Skoči na vsebino

Keramična zaščita in podobno


Denlub

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni, zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z keramično zaščito laka in platišč svojega vozila? In če, kje ste to opravili, kakšna je bila cena, se to splača?

Če bo vse po sreči bom tudi sam kmalu Zoom Zoom voznik (beri: presedlal iz Audi a3 1.9tdi 2009 v novo CX-30 esky-g 122). Polovico foruma sem že iz firbca prečital, pa nisem nikjer zasledil te teme. Veselim se da bom član te elitne avtomobilske lige :)in da bom z vami delil svoje izkušnje in občutke moje prve Mazde. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobrodošel med nas Mazdaše....:prstgor: ( vedno več nas je CX30tk in še po vrhu bencinark...:jupiii:)

Mislim,da ti bo @Alex pomagal pri tem vprašanju,saj ima najlepšo rdečo M6 na tem forumu :bravo:. Jaz sem samo plastiko zaščitil....👍 Si že kupil avto ali še razmišljaš o nakupu g122?

Pa srečno vožnjo ......:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes bom plačal aro, in nato v začetku novega leta prevzel avto. Upam da to leto čimprej mine:D..aja a mogoče kdo ve kakšne zimske gume pridejo poleg Mazde na 18col?sem se uspel dogovoriti da en par dobim gratis, dve pa moram doplačati..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imamo temo o avtokozmetiki, lahko tam napišeš, oz bo moderator predstavil. Odgovor; da keramiko se splača(tudi ni draga) je pa par korakov prej kako pripraviti lahk pred nanosom.
 

Je pa toliko lahko to narediti, da lahko sam če imaš čas.
 

Drugače pa:

WWW.POLIGLOB.SI

Poliranje vozil, poliranje prask, poliranje poškodb, globinsko čiščenje, kemično čiščenje, obnova žarometov

 

WWW.SPOLIRAJ.SI

Trgovina podprta s PrestaShop

 

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Denlub napisal:

Danes bom plačal aro, in nato v začetku novega leta prevzel avto. Upam da to leto čimprej mine:D..aja a mogoče kdo ve kakšne zimske gume pridejo poleg Mazde na 18col?sem se uspel dogovoriti da en par dobim gratis, dve pa moram doplačati..

Kje kupuješ,če ni skrivnost?😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Denlub napisal:

Danes bom plačal aro, in nato v začetku novega leta prevzel avto. Upam da to leto čimprej mine:D..aja a mogoče kdo ve kakšne zimske gume pridejo poleg Mazde na 18col?sem se uspel dogovoriti da en par dobim gratis, dve pa moram doplačati..

Svakinja je dobla na 2ki 16" Vredestonke.😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Pri njih se kar držijo rokov,še predčasni so včasih....😃 Popusti so še kaj aktualni.....🤔

Lahko tudi na z.s.

Baje bodo zaradi pomanjkanja vezij v avto.industriji vse cene avtomobilov šle v novem letu gor oziroma ne bo nekih bajnih popustov, kolegica dobi od očeta novo CX-5 in so mu prav tako rekli da naj avto vsaj zara to leto in tako dobi nek popust,ker ga drugo leto verjetno ne bodo mogli dati, saj dobijo zgolj nekje en ducat novih CX-5 za vso Slovenijo..popusta je bilo 1500e pa 2 zimski gumi😅..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Denlub napisal:

Baje bodo zaradi pomanjkanja vezij v avto.industriji vse cene avtomobilov šle v novem letu gor oziroma ne bo nekih bajnih popustov, kolegica dobi od očeta novo CX-5 in so mu prav tako rekli da naj avto vsaj zara to leto in tako dobi nek popust,ker ga drugo leto verjetno ne bodo mogli dati, saj dobijo zgolj nekje en ducat novih CX-5 za vso Slovenijo..popusta je bilo 1500e pa 2 zimski gumi😅..

Aha še vedno 1500€  od uvoznika ostalo je pa na trgovcu in sposobnosti kupca pri cenkanju....:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čestitke in upam da ti čim prej mine čakanje....

Keramiko bi dal obvezno. To potem ne ščiti pred kamenčki ampak ima Mazda zelo malo debeline barve in laka in bo keramika še malo dodala zraven....

Letos sem kupil svojo prvo Mazdo in sem vse prebrskal o motorjih, menjalnikih ... samo nisem začuda zasledil, da je barva veliko tanjša kot pri recimo nemških znamkah. Za mojo barvo naj bi celotna debelina bila samo 85 mikronov (rdeča naj bi imela cca 110). Skratka avto je bil na zalogi in je imel mikroskopske krožne rise, ki so bili vidni na soncu. Mene je to motilo in so mi rekli, da bo njihov ličar pogledal. Ker naj nebi bilo še vedno ok so dali še enemu strokovnjaku za pogledati. Ker sem bil že paničen zaradi toliko strokovnjakov sem izrecno zahteval,  da naj mehansko nič ne delajo na barvi. In glej ga zlomka.... izvem, da je prvi strokovnjak prvo poliral na grobo in potem še na fino. Ta drugi,  ki je samo pogledal, pa je isto nekaj poliral. Rise so spravili ven ampak je bil avto poliran vsaj 3 X.

Ko sem spraševal za keramiko mi je izmeril debelino in je ostalo na strehi še 35 mikronov, drugje pa pod 50 povprečno. In mi je rekel,  da on nebi nič več počel z barvo. Ker za nanos keramike je treba spet polirati.

Mazda servisu sem zaupal, ker kaj pa v primeru karambola, sej takrat se tudi barva. Tako, da bolje izbrati dobrega in izkušenega strokovnjaka za keramiko, ker pred nanosom se avto tudi polira in naj bo čim manj odstranjevanja laka.

 

Upam da nisem bil predolg....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Volume napisal:

Čestitke in upam da ti čim prej mine čakanje....

Keramiko bi dal obvezno. To potem ne ščiti pred kamenčki ampak ima Mazda zelo malo debeline barve in laka in bo keramika še malo dodala zraven....

Letos sem kupil svojo prvo Mazdo in sem vse prebrskal o motorjih, menjalnikih ... samo nisem začuda zasledil, da je barva veliko tanjša kot pri recimo nemških znamkah. Za mojo barvo naj bi celotna debelina bila samo 85 mikronov (rdeča naj bi imela cca 110). Skratka avto je bil na zalogi in je imel mikroskopske krožne rise, ki so bili vidni na soncu. Mene je to motilo in so mi rekli, da bo njihov ličar pogledal. Ker naj nebi bilo še vedno ok so dali še enemu strokovnjaku za pogledati. Ker sem bil že paničen zaradi toliko strokovnjakov sem izrecno zahteval,  da naj mehansko nič ne delajo na barvi. In glej ga zlomka.... izvem, da je prvi strokovnjak prvo poliral na grobo in potem še na fino. Ta drugi,  ki je samo pogledal, pa je isto nekaj poliral. Rise so spravili ven ampak je bil avto poliran vsaj 3 X.

Ko sem spraševal za keramiko mi je izmeril debelino in je ostalo na strehi še 35 mikronov, drugje pa pod 50 povprečno. In mi je rekel,  da on nebi nič več počel z barvo. Ker za nanos keramike je treba spet polirati.

Mazda servisu sem zaupal, ker kaj pa v primeru karambola, sej takrat se tudi barva. Tako, da bolje izbrati dobrega in izkušenega strokovnjaka za keramiko, ker pred nanosom se avto tudi polira in naj bo čim manj odstranjevanja laka.

 

Upam da nisem bil predolg....

Samo tudi keramika ima rok trajanja. Ni večna. Sodelavec je kar zasoljeno plačal za njo in po niti dveh letih je bolj kot ne ni več.

Čudi me, da so te holograme polirali z grobo polirno pasto.🤔 Tega se na novi barvi nikoli ne počne. Grobe polirne paste so namenjene starejšim, zanemarjenim barvam ponavadi pred plastelinom. Dovolj bi bilo, da bi tvojo spolirali z fino polirno pasto  (fina 2500), katera ne pobere skoraj nič zgornjega prozornega zaščitnega laka. 

Če so res pobrali dol tudi do 50 mikronov so res   šalabajzerji. 🙄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Volume napisal:

Se strinjam Alex, keramika drži leto največ dve. Potem je treba obnavljati. 

Slepo sem zaupal Mazda servisu, saj oni najbolj poznajo svoje barve. Saj so tanjše barve pri Mazdi že nekaj časa. 

Totalno porazno....

🤏🙈😓

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Keramika zdrži še majn prej od 6mes do 2 let(od slabše do boljše), je pa res da je takrat barva fajn zaščitena. Holograme lahko sam spraviš enostavno dol, barvo pa moraš samo oprat z nevtralnim šamponom(da nima voskov in teh monad) pa je pripravljena na keramiko(razmastiš jo potem še dodatno z čistilom ki pride v kompletu ali pa ga dokupiš). Kompletni keramike za celoten avtomobil pa gredo od 110€ dol, nanos je prepost. Tko da če vam ni težko dat 110€/na dve leti, si lahko to komot sami naredite. Da pa keramika še dodaten globok sijaj barvi.

En primer kompleta:

gyeon-q-syncro-50ml.jpg
WWW.OPERI-AVTO.SI

Keramična zaščita laka

Ta je boljši in zdrži 2 leti.

 

Naj vsam majhne količine ne prestrašijo, to se stavi na nanosno gobico v kapljicah in pokrije veliko površino.

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Volume napisal:

Se strinjam Alex, keramika drži leto največ dve. Potem je treba obnavljati. 

Slepo sem zaupal Mazda servisu, saj oni najbolj poznajo svoje barve. Saj so tanjše barve pri Mazdi že nekaj časa. 

Totalno porazno....

Res je, da so tanjše barve. A ne vse. Le te specialne metalne. Ta soul rdeča je tako tanka prav zaradi efekta globine, ki ga dosežejo z nanosom dveh različnih barv. 

Seveda, trpi pri tem obstojnost barve (kamenčki). Sicer pa še nisem slišal za primer, da bi kdo samo s poliranjem prišel "skozi" zaščitni lak. 

Tipično kompletno poliranje(plastelin, groba pasta, srednje groba, fina pasta) "odnese" od 7 - 10 mikronov barve. Tukaj govorimo o poliranju starega laka, ki je kontaminiran z železnimi delčki in ostalo umazanijo, ki jo poberemo s ceste. Drugače pa je s samo fino osvežitvijo barve (poliranje z fino pasta). Tak postopek lahko uporabimo tudi parkrat na leto brez bojazni. 

Bj je pomemben zaščitni vozek, ki ga nanesemo na koncu. Dobri in kvalitetni voski  lahko tudi zdržijo do pol leta. 

In dajo barvi nenormalno globino in lesk. 

Sam lesk je pa odvisen od tega, koliko je površina ravna in brez prask(tudi mikroskopskih). Takrat je večji odboj svetlobe pod kotom in s tem večji lesk. 

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst tudi mislim, da je treba fejst drgnit, da gre dost laka dol... mogoče pa je bilo že v štartu malo barve....ali pa res šalabajzersko delano.....pri meni je meril 2 X, vmes še skalibriral in je bila hauba povprečno 50 mikronov, veliko od tega tudi samo 40. Bolj me moti, da so pri meni še pri drugem spet polirali. Čeprav sem izrecno rekel, da mehansko nič ne delajo. 

Kar se pa tiče nanašanja keramike sam. Nisem se še spravil. Sem pa gledal, da je treba aplikator pogosto menjavati, ker hitro rata trd in posledično lahko naredi praske. Več kot kakšen sealant nisem osebno nanašal sam.

Mogoče kaj več nasvetov od izkušenejših članov.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če nočeš reskirat in hočeš poceni varijato je tudi polimerni-nano premaz dorba rešitev, ga dobiš v spreju, naneseš na mikrofibro vtreš v barvo iz s čisto krpo obrišeš.

 

primer takega je Sonax ProfiLine Polymer Net Shield, zdrži pa do 6mesecev

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Jaz tudi razmišljam o keramiki, sem vprašal tukaj enega lokalca in pravi da s poliranjem odnese cca 2 mikrona, potem pa nanese gor keramiko.

 

Razmišljam edino da bi dal haubo v folijo prozorno, ostalo pa v keramiko. 

 

A mi lahko kdo razloži kako je s pranjem keramike, a potem ko se to začne "sperat" dol nastanejo lise tko kot pri vosku? Moram potem to skos obnavljat?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@NevLadoSem imel tudi jaz pomisleke glede keramike, pa ti povem, da mi nikakor ni žal. Vsa umazanija gre takoj dol že samo, če na hitro z vapom potegneš in se avto spet sveti. Kot je meni bilo razloženo se ravno pri odtekanju vode vidi koliko je že obrabljena keramika. Obstojnost (in kvaliteta) je različna. Preveri s katero firmo dela. Meni je delal s GTehniq, ki dajejo kao 5let garancije. Vendar mi je mojster sam že na začetku povedal, da je realna maksimalna obstojnost 3 leta. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Liuch napisal:

@NevLadoSem imel tudi jaz pomisleke glede keramike, pa ti povem, da mi nikakor ni žal. Vsa umazanija gre takoj dol že samo, če na hitro z vapom potegneš in se avto spet sveti. Kot je meni bilo razloženo se ravno pri odtekanju vode vidi koliko je že obrabljena keramika. Obstojnost (in kvaliteta) je različna. Preveri s katero firmo dela. Meni je delal s GTehniq, ki dajejo kao 5let garancije. Vendar mi je mojster sam že na začetku povedal, da je realna maksimalna obstojnost 3 leta. 

Sodelavec je dal keramiko lansko leto pri renomirani delavnici za poliranje avtov na svoji rdeči kii in po letu dni je ni skoraj nič več gor. Odvisno je predvsem od tega, s kako kvalitetnimi šamponi pereš avto, ali ročno ali v avtopralnici, koliko voziš po slanih cestah, ali imaš garažo ali je avto zunaj na soncu, slani... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Alex napisal:

Sodelavec je dal keramiko lansko leto pri renomirani delavnici za poliranje avtov na svoji rdeči kii in po letu dni je ni skoraj nič več gor. Odvisno je predvsem od tega, s kako kvalitetnimi šamponi pereš avto, ali ročno ali v avtopralnici, koliko voziš po slanih cestah, ali imaš garažo ali je avto zunaj na soncu, slani... 

Vpliva tudi to ja, vsekakor. Vendar jaz bi rekel, da bolj kot to sama kvaliteta keramike in predpriprava. Se pravi, da so mu jo brezplačno obnovili? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Liuch napisal:

Vpliva tudi to ja, vsekakor. Vendar jaz bi rekel, da bolj kot to sama kvaliteta keramike in predpriprava. Se pravi, da so mu jo brezplačno obnovili? 

Res je. Ne, niso obnovili. Naštevali so točno te vzroke za to, da je šla dol z avta. Pa se je lahko slikal. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

Res je. Ne, niso obnovili. Naštevali so točno te vzroke za to, da je šla dol z avta. Pa se je lahko slikal. 

Največji problem je ta, da se folk ne pozanima mal prej in samo na ceno gleda, kje ga bo prišlo najceneje. Namreč večina sliši samo ime keramika in misli, da je to to. Potem pa vidiš na fb video oglase za poceni nanos - tam pa tip kar z pištolo prešprica. 

Kvalitetna keramika ni poceni isto kot npr. šamponi - pa to ti itak še bolj poznaš. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.