Skoči na vsebino

Keramična zaščita in podobno


Denlub

Priporočeno sporočilo

Pravkar je Liuch napisal:

Največji problem je ta, da se folk ne pozanima mal prej in samo na ceno gleda, kje ga bo prišlo najceneje. Namreč večina sliši samo ime keramika in misli, da je to to. Potem pa vidiš na fb video oglase za poceni nanos - tam pa tip kar z pištolo prešprica. 

Kvalitetna keramika ni poceni isto kot npr. šamponi - pa to ti itak še bolj poznaš. 

Prav imaš. Kvaliteta se plača pa, tudi verjamem, da dlje traja. Predvsem priprava je pomembna, da je vse lepo razmaščeno od prehodnih voskov, umazanije, slabih šamponov. Marsikdo ne ve, da naredi z nekvalitetnim  avto šamponom več škode laku kot koristi. Veliko ljudi misli tudi, da so zaščitni premazi na laku, ( naravni voski, sintetični, keramični premazi, nano premazi) le zaradi lepote in leska. Ne, to storimo zato, da zaščitimo avtolak pred "kislim" dežjem, nečistočami v zraku, soljo na cesti, kislimi ptičjimi  iztrebki itd. Vse skupaj gre dol izredno lahko, se ne zažre v lak. In ja, seveda je takšen avto tudi lepši na pogled. 😉

Tako, da sam vedno podpiram vse, ki kaj naredijo za zaščito avtolaka,raznih  plastik na avtu, gum... 

Vse te stvari  vam bodo  hvaležne še veliko let. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Teh keramik ej malo morje sem celo študijo naredil in potem zveš da kao 3 letne zdržijo manj od enega leta, da ne govorim enih forah vsako leto obnavlajt keramiko. Koji k... bompol plačal nekomu 500EUR potem pa še letno 100-200EUr za obnovo. A ni fora da jo daš gor in če je 3 letna da saj dve leti imam mir? Če bi jaz delal keramiko bi na primerih teh pacientov dal doživljensko garancijo na keramiko, če je moram vsako leto obnavlajt in prat z PH nevtralnimi šamponi. Jebeš to. Nej dela če že dam gor in plačam. 

 

Tole sem zasledil na youtube menda je top pa neke certifikate imajo, ali im kdo izkušnje z njo?

 

WWW.FACEBOOK.COM

2.546 views, 47 likes, 7 loves, 2 comments, 23 shares, Facebook Watch Videos from Nasiol: A quick review of Nasiol products by a true industry insider 🙌🎉 Thank you Cameron ❤️ @cameronchoulagh...

 

 

Ri nas sm jo našel na uradni strani www.nasiol.si  keramični premaz za avto

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SamurajLover napisal:

Teh keramik ej malo morje sem celo študijo naredil in potem zveš da kao 3 letne zdržijo manj od enega leta, da ne govorim enih forah vsako leto obnavlajt keramiko. Koji k... bompol plačal nekomu 500EUR potem pa še letno 100-200EUr za obnovo. A ni fora da jo daš gor in če je 3 letna da saj dve leti imam mir? Če bi jaz delal keramiko bi na primerih teh pacientov dal doživljensko garancijo na keramiko, če je moram vsako leto obnavlajt in prat z PH nevtralnimi šamponi. Jebeš to. Nej dela če že dam gor in plačam. 

 

Tole sem zasledil na youtube menda je top pa neke certifikate imajo, ali im kdo izkušnje z njo?

 

WWW.FACEBOOK.COM

2.546 views, 47 likes, 7 loves, 2 comments, 23 shares, Facebook Watch Videos from Nasiol: A quick review of Nasiol products by a true industry insider 🙌🎉 Thank you Cameron ❤️ @cameronchoulagh...

 

 

Ri nas sm jo našel na uradni strani www.nasiol.si  keramični premaz za avto

Sodelavec jo je dal gor na novi kii. Zdržala je pa točno dobro leto. Plačal je  350€.Sedaj se dajeta z tem modelom, ki mu je obljubil triletno zaščito, da mu ponovno nanese to na avto in to zastonj. Ne vem, če bo kaj dosegel. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem kaj kompliciras. Kupi keramicno za 50e pa si sam naredi zascito. Ko bos pa moral avto 3 x oprati, s plastilinom scistiti, trikrat spolirati in sele potem zascititi s keramicno zascito potem pa nebos tako pametn, zakaj je tako drago.

Da ne govorim, da nimas ne sestavin, orodja in znanja da to naredis. 

Da operes avto tako, kot se zagre in samo spoliras bos zabil 6-8h. Kje je potem se vse ostalo.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Če bo mogoče koga zanimalo. 

Ta keramična zaščita res deluje. Z njo se lahko namaže praktično vse (od laka, luči, plastik (to pride v poštev za naše cx30 😄) do platišč in gum. 

Če premažemo avtomobilski  lak z njo naj bi zaščita delovala vse do enega leta. Seveda moramo nanesti dva sloja sredstva  v razmaku 24 ur (na opran avto, lahko tudi brez priprave - odstranitve rje, poliranja...). Če avto prej pripravimo bo rezultat seveda še boljši. 

Nanos sredstva je otroško lahek - pošpricaš in takoj obrišeš ter z čisto krpo spoliraš do visokega sijaja. 😊

To mi je predlagal en profesionalni detailer. To sicer naj ne bi bil profesionalni izdelek a za nas ostale je odličen. 

Da ne bo kdo pomislil, da dobim kaj od promocije. 😊 Nisem prodajalec. 😊IMG_20220901_131640__01.jpg

 

 

  • Všeč 2
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Alex napisal:

Če bo mogoče koga zanimalo. 

Ta keramična zaščita res deluje. Z njo se lahko namaže praktično vse (od laka, luči, plastik (to pride v poštev za naše cx30 😄) do platišč in gum. 

Če premažemo avtomobilski  lak z njo naj bi zaščita delovala vse do enega leta. Seveda moramo nanesti dva sloja sredstva  v razmaku 24 ur (na opran avto, lahko tudi brez priprave - odstranitve rje, poliranja...). Če avto prej pripravimo bo rezultat seveda še boljši. 

Nanos sredstva je otroško lahek - pošpricaš in takoj obrišeš ter z čisto krpo spoliraš do visokega sijaja. 😊

To mi je predlagal en profesionalni detailer. To sicer naj ne bi bil profesionalni izdelek a za nas ostale je odličen. 

Da ne bo kdo pomislil, da dobim kaj od promocije. 😊 Nisem prodajalec. 😊IMG_20220901_131640__01.jpg

 

 

To je od Turtle Wax?

 

Jaz imam njihov vosek za moker nanos, top shit zadeva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je g.Wankel napisal:

Uporabljam že nekaj časa, samo ne to, ampak rdečo embalažo. Pa sem bil prej na Carpro, Shinygarage itd. Pa je ta čist super!

Ja, tudi rdeča plastenka je super. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Če bo mogoče koga zanimalo. 

Ta keramična zaščita res deluje. Z njo se lahko namaže praktično vse (od laka, luči, plastik (to pride v poštev za naše cx30 😄) do platišč in gum. 

Če premažemo avtomobilski  lak z njo naj bi zaščita delovala vse do enega leta. Seveda moramo nanesti dva sloja sredstva  v razmaku 24 ur (na opran avto, lahko tudi brez priprave - odstranitve rje, poliranja...). Če avto prej pripravimo bo rezultat seveda še boljši. 

Nanos sredstva je otroško lahek - pošpricaš in takoj obrišeš ter z čisto krpo spoliraš do visokega sijaja. 😊

To mi je predlagal en profesionalni detailer. To sicer naj ne bi bil profesionalni izdelek a za nas ostale je odličen. 

Da ne bo kdo pomislil, da dobim kaj od promocije. 😊 Nisem prodajalec. 😊IMG_20220901_131640__01.jpg

 

 

Ok...super..morem tudi to nabavit ta cx30 😁😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Se pravi se to aplicira kot vosek v sprayu...me pa zanima, koliko boljše je to potem :)

V bistvu ga naneseš z mikro. krpo na tanko na lak in na ostalo in ga dobro spoliraš. Drugi dan vajo ponoviš. Na you tube je veliko videov, kjer ga perejo z šamponi, pa razmaščevalci, in zdrži do 25 takih agresivnih poskusov. Voda po tem še vedno lepo odteka dol. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Ima kdo kakšno rešitev za mačje kremplje na havbi? Se mi zdi da so kar globoki risi, barva je šla dol...

Kupi retuširno barvo(na uradnem servisu). Nato z majhnim čopičem na tanko (večkrat) pobarvaš te "kremplje". 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Scr3am napisal:

Zakaj celo podvozje ne naredijo iz pocinkanega pleha da ne rjavi? Ali pa podvozje ze serijsko zascitijo z raznimi spreji?

Ni ekonomske računice. Sploh za veliko serijske avte.

 

Nekateri proizvajalci avt voskajo votle dele podvozja tudi samo za severne države EU.

Za nas "jugoviče" pa naj prerjavi čimprej.

 

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Ni ekonomske računice. Sploh za veliko serijske avte.

 

Nekateri proizvajalci avt voskajo votle dele podvozja tudi samo za severne države EU.

Za nas "jugoviče" pa naj prerjavi čimprej.

 

 

Retorično vprašanje zahteva retoričen odgovor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi nanos. Res je enostavno delo z njim in hitro opravljeno. Za cel avto (vključno z lučmi, plastiko , feltnami, sem porabil pribl. 20 min. Jutri drugi sloj. Je pa na dotik res zelo, zelo gladko. Krpa kar sama zdrsne s prednje havbe. 😊

IMG_20220902_084259-01.jpeg

 

IMG_20220902_084333.jpg

Popravljeno od Alex
  • Všeč 4
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Prvi nanos. Res je enostavno delo z njim in hitro opravljeno. Za cel avto (vključno z lučmi, plastiko , feltnami, sem porabil pribl. 20 min. Jutri drugi sloj. Je pa na dotik res zelo, zelo gladko. Krpa kar sama zdrsne s prednje havbe. 😊

IMG_20220902_084259-01.jpeg

 

IMG_20220902_084333.jpg

Lepooo...je izpadlo👍👍👐

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.