Screenshot_20230517_165734_Facebook.jpg

Screenshot_20230517_165740_Facebook.jpg

Lepota danes žaw ni vse..... 😔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 7 minutami je ignacij napisal:

Iz foruma.

 

 

Screenshot_20230526_122015_Samsung Internet.jpg

Včasih se vprašam v lajfu kaj sem naredil narobe, da moram delat za mizo, da zaslužim za položnice, medtem ko se lahko nekdo vozi v avtu kot tester in za to dobi denarce.

  • Všeč 3
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, NevLado said:

Včasih se vprašam v lajfu kaj sem naredil narobe, da moram delat za mizo, da zaslužim za položnice, medtem ko se lahko nekdo vozi v avtu kot tester in za to dobi denarce.

Jaz sem zadnjič vozil avto z "lane assist" in sem imel res slab občutek, ko me je avto popravljal. Dejansko se boriš proti avtu 🤪

  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je vzupan3 napisal:

Jaz sem zadnjič vozil avto z "lane assist" in sem imel res slab občutek, ko me je avto popravljal. Dejansko se boriš proti avtu 🤪

To tud mene moti in imam na svojem izkopljeno...ocetu za razliko od mene to ustreza in ima vklopljeno...se vedno cudim kako to ko vozim njegov avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo imeli testni avto in je imel to izklopljeno. Pa na dvorišču, za foro, vklopim, da vidim, kako to dela.

Speljem, namerno spustim volan, avto pride že na bankino - nič. Hitro primem volan in popravim smer.

Čez nekaj časa spet poskusim, previdno spustim volan v blagem in preglednem desnem ovinku. Avto nadaljuje naravnost, nič ne popravlja smeri. Si mislim, da mogoče ker itak ni nikogar nasproti. Pridemo do bankine in leva kolesa že zapeljejo na bankino - nič. Spet hitro primem volan in popravim smer.

Spet čez nekaj časa poskusim, spet pridem že na levi rob, lane-assist ne trza. 

Si mislim sam pri sebi, da očitno zadeve nisem vklopil, čeprav sem mislim, da sem.

Šele po petindvajsetih kilometrih smo prišli do take ceste, da je začel ugotavljat, a smo še na svojem pasu ali pa ga zapuščamo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To dela samo tam, kjer so črte na obeha straneh voznega pasu, torej desno črta in levo črta, drugače ne dela. Jaz ga imam drugače izklopljenega, vklopim si ga samo na avtocesti pa še to pretežno v tujini.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je vzupan3 napisal:

Jaz sem zadnjič vozil avto z "lane assist" in sem imel res slab občutek, ko me je avto popravljal. Dejansko se boriš proti avtu 🤪

Nočem bit hudoben ampak tole moti predvsem tiste,ki vozijo skoraj po bankini in preveč po sredinski črti pa povrhu še brez žmigavca....:nevem:

Čez nekaj časa ti pa še rukne ono na displej "čas je za koffe"ker misli avto, da se ti drema.....😉

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

12 minutes ago, Bini said:

Nočem bit hudoben ampak tole moti predvsem tiste,ki vozijo skoraj po bankini in preveč po sredinski črti pa povrhu še brez žmigavca....:nevem:

Čez nekaj časa ti pa še rukne ono na displej "čas je za koffe"ker misli avto, da se ti drema.....😉

Jah, kaj pa vem. Na avtocesti mi je bilo čist v redu (ok, žmigavc moraš dati tudi ko greš iz prehitevalnega na vozni pas, drugače je borba 🤪). Problem je bil na lokalni ovinkasti cesti, ki je ožja in ti tudi ob idealni postavitvi sitnari na ovinku :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo… meni je pa cisto OK… izgleda je problem v nacinu voznje… Zmigavce pa itak uporabljam vedno… tudi, ko se vracam nazaj iz prehitevalnega pasu… Je pa res, da ta lane assist oz. nadgrajeni travel assist veliko (ampak res veliko) bolje deluje na CX-60, kot je prej na 5 let stari CX-5… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ga imam na Focosu 99% vklopljenega in to na high popravljanje in high vibriranje.

 

Vgasnem ga po ovinkasti cesti izven naselja. Torej recimo dravski dolini navzgor. Samo pri meni je to gumbek na žmigavcu, tak da je hiter on off.

 

Težava je samo prehitevanje kolesarjev brez žmigavca. Ali si suveren, ali pa daš žmigavec, če si nežen, te lahko zaflosa v njega.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ga na cx5 tudi uporabljam, malo je moteče samo pri začetku izvoza iz AC kjer on počasi hoče dol. A to se dogaja samo na razcepu za Ptuj v smeri MB, drugje nimam težav 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Shrek napisal:

Za moje pojme brez vezna stvar. Če gledaš na cesto, kar moraš, je to poneumljanje ljudi. 

Jaz vozim avto, ne avto mene. Se pa vozim z avtom. 

Mislim enako a včasih ti lahko pride tudi kaj prav od teh asistenčnih sistemov.... 👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, daj no, včasih imam občutek, da nas imajo za invalide - takšne in drugačne...

 

Avtomatsko vklapljanje brisalcev? Človek, ki ne more z dvema prstoma mignit in premaknit ročico ob volanu, ko začne deževati, nima kaj delat za volanom. 

Človek, ki ob zagonu motorja ne more obrnit stikalo za prižig luči, ni sposoben vozit v prometu.

In tako naprej.

 

Čeprav, če dobro premislim, zadnje čase res srečujem na cesti vedno več ljudi, za katere nisem prepričan, da so res opravili vozniški izpit...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Ah, daj no, včasih imam občutek, da nas imajo za invalide - takšne in drugačne...

 

Avtomatsko vklapljanje brisalcev? Človek, ki ne more z dvema prstoma mignit in premaknit ročico ob volanu, ko začne deževati, nima kaj delat za volanom. 

Človek, ki ob zagonu motorja ne more obrnit stikalo za prižig luči, ni sposoben vozit v prometu.

In tako naprej.

 

Čeprav, če dobro premislim, zadnje čase res srečujem na cesti vedno več ljudi, za katere nisem prepričan, da so res opravili vozniški izpit...

Ni poanta v tem lahko ali ne more vklopit brisalcev , gre se za komot in udobje. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In se vedno je vecina teh sistemov narejenih tako, da ce nekomu ne pase avtomatika, je pac ne uporablja ali pa kupi kaj drugega, bolj zastarelega in seveda tudi za manj denarja  ... :) ... Razvoj gre naprej... in enim je to vsec, drugi bi pa raje ziveli skoraj v srednjem veku :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V čem je bit vožnje pol, če računalnik vozi avto? Men je užitek, da vozim avto, ne da  se vozim z avtom. Vsak ve zase. Brez teh pomagal se vidi kvaliteta voznika. Teslo lahko vsako teslo vozi. 

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ti je uzitek, da vozis avto... si nabavis enega Spacka ali Herbija, ki je dandanes namenjen ravno temu... ljubiteljski voznji :D... Brez kakrsnihkoli asistencnih sistemov, brez klime, brez ABS-a, brez ESR, brez servo volana ... :) ... Ce zelis pa imeti vsaj malo teh asistencnih sistemov, si nabavis enega roadsterja, ki je tudi boljnamenjen uzitku v voznji :D ... 

 

In ljudje smo razlicni ... zato imamo tudi moznost izbire... Sicer izbira ni neskoncno velika... in vedno bos pri kaksnem avtu nasel nekaj, kar ti ni vsec ... Idealnega ni in ga tudi nikoli ne bo ... 

 

Pac eni imajo radi zgodovino, drugi prihodnost, tretji sedanjost .. Vsaka ima svoje prednosti in slabosti ... :P ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.