Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Bose mora res bit, da vse čričke preglasi. 😀😀😀 Za mal porabe goriva bi bil kak hibrid boljša izbira. Sem vozil kakih 700km očetovo CHR 2.0 in poraba 4,8 litra. Avto je tišji od CX30, pospeši ravno tam nekje, torej bolj tako tako. Le zadaj za potnike so okencki katastrofa. Pa vse skupaj mi bolj robustno vse skupaj deluje, z Mazdo je res treba bolj z rokavičkam ravnat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Alex napisal:

Sem peljal, a še vedno me je motil hrup izpod kolotekov. 😉

Bose mora bit. Sicer ga bo treba zopet malo "doterat" ampak osnova je dosti boljša kot v prejšnjih Mazdah. Vsaj sub so zopet vrgli nazaj, kot je bil že v prvi seriji. 🙂

G192/4 in CD150 imata isto glasnost pri 140kmh....... :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

@Alex, če ni skrivnost, kakšen HI-FI sistem imaš v stanovanju? 

Odličen, še vedno, čeprav star 20 in več let. 😉

Pred eno uro je NevLado napisal:

G192/4 in CD150 imata isto glasnost pri 140kmh....... :lol:

Približno, ja. Pri obeh se sliši kolesi hrup. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je NevLado napisal:

G192/4 in CD150 imata isto glasnost pri 140kmh....... :lol:

 

Ženo pusti doma, pa boš ugotovil, da sta oba precej tišja...

 

Ne vem, kako je to pri drugih Mazdah, a pri Mazdah serije B (B-1500, B-1800, B-2200, B-2500, B-3400, B-4000, BT-50, Bongo,...) je vzdrževanje precej cenejše, če je lastnik malo naglušen...

  • Všeč 1
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je mito3000 napisal:

Bose mora res bit, da vse čričke preglasi. 😀😀😀 Za mal porabe goriva bi bil kak hibrid boljša izbira. Sem vozil kakih 700km očetovo CHR 2.0 in poraba 4,8 litra. Avto je tišji od CX30, pospeši ravno tam nekje, torej bolj tako tako. Le zadaj za potnike so okencki katastrofa. Pa vse skupaj mi bolj robustno vse skupaj deluje, z Mazdo je res treba bolj z rokavičkam ravnat

Ne vem no, jaz jih nimam a jih še kdo ima.... 🤔

Razen takrat, ko je žena v avtu 🤭

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Bini napisal:

Ne vem no, jaz jih nimam a jih še kdo ima.... 🤔

Razen takrat, ko je žena v avtu 🤭

Ne..pri meni jih ni 😁😁😄😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je mito3000 napisal:

Najbrž vam mal ze sluh nagaja. 😀😀😀 Saj ce bo sreca gre kmalu od hiše pa jih ne bo več. 😀😀😀

Nite neee 😁😁😁😄😉lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Alex napisal:

Zarečenega kruha se največ poje. 😄

Takole bi to izgledalo. Za kako tovorjenje glasbene opreme bo še vedno na voljo mazda 6, pač jo bom "sunil "sinu. Tudi do Ljubljane si bom včasih" sposodil" 6-ko,da,si bom dal duška po klancih. 😄

Malo šale, da ne bodo benzinarji užaljeni, ker izgleda, da bom postal kmalu njihov glasnik. 

Za krujzanje v dveh pa bo super ta cx 30. Baje, da popije kar malo benzinčka. Pa, še cenejši je kot nafta. 😊

V bistvu si nisem mislil, da bom kdaj kaj takega naredil, a sem videl sedaj, ko sem bil v Munchnu, kakšen lov na dizelaše imajo v posameznih okrožjih,kjer so že prepovedani, čeprav imaš eko nalepko 4 prilimano na šipi. 

Ali ni cupra samo elektro oz.hybrid? Ali obstaja tudi samo bencin turbo motor?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je sportman333 napisal:

Ali ni cupra samo elektro oz.hybrid? Ali obstaja tudi samo bencin turbo motor?

Tudi benzinarji in sicer  1,5 turbo,(150 HP) 2.0 turbo 192 konjičkov in 2.0 turbo - 310 konjičkov.in pa tudi dizel obstaja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Element, ki najbolj prepriča bi mnogi lahko označili kot korak nazaj v razvoju. A pri Mazdi se radi držijo preverjenih rešitev in jih nato izpilijo do konca.

.......za vse morebitne kupce; MAZDA CX30  X186......:prstgor:  :zoom-zoom:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Le nekaj mesecev po zadnjem preizkusu CX-30 s »starim« motorjem Skyactiv X sem preizkusil še različico z novo izvedbo tega motorja. A s...

 

Še nekaj za tiste,ki bi imeli avtomatika z enakim motorjem.....🤔( To je točen opis o delovanju tega menjalnika,sem ga testiral in o tem že nekaj napisal-dober je za križarjenje po AC....😉)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Bini napisal:
AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Element, ki najbolj prepriča bi mnogi lahko označili kot korak nazaj v razvoju. A pri Mazdi se radi držijo preverjenih rešitev in jih nato izpilijo do konca.

.......za vse morebitne kupce; MAZDA CX30  X186......:prstgor:  :zoom-zoom:

 

 

Berem tale kratki test zgoraj in pridem do dna, do tehničnih podatkov. Me je kar prikovalo na stol. Bemtiš, za tako reč bi moral imeti orožni list! Če pogledate, kakšna je največja hitrost! Pa to niti na nemšnih Autobahnih ne moreš stisniti niti do 1/4, kaj šele kaj več... Noro!

  • Všeč 1
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam tale nosilec za GSM pa me zanima če je kdo že montiral to v CX-30:

https://www.brodit.com/en/filter?brands=D838416A-B4A3-4A6F-A4E7-DC31A6AF11F7&steering=1&models=136ea5f0-8ab7-40c7-9c33-73d5afd8696c&years=2020

 

- ali se to montira v zračnike ali pred njim in ali se predal spodnji odpira normalno. Predvidevam da se samolepilni del montira na spodnjo stran.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede muzike v cx30.  Kako ste kaj zadovoljni tisti, ki imate bose in ostali, ki imate 8 zvočnikov (non bose ozvočenje). Namreč, oba sistema imata Pioneer zvočnike in ojačevalec in popolnoma enake zvočnike. Bose ima dodatno mid/treeter na sredini armaturne in ob straneh ter sub v prtljažniku na mestu rezervnega kolesa. Ima pa navadni sistem digitalni equalizer, kar pa bose nima. 

Pri gipterju sem slišal, kako igra bose. Navadnega pa še nisem. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Alex napisal:

Glede muzike v cx30.  Kako ste kaj zadovoljni tisti, ki imate bose in ostali, ki imate 8 zvočnikov (non bose ozvočenje). Namreč, oba sistema imata Pioneer zvočnike in ojačevalec in popolnoma enake zvočnike. Bose ima dodatno mid/treeter na sredini armaturne in ob straneh ter sub v prtljažniku na mestu rezervnega kolesa. Ima pa navadni sistem digitalni equalizer, kar pa bose nima. 

Pri gipterju sem slišal, kako igra bose. Navadnega pa še nisem. 

Meni igra super 👍😉😉😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Alex napisal:

Glede muzike v cx30.  Kako ste kaj zadovoljni tisti, ki imate bose in ostali, ki imate 8 zvočnikov (non bose ozvočenje). Namreč, oba sistema imata Pioneer zvočnike in ojačevalec in popolnoma enake zvočnike. Bose ima dodatno mid/treeter na sredini armaturne in ob straneh ter sub v prtljažniku na mestu rezervnega kolesa. Ima pa navadni sistem digitalni equalizer, kar pa bose nima. 

Pri gipterju sem slišal, kako igra bose. Navadnega pa še nisem. 

Iz prve lahko slišiš pri meni doma,samo na pivo prideš,ker pri meni doma je odprto do 24.00......😂

Kak večer se oglasita,pol ure ti vzame v eno smer,bolje kot da greš s kurami spat.....👍

Je za razmisliti,ker za tiste 3 zvočnike  dat 500€ doplačila za paket ( so )  je kar huda......:whatever:

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Najboljsi CX-30 je tisti z 2.5l motorjem, če je pa še turbo, pa vijuuuu. 😃

 Pri teh cenah benzina bo še ta 2.0 preveč. 😉 Sicer pa, po Avstriji in Nemčiji so vozili skupaj z nami v koloni, 15/uro tudi razni Porscheji turbo, pa lamborginiji  itd. 😉 Tudi pri nas na avto cestah je vedno huje, tako da res takšni "besni" avti nimajo več pravega smisla razen za se razkazovati. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je dvorjan napisal:

V bistvu na račun equilizerja navaden sistem, ko ga enkrat nastaviš, špila bolje. Ironično.

Saj ravno o tem sem bral, celo nek članek, kjer ocenjujejo ozvočenja v avtih je zelo pohvalil to "navadno" ozvočenje. Mislim, da mu je prisodil 8/10 ali nekaj podobnega. Tudi ta non bose sistem ima ojačevalec pod sovoznikovim sedežem, enakega, kot v sistemu bose. 

Edino, kar bi bilo za zamenjati so visokotonci v stebričkih in dodatno montirati visokotonce na zadnjo polico, ker original v zadnjih  vratih so samo ful range 10 cm mid voicing orientirani Pioneer zvočniki. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je Bini napisal:

Iz prve lahko slišiš pri meni doma,samo na pivo prideš,ker pri meni doma je odprto do 24.00......😂

Kak večer se oglasita,pol ure ti vzame v eno smer,bolje kot da greš s kurami spat.....👍

Je za razmisliti,ker za tiste 3 zvočnike  dat 500€ doplačila za paket ( so )  je kar huda......:whatever:

Nikoli ne reci ne, mogoče se pa kaj oglasiva mimo v soboto, ko greva proti domu. 

Ja, ne zdi se mi ravno smotrno dati toliko več denarja za bose, ko pa ga bom vseeno moral nadgraditi kot vsakega do sedaj. Za, ta denar raje kupim res kvalitetne visokotonce in po možnosti en dober sub. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Homura naj bi bila v vrhu opremljenosti bolj sportno naravnana, medtem ko Takumi naj bi bila bolj poslovno naravnana… Vsaj tako naj bilo pri CX-60…Nekako tako, kot pred leti GT in GTA pri sestici…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.