Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 3 minutami je TiEn napisal:

Jah lej osebno mnenje. Mazde itak nimam več namena kupit(taki in drugi razlogi)

ne zdaj odbijati potencialno novih kupcev mazde :), heh.....realno je pa danes, razen če je € budget neomejen (ok potem itak nimaš med potencialnimi znamkami mazde :)), kar težko najti "dober" avto za normalen denar....(karkoli si že vsak zase definira "dober").

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je TiEn napisal:

Jah lej osebno mnenje. Mazde itak nimam več namena kupit(taki in drugi razlogi)

Ja moje in javno mnenje mednarodnih novinarjev, ki so njeno oblikovanje v zadnjih letih nekajkrat razglasili za najlepše in ji podelili nekaj prestižnih nagrad..... :jupiii::zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je TiEn napisal:

Se pravi moramo le zavajti nove kupce kolk je mazda tipi-topi?🤔

Lej, vsak se sam odloči. Jaz preverim vse pred nakupom razen kvalitete ne morem. Tole na forumu pa samo odtehta ali si za ali proti nakupu.... 🤔😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je NevLado napisal:

Jaz bom organiziral en dogodek, da mi vsi pripeljete te vaše zamorjene motorje in vam pripravim 3 dnevni tretma moje AC vožnje, ker vam bo ratal še te X motorje zabit :lol:

Ha, ha, a poraba 10 litrov, kot porsche. 🤣🤣

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Bini napisal:

Lej, vsak se sam odloči. Jaz preverim vse pred nakupom razen kvalitete ne morem. Tole na forumu pa samo odtehta ali si za ali proti nakupu.... 🤔😉

Pač dejstvo je, da imajo zastarele 2.5  motorje v svojih Mazdah. Performansi so pa nekje tu - tu. 

Poraba pa je pri x motorjih v rangu dizla 150 konjičkov, kak deci gor ali dol, 2,5 benzinarji pa imajo porabo nekje v rangu  porshejev.(9-10 litrov, realno) 

Dejstvo je da:

1. Skaymotor x 186 je naknovejša, top tehnologija, druge firme lahko to samo sanjajo, sicer mogoče ni še toliko preizkušena a upajmo, da bo zdržala. 

2. Mazda cx 30 je blagi 24 V  Hybrid . Od tu tudi nižja poraba. 

3.Mazda cx 30 je tudi lažja in tu je zopet prednost. 😉

pred 51 minutami je TiEn napisal:

Sej nisem nikoli trdil, da ja grda 😉

He, He... Jest bi že našel deset tvojih postov na to temo. 🤣

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Ni všeč 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je TiEn napisal:

Ni res, kupiš kaj drugega kot mazdo in se tej slabi motorni paleti izogneš 😉

In zabredeš v povprečje kakih korejskih povprečne z 1.3 motorjem. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Filovic napisal:

Ne 150g ampak, ker sem mel prej Seata 1.9 tdi pa se cipiranega... Pogresam turbino🙂...

Ah, saj jo lahko voziš s seboj v prtljažniku. 😊... hec. 

Tudi sam iimam dizel 6-ko pa jo le še včasih pogrešam. Se navadiš vozit bolj na obratih in je ok. 

.. 

pred 2 minutama je FuManchu napisal:

No turbo, no fun:hudicek:

V drugi gre 110,brez turbine. 😊

  • Všeč 3
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A kdo kaj ve, ce se da kaksna CX-30 (najraje X186) pri kaksnem od trgovcev dobiti takoj oz. zelo kmalu... lako je tudi kaksno testno vozilo ali kaj podobnega ... 

 

Znanki je kot kaze sel motor na Nissan Qashqai-u in nujno isce kaj drugega... in je v igri tudi CX-30 ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem bil dober mesec nazaj na servisu pri Kržišniku, je bil CX-30 edini avto, ki so ga imeli na zalogi, takrat so imeli vsaj 3, ena je bila tudi X186. Kakor sem govoril s šefetom je to edini model, ki ga redno dobivajo.

 

edit: je bilo pa tudi povpraševanja kar, sta bila dva starejša para v tisti uri, ko sem bil tam, je pa res da so oboji gledal švohnejšo mašino/cenejšo varianto.

 

Popravljeno od SeekK
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jest napisal:

A kdo kaj ve, ce se da kaksna CX-30 (najraje X186) pri kaksnem od trgovcev dobiti takoj oz. zelo kmalu... lako je tudi kaksno testno vozilo ali kaj podobnega ... 

 

Znanki je kot kaze sel motor na Nissan Qashqai-u in nujno isce kaj drugega... in je v igri tudi CX-30 ... 

Nimam pojma kako je stanje, ampak grem kar pogosto na malico v BTC in a-cosmos jih ima kar nekaj parkiranih tam spredi.

 

Jaz bi rekel, da ce nisi zbircen glede opreme in barve se verjetno najde kaksna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem jaz kupoval cx30 so imeli eno 186, rdečo, testno vozilo v Kopru, eno rdečo, novo(ta je sedaj moja) v BTC in eno kafetaste barve(kot jo ima Gelipter) pri Močnik. Imeli so še ene tri AWD, vse 186. To je bilo takrat vse. In si moral takoj poslati aro, če si hotel priti do avta. Cx30 so šle za med. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj se je po zadnjih informacijah odlocila za rdeco G122 AT Plus pri Selmarju... Sem rekel, da ce ne bo X186... naj vzame vsaj G150 ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:

Zdaj se je po zadnjih informacijah odlocila za rdeco G122 AT Plus pri Selmarju... Sem rekel, da ce ne bo X186... naj vzame vsaj G150 ... 

Wop wop. Drugače pa če je rada dinamična mogoče AT in G122 ni najboljši kombo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj je imela Qashqai 1.2 (res da s turbino) pa nevem... okoli 90 KW ... :) ... Ne rabi avta za dirkat ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tko mal za info - peljal sem Mazda3 G122 AT testno 150 km in me je jezilo, ker je skos metalo v nizke obrate in sem mel skos občutek traktorja zaradi dveh cilindrov. Porabo sem imel 7.7. Tako da ta kombinacija G122 in AT je res za umirjeno vožnjo, je pa varčna.

 

Peljal sem tudi CX-30 G150 AWD AT, porabo sem imel preko 8 (nisem šel preverit fotke), ampak vem samo to, da ni šla nikamor in sem bil 100% da je G122. Ob vračilu sem serviserju rekel, da bi res morala bit G150, pa me je samo čukasto gledal. Bil sem res razočaran nad pospeškom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.