Skoči na vsebino

Polomljena loputa turbine (male) mazda 6, 2,2 dizel


Priporočeno sporočilo

Danes sem šel iskati mojo mazdo na servis, kjer je bil opravljen redni servis. 

Ker je imel mehanik ravno pri roki zamenjajo turbino 6-ke, katero sem že  omenil pred kratkim, kjer so zamenjali obe turbini, sem jo slikal. 

V bistvu se je odlomil zatič, ki drži loputo in je ta padel v turbino. 

Tudi loputa je naredila kažin. 

Upam, ker je ta mazda 6 začetek 2014, da so to pri novejših letnikih popravili na bolje. Ker tako od blizu mi je vse skupaj izgledalo zelo bogo. 🙄

IMG_20220518_170007__01.jpg

 

IMG_20220518_170256.jpg

 

IMG_20220518_170307.jpg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Upam, ker je ta mazda 6 začetek 2014, da so to pri novejših letnikih popravili na bolje. Ker tako od blizu mi je vse skupaj izgledalo zelo bogo. 🙄

 

 

 

 

Seveda, da so brez skrbi. Tako kot so popravili bremze in zadnje čeljusti od 2003 do sedaj.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja, to je znano, to sem imel na svoji prejšnji enako, sem celo razdru use potem pa poslal tu nekam na forum slikce. Ja novejše turbine, bi naj imele to zrihtano.

Moja je bla zgodni 2015, tk da vrjetno narjena 2014.

 

Predvsem je dobro to opazovat in mogoće razdret prej kot je prepozno in ta zatič popravit, če to gre seveda. Simptom se opiše podobno kot turbo liknjo, v obratih kjer je prej vleklo, ti kr naenkrat ne in potem še parkrat po gasu, da se ta loputa pravilno zapre in spet gre. To je moment, k bi jst dal turbino preverjat. Zakaj je vseeno bolje prej kot kasneje? Zarad tega da ti ta zatič ne potegne skos mašino.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je SpEkTr napisal:

Ja ,pred časom je nekdo pisal, da naj bi bilo sedaj boljše. Če je res pa ne vem. 

Pa še smotano je, ker neke preventive pred tem niti ne moreš naredit. Razen da zamenjaš za atmosferski motor..

Selmar mehanik je dejal, da oni lopute zato preventivno zavarijo, strošek pa dobrih 100 €. Menda so novejše lopute nekoliko modificirane, ali to prepreči lom, pa ne vem. Sicer se loputo jasno sliši (kovinski udarec) kakšno sekundo ali dve, ko se motor ugasne.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
dne 19. 5. 2022 ob 9:38 je Janez007 napisal:

Selmar mehanik je dejal, da oni lopute zato preventivno zavarijo, strošek pa dobrih 100 €. Menda so novejše lopute nekoliko modificirane, ali to prepreči lom, pa ne vem. Sicer se loputo jasno sliši (kovinski udarec) kakšno sekundo ali dve, ko se motor ugasne.

Živjo, od aprila si lastim cx-5 2.2 175 ks (11/2014). Zanima me, če gre za isto turbino kot pri Mazdi 6 in če kovinski udarec pomeni, da je že loputa odtrgana?

Hvala za odgovor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.