Skoči na vsebino

Mazda 6, 2014 2.2 -175km- VISOKA PORABA GORIVA


Priporočeno sporočilo

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Če se ne motim, so bili na Mazda servisu pozorni na Injector correction value, ki naj ne bi presegal vrednosti +-1. Na drugem servisu so povohali  šibko - če smrdi po gorivu in povedli, da so kar nekaj injektorjev zamenjali že pod garancijo. 😲

Tale, da so povohali šipko pa zmaga. Sploh ne rabijo nekih aparatur za diagnozo. 😄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hahah, tale res zmaga da povohajo šipko za olje. 😁

Pri @Hixxyjevi M6 je v olju zdaj že pri drugi analizi bilo ugotovljeno gorivo v olju in to v velikih količinah, pri pri analizi čez 10%., zdaj pri tej analizi pa 9,1%.

Kar nakazuje na možne težave z injektorji. 

 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Aless napisal:

Hahah, tale res zmaga da povohajo šipko za olje. 😁

Pri @Hixxyjevi M6 je v olju zdaj že pri drugi analizi bilo ugotovljeno gorivo v olju in to v velikih količinah, pri pri analizi čez 10%., zdaj pri tej analizi pa 9,1%.

Kar nakazuje na možne težave z injektorji. 

 

 

Res bi bilo pametno, da bi dal pregledati injektorje. Ker toliko nafte v olju je vseeno malo preveč. Edino, če bi res vozil samo mestne, kratke vožnje z vsakokrat  prekinjenimi  regeneracijami bi razumel. Pa še takrat ne verjamem, da bi bilo 9% nafte v olju. Če upoštevamo, da gre ob menjavi noter točno 5 litrov olja, je nafte skoraj 5 dcl. 🤔

Čudi me, da nivo olja ni bližje   oznaki X na merilni palčki olja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Alex napisal:

Res bi bilo pametno, da bi dal pregledati injektorje. Ker toliko nafte v olju je vseeno malo preveč. Edino, če bi res vozil samo mestne, kratke vožnje z vsakokrat  prekinjenimi  regeneracijami bi razumel. Pa še takrat ne verjamem, da bi bilo 9% nafte v olju. Če upoštevamo, da gre ob menjavi noter točno 5 litrov olja, je nafte skoraj 5 dcl. 🤔

Čudi me, da nivo olja ni bližje   oznaki X na merilni palčki olja. 

 

Možno je da žere kaj olja in zato ni opazit na merilni šipki viška olja🤔

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Aless napisal:

 

Možno je da žere kaj olja in zato ni opazit na merilni šipki viška olja🤔

Če bi žrla, bi bile izpušne cevi verjetno črne. 🤔V bistvu nisem še videl črnih izpuhov na mazda dizlih- skayactiv. 

Tudi pri tistih z 200Kkm + ne. 

Vse imajo čiste kot benzinarji.

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Janez007 napisal:

Kolega ima Hondo CRV l.2010 2.2 dizel od začetka. Sedaj ima 240.000 km, veliko se vozi tudi na kratke razdalje. Edina stvar z omembe vrednim stroškom je bilo popravilo injektorjev pri 220.000 km (cca 1500€). Za regeneracije, dpf, in podobne štose sploh ne ve.

 

Kolikor vem pa ima Mazda s temi dpf in regeneracijami težave že od samega začetka, od leta 2005 naprej. In ves čas isti izgovor "preveč kratkih voženj" ?zmeden?

Jaz imam accord 2008 2.2 dizel ze 13 let, servis na 20kkm, za dpf sploh nisem slisal do zdaj... sej zdej tudi naj nebi mel tezav z tem,usaj upam da bom. 👌😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je binel napisal:

Jaz imam accord 2008 2.2 dizel ze 13 let, servis na 20kkm, za dpf sploh nisem slisal do zdaj... sej zdej tudi naj nebi mel tezav z tem,usaj upam da bom. 👌😁

Pa ga ti sploh imaš?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je mazdaman napisal:

Pa ga ti sploh imaš?

Če ima zadnji dizel iDtec model ga ima, če ima pa še prejšnji model iCdti pa ne, sta bila pa oba modela na voljo še/že v letu 2008😉👍🤭

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...
Pred eno uro je SpEkTr napisal:

ČIm manj bi rekel, pri zdravem avto tja do 6g/l recimo, kolikor pa berem, so pa pri težavah z injektorji vrednosti tudi preko 100g/l.

Mah ne vem SpEkTr, če se gre na te parametre zanašat. Na CD175, na katerem sem želel narediti doktorat, pa prej obupal, je bila ta vrednost med 1-6, tudi vse ostalo OK. Regeneracije pa vsaj 2 x prepogoste. Nobeden od serviserjev si ni upal postaviti diagnoze oz. je bil avto za njih odličen in zdrav. So pa vsi sumili injektorje. :) Lahko pa je N različnih vzrokov in njihovih kombinacij. :(

 

To se pa lahko zgodi, če je material tako poceni ... spodaj je z enega od tujih forumov:  😀

"Problem vibracij je bil rešen. In vse to zaradi mehanikov, ki so se oglaševali kot strokovnjaki za mazde. Fant mi je pod enega od injektorjev dal 2 podložki. Kolikor lahko vidim, je bil to tudi vzrok za pogosto vžiganje dpf. Dobra stvar je, da je nekdo drug čim prej poskrbel za avto in upam, da bo zdaj vse v redu. Eden od plusov vseh teh ukrepov je, da je bil sesalnik očiščen, saj sem iskal nasvete tukaj na forumu."

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je SpEkTr napisal:

Mja, sej 100% seveda ni, je pa logično da ko šoba mal ščije potem tudi tukaj gre malo mimo. Vprašanje pa če je bila tvoja težava res povezana z injektorji. 

 

Kaj so pa tukaj naredili? 2 podložki pod injektor??

Po principu "od viška ne boli glava" 😀

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Mah ne vem SpEkTr, če se gre na te parametre zanašat. Na CD175, na katerem sem želel narediti doktorat, pa prej obupal, je bila ta vrednost med 1-6, tudi vse ostalo OK. Regeneracije pa vsaj 2 x prepogoste. Nobeden od serviserjev si ni upal postaviti diagnoze oz. je bil avto za njih odličen in zdrav. So pa vsi sumili injektorje. :) Lahko pa je N različnih vzrokov in njihovih kombinacij. :(

 

To se pa lahko zgodi, če je material tako poceni ... spodaj je z enega od tujih forumov:  😀

"Problem vibracij je bil rešen. In vse to zaradi mehanikov, ki so se oglaševali kot strokovnjaki za mazde. Fant mi je pod enega od injektorjev dal 2 podložki. Kolikor lahko vidim, je bil to tudi vzrok za pogosto vžiganje dpf. Dobra stvar je, da je nekdo drug čim prej poskrbel za avto in upam, da bo zdaj vse v redu. Eden od plusov vseh teh ukrepov je, da je bil sesalnik očiščen, saj sem iskal nasvete tukaj na forumu."

Dpf je praktično zadnja stran v "verigi" pogona. Tako da pri dpf lahko na prepogoste regeneracije vpliva praktično vse :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.