Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 3 urami je Lentus napisal:

Včeraj se peljem po mestu, lepo po omejitvi 50km/h, pred mano nikogar, ni bilo ne pešcev, ne parkiranih avtomobilov, ni bilo megle in na lepem, brez kakršnegakoli vzroka, se prižge rdeči STOP in zvočni signal za zaviranje v sili. Do zaviranja sicer ni prišlo, saj sem v tistem trenutku podzavestno sam pritisnil na zavoro in s tem prekinil proces samodejnega zaviranja. No, mogoče do samodejnega zaviranja niti nebi prišlo, kaj pa vem...

 

In sedaj se mi je v podzavest prikradel kanček nezaupanja v avto. Kaj pa če bo avto random nekje, ob nepravem času, po nepotrebnem začel na polno zavirati? Ker roko na srce tudi radarski tempomat je vsaj na mojem avtu, le na pol uporaben.

 

Se je komu pripetilo kaj podobnega?

Ne. Meni je tempomat bomba in 70% vozim samo z njim. Razen mesta vse ostalo ja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zanimivo, da je bila mazda CX-30 najcenejši avto na testu, poleg tega pa z najboljšo opremo :), ali pa so novinarji kaj narobe napisali....

nič pa ne pišejo katere motorje so imeli (x186) in zanimivo mi je slaba uvrstitev VW Tiguana, sem bi prepričan da bo zmagovalec ali vsaj med top 3.....

 

+ najbolj varčen na testu, materiali in ergonomija notranjosti, najbogatejša serijska oprema, najcenejši avto na testu

prostornost prtljažnika, prostor za glavo in kolena na zadnji klopi, glasnost motorja

SIOL.NET

Hyundai tucson je zmagovalec primerjalnega testa športnih terencev. Med 12 kandidati sta mu bila po skupni oceni najbližje cupra formentor in mazda CX-30. Po uporabnosti na vrhu seat ateca, ki je tudi v...

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je BarneyStinson napisal:

Pozdravljeni!

 

Ali od Cx3 original 16 col platišča pašejo na Mazdo3, letnik 2017?

DA.  @Bini ima prav .... nekaj mi ni jasno ...  sedaj sem se spomnil - platišča pašejo, gume pa ne. Tudi za mojo M3 isti model sem kupil rabljene 16" od CX-3, 2 leti nazaj. 🙂

 

Si lahko ogledaš na spletni strani Mazde, če primerjaš specifikacije platišč za oba modela (zamik-ET v mm, širina-J  v colah).

 

M3 2017 6,5 x 16", zamik 50 mm

https://www.mazda.si/lastniki/dodatna-oprema/podrobnosti/platisca-iz-lahke-litine-16/BJD9V3810/MAZDA3/2016-06-01/

 

CX-3 2017 6,5 x 16", zamik 50 mm

https://www.mazda.si/lastniki/dodatna-oprema/podrobnosti/platisca-iz-lahke-litine-16/B45AV3810CN/MAZDA CX-3/2017-02-21/

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, da je bila mazda CX-30 najcenejši avto na testu, poleg tega pa z najboljšo opremo :), ali pa so novinarji kaj narobe napisali....
nič pa ne pišejo katere motorje so imeli (x186) in zanimivo mi je slaba uvrstitev VW Tiguana, sem bi prepričan da bo zmagovalec ali vsaj med top 3.....
 
+ najbolj varčen na testu, materiali in ergonomija notranjosti, najbogatejša serijska oprema, najcenejši avto na testu
- prostornost prtljažnika, prostor za glavo in kolena na zadnji klopi, glasnost motorja
40c4cb638b34e4137c8a-prima-suv-c-skupne-in-meritve.jpeg SIOL.NET
Hyundai tucson je zmagovalec primerjalnega testa športnih terencev. Med 12 kandidati sta mu bila po skupni oceni najbližje cupra formentor in mazda CX-30. Po uporabnosti na vrhu seat ateca, ki je tudi v...  

Kolikor sem jaz bral so imeli za primerjavo cene 150G AT izvedbo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj varčen avto na testu? Potem z mojim nekaj ni vredu. Sedaj ko se je ohladilo, mi kaže porabo 9,5l. Vožnja po omejitvah na navadnih cestah, pod 6,2 ne gre. Gume so napumpane na 2,5-2,6. Motor in menjalnik isti kot na testu.

  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Lentus napisal:

Najbolj varčen avto na testu? Potem z mojim nekaj ni vredu. Sedaj ko se je ohladilo, mi kaže porabo 9,5l. Vožnja po omejitvah na navadnih cestah, pod 6,2 ne gre. Gume so napumpane na 2,5-2,6. Motor in menjalnik isti kot na testu.

Tako porabo sem imel tudi jaz s testnim avtom, pa so se mi tu vsi smejali da sem nor  :mellow:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Lentus napisal:

Najbolj varčen avto na testu? Potem z mojim nekaj ni vredu. Sedaj ko se je ohladilo, mi kaže porabo 9,5l. Vožnja po omejitvah na navadnih cestah, pod 6,2 ne gre. Gume so napumpane na 2,5-2,6. Motor in menjalnik isti kot na testu.

Definitivno nekaj ne štima. Pri moji cx30  je sedaj že nekaj časa povprečna poraba 6,5. (avtoceste 30%,reginalke 30% in mesto 40%.)

pred 7 urami je NevLado napisal:

Tako porabo sem imel tudi jaz s testnim avtom, pa so se mi tu vsi smejali da sem nor  :mellow:

Pa ni to g194 motor. 🤣🤣

Aja, tukaj je govora o navadnem 150 konjske. Zna bit, da je res takšna poraba. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se nekaj časa nazaj prav potrudil, da bi ugotovil koliko bo pila, če vozim agresivno na plinu in premazi pa nisem prišel nikakor do 7 litrov.... :nevem: Sploh ne vem kako bi lahko dosegel tisto prej opisano porabo, razen, da po dveh, treh km ugasneš avtor, ker pri teh km se motor ogreje in potem drastično pade poraba. 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Matick napisal:

Sodelavec ima cx-30 x186, on ima porabo v zadnjih dveh letih ~8 litrov. Ampak tudi vozi tako da v vsaki situaciji avto porabi max kar lahko, gre max kar se da v trenutnih razmerah.

Dve leti še zunaj ni cx30 - X186.... Je pa x180, ki malo, malo več pije, ampak, če tako vozi kot praviš to tako ni veliko👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Bini napisal:

Dve leti še zunaj ni cx30 - X186.... Je pa x180, ki malo, malo več pije, ampak, če tako vozi kot praviš to tako ni veliko👍

 od kar je zunaj jo ima, vem da je zj imel drugi servis, je pa un prvi X motor

ni veliko, jest ga zajebavam da pri njemu se vid kolk ima avto maximalno porabo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Matick napisal:

 od kar je zunaj jo ima, vem da je zj imel drugi servis, je pa un prvi X motor

ni veliko, jest ga zajebavam da pri njemu se vid kolk ima avto maximalno porabo

Ja, če ga voziš v rdeča območja in greš mimo vseh, zna bit res poraba 8 litrov. 

Seveda je pri ostalih Mazdinih benzinarjih poraba  takrat 10-12.

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Olje Supra X znajo na servisu zaračunati več kot Ultro. Ocenjujem, da potem osnovni servis (olje, oljni filter, kabinski filter) pride cca 250-300€. Če pa menjajo še zavorno tekočino, pa še nekaj deset evrov čez. To pomeni 1% cene vozila.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Bossek napisal:

Bliza se 2 servis ... tisti, ki ste ga ze imeli, za koliko lahko pricakujem, da se bo moj bancni racun izpraznil?

 

 

Cena za 1. servis >> 

 

 

Cena za 2. servis >> 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.