Skoči na vsebino

Dober servis za Mazdo (uradni, neuradni,...)


Priporočeno sporočilo

pred 3 urami je vzupan3 napisal:

Kje pa je bil delan servis?

V Lj Zalog imam enega ,ki sem mu ze prej vozil avtomobile.

Imam same dobre izkušnje z njim in mu zaupam.

Na prvi redni servis sem peljal k Pelkotu ,samo po pravici povedano nisem bil prevec zadovoljen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Peter22 napisal:

Zivijo

 

Ravno sem dobil avto nazaj,

Potrebno je bilo čiščenje EGR ventilov,sesalnega kolektorja,lopute ,map senzorja in vse kar zravn paše.

Luknje so bile baje ,tako zabite,da so bile za pol manjše.

Mehanik je reku,da se je ,en ceu dan zajebavu s čiščenjem.

Avto zaenkrat dela ko urca,ne javlja napake.

Cena 300eur

 

 

Se pravi, da sm dejansko prsparu 300€ za tole 😳 noro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Na svoji M3 G120 2017 letnik se bližam 150.000 km. Poleg malega servisa, bi bilo potrebno še kaj drugega pregledati oz. zamenjati? Sesalni kolektor in sito, jermen/veriga, vodna pumpa??

 

Pa prosil bi še za link od zavornih diskov in ploščic (baje so ATE v redu po prebranem na tem forumu). Žal ne znam naročiti in ne vem kaj paše na moj avto. Iz autodoca najbolje verjetno.

In pa link do olja, do zdaj sem deval notri Mazda oil iz Mimovrste, berem da naj bi bil Shell Helix ultra malce boljši (ampak najdem 5 različnih).

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jaka32 napisal:

Na svoji M3 G120 2017 letnik se bližam 150.000 km. Poleg malega servisa, bi bilo potrebno še kaj drugega pregledati oz. zamenjati? Sesalni kolektor in sito, jermen/veriga, vodna pumpa??

 

Pa prosil bi še za link od zavornih diskov in ploščic (baje so ATE v redu po prebranem na tem forumu). Žal ne znam naročiti in ne vem kaj paše na moj avto. Iz autodoca najbolje verjetno.

In pa link do olja, do zdaj sem deval notri Mazda oil iz Mimovrste, berem da naj bi bil Shell Helix ultra malce boljši (ampak najdem 5 različnih).

Ne vem kaj si dosedaj naredil na tem avtu zato ti napišem kaj so mi neuradno svetovali kaj je dobro narediti na avtu, če ga misliš še nekaj časa imet😊

Menjava vseh mikro jermenov z vodno črpalko in napenjalcem pri cca 120 kkm. Fino je tudi menjat olje v R.menjalniku(Red Line MTL 75W80)Mogoče pregled ali celo peskanje ventilov pri 150kkm in kontrola pogonske verige pri cca 200kkm.

Zav.tekočina in hladilna se pa tako izmeri in menja po potrebi na 2-3leta.Dobro opravi in brez skrbi odličen avto imaš! (ker je bencinar😉🤭) Jaz bi kar na Mazda olju ostal, ker za bencinarja g120 je čisto ok in tudi cenejši je😊 Srečno vožnjo.... 👍

 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 19. 5. 2022 ob 10:05 je Bini napisal:

Ne vem kaj si dosedaj naredil na tem avtu zato ti napišem kaj so mi neuradno svetovali kaj je dobro narediti na avtu, če ga misliš še nekaj časa imet😊

Menjava vseh mikro jermenov z vodno črpalko in napenjalcem pri cca 120 kkm. Fino je tudi menjat olje v R.menjalniku(Red Line MTL 75W80)Mogoče pregled ali celo peskanje ventilov pri 150kkm in kontrola pogonske verige pri cca 200kkm.

Zav.tekočina in hladilna se pa tako izmeri in menja po potrebi na 2-3leta.Dobro opravi in brez skrbi odličen avto imaš! (ker je bencinar😉🤭) Jaz bi kar na Mazda olju ostal, ker za bencinarja g120 je čisto ok in tudi cenejši je😊 Srečno vožnjo.... 👍

 

 

Bini, najlepsa hvala za tale odgovor. Posljem mail svojem mehaniku, pa da vidimo kdaj ima cas in koliko bo vse skupaj prislo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole sm čist spregledou ampak lepo vas prosim no, kakšna menjava mikrojermena pri 120kkm, pa sej ni Renault..... Nisem še slišal, da bi japoncu spustila vodna črpalka al pa jermen pred 200kkm.

 

 

Nič od tega ni nuja. Na pooblaščencu preverijo pogonsko verigo z računalnikom, menjaj svečke pri 120kkm in vozi dalje!

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Tole sm čist spregledou ampak lepo vas prosim no, kakšna menjava mikrojermena pri 120kkm, pa sej ni Renault..... Nisem še slišal, da bi japoncu spustila vodna črpalka al pa jermen pred 200kkm.

 

 

Nič od tega ni nuja. Na pooblaščencu preverijo pogonsko verigo z računalnikom, menjaj svečke pri 120kkm in vozi dalje!

 

 

 

Pri 5 let stari M6 CD175 s 93.000 km je Pelko predlagal menjavo mikro jermena. Videla se je že površinska napokanost. In smo ga zamenjali ... 60€. Vlado, vidim da še nisi popolnoma spoznal Mazdine-japonske kakovosti. 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Deeyan napisal:

Mikrojermen sm js že lani vidu, da je mal napokan, s tem razlogom sm kr menju

 

pred 2 minutama je Janez007 napisal:

Pri 5 let stari M6 CD175 s 93.000 km je Pelko predlagal menjavo mikro jermena. Videla se je že površinska napokanost. In smo ga zamenjali ... 60€. Vlado, vidim da še nisi popolnoma spoznal Mazdine-japonske kakovosti. 😁

#dizlLajf :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Japonci  stari okoli 15 let ne vem iz kakšnega materijala imajo te jermene- toyota 350000 km, mazda 250000km in še vse original micro jermeni.Za ta nove pa bomo videli-  pri Mazdi benzin tisti micro jermenček od črpalke vode  mi ne daje glih neke sigurnosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Bini napisal:

Pri dizlu je pa še in še tega....... :nevem:

 

Ne ne, to sem se pohecal ker imata obadva na dizlu napokan jermen :prstgor:

 

pred 34 minutami je Brane napisal:

Japonci  stari okoli 15 let ne vem iz kakšnega materijala imajo te jermene- toyota 350000 km, mazda 250000km in še vse original micro jermeni.Za ta nove pa bomo videli-  pri Mazdi benzin tisti micro jermenček od črpalke vode  mi ne daje glih neke sigurnosti.

 

Sej točno to (isto razmišljanje na podlagi mojih starejših japoncev)... Ne razumem zakaj bi na teh Mazdah pri 120 tisoč menjal jermen, razen če je res tak kot čigumi :o Na CX-3 ko sem jo prodal pri 110k je bil še kot nov (G120)....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na naši Mazdi 5 smo že dvakrat menjali micro jermen. Pa zobati jermen tudi. Prvič pri 120.000, drugič pri 240.000. Počasi ga bo treba že tretjič...

 

Moram pa kar po svoji glavi potrkati (ker drugega lesa trenutno nimam v bližini), da je to pravzaprav edino, kar se je menjalo. Enkrat smo še končnike zamenjali in pred kratkim sprednje zavorne diske. In se vrti. Normalno, ko gre pa za starega dvolitrskega turbo-dizla...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
pred 2 urama je salesky napisal:

Kako priporočilo za vredu serviserja na štajerskem koncu? Najbolje okolica MB. CX5 - 2.2d (2015)

Za mazde na štajerskem je doktor Marjan iz okolice Frama. Če potrebuješ kontakt piši v zs

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Živjo.

 

Ker je moj sicer zaupanja vredni mehanik trenutno zasut gradbenimi opravili, Pelko pa ima tudi gužvo, me zanima, če imate kontakt kakšnega dobrega mehanika?

Regija: LJ z okolico, Gorenjska

Opis del: Dve Mazdi rabita zamenjavo vitalnih tekočin. 😃  (beri: redni servis, material nabavim sam)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.