Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Če mi dovolite eno opažanje, ne pišem veliko, dokaj redno pa prebiram forum.

 

Tale CX-30 tema mi je nek hm dokaz tega kako se je tale forum lepo postaral in uporabniki z njim. Mislim, da mora biti že blizu 20 let in večina uporabnikov je rasla/se starala z njim. Mlajše generacije se forumov redko poslužujejo, veliko forumov je posledično tudi že propadlo, tale še vedno lepo funkcionira.

 

In tako pridemo do CX-30, ki ni ravno najbolj družinski avto, ampak v zadnjem času zelo popularen. Sam sem bil malo začuden nad njegovo popularnostjo, sploh ker je npr. Mazda 3 s praktično isto motorno paleto, premium notranjostjo in (subjektivno) lepšo zunanjostjo (meni res eden lepših avtomobilov) in boljšimi voznimi lastnostmi (recimo da je tudi to subjektivno) in nižjo ceno, pa jih na cesti vidim manj.  CX-30 kupujejo tudi ljudje, ki se prej Mazd ni posluževali, od žene sestra je imela prej dva Renaulta, soseda je zamenjala več mercedesov klase A.

 

Tako racionalno mi je edina prednost CX-30 pred mazda 3, da se vanjo lažje usedeš in sediš višje. Kar se vedno bolj ceni, ko hrbet in noge niso ravno več prve. Pa smo naredili cel krog :)

 

Upam da ne bo kdo užaljen, ni mišljeno tako, bolj opažanje in ubistvu pohvala forumu in uporabnikom, da je toliko časa zdržal in nadaljuje. Se pa vidi ta premik v malo drugo stran, kaj je uporabnikom pomembno. Včasih je bila glavna stvar kako se bo predelalo/vzdrževalo miato in kje bi dobili še kakšno lepo ohranjeno :)

  • Všeč 7
  • Ljubim 2
  • Hvala 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je SeekK napisal:

Če mi dovolite eno opažanje, ne pišem veliko, dokaj redno pa prebiram forum.

 

Tale CX-30 tema mi je nek hm dokaz tega kako se je tale forum lepo postaral in uporabniki z njim. Mislim, da mora biti že blizu 20 let in večina uporabnikov je rasla/se starala z njim. Mlajše generacije se forumov redko poslužujejo, veliko forumov je posledično tudi že propadlo, tale še vedno lepo funkcionira.

 

In tako pridemo do CX-30, ki ni ravno najbolj družinski avto, ampak v zadnjem času zelo popularen. Sam sem bil malo začuden nad njegovo popularnostjo, sploh ker je npr. Mazda 3 s praktično isto motorno paleto, premium notranjostjo in (subjektivno) lepšo zunanjostjo (meni res eden lepših avtomobilov) in boljšimi voznimi lastnostmi (recimo da je tudi to subjektivno) in nižjo ceno, pa jih na cesti vidim manj.  CX-30 kupujejo tudi ljudje, ki se prej Mazd ni posluževali, od žene sestra je imela prej dva Renaulta, soseda je zamenjala več mercedesov klase A.

 

Tako racionalno mi je edina prednost CX-30 pred mazda 3, da se vanjo lažje usedeš in sediš višje. Kar se vedno bolj ceni, ko hrbet in noge niso ravno več prve. Pa smo naredili cel krog :)

 

Upam da ne bo kdo užaljen, ni mišljeno tako, bolj opažanje in ubistvu pohvala forumu in uporabnikom, da je toliko časa zdržal in nadaljuje. Se pa vidi ta premik v malo drugo stran, kaj je uporabnikom pomembno. Včasih je bila glavna stvar kako se bo predelalo/vzdrževalo miato in kje bi dobili še kakšno lepo ohranjeno :)

Nekateri smo res na forumu skoraj 20 let in se je marsikaj tudi spremenilo. 

Tudi to prav opažaš, da se bolj malo piše o tuningu in predelavah  avtov (kot je to na kakih nemških mazda forumih ali švicarskih). Mi se bolj ubadamo z kolesarstvom, pa z izleti, pa o gradbeništvu kako rečemo, se sporečemo o zdravstvu. Ja, tudi o Mazdah vsake toliko časa nanese beseda. Kar se pa tiče mazde cx 30  je pa največ govora najbrž zato, ker je nekako med zadnjimi modeli in si jih lasti vedno več  ljudi. 😊

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evola, danes sem šel tankat prvič po dopustu. Domet je kar velik. 👍

Je pa šlo noter 42 litrov. Tako, da me sedaj ta poraba malo bega. 🤔

PSX_20220818_163926.jpg

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Alex napisal:

Evola, danes sem šel tankat prvič po dopustu. Domet je kar velik. 👍

Je pa šlo noter 42 litrov. Tako, da me sedaj ta poraba malo bega. 🤔

Nič, enkrat bo treba iti do konca, v minus 70 km, še prej pa v prtljažnik postaviti polno kantico bencina. Najbolje, da to narediš ti @Alex, ker imaš nov avto še brez usedlin. 🙂

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Evola, danes sem šel tankat prvič po dopustu. Domet je kar velik. 👍

Je pa šlo noter 42 litrov. Tako, da me sedaj ta poraba malo bega. 🤔

PSX_20220818_163926.jpg

Kaj te bega, izračunaš pa je.... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Kot sem že omenil, tempomat na avtocestno hitrost in gasa. 

Res je mala poraba. Dizel--sramuj se. 😊

Se že kar veselim, ko bom šel septembra na Korčulo, da vidim kakšna bo poraba🤔 Lani sem šel na podobno pot še s frišno novim avtom in sem imel 6.8 a je bil polno naložen in malo bolj hitra vožnja pri skoraj prazni AC. 😊Bomo videli... 😳

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Bini napisal:

Se že kar veselim, ko bom šel septembra na Korčulo, da vidim kakšna bo poraba🤔 Lani sem šel na podobno pot še s frišno novim avtom in sem imel 6.8 a je bil polno naložen in malo bolj hitra vožnja pri skoraj prazni AC. 😊Bomo videli... 😳

greš čez neretvo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 17. 8. 2022 ob 8:25 je Alex napisal:

Tudi v resnici ni. Imam v službi parkirano cx30  zraven prav takšnega. 

In izgleda cx30  za razred višji rang avta. In predvsem izgleda dosti glomaznejši in širši. Da ne govorim o porabi. Sodelavec se hvali z porabo 8l/100 pri daljših avtocestnih vožnjah. Po mestu z lahkoto doseže 9l/100.

Tsko,da ni primerjave med tema dvema avtoma. Sodelavec že gleda za zamenjavo, a ima avto šele dve leti in prevoženih 9000 kilometrov. 😉

Poraba za xceed preprosto ne drži,razen če ima sodelavec vgrajen zeli šibek 1.0 motor.

V družini imamo že dve xceed.

Tast ima motor 1.4 140km-povprečna poraba 6.5l.

Oce vozi pa 1.5 160km automatik in ima po prevoženih 9000 km porabo 6.3l.

Smo sli skupaj na morje in je bila poraba praktično identična moji mazdi 3.

Avto zunaj izgleda manjsi,meni je lepši,noter sta pa enako velika.

Minus tega avta je notranjost,ki je zastarela,ampak z digitalnimi števci je pogojno prebavljiva. Je pa avto odlično sestavljen skupaj in oba sta z njim zelo zadovoljna. Sam morem še enkrat pohvaliti dvosklopčni menjalnik,ki je zelo odziven in dosti boljši kot v Mazdi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je TBA napisal:

sej ta je pomoj kr najbol orebič-korčula :D. cca 30-40min trajekta pa 8-9h vožnje :D če maš mal sreče 

Ma kaki, mi gremo na nedeljo cca 3. zjutraj in 2. teden septembra-po sezona, 7 ur največ,pa trajekt kolk bo čakanja in vožnja.... 😊😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Bini napisal:

Ma kaki, mi gremo na nedeljo cca 3. zjutraj in 2. teden septembra-po sezona, 7 ur največ,pa trajekt kolk bo čakanja in vožnja.... 😊😉

ma se ne bote nič vmes utavli? js sm računu pot s postanki za kafetkanje :D.

ja ob 3h je ql :) mi smo enkrat štartali zvečer. mislim da okol 10h. prvič zadnjič pa upam da nikol več :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je TBA napisal:

ma se ne bote nič vmes utavli? js sm računu pot s postanki za kafetkanje :D.

ja ob 3h je ql :) mi smo enkrat štartali zvečer. mislim da okol 10h. prvič zadnjič pa upam da nikol več :D

Enkrat mamo kofe na Velrbitu pa zajtrg na poči. Krka I potem do trajekta😉👍Gremo s 3 avti 10 kom😊

pred 21 minutami je kupid napisal:

In ja da me kdo ne bo narobe razumel-Mazda je boljši avto,ampak je tudi dražji za okrog 5.000-6.000€.

Ni tolk razlike v ceni, glej enako opremo in moč... 👍Aja, pa zapelji se malo.... 🤔😟🙃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je kupid napisal:

Poraba za xceed preprosto ne drži,razen če ima sodelavec vgrajen zeli šibek 1.0 motor.

V družini imamo že dve xceed.

Tast ima motor 1.4 140km-povprečna poraba 6.5l.

Oce vozi pa 1.5 160km automatik in ima po prevoženih 9000 km porabo 6.3l.

Smo sli skupaj na morje in je bila poraba praktično identična moji mazdi 3.

Avto zunaj izgleda manjsi,meni je lepši,noter sta pa enako velika.

Minus tega avta je notranjost,ki je zastarela,ampak z digitalnimi števci je pogojno prebavljiva. Je pa avto odlično sestavljen skupaj in oba sta z njim zelo zadovoljna. Sam morem še enkrat pohvaliti dvosklopčni menjalnik,ki je zelo odziven in dosti boljši kot v Mazdi.

Motor ima 160 konjski, ročni menjalnik. 

In ne vozi 120/uro po avtocesti. 

Z samo mestno vožnjo ima z lahkoto 8.5-9/100.

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Bini napisal:

Enkrat mamo kofe na Velrbitu pa zajtrg na poči. Krka I potem do trajekta😉👍Gremo s 3 avti 10 kom😊

 

mi smo tud tako potoval, 3 ali 4 avti in smo se tud podobno ustavljali. Krka je bla obvezen postanek :) 

nenapisano pravilo: če bo Sveti Rok pretočen ne bo problemov do Korčule :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je kupid napisal:

Poraba za xceed preprosto ne drži,razen če ima sodelavec vgrajen zeli šibek 1.0 motor.

V družini imamo že dve xceed.

Tast ima motor 1.4 140km-povprečna poraba 6.5l.

Oce vozi pa 1.5 160km automatik in ima po prevoženih 9000 km porabo 6.3l.

Smo sli skupaj na morje in je bila poraba praktično identična moji mazdi 3.

Avto zunaj izgleda manjsi,meni je lepši,noter sta pa enako velika.

Minus tega avta je notranjost,ki je zastarela,ampak z digitalnimi števci je pogojno prebavljiva. Je pa avto odlično sestavljen skupaj in oba sta z njim zelo zadovoljna. Sam morem še enkrat pohvaliti dvosklopčni menjalnik,ki je zelo odziven in dosti boljši kot v Mazdi.

Bolš poraba skor kot mazda ☺️

  • Haha 1
  • Ni všeč 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sanja svinja kukuruz, a kukuruza nema. 😊Je pa tudi res, da ima porabo kia  nekje kot mazda dizel/avtomatski menjalnik. In malenkost nižjo kot ta, stari 2,5 benzinski motor. 

Ko sem tankal nazadnje sem resetiral porabo in se je sedaj, večinoma mestna vožnja, poraba zaustavila na 6,3 /100.

To porabo z dizlom po mestu samo sanjaš. 😊

Pred eno uro je kupid napisal:

In ja da me kdo ne bo narobe razumel-Mazda je boljši avto,ampak je tudi dražji za okrog 5.000-6.000€.

Upravičeno. Noter je vsaj za klaso boljše počutje kot v x ceedu. Če ne kar za dve. Tu je premium, v kii je pa bolj plastični občutek. 

 

  • Všeč 1
  • Haha 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je TBA napisal:

mi smo tud tako potoval, 3 ali 4 avti in smo se tud podobno ustavljali. Krka je bla obvezen postanek :) 

nenapisano pravilo: če bo Sveti Rok pretočen ne bo problemov do Korčule :D 

V septembru takrat niti slučajno ni zastojev, vsaj zadnjih 7 let ne. 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Bini napisal:

Enkrat mamo kofe na Velrbitu pa zajtrg na poči. Krka I potem do trajekta😉👍Gremo s 3 avti 10 kom😊

Ni tolk razlike v ceni, glej enako opremo in moč... 👍Aja, pa zapelji se malo.... 🤔😟🙃

Oče je dal za xceed 160km auto 24.500 €. Primerljiva cx30 X186 je okrog 30.000€.

Na testni vožnji smo bili z obema in oba sta bila odlična. Ker ročni menjalnik ni prišel v poštev,prav tako nas ni prepričal motor G150 auto, smo zapeljali X186 in je bil odličen. Prevagala je nižja cena pri Kiji.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Alex napisal:

Motor ima 160 konjski, ročni menjalnik. 

In ne vozi 120/uro po avtocesti. 

Z samo mestno vožnjo ima z lahkoto 8.5-9/100.

Alex tukaj se s tabo ne morem strinjat,ker smo se skupaj peljali iz Pakoštanov in smo vozili 140-150 s porabo nekje 6.8. Poraba je bila skoraj identična moji Mazdi. Če koga zanima lahko porabo tudi poslikam.

Kia ima v 7. prestavi pri 130 nekje 2.200 obratov.

Ne vem kaj dela tvoj sodelavec v mestu, sam sem siguren da poraba v mestu ne more biti večja kot 7.5,razen če voziš kot norc-gas in bremza.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.