Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 57 minutami je Janez007 napisal:

Če je dilema, pa denar ne predstavlja bistvene težave, potem x186. Ta motor izberejo tudi sorodniki zaposlenih na Mazda servisu, torej je OK.  🙂

 

Za Mazdo 6 G165 se avtomatik ne priporoča, glede na malenkost nižjo težo CX-30 bi bilo potem podobno za CX-30 in motor G150.

 

"Ta motor izberejo tudi sorodniki zaposlenih na mazda servisu." Ta izjava je pa malo smešna. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja moj x186 res včasih malo cukne (opazim mogoče dvakrat do trikrat na 100km 🙂 ) . Je malo opazno ni pa jasno to ob vsakem preklopu režima delovanja. Na servisu so rekli naj bi to bilo normalno. Moj prvi servis je bil pa še malo dražji. Ja so kar zlatarji napram kakim servisem Citroenov.

Popravljeno od mito3000
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Janez007 napisal:

👍 Zanima me na katerm servisu in kaj so za ta denar naredili, poleg avtopralnice? 😁

Sicer pa se za ta motor slišijo pohvale, le ena malenkost menda obstaja, da malo cukne pri spremembi režima delovanja svečke-kompresija. Je to res, zelo opazno?

Jaz nisem opazil NIČ! 😊 Pri meni je vse OK.... :jupiii:

Je bilo rečeno, da je to bilo na x180 ker je bila večja kompresija, na X186 so zmanjšali kompresija zato tega naj nebi bilo..... 😊

Malo se pa čuti na G150 ko izklaplja dva cilindra, toda ni moteče.... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Janez007 napisal:

👍 Zanima me na katerm servisu in kaj so za ta denar naredili, poleg avtopralnice? 😁

Sicer pa se za ta motor slišijo pohvale, le ena malenkost menda obstaja, da malo cukne pri spremembi režima delovanja svečke-kompresija. Je to res, zelo opazno?

 

Mal večkrat ga po gasu stisni, pa bo še tebi kdaj cuknil :lol:

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 hours ago, Janez007 said:

👍 Zanima me na katerm servisu in kaj so za ta denar naredili, poleg avtopralnice? 😁

Interclass LJ (dolgi most)

 

Na racunu je:

tesnilo AL, filter olja, olje, delo, potrosni material, odstranitev odpadkov - najvec je olje in delo

 

To cukanje obcasno opazim toda nisem preprican ali je menjalnik ali motor. Jaz sicer to opazim ce recimo pocasi speljujem iz krizisca. Nekako kar pospesi, potem prestavi in potem se zmede in malo cukne in potem je ok. Ce speljes z malo vec gasa tega ni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bossek napisal:

Interclass LJ (dolgi most)

 

Na racunu je:

tesnilo AL, filter olja, olje, delo, potrosni material, odstranitev odpadkov - najvec je olje in delo

 

To cukanje obcasno opazim toda nisem preprican ali je menjalnik ali motor. Jaz sicer to opazim ce recimo pocasi speljujem iz krizisca. Nekako kar pospesi, potem prestavi in potem se zmede in malo cukne in potem je ok. Ce speljes z malo vec gasa tega ni.

To je sigurno menjalnik,mi je na testni vožnji z avt.menjalnikom x180 isto počela...👍To je normalno,če je to kar sem občutil jaz.....👌😊

Sicer ga pa cuka zato,ker ga potegnat ne more....🙈

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

42 minutes ago, Slivka said:

Se pravi, da ta avto ni za mencače.

 

Če si se odločil, da se pelješ, stisni in bo lepo odpeljal.

Če pa sam ne veš, kaj bi, kako naj ti potem avto naredi to, kar bi ti rad?

 

Sem prav razumel?

 

Nisi.

 

Jaz vem kaj bi, ampak bi tokrat nezno pa pocas. Navajena je pa, da jo skoz gonim. In pol se mal zmede 🤷‍♂️

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Bossek napisal:

Jaz vem kaj bi, ampak bi tokrat nezno pa pocas. Navajena je pa, da jo skoz gonim. In pol se mal zmede 🤷‍♂️

 

čaki mal, a smo mi še zmer pri isti tematiki? 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakšne pa kaj imate porabe z avtomatiki? Sem zadnjič vozil G150 AT in se mi je poraba zdela ogromna. Prvih 30 kilometrov z hladnim motorjem, večinoma umirjenje, na trenutke pa divje vožnje (kratko pospeševanje na polno) je poraba prilezla do 9,5. Po postanku se je števec porabe ponastavil in sem naredil še 50 kilometrov bolj umirjene vožnje. Tedaj pa je poraba prilezla do 7,8.

Sem totalno razočaran, saj sem mislil, da bom avto kupil, ker drugače je ergonomija in položaj za volanom odličen, pa tudi pelje se lepo. Samo tako visoka poraba, pa mi je totalno nesprejemljiva, saj imam do službe 5 km in glede na prvih 30 km testne, vožnje lahko pričakujem porabo vsaj 9+. Na takih kratkih vožnjah v službo, pa s svojim trenutnim avtom brez težav dosegam porabo pod 7l in preiti zdaj na avto z tako veliko porabo, se mi zdi nesmisel.

Druga pomanjkljivost pa je zelo počasno pospeševanje. Recimo v manualnem načinu v 3. prestavi pohodiš plin in avto zelo počasi pospešuje, ko pa plin pritsneš do konca (kick-down), pa obrati skočijo na 5k+ rpm in avto malo ne znori.

Za tako visoko porabo, dopuščam možnost, da motor še ni bil čisto utečen, saj je imel prevoženih slabih 5.000 km. Ali pa je morebiti bilo z avtom kaj narobe?

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam ročnega in nisem med počasnimi, pač omejitve ali pa nekaj nad in imam okoli 6 porabe. Imam pa do službe 33 km. Je pa sigurno pri kratkih vožnjah in neogretem motorju bistveno večja poraba. Za kratke relacije je recimo Toyota HIBRID, kjer je situacija ravno obrnjena...kratke relacije zelo malo pije na avtocesti pa velika poraba oz. predvsem tam kjer ga pohodiš. HIBRID se ti oddolži z umirjeno vožnjo...Jaz osebno sem s porabo CX-30 G150 manual zelo zadovoljen😎.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam glede Toyotinega hibrida. Bi Corolla TS Hybrid 2.0 že zdavnaj stala doma, če avto nebi bil tako nizek. Čakati na jesen, ko pride ven Corolla Cross Hybrid, pa vprašanje kakšna bo cena. Solidno opremljen verjetno 35k€+

Popravljeno od Lentus

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj če imaš kratke vožnje po 5 km poraba ni (oziroma ne bi smela biti) v prvem planu?

Tako ali tako ne delaš 30.000 ali več km letno ... Zakaj torej ne bi kupil vozila, ki ti je všeč?

 

Se pa strinjam, da bi bila Toyota Corolla Cross Hybrid za tvoje pogoje boljša izbira, a glede na trenutne Toyotine cenike mislim, da jo bodo oglaševali že od 29.990€ dalje ... To pa je razlika "ohoho" litrčkov goriva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.