Skoči na vsebino

Mazda CX-60


Alex

Priporočeno sporočilo

Razumem frustracijo pri izbiranju avta, tud sam sem imel.

 

Sam verjetno pa ko enkrat daš 4x4 in električna drsna vrata, verjetno nikol ni bilo precej neke izbire? Al se motim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka

Jaz bi na tvojem mestu težavo z iskanjem novega avtomobila rešil takole. Našel kar najbolj ohranjeno Mazdo 5 dizel, jo peljal k Trem kronam na zaščito votlih delov in še zaščito podvozja ter s Kitajske naročil DAB+ radio z zaslonom na dotik. Pa bo mir za naslednjih 200 jurjev kilometrov.

 

Da ne omenjam, da za razliko v ceni do novega vozila na tem rabljenem vse vitalne dele 4x zamenjaš. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A verjameš, da je vedno bolj ta opcija v planu.

 

Za 7.000€ mi možakar avto razstavi na sestavne dele, kar je treba zamenjati zamenja, ga restavrira in sestavi na novo nazaj. Je tako uredil že precej starodobnikov iz let od 1960 do 1983. Očitno bo postalo aktualno tudi za tiste, ki niso starodobniki. Če še malo rezerve vzamem zraven, bom za 10.000€ dobil praktično nov avto. Ki bo na trgu sicer vreden mogoče komaj polovico tega denarja. Zdaj pa bodi pameten...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri "starodobnikih" ali raje napisem "restavriranih" avtomobilih, je ponavadi tako, da je realna cena ponavadi precej visja od prodajne cene na trgu... Pri kansih redkih modelih, kjer je veliko povprasevanja, je sicer lahko tudi prodajna cena visja... Ampak Mazda 5 ni ravno med bolj zazeljenimi redkimi modeli... :P ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 27. 5. 2023 ob 7:20 je Slivka napisal:

Ah, daj no, včasih imam občutek, da nas imajo za invalide - takšne in drugačne...

 

Avtomatsko vklapljanje brisalcev? Človek, ki ne more z dvema prstoma mignit in premaknit ročico ob volanu, ko začne deževati, nima kaj delat za volanom. 

Človek, ki ob zagonu motorja ne more obrnit stikalo za prižig luči, ni sposoben vozit v prometu.

In tako naprej.

 

Čeprav, če dobro premislim, zadnje čase res srečujem na cesti vedno več ljudi, za katere nisem prepričan, da so res opravili vozniški izpit...

Jao bože kaj jst berem v tej temi. Bom dal en primer.

 

Voziš se po ovinkasti regionalni cesti, pada zmeren dež, ti držiš volan v levo in tovornjak, ki se pripelje nasproti tebe, vrže cel kup vode na tvojo spredno šajbo.

 

Situaciji:

- voziš avto brez avtomatskih brisalcev: ker pada zmeren dež, imaš verjetno v prvi stopnji ki je intervalna, besno preklapljaš na brisalce a si sredi ovinka kjer moraš zavijat pa še merkat, da ti avto ne zdrsi

- voziš avto z avtomatskimi brisalci: lepo nadaljuješ pot v ovinek mirne duše, ker ti brisalci takoj preklopijo na največjo hitrost in odlijejo tisto odvečno vodo

 

Pa mislim da je tak priemr še najbolj uporaben zate. In isto velja tudi za vse ostale asistenčne sisteme. V tistih 10% pridejo še kako prav.

  • Všeč 6
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ha ha ha ha ha. 

No, tu se vidi, da je to poneumljanje človeka. 

Voznik mora predvidevat, kaj se lahko zgodi in prižgati brisalce. Brez te asistence sem vedno zvozil.

  • Všeč 1
  • Haha 5
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tu se pa res ne vidi tega ... Ali pa sem jaz ze toliko poneumljen, da tega ne opazim... :) ... A ti v dezju pred vsakim ovinkom prizges brisalce? pa pred vsakim ovinkom zmanjsas hitrost na ene 10 km/h, ker vedno lahko okoli ovinka pridrvi nekdo ali nekaj po tvojem pasu? :D ... Vsega se ne da predvidevati... 

 

Res je, da napredek ne gre vedno v pravi smeri... ampak otepati se vsega, kar je bolj sodobno se mi tudi zdi brezveze ... Vecino stvari ni potrebo uporabljati... oz. je se vedno mozno vse izklopiti in upravljati rocno ... (ja vem... vsega se ne da... zato sem napisal, da vecino :) ) ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Shrek napisal:

Ha ha ha ha ha. 

No, tu se vidi, da je to poneumljanje človeka. 

Voznik mora predvidevat, kaj se lahko zgodi in prižgati brisalce. Brez te asistence sem vedno zvozil.

To je tak, če nimaš nekako gre, če pa imaš pa prav pride.... :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj prvi avto je imel "zaug", za senčno stran Trojan čok.

 

Torej moral si pošteno znat vozit hladen avto. Če ne, je trokiral, tresel, ga zalivalo in še marsikaj. Pa zakaj imate potem to elektronsko porihtano, če pa samo pravi dedi smo znali take avte vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj prvi avto je tudi imel zaug ;) (fico) … Pa drugi tudi (Jugo 45)… Jugo niti ni imel pasov zadaj… in ko sem kupil otroski sedez (takrat se niso bili niti obvezni) sem moral najprej na odpad, da sem poceni dobil varnostne pasove … in jih montiral zadaj, da sem lahko sploh otroski sedez pritrdil ;) … Tudi okna so se takrat odpirala z “vinto” ;) … o kaksnem centralnem zaklepanju si lahko le sanjal… Za ficota sem imel dva kljuca… enega za avto zalaufat, drugega za vrata… 

 

Pa se nic ne pritozujem sedaj, ko je vse to malo posobljeno… ;) 

  • Všeč 4
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Jest napisal:

Moj prvi avto je tudi imel zaug ;) (fico) … Pa drugi tudi (Jugo 45)… Jugo niti ni imel pasov zadaj… in ko sem kupil otroski sedez (takrat se niso bili niti obvezni) sem moral najprej na odpad, da sem poceni dobil varnostne pasove … in jih montiral zadaj, da sem lahko sploh otroski sedez pritrdil ;) … Tudi okna so se takrat odpirala z “vinto” ;) … o kaksnem centralnem zaklepanju si lahko le sanjal… Za ficota sem imel dva kljuca… enega za avto zalaufat, drugega za vrata… 

 

Pa se nic ne pritozujem sedaj, ko je vse to malo posobljeno… ;) 

Hvala enako, z razliko da sem s 100 jadino začel..... :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je godlike napisal:

R4 sem imel. In to do leta 2012.

  Ok avto za tiste stare čase, R4ka od Pahorja se pa že trtji krog prodaja.... :bravo:

Noben je noče imet.... 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Jest napisal:

Tu se pa res ne vidi tega ... Ali pa sem jaz ze toliko poneumljen, da tega ne opazim... :) ... A ti v dezju pred vsakim ovinkom prizges brisalce? pa pred vsakim ovinkom zmanjsas hitrost na ene 10 km/h, ker vedno lahko okoli ovinka pridrvi nekdo ali nekaj po tvojem pasu? :D ... Vsega se ne da predvidevati... 

 

Res je, da napredek ne gre vedno v pravi smeri... ampak otepati se vsega, kar je bolj sodobno se mi tudi zdi brezveze ... Vecino stvari ni potrebo uporabljati... oz. je se vedno mozno vse izklopiti in upravljati rocno ... (ja vem... vsega se ne da... zato sem napisal, da vecino :) ) ... 

 

 

Ja, avtomatske brisalce imam na 13 letniku izklopljene, na 08 letniku treba pa non stop drkat po ročki gor in dol. 04 letnik je imela super nastavitev intervalov. In ja, ob dežju zmanjšam hitrost pred vsakim ovinkom in me ne preseneti, če me kdo poškropi oziroma zalije po prvi šipi. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je NevLado napisal:

Jao bože kaj jst berem v tej temi. Bom dal en primer.

 

Voziš se po ovinkasti regionalni cesti, pada zmeren dež, ti držiš volan v levo in tovornjak, ki se pripelje nasproti tebe, vrže cel kup vode na tvojo spredno šajbo.

 

Situaciji:

- voziš avto brez avtomatskih brisalcev: ker pada zmeren dež, imaš verjetno v prvi stopnji ki je intervalna, besno preklapljaš na brisalce a si sredi ovinka kjer moraš zavijat pa še merkat, da ti avto ne zdrsi

- voziš avto z avtomatskimi brisalci: lepo nadaljuješ pot v ovinek mirne duše, ker ti brisalci takoj preklopijo na največjo hitrost in odlijejo tisto odvečno vodo

 

Pa mislim da je tak priemr še najbolj uporaben zate. In isto velja tudi za vse ostale asistenčne sisteme. V tistih 10% pridejo še kako prav.

 

Ampak, roko na srce, kolikokrat pa se ti je to že zgodilo. Meni v vsej moji vozniški karieri še nikoli. Edino, mi je parkrat na AC iz druge strani fliknilo brozgo čez v šajbo. Ampak to je takrat pričakovano.

 

Da ne bo narobe razumljeno, nisem proti avtomatskim brisalcem, ker so načeloma čist ok in se jih da uporabljat na oba načina auto in ročno. Čeprav z Rain-X om na šipi brisalce vsaj na AC-ju ne uporabljam, ampak le pri nižjih hitrostih, kjer voda ne zdrsi dol.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Boss napisal:

 

Ampak, roko na srce, kolikokrat pa se ti je to že zgodilo. Meni v vsej moji vozniški karieri še nikoli. Edino, mi je parkrat na AC iz druge strani fliknilo brozgo čez v šajbo. Ampak to je takrat pričakovano.

 

Da ne bo narobe razumljeno, nisem proti avtomatskim brisalcem, ker so načeloma čist ok in se jih da uporabljat na oba načina auto in ročno. Čeprav z Rain-X om na šipi brisalce vsaj na AC-ju ne uporabljam, ampak le pri nižjih hitrostih, kjer voda ne zdrsi dol.

 

No, najprej odgovor na ta troll. Mene so avtomatski brisalci na prste ene roke rešili iz te situacije naliva vode. Morda pa nekoga niso. :( Kolikokrat v lajfu te je rešilo avtomatsko zaviranje v sili? Morda nikoli, morda te pa enkrat bo. So ti kdaj pozabljene luči izpraznile akumulator? Mogoče ja, mogoče ne. In tako naprej... Te stvari so avtomatizirane z razlogom. Ampak po Slivkini teoriji sem zaradi tega "nesposoben vožnje v prometu".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A debati se po novem reče trolanje... zanimivo.

 

Upam, da vedno kupiš najboljše gume na tržišču in jih menjaš vsako sezono, saj veš lahko se zgodi, da te bodo rešile. Bremze imaš najboljše, servise delaš na polovičen interval, tovor v prtljažniku je vedno pripet, nikoli ne pelješ preko omejitve, ne delaš prekrškov itd itd.

 

Nič te ne zafrkavam, ampak tolk je vedno enih možnih faktorjev, da verjetno v tej zgodbi je avtomatski brisalec še najmanj pomemben za varnost. @Slivka je mogoče bil res mal grob ampak kot sem razumel je bilo bolj mišljeno, da kdor ne zna tudi ročno vklopit določenih zadev je pač nesposoben za vožnjo. Če na izpitu ne prižgeš brisalcev v dežju namreč avtomatsko padeš in ti s tem povedo, da si nesposoben za vožnjo.

 

Pa da ne bo zgledalo kot, da sem se karkoli spravil nate, bom se še sam posul s pepelom. Imam avtomatsko prižiganje luči, ki deluje v 99,9% primerih bolj odlično od odličnega. Ampak pri dovolj svetlobe pa kljub temu, da je cesta mokra in gume pršijo vodo vsepovsod, se avtomatsko ne prižgejo glavne luči in ostaja samo na dnevnih spredaj. Nekaj časa nazaj peljem proti Vrhniki in šele po 10km take vožnje porajtam, da mi lučka za prižgane luči ne gori. Se pravi sem bil na dnevnih ves ta čas. Sem zdaj bolj pozoren na to, ampak koliko ljudem pa se niti ne sanja, da avtomatika ni vsemogočna in to je verjetno glavni problem avtomatizacije vsega mogočega - sej je fino, a po drugi strani pa ratujemo vozniško otopeli.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj sem si dopisoval s Slovencem, ki živi v Luxemburgu in je kupil novega PHEV CX60 z vsemi paketi in panoramsko streho za 53k. Pri nas po ceniku to stane 65k. Toliko o cenah pri nas.

Popravljeno od ignacij
  • Začuden 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem ima Luxemburg nizjo davcno stopnjo ... Ce sem prav nasel, je tam 16% ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Jest napisal:

Kolikor vem ima Luxemburg nizjo davcno stopnjo ... Ce sem prav nasel, je tam 16% ... 

 

Sm kmet an s hribu doma, pa mi matematika ni šla prou preuč. To še ločm, de 2 piva sta več kot 1 pivo, kej več pa ne. Ma če sem prou izračunu, je razlika v ceni 22%, razlika v davčni stopnji pa 6%... Alora, ni vse samo v davčni stopnji...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je... Ni vse samo v davcni stopnji... samo so lahko tudi se drugi dejavniki... Treba bi bilo videti racun, ce je naveden znesek brez dodatnih dajatev... Ker poleg DDV so avtomobili obremenjeni se z drugimi dajatvami in ponekod imajo tudi se olajsave... V Nemciji recimo so do konca 2022 pravno pri hibridih imeli se subvencijo v visini 4.500€ ... Ne vem, kako je v Luxemburgu ... Pac treba je upostevati vse te dejavnike, ki vplivajo na ceno na posameznem trziscu ...  

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Jest napisal:

Res je... Ni vse samo v davcni stopnji... samo so lahko tudi se drugi dejavniki... Treba bi bilo videti racun, ce je naveden znesek brez dodatnih dajatev... Ker poleg DDV so avtomobili obremenjeni se z drugimi dajatvami in ponekod imajo tudi se olajsave... V Nemciji recimo so do konca 2022 pravno pri hibridih imeli se subvencijo v visini 4.500€ ... Ne vem, kako je v Luxemburgu ... Pac treba je upostevati vse te dejavnike, ki vplivajo na ceno na posameznem trziscu ...  

 

 

 

 

 

Pravim, da v matematiki nisem nikoli blestel. Je pa zdaj bolj jasno, od kod razlika...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V soboto sem na Vrhniki opazil eno crno Mazda CX-60 s tablico GO FLOYD ... pa na vratih je imel tudi nalepko Pink Floydovega albuma "The Dark Side of the Moon" :D 

 

image.png

 

 

PLATESMANIA.COM

Mazda CX-60 1st gen (KH), 2022– (Nova Gorica) License plate of Slovenia, License plate. Photo of car

 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.