Skoči na vsebino

zadnji amortizer


Priporočeno sporočilo

Zdravo!

Ravno kar sem se vrnil z dopusta, kjer sem med potjo ugotovil, da mi zadnji levi amortizer ni ok. Na servisu so mi povedali, da je potrebno menjati oba (levi in desni), če želim, da uveljavljam garancijo v primeru težav. Pravi problem se pa pojavi, da kao ni ponaredkov in je cena za posamični originalni 315€. Za oba skupaj mi trenutno ne predstavlja prevelik zalogaj. Zanima me ali je to res, da ni ponaredkov? Bi prišel kaj bolje čez, če bi ga dal obnoviti? Vozim pa Mazdo 6, karavana, 2014 letnik, 2.2 dizel.

Hvala za vsak namig...LP!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem na hitrco pogledal in dobiš tudi neorginalne amortizerje, pejd v kako avtotrgovino in povprašaj. 

Obnove ne priporočam, sem imel slabe izkušnje z obnovo amortizerjev  sicer ne na Mazdi ampak na enem drugem avtu. 

Screenshot_20220707_221427_de.autodoc.gmbh.jpg

Screenshot_20220707_221403_de.autodoc.gmbh.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem na Mazdi 5 dal obnovit, tega že kar dosti časa in skoraj 200.000 km. Tudi prejšnji avto je bil tam na obnovi in nobenih težav  Zelo zadovoljen in tudi za naprej jih bom vozil tja obnavljat. Cena pa niti polovico novega, pa ga oni snamejo in nazaj montirajo - če kupiš novega, moraš potem še sam poskrbeti za menjavo in če nimaš svoje delavnice, je to še dodaten strošek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem vesel, da sem se obrnil na ta forum oz. na vas. Po slabo prespani noči sem se drugo jutro s prometno odpravil na vse avto trgovine v našem mestu. Seveda obstajajo tudi neoriginalni blažilci. Naročil sem dva za 80€ po komadu.  Težava je pa v tem, da določeni trgovci ( večinoma starejši) se ne znajdejo na računalniku, kjer preverjajo zalogo. Za moj avto je treba pogledati po nekem drugem vzorcu, da ti vrže ven rezultate. Se mi je zgodilo v dveh trgovinah, da so trdili, da ni ponaredkov. Znesek 160€ za dva je veliko bolje kot 315€ za enega. Hvala vsem za pomoč!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko me to zmoti k folk pravi ponaredek. A si mogoče kupil pri kitajcu ? Kupil si samo drugo znamko, katera je prva vgradnjo pri drugi znamki avtomobila. Jest sem kupil "ponaredek" amortizerje znamke bilstein, k so svetlobna leta pred OEM mazdinimi original. Bilstein je sicer tudi prva vgradnja pri BMWjih. Seveda se bili tudi bilstein obcutno cenejsi, kot pa original mazda. 

 

Denso je prva vgradnja sveck za mazdo. Cena je 150€. Kupil DENSO na autodocu za 60€ in ne vidis razlike, ko das eno zraven druge. Celo na orignal mazdi svecki pise denso in nikjer mazda.

 

Bistvo je samo, da ima pooblasceni trgovec x2,x3 marzo. To je pa to.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Scr3am napisal:

Ko me to zmoti k folk pravi ponaredek. A si mogoče kupil pri kitajcu ? Kupil si samo drugo znamko, katera je prva vgradnjo pri drugi znamki avtomobila. Jest sem kupil "ponaredek" amortizerje znamke bilstein, k so svetlobna leta pred OEM mazdinimi original. Bilstein je sicer tudi prva vgradnja pri BMWjih. Seveda se bili tudi bilstein obcutno cenejsi, kot pa original mazda. 

 

Denso je prva vgradnja sveck za mazdo. Cena je 150€. Kupil DENSO na autodocu za 60€ in ne vidis razlike, ko das eno zraven druge. Celo na orignal mazdi svecki pise denso in nikjer mazda.

 

Bistvo je samo, da ima pooblasceni trgovec x2,x3 marzo. To je pa to.

IAM kosi so to. v neklaterih primerih bolšji od OEM. največja razlika je, da ni mazdinega logotipa gor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.