Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Evo, danes sem se spomnil in preveril, kako gre cx30 v Vrhniški klanec. 😊

V  avtu smo bili trije odrasli. Testiral sem tako, da sem se pripeljal mimo Vrhnike 140 km/uro p v šesti prestavi. Na srečo ni bilo veliko prometa. Nalašč nisem menjal v peto da vidim, kakšna bo hitrost na vrhu klanca. Začuda je pospeševala do 160/uro. Več ni šla. 

Že to je dober rezultat. Nato sem z istim tempom nadaljeval do Kopra. 

Na koncu je bila skupaj poraba Kp-Lj in nazaj 7,4/100. Tudi to je dober rezultat za to hitrost. 😊

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Alex napisal:

Evo, danes sem se spomnil in preveril, kako gre cx30 v Vrhniški klanec. 😊

V  avtu smo bili trije odrasli. Testiral sem tako, da sem se pripeljal mimo Vrhnike 140 km/uro p v šesti prestavi. Na srečo ni bilo veliko prometa. Nalašč nisem menjal v peto da vidim, kakšna bo hitrost na vrhu klanca. Začuda je pospeševala do 160/uro. Več ni šla. 

Že to je dober rezultat. Nato sem z istim tempom nadaljeval do Kopra. 

Na koncu je bila skupaj poraba Kp-Lj in nazaj 7,4/100. Tudi to je dober rezultat za to hitrost. 😊

 

Škoda, da nimaš turbine, bi verjetno še bolj pospešu, a? Kr pije pol, 7,4 tud ni tolk malo ali pač 🤔 Odvisn no, če se ti fučka za porabo, pol ni to nič 🙂 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je MazdaBoy napisal:

 

Škoda, da nimaš turbine, bi verjetno še bolj pospešu, a? Kr pije pol, 7,4 tud ni tolk malo ali pač 🤔 Odvisn no, če se ti fučka za porabo, pol ni to nič 🙂 

Pri hitrostih tempomata  od 140 do 160 na uro mislim, da ga ni benzinarja, ki bi pil manj. In to po tej naši hriboviti avtocesti. Zastareli 2,5 ima ziher takrat porabo 10 l ali raje več. 

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Pri hitrostih tempomata  od 140 do 160 na uro mislim, da ga ni benzinarja, ki bi pil manj. In to po tej naši hriboviti avtocesti. Zastareli 2,5 ima ziher takrat porabo 10 l ali raje več. 

To so tvoje pobožne želje.

 

Veš, česa si pa jaz želim? Da se najde nekdo, ki si iz ZDA ali Kanade pripelje CX-30 z 2,5l SkyActiv-G motorjem. Žal bo avtomatik in direktna primerjava s tabo ne bo čisto v piko, ampak da se gresta potem peljat čez pol Slovenije in tankat. Da boš nehal sanjati ...

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je dvorjan napisal:

To so tvoje pobožne želje.

 

Veš, česa si pa jaz želim? Da se najde nekdo, ki si iz ZDA ali Kanade pripelje CX-30 z 2,5l SkyActiv-G motorjem. Žal bo avtomatik in direktna primerjava s tabo ne bo čisto v piko, ampak da se gresta potem peljat čez pol Slovenije in tankat. Da boš nehal sanjati ...

Avtomatik? Ah, kje pa. Tri litre več minimum.😉

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je Alex napisal:

Evo, danes sem se spomnil in preveril, kako gre cx30 v Vrhniški klanec. 😊

V  avtu smo bili trije odrasli. Testiral sem tako, da sem se pripeljal mimo Vrhnike 140 km/uro p v šesti prestavi. Na srečo ni bilo veliko prometa. Nalašč nisem menjal v peto da vidim, kakšna bo hitrost na vrhu klanca. Začuda je pospeševala do 160/uro. Več ni šla. 

Že to je dober rezultat. Nato sem z istim tempom nadaljeval do Kopra. 

Na koncu je bila skupaj poraba Kp-Lj in nazaj 7,4/100. Tudi to je dober rezultat za to hitrost. 😊

Poraba je za mene za tako hitrost ok.

Focus pije malo majn, Alfa je malo več. Na hlape se žal ne da vozit 🙂

 

Tistega lepega dne, ko si bom upal na senčno stran Trojan.... kje morem gas stisnit in kje nehat?

Vrh je pod želežniškim mostom?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je godlike napisal:

...kje morem gas stisnit in kje nehat?

 

Vrh je pod želežniškim mostom?

Nima smisla, da bi na ravnem tiščal in si nabral visoko hitrost, ker je prvič nevarno, tvegaš visoko kazen pa še nič se s tem ne dokaže.

 

Moj predlog je, da ko si mimo izvoza Vrhnika, počakaš še en km, ko se klanec še lepo začne in pri 130km/h stisneš gas v najvišji prestavi. Od tam je po vse odvisno od avta oziroma motorja. Če ne bo šlo pač šaltaj navzdol, dokler nisi v prestavi kjer bo avto pospeševal. Ja cilj je točno ta železniški tako imenovani Štampetov most. Tam preveriš hitrost in opišeš kaj se je dogajalo v vsaki od prestav.

 

Jaz sem danes šel tam, ampak so Romuni, Italijani in Švicarji tam naredili tako gnečo, da je šlo vse bolj po polžlje, do maks 110kmh tako, da nisem uspel stestirati zadevo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me prav zanima kaj bo. Samo sem res malo v tej smeri.

 

Alfe nikoli nisem menjal in je bolano vlekla gor. Je pa bla 6. zelo kratka.

Focus ima 6. na špar program. Pa sem jeseni prvič dol šaltal. Je pa bil zabadan avto za morje + 3 pecikli na strehi.

 

Bom poročal, pa če čez pol leta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene Alexova hitrost vrh klanca niti malo ne impresionira. Se spomnim tega istega klanca navzgor s frendovo Astro GSI 150KS, on je imel vrh klanca precej preko 200 na števcu, resda je gajbica posedovala zgolj 5 prestav, ampak se je pa tudi pisalo nekako četrt stoletja manj na koledarju, kot pa danes. :))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Z M A J napisal:

Mene Alexova hitrost vrh klanca niti malo ne impresionira. Se spomnim tega istega klanca navzgor s frendovo Astro GSI 150KS, on je imel vrh klanca precej preko 200 na števcu, resda je gajbica posedovala zgolj 5 prestav, ampak se je pa tudi pisalo nekako četrt stoletja manj na koledarju, kot pa danes. :))

V peti prestavi...driuga zgodba.😉

..

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niti ne. 5. prestava, je pri Astri GSI daljša, kot 5. prestava pri CX-30.

Bistvena je teža avta, saj je takratna Astra GSI slabih 300kg lažja od CX-30. To se pa v vožnji v klanec že konkretno pozna.

 

Popravljeno od Lentus

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Alex napisal:

Pri hitrostih tempomata  od 140 do 160 na uro mislim, da ga ni benzinarja, ki bi pil manj. In to po tej naši hriboviti avtocesti. Zastareli 2,5 ima ziher takrat porabo 10 l ali raje več. 

Velik je bilo že prelitega črnila al kako tist pravjo 😛 2,5 motor je zakon in neuničljiv 🙂 

  • Všeč 3
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Shrek napisal:

Ampak zastarel. Primeren za oldtajmerje... 

 

Mogoče res. Ampak oldtajmerji so dokazali, da se lahko vrtijo 30 let in več. Kar pa za te "najsodobnejše dosežke vesoljske tehnologije" nisem čisto prepričan...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 1. 2023 ob 14:34 je Slivka napisal:

Toliko hvalijo ta avto, da se bom mogoče še jaz prijavil na testno vožnjo.

 

Enkrat.

 

Najbrž...

 

Očitno bo še ta teden.

Očitno bo be eee eeencii iii naar.

Fuj.

In očitno bo avtomatik. To lažje prenesem kot tisto prej...

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

130km/h na začetku klanca (bil sem sam) potem pa počasi enakomerno pospeševanje v šesti do 175km/h na vrhu,.. nisem hotel zabiti gasa do konca ,da ni avtomatika dala marče dol,..mogoče bo moral naslednjič dat v ročni način in zabit pedalko do konca,..

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je TiEn napisal:

130km/h na začetku klanca (bil sem sam) potem pa počasi enakomerno pospeševanje v šesti do 175km/h na vrhu,.. nisem hotel zabiti gasa do konca ,da ni avtomatika dala marče dol,..mogoče bo moral naslednjič dat v ročni način in zabit pedalko do konca,..

Ne do konca, do kjer gre stopalka. Ker če prtisneš do konca ti downshifta kokr gre.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Po moje je kar uspešno dodan večji zadek, v Video posnetkih ni tako velika videti. Meni je všeč. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.