Skoči na vsebino

Mazda ceniki, najdi cenik


Janez007

Priporočeno sporočilo

Datum izdaje: 7.3. 2024

07032024 - mazda cenik.pdf

 

Datum izdaje: 1.10.2023

20231001 - mazda cenik.pdf
 

Datum izdaje: 1. 7. 2023

20230701 - Mazda cenik.pdf

 

Datum izdaje: 1. 4. 2023

20230401 - Mazda cenik.pdf

 

Datum izdaje: 1. 2. 2023

20230201 - Mazda cenik.pdf

 

Datum izdaje: 1. 11. 2022

Mazda cenik 1. 11. 2022.pdf

 

Datum izdaje: 12. 10. 2022

Mazda cenik 12. 10. 2022.pdf

 

Datum izdaje: 1. 9. 2022

Mazda cenik 1. 9. 2022.pdf

 

Datum izdaje: 1. 5. 2022

Mazda cenik 01 05 2022.pdf

 

Datum izdaje: 15. 3. 2022

Mazda cenik 15 03 2022.pdf

 

Datum izdaje: 12. 11. 2020

Mazda cenik 12 11 2020.pdf

 

Datum izdaje: 5. 2. 2020

Mazda cenik 5 2 2020 .pdf

 

Datum izdaje: 6. 8. 2019

Mazda cenik 6 8 2019 .pdf

 

Datum izdaje: 13. 3. 2017

Mazda cenik 13 3 2017.pdf

 

Datum izdaje: 2015

Mazda cenik 2015.pdf

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je NevLado napisal:

3ka je predraga.

3 in CX-30 sta v bistvu še nekako najbolj v redu ocenjeni, glede na to, da gre za relativno sveža in že serijsko precej dobro opremljena modela.

 

Ne pa CX-3, ki je samo dvignjena Mazda 2 in se začne pri 20 jurjih ... Kam to pelje ...

Ali pa šestica, katere platforma bo letos stara 10 let (na trgu, pa še kaki dve ali tri več z vidika začetka razvoja).

 

Poceni avtov itak ni več. Kot ni več poceni bencina, kave, kruha itd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je dvorjan napisal:

3 in CX-30 sta v bistvu še nekako najbolj v redu ocenjeni, glede na to, da gre za relativno sveža in že serijsko precej dobro opremljena modela.

 

Ne pa CX-3, ki je samo dvignjena Mazda 2 in se začne pri 20 jurjih ... Kam to pelje ...

Ali pa šestica, katere platforma bo letos stara 10 let (na trgu, pa še kaki dve ali tri več z vidika začetka razvoja).

 

Poceni avtov itak ni več. Kot ni več poceni bencina, kave, kruha itd.

3ka za 34k, 6ka pa za 40k, dobiš pa neprimerno več od avta :D

 

nevem no, men se zdi 3ka predraga..nima veze koliko je stara platforma če se avto pelje vrhunsko

  • Všeč 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, NevLado, ne vem, če je res tako ... Daj povsem primerljivo opremo in motorizacijo, torej tako, da ima šestica digitalne števce, radarski tempomat itd.

 

In ko bo prišla nova generacija šestice, bo z nekaj opreme takoj 50 jurjev - po tej praksi sodeč. Aktualna generacija je namreč že zdavnaj "amortizirana".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glejte,moja cx30 ima v opremi zelo veliko in pride kot je natisnjeno 👍

Pred pol !eta je bila pa brez popusta; 28.290 👌

Sedaj baje tudi pop. ni več.....🥴

Sem zelo vesel,da sem z lanskim nakupom naredil top potezo.....:ouje:

Screenshot_20220512-122541.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Starša sta ponovno želela kupiti Mazdo.

Ker sta v penziji sta gledala malo višji avto-cx30. Pogoj z moje strani😁 je bil,da je avto avtomatik in da ima cimvec fizičnih gumbov za lažje upravljanje. Na koncu smo se zaradi nižje cene in boljšega menjalnika odločili za Kio Xceeda-1.5 tgdi za 24.600€-cena za gotovino. Primerljiva Mazda bi stala 30.000€ plus, kar se mi zdi prevelika razlika-žal ne vidim tolikšne dodane vrednosti pri Mazdi(razen notranjosti), ki bi upravičevala to razliko. Ampak človek ne kupuje vedno racionalno, navadno zmagajo čustva-zato bi jaz za sebe verjetno izbral Mazdo😀.So pa trenutno vsi avti predragi! Tudi Kija je svoje avte občutno podražila, in z majem sledijo nove.

  • Všeč 2
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-30 je za moje pojme še vedno ugoden glede na to kaj dobiš v opremi in da si lahko izbereš x186 motor....in je to še vedno v rangu 30k €......ker na splošno za 20k € skoraj težko dobiš normalen družinski avto (razen če se šteje da je rang vw polo, škoda scala, mazda 2, toyota yaris, honda jazz itd....že družinski avto, za moje pojme je to kvečjemu lahko 2 avto - city avto)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je dvorjan napisal:

Jah, NevLado, ne vem, če je res tako ... Daj povsem primerljivo opremo in motorizacijo, torej tako, da ima šestica digitalne števce, radarski tempomat itd.

 

In ko bo prišla nova generacija šestice, bo z nekaj opreme takoj 50 jurjev - po tej praksi sodeč. Aktualna generacija je namreč že zdavnaj "amortizirana".

Ja, v ceniku:

Mazda6 (karavan) G194/AT/Takumi Plus/SD 143 (194) 6 st. samodejni 33,434.43 7,355.57 40,790.00

Mazda3 (HB) X186/AT/GT Plus/SA/SO/LU-Rdeče usnje 137 (186) 6 st. samodejni 27,942.62 6,147.38 34,090.00

 

Bencin, avtomatik, polna oprema obe...6 tisoč razlike

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je kupid napisal:

Starša sta ponovno želela kupiti Mazdo.

Ker sta v penziji sta gledala malo višji avto-cx30. Pogoj z moje strani😁 je bil,da je avto avtomatik in da ima cimvec fizičnih gumbov za lažje upravljanje. Na koncu smo se zaradi nižje cene in boljšega menjalnika odločili za Kio Xceeda-1.5 tgdi za 24.600€-cena za gotovino. Primerljiva Mazda bi stala 30.000€ plus, kar se mi zdi prevelika razlika-žal ne vidim tolikšne dodane vrednosti pri Mazdi(razen notranjosti), ki bi upravičevala to razliko. Ampak človek ne kupuje vedno racionalno, navadno zmagajo čustva-zato bi jaz za sebe verjetno izbral Mazdo😀.So pa trenutno vsi avti predragi! Tudi Kija je svoje avte občutno podražila, in z majem sledijo nove.

 

X-ceeda bi moral primerjat z Mazdo CX-3, CX-30 je dosti bolj prostornejša od obeh prej omenjenih

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Deeyan napisal:

 

X-ceeda bi moral primerjat z Mazdo CX-3, CX-30 je dosti bolj prostornejša od obeh prej omenjenih

Žal ne drži-prvo si poglej mere avtomobilov,ki so identične, kot drugo pa zavij v salon in se vsedi v avto. Mazda cx3 je dvignjena Mazda2 in je dosti manjša in manj prostorna. Xceed je dvignjen Ceed,tako kot je CX30 dvignjena Mazda3.

Če smo ravno pri ceni-oktobra 2018 sem za svojo Mazdo3 G165,(skoraj vsa oprema-razen usnja in radar tempomata)plačal manj kot 22.000€. Kje so ti časi🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Daš 25, 30, 50 tisoč evrov za avto, potem pa ti "obesijo" še 150 evrov transportnih stroškov.

 

Jaz pa kokošja jajca prodajam po 0,25 evra za kos, pa si niti ne upam omenit, da bi zraven zaračunal še transportne stroške...

  • Všeč 2
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je kupid napisal:

Žal ne drži-prvo si poglej mere avtomobilov,ki so identične, kot drugo pa zavij v salon in se vsedi v avto. Mazda cx3 je dvignjena Mazda2 in je dosti manjša in manj prostorna. Xceed je dvignjen Ceed,tako kot je CX30 dvignjena Mazda3.

Če smo ravno pri ceni-oktobra 2018 sem za svojo Mazdo3 G165,(skoraj vsa oprema-razen usnja in radar tempomata)plačal manj kot 22.000€. Kje so ti časi🤔

Ja res je x ceed enaka po velikosti kot CX30 👍 Jo ima hči in ko se vsede v CX30 se kar stopi in vzdihne kakšna je pa to razlika.....😊😂👌

Res pa je da s je Mazda podražila Kia pa ne....☹️

Ps;še vesel bodi,pri nas so jajca domača po 2€ 10kom.....😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ne rečem,notranjost je pri Mazdi dosti lepša,ampak še vedno trdim,da ni vredna te razlike-če kupuješ racionalno. Iskreno mi je pa zunanjost pri Xceedu bolj vsec-pri Mazdi me motijo tiste črne obrobe,ki so prevelike. Zato bi sam raje imel Mazdo3.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja še tole,potem pa konec reklame za Kijo😁. Tudi pri Kiji so začeli vračati are za avte,ker imajo težave z deli-do konec leta ni več dobavljiv Xceed z avtomatskim menjalnikom.Potem pa pride ven facelift in občutno višje cene,ki bodo primerljive z Mazdo.

Popravljeno od kupid
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Bini napisal:

Ja res je x ceed enaka po velikosti kot CX30 👍 Jo ima hči in ko se vsede v CX30 se kar stopi in vzdihne kakšna je pa to razlika.....😊😂👌

Res pa je da s je Mazda podražila Kia pa ne....☹️

 

pozabil si dodati, da je verjetno zelo (pomojem celo največja) razlika pri porabi, ker še s komerkoli sem se pogovarjal, ko je šel na testne vožnje različnih avtomobilov je imel komentar pri KII, da je poraba zelo visoka....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Porabo naj komentira nekdo,ki vozi cx30 X186.

Povprečna poraba po prevoženih 4000km je pri Xceedu 1.5 tgdi,160 konjev in z avtomatskim menjalnikom-6.5. Meni se ne zdi visoka.

Moja Mazda ima pri istih konji in večji litraži porabo 6.8

Popravljeno od kupid
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojem okusu mi je x ceed drugi izbor za cx30 😊 To kar sem jaz izbral in kupil lani je kia lahko samo sanjala za 26k€...😉

Kar se tiče porabe jo imam jaz 6.1 pri 600km,grem danes ali jutri tankat. Hči pa na x ceed od 6.5 relacijsko regionalne, mestna na par kilometrov 8.0,pravtako AC nad 120km/h.... 🥴Povprečje ima okoli 7.3 🤔Je pa res, da ima 1.0 t.mlinček,ki ne gre nikamor, če je ne po hodiš ....:nevem:

Pred eno uro je kupid napisal:

Aja še tole,potem pa konec reklame za Kijo😁. Tudi pri Kiji so začeli vračati are za avte,ker imajo težave z deli-do konec leta ni več dobavljiv Xceed z avtomatskim menjalnikom.Potem pa pride ven facelift in občutno višje cene,ki bodo primerljive z Mazdo.

Ko je x ceed prišla na trg je res bila za pogledat a predraga, žal... 🥴

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Po mojem okusu mi je x ceed drugi izbor za cx30 😊 To kar sem jaz izbral in kupil lani je kia lahko samo sanjala za 26k€...😉

Kar se tiče porabe jo imam jaz 6.1 pri 600km,grem danes ali jutri tankat. Hči pa na x ceed od 6.5 relacijsko regionalne, mestna na par kilometrov 8.0,pravtako AC nad 120km/h.... 🥴Povprečje ima okoli 7.3 🤔Je pa res, da ima 1.0 t.mlinček,ki ne gre nikamor, če je ne po hodiš ....:nevem:

Mazda 6 Revolution, nov po ceniku 38.000 € 😮, AT, 2.488 cm3, 194 KM, zadnjih 1000 km povprečna poraba 6,5 l/100 km :)

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noro res, kam so šle cene. Najbolj me pa moti, če želim npr. opremo Attraction (6-ka, CX-5), kar bi imel dovolj za moje potrebe, ne morem vzeti 194KM motor, kokr gledam na konfiguratorju.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.