Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

@Alex si mogoce pogledal hondo hrv? Danes sem sel s firbca na test s hondo hrv 1,5 hybrid. Presenetil me je njihov zaporedni hybridni siatem torej motor z notranjim izgorevanjem sluzi v vecini za polnjenje baterije torej za poganjanje generatorja. Notranjost zelo vsecna, udobnost super, prostornoat odlicna, vglavnem pod crto avto vrhunski. Kaj me je pa najbolj presenetilo je bila pa poraba 4 litre na relaciji Maribor Race Kidricevo Ptuj Maribor (malo vsega avtoceste, regionalk in naselja).

20220627_143623.jpg

20220627_143730.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je scania napisal:

@Alex si mogoce pogledal hondo hrv? Danes sem sel s firbca na test s hondo hrv 1,5 hybrid. Presenetil me je njihov zaporedni hybridni siatem torej motor z notranjim izgorevanjem sluzi v vecini za polnjenje baterije torej za poganjanje generatorja. Notranjost zelo vsecna, udobnost super, prostornoat odlicna, vglavnem pod crto avto vrhunski. Kaj me je pa najbolj presenetilo je bila pa poraba 4 litre na relaciji Maribor Race Kidricevo Ptuj Maribor (malo vsega avtoceste, regionalk in naselja).

20220627_143623.jpg

20220627_143730.jpg

Zanimiva. Samo ne, zaenkrat me baterijski avti ne zanimajo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je scania napisal:

Čeprav te po moje tudi prtljažnik nebi preprical v hrv, ima samo 310litrov mislim da, mazda pa ce se ne motim 430.

Ja. Pa ta mislim, da ima cvt menjalnik? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

@Alex si mogoce pogledal hondo hrv? Danes sem sel s firbca na test s hondo hrv 1,5 hybrid. Presenetil me je njihov zaporedni hybridni siatem torej motor z notranjim izgorevanjem sluzi v vecini za polnjenje baterije torej za poganjanje generatorja. Notranjost zelo vsecna, udobnost super, prostornoat odlicna, vglavnem pod crto avto vrhunski. Kaj me je pa najbolj presenetilo je bila pa poraba 4 litre na relaciji Maribor Race Kidricevo Ptuj Maribor (malo vsega avtoceste, regionalk in naselja).

20220627_143623.jpg

20220627_143730.jpg

Sem bral malo mnenja ljudi, ki so to vozili in niso bili najbolj zadovoljni oz.pod črto je to avto za do 100km/h...AC ga ubija (in pol se ta ecvt, se dere kot da gres vsaj 200😉😄), in tudi za moje pojme je taka konjenica za Hondo žalost....(pol pa še cena, in prekrižaš, razen ce si res fan do onemoglosti...)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem vozil testno H-RV takoj, ko je prišla na slovenski trg, saj je bila kandidat za nakup, vendar me ni prepričala in sem bil kar razočaran. Lahko povem, da se CX-30, dosti lepše, tišje in udobneje pelje.

Poraba možno, da je bila nizka, ampak jaz sem jo imel po AC pri vožnji s tempomatom nastavljenim na 120km/h, okrog 7l. Tudi položaja za volanom si nisem mogel najti, ker je sedalna površina prekratka, naslon za roko predaleč nazaj in se ne more premakniti naprej. Pod sedežem je nekakšna stopnica, saj nisem mogel nog premakniti čisto nazaj. V zadnjih vratih sploh ni predala, v prednjih pa je čisto majhen.

CX-30 je kar se tiče vožnje, položaja za volanom in uglajenosti, daleč pred H-RV. Pa nisem nek Mazda-fan (po duši sem še vedno VW-fan:D )

 

 

  • Všeč 5
  • Haha 1

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Da vidimo kaj bo danes @Alex  stestiral in dorekel glede CX30 :whatever:

Predvidevam, da bo... ?zmeden?:jupiii::ouje: na koncu pa :bravo:in seveda :cheers:

:zoom-zoom:

Tudi mene zanima ....🤣😉😉verjetno bo zadovoljen 

Baje 🤣🤣🤣🤣😁😄zoom zoom 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evola, pravkar sem se vrnil s probne vožnje. Vtisi? Hm, hm... 🤔

Notranjost je zelo na nivoju, prav premium. Materiali tudi, vse mehko na otip. Komande za klimo so ročne, super, sedi se zelo udobno in pogled iz avta je res super. Tega bo še hitro navadil.Bremze so bolj tako-tako, precej moraš pritisniti, da res primejo. 

Ročni menjalnik? Ta pa je poezija. Veliko bolj natančen in direkten kot v moji mazdi 6. Hodi so neverjetno kratki, kot pri kakem športnem avtu. Vožnja pri 130/uro je res tiha in brez najmanjšega piša okoli vozila. Koles se ne sliši. 👍

Na zadnjih sedežih sedim s svojimi 184 cm bolj kot ne v redu, precej manj je plača kot v 6-ki.😬

Sedaj pa motor. 😬 Verjetno je jasno, da sem od začetka tiščal gas do podna, da se je avto premaknil. 😊 Je fajn občutek, ko gre v drugi do nekje 105/110.😊 Ni pa šusa v hrbet, vse se dogaja bolj počasi. 🤔

Ko dosežeš 130/uro avto gre. A v šesti avto ne skoči, ko hočeš koga prehiteti

Tako, da sem šaltal v peto in gas. Kako bom živel brez navora?? 😬🙄

Moram malo prespat vse skupaj  in dobro razmisliti. Žena ga je tudi vozila in je navdušena nad vožnjo. In nad motorjem. A je vse ostalo nekako "v zraku". 🤔

  • Všeč 5
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Evola, pravkar sem se vrnil s probne vožnje. Vtisi? Hm, hm... 🤔

Notranjost je zelo na nivoju, prav premium. Materiali tudi, vse mehko na otip. Komande za klimo so ročne, super, sedi se zelo udobno in pogled iz avta je res super. Tega bo še hitro navadil.Bremze so bolj tako-tako, precej moraš pritisniti, da res primejo. 

Ročni menjalnik? Ta pa je poezija. Veliko bolj natančen in direkten kot v moji mazdi 6. Hodi so neverjetno kratki, kot pri kakem športnem avtu. Vožnja pri 130/uro je res tiha in brez najmanjšega piša okoli vozila. Koles se ne sliši. 👍

Na zadnjih sedežih sedim s svojimi 184 cm bolj kot ne v redu, precej manj je plača kot v 6-ki.😬

Sedaj pa motor. 😬 Verjetno je jasno, da sem od začetka tiščal gas do podna, da se je avto premaknil. 😊 Je fajn občutek, ko gre v drugi do nekje 105/110.😊 Ni pa šusa v hrbet, vse se dogaja bolj počasi. 🤔

Ko dosežeš 130/uro avto gre. A v šesti avto ne skoči, ko hočeš koga prehiteti

Tako, da sem šaltal v peto in gas. Kako bom živel brez navora?? 😬🙄

Moram malo prespat vse skupaj  in dobro razmisliti. Žena ga je tudi vozila in je navdušena nad vožnjo. In nad motorjem. A je vse ostalo nekako "v zraku". 🤔

Zanimivo, tudi sam sem imel ob prestopu iz mercedesa dizla na mazdo bencinar obcutek kot da stojim, ampak se navadis, je pa res da je vcasih voznja bolj stresna ker moras skoz premisljevat pa saltavat v nizje da kam gre. Se navadis in potem je voznja prava avantura 🙂 . Glede prostornosti si mislil zadnjo klop? Kako pa je prtljaznik?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je scania napisal:

Zanimivo, tudi sam sem imel ob prestopu iz mercedesa dizla na mazdo bencinar obcutek kot da stojim, ampak se navadis, je pa res da je vcasih voznja bolj stresna ker moras skoz premisljevat pa saltavat v nizje da kam gre. Se navadis in potem je voznja prava avantura 🙂 . Glede prostornosti si mislil zadnjo klop? Kako pa je prtljaznik?

V bistvu je prtljažnik, ko dvigneš dno še  kar v redu. Saj ni slabo, le malo sem razočaran nad motorjem, ker ne vem, kje so skriti vsi konjički. 🤔

To šaltanje v peto pri prehitevanju mi malo žre živce. Zakaj ne naredijo benzinarja, da se vozi kot dizel? 

Bojim se, kako bo v kakem dolgem klancu?? 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Evola, pravkar sem se vrnil s probne vožnje. Vtisi? Hm, hm... 🤔

Notranjost je zelo na nivoju, prav premium. Materiali tudi, vse mehko na otip. Komande za klimo so ročne, super, sedi se zelo udobno in pogled iz avta je res super. Tega bo še hitro navadil.Bremze so bolj tako-tako, precej moraš pritisniti, da res primejo. 

Ročni menjalnik? Ta pa je poezija. Veliko bolj natančen in direkten kot v moji mazdi 6. Hodi so neverjetno kratki, kot pri kakem športnem avtu. Vožnja pri 130/uro je res tiha in brez najmanjšega piša okoli vozila. Koles se ne sliši. 👍

Na zadnjih sedežih sedim s svojimi 184 cm bolj kot ne v redu, precej manj je plača kot v 6-ki.😬

Sedaj pa motor. 😬 Verjetno je jasno, da sem od začetka tiščal gas do podna, da se je avto premaknil. 😊 Je fajn občutek, ko gre v drugi do nekje 105/110.😊 Ni pa šusa v hrbet, vse se dogaja bolj počasi. 🤔

Ko dosežeš 130/uro avto gre. A v šesti avto ne skoči, ko hočeš koga prehiteti

Tako, da sem šaltal v peto in gas. Kako bom živel brez navora?? 😬🙄

Moram malo prespat vse skupaj  in dobro razmisliti. Žena ga je tudi vozila in je navdušena nad vožnjo. In nad motorjem. A je vse ostalo nekako "v zraku". 🤔

E...ja verjamem da so občutki mešani 😏tako na hitro iz turbo Dizla na bencin X motor manjši avto od M6..😉😄moraš dobro premislit ..meni osebno je CX30..fantazija 👍😏😁..motor lega podvozje poraba in itd...😁pa zavore res moreš več pritisnite pedal ..to se udela ..pol je ok..tudi pri meni je blo tako ..zdaj je ok..😁 Lahko greva z mojo cx30 na vožnjo ...javi 👍😁

Zoom zoom 👍😁😁

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Evola, pravkar sem se vrnil s probne vožnje. Vtisi? Hm, hm... 🤔

Notranjost je zelo na nivoju, prav premium. Materiali tudi, vse mehko na otip. Komande za klimo so ročne, super, sedi se zelo udobno in pogled iz avta je res super. Tega bo še hitro navadil.Bremze so bolj tako-tako, precej moraš pritisniti, da res primejo. 

Ročni menjalnik? Ta pa je poezija. Veliko bolj natančen in direkten kot v moji mazdi 6. Hodi so neverjetno kratki, kot pri kakem športnem avtu. Vožnja pri 130/uro je res tiha in brez najmanjšega piša okoli vozila. Koles se ne sliši. 👍

Na zadnjih sedežih sedim s svojimi 184 cm bolj kot ne v redu, precej manj je plača kot v 6-ki.😬

Sedaj pa motor. 😬 Verjetno je jasno, da sem od začetka tiščal gas do podna, da se je avto premaknil. 😊 Je fajn občutek, ko gre v drugi do nekje 105/110.😊 Ni pa šusa v hrbet, vse se dogaja bolj počasi. 🤔

Ko dosežeš 130/uro avto gre. A v šesti avto ne skoči, ko hočeš koga prehiteti

Tako, da sem šaltal v peto in gas. Kako bom živel brez navora?? 😬🙄

Moram malo prespat vse skupaj  in dobro razmisliti. Žena ga je tudi vozila in je navdušena nad vožnjo. In nad motorjem. A je vse ostalo nekako "v zraku". 🤔

Sej veš kaj praujo: happy wife, happy life. 

men se bencinar ne zdi počasen. je pa res da sem prešaltal iz Toyote Corolle 2003, 1.6 vvt-i, k ima samo 150 Nm, ima Mazdo k ma 210 Nm navora :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je TBA napisal:

Sej veš kaj praujo: happy wife, happy life. 

men se bencinar ne zdi počasen. je pa res da sem prešaltal iz Toyote Corolle 2003, 1.6 vvt-i, k ima samo 150 Nm, ima Mazdo k ma 210 Nm navora :)

Ma fora je sam ta, da sta X186 v CX-30 in CD150 v 6ki enako “hitra” motorja…razlika pa je v tem, da X186 razvije manj navora - predvsem pa na drugačen način, kar @Alexa moti, ker je navajen tega božanja v hrbet od turbine na svojem dizlu.

 

Tudi meni se je CX-30 G150/AT/AWD zdel nepremičnina v primerjavi z Mazdo6 CD150/ročni/AWD in G192/AT.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res imam mešane občutke. 🤔

To ni tisto, ko nekaj občutiš in rečeš, wau, to moram imeti. Trenutno se vozim v 18 let stari 6-ki dizel, in če bi imela 6  brzin in led luči, bi jo kar vozil,dokler ne bi razpadla. Enostavno je še vedno super avto. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Alex napisal:

Res imam mešane občutke. 🤔

To ni tisto, ko nekaj občutiš in rečeš, wau, to moram imeti. Trenutno se vozim v 18 let stari 6-ki dizel, in če bi imela 6  brzin in led luči, bi jo kar vozil,dokler ne bi razpadla. Enostavno je še vedno super avto. 

hja... CX30 turbo bi rabil :) samo ne vem kok bi te prišla. 

2.5l

220hp

420Nm

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Alex napisal:

Res imam mešane občutke. 🤔

To ni tisto, ko nekaj občutiš in rečeš, wau, to moram imeti. Trenutno se vozim v 18 let stari 6-ki dizel, in če bi imela 6  brzin in led luči, bi jo kar vozil,dokler ne bi razpadla. Enostavno je še vedno super avto. 

Res jeee...nikoli ne boš dobil idealnega avta 🤣😉moraš pa dat na tehnico kaj ponuja trg novih vozil cena zaloga  . ...čakanje in itd..😉😁😄 glavno pa je tvoj občutek vožnje poraba oblika avta notranjost barva  in itd...😁😄😉 pregovor pravi

VEČ KO IZBIRAŠ slabše je😏😏😁😄😉lp zoom zoom

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Alex napisal:

Res imam mešane občutke. 🤔

To ni tisto, ko nekaj občutiš in rečeš, wau, to moram imeti. Trenutno se vozim v 18 let stari 6-ki dizel, in če bi imela 6  brzin in led luči, bi jo kar vozil,dokler ne bi razpadla. Enostavno je še vedno super avto. 

Prvi vtis ponavadi ni referenca. Je podobno kot pri menjavi HI-FI sistema, potem pa ko se novosti počasi navadiš postane OK. :)

 

Se spomnim občutka, ko smo z M6 CD175 šll na nepremičnino M3 G120. Potem pa še na večjo nepremičnino M6G165. 😩 Ampak kar se mašine tiče pa sedaj samo redni servisi, ... zaenkrat 👍:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Janez007 napisal:

Prvi vtis ponavadi ni referenca. Je podobno kot pri menjavi HI-FI sistema, potem pa ko se novosti počasi navadiš postane OK. :)

 

Se spomnim občutka, ko smo z M6 CD175 šll na nepremičnino M3 G120. Potem pa še na večjo nepremičnino M6G165. 😩 Ampak kar se mašine tiče pa sedaj samo redni servisi, ... zaenkrat 👍:)

Res je. Zato pa sem napisal, da moram prespati in realno pogledati tako dobre kot malo manj dobre stvari. 😊

Mi je pa prodajalec obljubil, da mi naredi ponudbo in ugotovi, če sploh obstaja trenutno v Sloveniji taka cx30, kot sem si jo zamislil (na zalogi).

In,ali je sploh dan danes mogoče narediti premik v Koper, če avto najde. 

Ni lahko kupovati avto v današnjih časih. 😬

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp ... ko gres iz dizla na bencin je tocno ta obcutek. Prav tako imam jaz tak obcutek kot grem iz moje mazde (X motor) vozit od zene C4 (1.2 puretech 130), ki ima turbino. Se mi zdi da turbina nrdia tist obcutek, da bolj vlece. Naceloma hitrost se pa isto povecuje :D

 

Citat

Žena ga je tudi vozila in je navdušena nad vožnjo. In nad motorjem. A je vse ostalo nekako "v zraku". 

 

Zakaj se meni to bere da avto je ql ... sam tole s tabo je pa se v zraku 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.