Skoči na vsebino

Rumena lučka za motor


Priporočeno sporočilo

In potem 1. na servis, pa 2. , ... Že če je avto v garanciji, je to zoprno, če pa je treba te obiske še plačevati 😪 

 

Meni je že 1 letni servis odveč (itak je ponavadi treba še zaradi kakšne stvari izven motorja).

 

Za @Luka_ pa je tole lahko dodatna koristna informacija. 

 

 

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je SpEkTr napisal:

Eno pumpo? Kolk so pa računal?

Ne vem ker je avtohiša menjala🤷

Sem probal poj -klemo iztaknit in zdaj ne sveti.

Kupil sem ga pred 10 dni.

Bojim se da se nisem našponal.

Čeprav je avto redno servisiran na uradne servise.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Tržičan napisal:

Ne vem ker je avtohiša menjala🤷

Sem probal poj -klemo iztaknit in zdaj ne sveti.

Kupil sem ga pred 10 dni.

Bojim se da se nisem našponal.

Čeprav je avto redno servisiran na uradne servise.

Mogoč je sonda. se zna nardit da čez kak dan nazaj zasveti. Če maš kazga kolega k ima računalnik da ti ga priklopi pa se vid kaj bi znalo bit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Brane napisal:

Nazaj na servis - zdaj pa je odvisno kakšna napaka je bila prej in zdaj po menjavi pumpe.Če ne pa štrik in hruško poiskat.

Naj štrik in hruška počakata. Jaz bi se na njegovem mestu zapeljal na nek "nevtralni" servis, oz. v mojem primeru bi šel do Pelka v Medvode, naj naredi podroben test oz. analizo vozila, potem bo vsaj vedel lastnik kakšno ima izhodišče in če se obetajo kakšni večji stroški s tem avtom, ga samo pelje nazaj in pove; HVALA, NE :)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez kode napake je to kot bi se pogovarjali kakšno bo vremenu leta 2025. Če se je lučka pokazala šele po tokih dneh je verjetno nekaj povezano z ekologijo. Se pravi sonda lambda, egr ventil, zabasan sesalni kolektor s sajami (stavim na to).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 6. 6. 2022 ob 16:31 je Boss napisal:

Brez kode napake je to kot bi se pogovarjali kakšno bo vremenu leta 2025. Če se je lučka pokazala šele po tokih dneh je verjetno nekaj povezano z ekologijo. Se pravi sonda lambda, egr ventil, zabasan sesalni kolektor s sajami (stavim na to).

Avto se pelje normalno.

Samo če ga malo več obremenim se lučka prižge.

Klicel sem pelkota iz medvode pravi da je ziher kakšen senzor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je SpEkTr napisal:

Možno ja, kaj pa če avto ne more dihat s polnimi pljuči in rabi samo čiščenje sesalnega dela + egr.

 

Js tut mislim, da je to, se nas je ze kr neki srecal s tako tezavo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri naši CD 175 se je pred leti pojavila rumena lučka z napotilom na servis. Kontaktiram Mazdo servis in pojasnijo, da je šel verjetno senzor izpuha (če avto dela normalno, ima moč in ni šel v safe mode). Na servisu so potem zamenjali ta senzor (cca 150 €) in je bilo OK. Ta senzor prej ali slej crkne vsakemu, modificiran kovinski pa je OK. Komot zamenjaš sam (če je notri plastičen, je to v vsakem primeru priporočljivo).

 

image.png

 

image.png

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Pri naši CD 175 se je pred leti pojavila rumena lučka z napotilom na servis. Kontaktiram Mazdo servis in pojasnijo, da je šel verjetno senzor izpuha (če avto dela normalno, ima moč in ni šel v safe mode). Na servisu so potem zamenjali ta senzor (cca 150 €) in je bilo OK. Ta senzor prej ali slej crkne vsakemu, modificiran kovinski pa je OK. Komot zamenjaš sam (če je notri plastičen, je to v vsakem primeru priporočljivo).

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

Za tole sm ze tut slisu, poznam primer, ko mu je ta senzor crknu, przgala se je lucka, avto pa brez moci, crknu je pa ravno ta omenjeni senzor 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 19. 6. 2022 ob 4:41 je Tržičan napisal:

Avto se pelje normalno.

Samo če ga malo več obremenim se lučka prižge.

Klicel sem pelkota iz medvode pravi da je ziher kakšen senzor.

 

Mojster, samo nekaj.

 

Tvoj avto se ne pelje normalno. Pri normalnem avtomobilu se lučka ne prižge, če ga pohodiš.

 

Tako da - ali ga vrni prodajalcu ali pa čim prej spravi do kompetentnega mehanika. Da ne bo jok in stok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 19. 6. 2022 ob 20:48 je Deeyan napisal:

 

Za tole sm ze tut slisu, poznam primer, ko mu je ta senzor crknu, przgala se je lucka, avto pa brez moci, crknu je pa ravno ta omenjeni senzor 

To se je zgodilo meni danes v Avstriji na poti domov. 🤐 Koda P 2262 C, mašina v safe mode in slikaj se. Dobro, da sem ravno zapeljal na počivališče. In ni nam preostalo drugega, kot klicat vlečno. 

Pa še zanimivost. Klical sem amzs in prijazno so mi povedali, da pridejo lahko šele jutri, v torek. Nato sem klical asistenco in v dveh urah so bili pri avtu (v flachau - u). To se je zgodilo ob 16.30, ob 23 je bil avto že pri mojemu mehaniku in mi doma. Tako, da vsa pohvala avto asistenci zavarovalnice. generali. 👍

Sva pa z ženo prišla, dokler sva čakala asistenco, do zaključka in se že 100% odločila, da gre ta mazda, ko zamenjamo ta senzor in poštimamo nazaj vso ekologijo, od hiše.Novi bo definitivno  benzinar. In to športni suv. Na žalost ne več mazda... 

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Alex napisal:

To se je zgodilo meni danes v Avstriji na poti domov. 🤐 Koda P 2262 C, mašina v safe mode in slikaj se. Dobro, da sem ravno zapeljal na počivališče. In ni nam preostalo drugega, kot klicat vlečno. 

Pa še zanimivost. Klical sem amzs in prijazno so mi povedali, da pridejo lahko šele jutri, v torek. Nato sem klical asistenco in v dveh urah so bili pri avtu (v flachau - u). To se je zgodilo ob 16.30, ob 23 je bil avto že pri mojemu mehaniku in mi doma. Tako, da vsa pohvala avto asistenci zavarovalnice. generali. 👍

Sva pa z ženo prišla, dokler sva čakala asistenco, do zaključka in se že 100% odločila, da gre ta mazda, ko zamenjamo ta senzor in poštimamo nazaj vso ekologijo, od hiše.Novi bo definitivno  benzinar. In to športni suv. Na žalost ne več mazda... 

 

 

Kaj je Shrek, a si zgubil kje po poti češko prikolico? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Alex napisal:

To se je zgodilo meni danes v Avstriji na poti domov. 🤐 Koda P 2262 C, mašina v safe mode in slikaj se. Dobro, da sem ravno zapeljal na počivališče. In ni nam preostalo drugega, kot klicat vlečno. 

Pa še zanimivost. Klical sem amzs in prijazno so mi povedali, da pridejo lahko šele jutri, v torek. Nato sem klical asistenco in v dveh urah so bili pri avtu (v flachau - u). To se je zgodilo ob 16.30, ob 23 je bil avto že pri mojemu mehaniku in mi doma. Tako, da vsa pohvala avto asistenci zavarovalnice. generali. 👍

Sva pa z ženo prišla, dokler sva čakala asistenco, do zaključka in se že 100% odločila, da gre ta mazda, ko zamenjamo ta senzor in poštimamo nazaj vso ekologijo, od hiše.Novi bo definitivno  benzinar. In to športni suv. Na žalost ne več mazda... 

 

 

Da ni to kaka šala.... :whatever: 

Mislim tisto na SUV in ni Mazda.... 🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Alex napisal:

To se je zgodilo meni danes v Avstriji na poti domov. 🤐 Koda P 2262 C, mašina v safe mode in slikaj se. Dobro, da sem ravno zapeljal na počivališče. In ni nam preostalo drugega, kot klicat vlečno. 

Pa še zanimivost. Klical sem amzs in prijazno so mi povedali, da pridejo lahko šele jutri, v torek. Nato sem klical asistenco in v dveh urah so bili pri avtu (v flachau - u). To se je zgodilo ob 16.30, ob 23 je bil avto že pri mojemu mehaniku in mi doma. Tako, da vsa pohvala avto asistenci zavarovalnice. generali. 👍

Sva pa z ženo prišla, dokler sva čakala asistenco, do zaključka in se že 100% odločila, da gre ta mazda, ko zamenjamo ta senzor in poštimamo nazaj vso ekologijo, od hiše.Novi bo definitivno  benzinar. In to športni suv. Na žalost ne več mazda...

 

@Alex, kaj pa govoriš? 😮 A kar naenkrat, zaradi prižgane ene rumene lučke, Mazda 2.2 CD zate ni več dober avto? Pa pri pol manj km, kot jih je ime @Peter22-ov ... 😩

 

Kot že rečeno, ta senzor crkne vsakemu prej ali slej, meni je pri 80.000 km. Če bodo pri tvojem samo take težavice in ne kakšna turbina, injektorji, verigica, glava, ... boš s prodajo Mazde zafrknil. 😉

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Janez007 napisal:

 

@Alex, kaj pa govoriš? 😮 A kar naenkrat, zaradi prižgane ene rumene lučke, Mazda 2.2 CD zate ni več dober avto? Pa pri pol manj km, kot jih je ime @Peter22-ov ... 😩

 

Kot že rečeno, ta senzor crkne vsakemu prej ali slej, meni je pri 80.000 km. Če bodo pri tvojem samo take težavice in ne kakšna turbina, injektorji, verigica, glava, ... boš s prodajo Mazde zafrknil. 😉

 

image.png

Sem se pač odločil, da gre od hiše. Pa ne samo zaradi te lučke, ampak ker ne delam več veliko kilometrov, dizel ni več prava opcija. Novi avto bo definitivno benzinar. Žena se bolj nagiba za kak suv. Meni je pa v bistvu vseeno, samo da bo avto nov. Malo mi ga bo žal, a tako sva se z ženo odločila. 

  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Alex napisal:

Sem se pač odločil, da gre od hiše. Pa ne samo zaradi te lučke, ampak ker ne delam več veliko kilometrov, dizel ni več prava opcija. Novi avto bo definitivno benzinar. Žena se bolj nagiba za kak suv. Meni je pa v bistvu vseeno, samo da bo avto nov. Malo mi ga bo žal, a tako sva se z ženo odločila. 

Kaj pa je sploh opcija v današnjih časih? Z enakim vprašanjem se ukvarjam zadnjih nekaj let, ko smo od hiše prehitro spravili 15 let staro Corso 1.4 s 100.000 km in 12 let staro Hondo Accord 2.2 CDTi z 228.000 km. S tema starima avtoma sem imel 3x manj dela in stroškov, kot potem s 3-4 leta starimi Mazdami.🙃

 

S trenutnimi bencinarkami G120, G165 in G194 z motorji ni nobenega dela in težav, razen rednih servisov (vsi trije so letnik 2018 in imajo okoli 60.000 km). Še posebno smo zadovoljni z mehiško Mazdo 3 HB, ... majhna, okretna, samo prižgeš in pelješ, enkrat na leto še na servis. 🙂

 

Odlična je tudi M6 G194 - po mojem idealna Mazda zate, občutek vožnje (tiho delovanje) nivo višji, poraba primerljiva z G165, če želiš odzivnost, prestaviš na Sport režim (na avtocestnem klancu je z lahkoto šel 160 km/h). 

 

Kaj pa je alternativa Mazdam po ceni, obliki, pa malo boljša kakovost?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Alex napisal:

Sem se pač odločil, da gre od hiše. Pa ne samo zaradi te lučke, ampak ker ne delam več veliko kilometrov, dizel ni več prava opcija. Novi avto bo definitivno benzinar. Žena se bolj nagiba za kak suv. Meni je pa v bistvu vseeno, samo da bo avto nov. Malo mi ga bo žal, a tako sva se z ženo odločila. 

SUV in športen bencinar in da je dizajnersko lep je za moje pojme alfa stelvio😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.