Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Pozdrav vsem.. sem nov na tem forumu.

 

Vidim da sem prišel na pravšnjo debato glede vozila Mazda CX30 nad katerim se že dalj časa navdušujem in je v pravih mislih, da zamenja mojo trenutno vozilo. Glede navedenega bi se posvetoval z vami in sicer smo tričlanska družina (dojenček šele star 3 mesece), ki nimamo načeloma veliko prtljage s seboj ter nas zanima če nam bo vozilo dovolj veliko? nadalje me zanima ali je boljše vzeti avtomatika oz. ročni menjalnik, saj imam do službe cca. 65 km v eno smer (večinoma 60 km po avtocesti) in kolikšno KM moč mi priporočate? Prav tako me zanima kakšno opremo seveda predlagate plus ali kaj več? In še plusi in minusi vozila nasplošno.

 

Za konec pa me zanima ali se splača vzeti mazda financiranje (brez obresti z zadnjim obrokom 20% vrednosti vozila) ali navadno lizing financiranje.

 

Vnaprej hvala za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogromno je v temi že napisano.

 

O prostoru je najbolje, da ga greš pogledat v živo.

 

O sami avtomatiki v menjalniku se pa moraš odločit sam - če so ti avtomatski menjalniki všeč, je pri mazdi totalna klasika, tako da rabiš malo prilagajanja, da se navadiš. Jaz bi vzel najboljšo opcijo X186 AT, AMPAK odvisno od avtoceste in kje se voziš. G150 je starejši preverjen motor ampak je v kombinaciji z AT malenkost len.

 

Pojdi na test in se dobro odloči!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@dejannnn ce rabis preverit plac se komot dobiva in pogledas. Jaz imam notri trenutno 3 zicke :) Jahac za tavelko spredi, enega za 3,5-12 let, ter enega za 9 mesecev - 4 leta. Zdaj tole za voznjo v vrtec in solo je ok. Da bi sli pa na daljso turo z zeno pa nikakor ni :D Samo razlika med 1 dojenckom in 3 otroki je precej razlike :)

 

Za par z enim otrokom je cisti dovolj velik. Samo malo bi moral preverit kaksen vozicek imas. Ce je sel moj maxi cosi mura 4 ... pol predvidevam da gre vsak :)

Menjalnik je tako kot je NevLado napisal, odvisno kaj ti pase. Meni je bil to prvi in najbol pomemben pogoj pri avtu. Tako da imam avtomatika.

 

Glede opreme .... sam bi najmanj pogresal usnje oz. ta paket z usnjem.

 

Glede ali se splaca vzet financiranje. V kolikor imajo se vedno 0% obresti potem bi mogoce rekel da se splaca :D Saj koliko bojo obroki / koncno placilo / ... se da vse zmenit. Tudi ni nujno da je nakoncu 20%, lahko je vec / manj / ali nic. Zdaj nisem financni ekspert ampak pri 0% obrestni meri in da imas dnar, lahko zdaj das 50%, ostalih 50% pa nekako vlozis z eno dobro obrestno mero (ce kje dobis 10%+) si zmagal.

Recimo ce je avto 30.000 eur. Placas 15.000, ostalo vzames recmo na 4 leta. 15.000 vlozis nekje kjer mas recmo 8% obresti na let in dobis 1.200 eur na leto od obresti (se pravi ti lih krije zavarovanje). Samo tole smo ze precej zasli iz teme o CX30.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Bossek napisal:

@dejannnn ce rabis preverit plac se komot dobiva in pogledas. Jaz imam notri trenutno 3 zicke :) Jahac za tavelko spredi, enega za 3,5-12 let, ter enega za 9 mesecev - 4 leta. Zdaj tole za voznjo v vrtec in solo je ok. Da bi sli pa na daljso turo z zeno pa nikakor ni :D Samo razlika med 1 dojenckom in 3 otroki je precej razlike :)

 

Za par z enim otrokom je cisti dovolj velik. Samo malo bi moral preverit kaksen vozicek imas. Ce je sel moj maxi cosi mura 4 ... pol predvidevam da gre vsak :)

Menjalnik je tako kot je NevLado napisal, odvisno kaj ti pase. Meni je bil to prvi in najbol pomemben pogoj pri avtu. Tako da imam avtomatika.

 

Glede opreme .... sam bi najmanj pogresal usnje oz. ta paket z usnjem.

 

Glede ali se splaca vzet financiranje. V kolikor imajo se vedno 0% obresti potem bi mogoce rekel da se splaca :D Saj koliko bojo obroki / koncno placilo / ... se da vse zmenit. Tudi ni nujno da je nakoncu 20%, lahko je vec / manj / ali nic. Zdaj nisem financni ekspert ampak pri 0% obrestni meri in da imas dnar, lahko zdaj das 50%, ostalih 50% pa nekako vlozis z eno dobro obrestno mero (ce kje dobis 10%+) si zmagal.

Recimo ce je avto 30.000 eur. Placas 15.000, ostalo vzames recmo na 4 leta. 15.000 vlozis nekje kjer mas recmo 8% obresti na let in dobis 1.200 eur na leto od obresti (se pravi ti lih krije zavarovanje). Samo tole smo ze precej zasli iz teme o CX30.

Res je kar praviš,ampak na gotovinsko plačilo je pa 2.000€ popusta....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dejannnn napisal:

Pozdrav vsem.. sem nov na tem forumu.

 

Vidim da sem prišel na pravšnjo debato glede vozila Mazda CX30 nad katerim se že dalj časa navdušujem in je v pravih mislih, da zamenja mojo trenutno vozilo. Glede navedenega bi se posvetoval z vami in sicer smo tričlanska družina (dojenček šele star 3 mesece), ki nimamo načeloma veliko prtljage s seboj ter nas zanima če nam bo vozilo dovolj veliko? nadalje me zanima ali je boljše vzeti avtomatika oz. ročni menjalnik, saj imam do službe cca. 65 km v eno smer (večinoma 60 km po avtocesti) in kolikšno KM moč mi priporočate? Prav tako me zanima kakšno opremo seveda predlagate plus ali kaj več? In še plusi in minusi vozila nasplošno.

 

Za konec pa me zanima ali se splača vzeti mazda financiranje (brez obresti z zadnjim obrokom 20% vrednosti vozila) ali navadno lizing financiranje.

 

Vnaprej hvala za odgovore.

Res je najbolje,da si prebereš vse za nazaj o CX30 in na koncu vprašaš o kaki specifični stvari in pa,da greš na test z avtomatikom iste moči in vidiš kaj in kako 😉

Jaz bi izbral še enkrat to kar sem že......:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ocitno se obstaja… Na Mazdini spletni strani je naslednji izracun za CX-30

 

679CF9FE-CD57-43F1-8FFD-FEF088B3698B.jpeg

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem mesec dva nazaj spraševal glede cen in popustov so mi rekli, da to leto ni več popusta na gotovino. In so cene višje od lanskega leta (cca 6 mesecev nazaj).

Sam imam tudi X 186 motor z ročnim menjalnikom. Lahko rečem, da si ne predstavljam manj žrebičkov v hlevu. Za avtocesto pa sploh.... Zaenkrat še nisem bil poslikan 🤑

Kar se tiče pa dojenčka in prtljage, meni je premajhen. Za udobno vožnjo na dopust mislim, da je na zadnjih sedežih ravno zadosti prostora. Prtljažnik pa je mali. Danes sem kupil avtosedež, 0-4 let. S škatlo vred, sem moral dati gumijasto korito in dvojno dno ven iz prtljažnika, da sem spravil škatlo na bok ravno pod višino police. Za dopust pa prtljago, voziček ne bi vozil v CX30. Za dnevne izlete pa je čisto OK.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo prispela je moja nova 

Mazda CX30 X motor Benz 

Vsa oprema GT plus 😉...

Avto je TOP👍👍👍malo se morem še navadit na te nove varnostne sisteme 😉😁

Vožnja je vrhunska motor super 👍👍...drugič več ...😉

Hvala Bini-ju in Alex za pomoč 👍😉😁😁lp nosilce za prtljažnik kovček in gumi tepihe sem dobil za darilo Avto plus MAZDA koper😉

Popuste ne dajejo 😁za nova vozila🤨🤨🤨😉pa lp

 

 

 

 

IMG_20220329_164040.jpg

IMG_20220329_164047.jpg

IMG_20220329_164050.jpg

IMG_20220324_103138.jpg

IMG_20220329_164058.jpg

IMG_20220324_103136.jpg

  • Všeč 14
  • Ljubim 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je NevLado napisal:

Kovček šenkajo, ker vejo da je premal placa zadi? 

 

Ej pomoje si prvi s to barvo na forumu, vrhunska!!! Kdo ga bo vozil, ti al tvoja? Srečno vožnjo!! :zoom-zoom:

Meni je bil prvi vtis, da gre za špric kit ... 😁 Sicer pa, bolj ko gledam, lepša je ... to so zdaj "in" barve. Pa zelo hvaležna barva glede umazanije 👍

 

Pred leti srečam sovaščana in pravim

"še pobarvaš fasado, pa bo hiša končana"

"kako, saj je bila končana že pred 3 leti?" 

"a ni gor še lepilo?"

"ne, take sive barve je ..." 😜

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je NevLado napisal:

Kovček šenkajo, ker vejo da je premal placa zadi? 

 

Ej pomoje si prvi s to barvo na forumu, vrhunska!!! Kdo ga bo vozil, ti al tvoja? Srečno vožnjo!! :zoom-zoom:

Ja..kovček sem dobil malo po vezi 😁...poznam tam Mazda kp...vozil ga bom jaz in moja 😉moja ima CX3😉

Hvala za čestitke 👍😁

pred 3 minutami je Janez007 napisal:

Meni je bil prvi vtis, da gre za špric kit ... 😁 Sicer pa, bolj ko gledam, lepša je ... to so zdaj "in" barve. 🙂

Ja res tudi jaz sem imel ta občutek ...ko jo vidiš v živo je super TOP  😉barva saj meni 

Nekaj novega 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

super avto, kar si dobil zraven grafis je zagotovo vredno vsaj 500€, glede na to da so ti dali thule kufer in verjetno original strešne nosilce 👍, tako da za moje pojme dober deal. (popustov pa mislim da že dolgo ne dajejo, enako kot če želiš kupiti z gotovino, te pride dražje, kot če na lizing, itd...oz.ni gotovinskega popusta :)).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je mojster 😉👍👍blo je kar nekaj dela pogajanja 😁😁...cela JEBaaaa...prodajat staro Mazdo CX5 benz  ki mi je dobro služila ...samo leta 😉..hvala 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Jest napisal:

:zoom-zoom:


Si tastaro CX-5 ze prodal?

Ja sem..ker sem rabil denar za novo CX30 ...cela zajebancija ko prodajaš na spletu ...saj veš kako je to ..vsak bi kupil bolj poceni..avto je bil v dobrem stanju redno servisiran top..

Potem je šlo nekako ...koliko dela 🤨🤨🧐🧐😉😁lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Gelipter napisal:

Ja sem..ker sem rabil denar za novo CX30 ...cela zajebancija ko prodajaš na spletu ...saj veš kako je to ..vsak bi kupil bolj poceni..avto je bil v dobrem stanju redno servisiran top..

Potem je šlo nekako ...koliko dela 🤨🤨🧐🧐😉😁lp

Saj bi ga lahko dal "staro za novo" ... 😁

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je tale tvoja bivsa ane? Vsaj po nalepki Avto Plus Koper sodec ;) 

Koliko si ti iztrzil, ce ni skrivnost?

 

WWW.AVTO.NET

Mazda CX-5 2.0 G165 SLO-92.000 km-1.last.-trajnik do 84 obrok, letnik:2015,15900 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Janez007 napisal:

Saj bi ga lahko dal "staro za novo" ... 😁

Lahko samo po nižji ceni 🤨🤨🤨😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Jest napisal:

A je tale tvoja bivsa ane? Vsaj po nalepki Avto Plus Koper sodec ;) 

Koliko si ti iztrzil, ce ni skrivnost?

 

WWW.AVTO.NET

Mazda CX-5 2.0 G165 SLO-92.000 km-1.last.-trajnik do 84 obrok, letnik:2015,15900 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

Ja ta je moja bivša Mazda ..nisem vedel da tip ima firmo in prodaja avte 🧐😉ker se je predstavil kot fizična oseba ..pol je iskal dlako v jajcu 😬😬sem videl da jo zdaj prodaja po višji ceni ..on ima čas za prodat meni se je mudilo😉...prodal sem solidno😉...staro za novo bi dobil samo 13.700€...😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Gelipter čestitke avto je bomba :vesel:ta motor je odličen za vožnjo. Bo kar razlika s CX5. Sem v živo videl to barvo, mene je navdušila. Je res nekaj novega. Na soncu pridejo "kristalčki " do izraza.

Za popuste oziroma opremo za zraven so pa kar trdi.... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Volume napisal:

@Gelipter čestitke avto je bomba :vesel:ta motor je odličen za vožnjo. Bo kar razlika s CX5. Sem v živo videl to barvo, mene je navdušila. Je res nekaj novega. Na soncu pridejo "kristalčki " do izraza.

Za popuste oziroma opremo za zraven so pa kar trdi.... 

Res je razlika je očitna v vožnji ....je super 👍😉😉

Hvala 😉👍😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Bossek napisal:

Kaj pa je to za ena barva? Neka nova v 2022 (saj je bila samo ena nova ce se prov spomnem)?

 

Ce mas vec opreme je pa kovcek kar nujen ja :D 

 

Varno in srecno voznjo 👍

Hvala 👍😉😁😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.