Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 10 minutami je Alex napisal:

Saj veš, da mi te tabele ne pomenijo nič. 😊

 A si s tem hotel povedati, da je Boss tudi en tak, ki tja vpisuje lazne podatke, da se lahko hvali pred drugimi?  🤪

  • Všeč 3
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jest napisal:

 A si s tem hotel povedati, da je Boss tudi en tak, ki tja vpisuje lazne podatke, da se lahko hvali pred drugimi?  🤪

To si ti napisal, ne jaz. 😉

pred 1 uro je Slivka napisal:

In nato svizec zavije čokolado...

 

Možakar, med metri in decimetri je precej razlike. 

 

Mazda CX-30 je od tal dvignjena 21 cm. Če se notri usede tak karakter, kot si ti, se avto še posede. Torej bi pri 20 cm snežni odeji že plužil sneg pred seboj. Ker ga ne bi odrival na kraj, bi ga zbijal pod avto, dokler ne bi nasedel na sneg. Se pravi, teoretično je že 20 cm za Mazdo CX-30 nepremagljivo (v praksi še precej manj...), 50 cm pa edino, če jo Caterpiler vleče. Še za BTjko z zimskimi gumami in verigami na vseh štirih kolesih je 25 cm hud zalogaj, pa je to komaj polovica od polmeterske snežne odeje...

 

Torej bi ti moral napisat, da si užival v malo več kot pol decimeterski snežni odeji, ne pa polmetrski...

No, dopuščam možnost, da si se precej nenatančno izrazil (ne bi bilo prvič), da je bila okolica pod polmetersko snežno odejo, cesta pa splužena in posuta...

Sem imel v avtu tvojo lopato in sem sproti kidal sneg pred avtom. Tako sem vozil po spluženi cesti. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

To si ti napisal, ne jaz. 😉

Sem imel v avtu tvojo lopato in sem sproti kidal sneg pred avtom. Tako sem vozil po spluženi cesti. 😉

 

Da nisi bil tle zraven? 😛 

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/plug-s-snegom-zasul-avtocestni-prikljucek-vozniki-prijeli-za-lopato.html

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

 

Ne vem, pri tej hitrosti sem gledal sam na cesto. Bi pa znalo bit tam nekje okoli 17l/100km. Bom videl, kolk se mi bo to huliganstvo poznalo na koncu tanka. Aja, čak hehe, sej sem tankal v ponedeljek.

 

image.png

Se ne pozna nič, bi moral očitno kar nekaj časa gnat, da bi to vplivalo na povrečje pri tanku.

 

 

 

Malo za primerjavo...😕

 

Poraba CX-30.jpg

  • Všeč 3
  • Zmeden 2

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo se zima pozna a ne vem kako lahko tole povprečje dosežeš... 🤔

Imam lažje 5 litrov povp. kot pa 8, pravzaprav več kot 6.8 nisem imel in sem bil polno naložen pa po AC 140-160 pa še frišno nov avto je bil.... :nevem: Ko grem smučat na Roglo mi pije 8.5 samo v hrib in pičim gor v 3tji in 4ti.....🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Bini napisal:

Malo se zima pozna a ne vem kako lahko tole povprečje dosežeš... 🤔

Imam lažje 5 litrov povp. kot pa 8, pravzaprav več kot 6.8 nisem imel in sem bil polno naložen pa po AC 140-160 pa še frišno nov avto je bil.... :nevem: Ko grem smučat na Roglo mi pije 8.5 samo v hrib in pičim gor v 3tji in 4ti.....🤔

Jaz imam sedaj pozimi povprečno 7,2.

Pa se vozim s thuletom na strehi, avtocesta 135/140, mestna vožnja, zimske gume. Ne vem, kako bi moral voziti, da bi imel porabo čez 8 litrov. 😕

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je g.Wankel napisal:

 

Jezus, še na miati ni tok velike porabe 😮

Fak. A toliko kuri miata?🤔

Se strinjam. Se pa z miato sedaj pozimi lahko voziš brez strehe z polnim avtom snega. Samo moraš imeti res debelo bundo in rokavice. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Bini napisal:

Malo se zima pozna a ne vem kako lahko tole povprečje dosežeš... 🤔

Imam lažje 5 litrov povp. kot pa 8, pravzaprav več kot 6.8 nisem imel in sem bil polno naložen pa po AC 140-160 pa še frišno nov avto je bil.... :nevem: Ko grem smučat na Roglo mi pije 8.5 samo v hrib in pičim gor v 3tji in 4ti.....🤔

 

Jaz bi rekel veliko, predvsem pa dolžina voženj (razmerje časa delovanja mrzle in ogrete mašine).

 

V zimi 2020/2021 sem meril porabo naše M3 G120 MT. Zaradi Covida se je vozila v glavnem na kratke razdalje, cca 1-3 km. To pomeni, v glavnem z neogretim motorjem. Povprečna poraba je bila okoli 8,7 l/100 km.

 

Danes je dolgoročna povprečna poraba tega avta po števcu 6,1 l/100 km (nisem je resetiral že vsaj 20.000 km), pri čemer je cca polovica voženj dolgih 20 km, druga polovica pa 30 km, večina po ravnih cestah in avtocesti.  Torej se cca. 80% prevozi z ogretim motorjem.

   

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Slivka napisal:

Kako bi moral voziti?

 

Ne v režimu DeSUS...


Verjeno @Alex in @Bini vozita v režimu DeSUS, k imata tako porabo, druge varjante ni. Naj sama povesta 😊 Ali jima pa računalnik laže 😛 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je MazdaBoy napisal:


Verjeno @Alex in @Bini vozita v režimu DeSUS, k imata tako porabo, druge varjante ni. Naj sama povesta 😊 Ali jima pa računalnik laže 😛 

Ne. Po avtocesti tempomat na 135/140.

Po hitri cesti do 120,po mestu po omejitvah. Če je to DeSUS ne vem. Potem vozi 90% ljudi DeSUS varianto. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Alex napisal:

Ne. Po avtocesti tempomat na 135/140.

Po hitri cesti do 120,po mestu po omejitvah. Če je to DeSUS ne vem. Potem vozi 90% ljudi DeSUS varianto. 😊


Sej kmalu ne boš mogu več voziti kot 120km/h 😁


https://www.24ur.com/novice/tujina/po-avtocesti-le-se-najvec-120-kmh-drugod-pa-najvec-80-kmh.html

 

  • Haha 2
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je MazdaBoy napisal:

To je zaradi elektrikarjev in njihove favšije,ker nas ne dohajajo.....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je MazdaBoy napisal:


Verjeno @Alex in @Bini vozita v režimu DeSUS, k imata tako porabo, druge varjante ni. Naj sama povesta 😊 Ali jima pa računalnik laže 😛 

Kako vozim?🤔 Glej,če je dolga kolona se vozim v koloni,da nebi slučajno ogrožal soudeležencevv prometu,ker se mi nikamor ne mudi,če pa tega ni sem pa sam in edini in daleč,daleč ni nikogar za menoj....:nevem:. Sem pa že večkrat omenil tukaj kakšno imam porabo in zakaj,kdor zna, zna, avto ,če je ispraven in vzdrževan tako ali tako isto pije razlika je samo v vozniku in konfiguracije ceste in seveda prometa.....😉

Mene pa zanima kakšna je to DeSUS vožnja,da toliko pišete o njej,me prav zanima kaj boste napisal .....🤔

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Kako vozim?🤔 Glej,če je dolga kolona se vozim v koloni,da nebi slučajno ogrožal soudeležencevv prometu,ker se mi nikamor ne mudi,če pa tega ni sem pa sam in edini in daleč,daleč ni nikogar za menoj....:nevem:. Sem pa že večkrat omenil tukaj kakšno imam porabo in zakaj,kdor zna, zna, avto ,če je ispraven in vzdrževan tako ali tako isto pije razlika je samo v vozniku in konfiguracije ceste in seveda prometa.....😉

Mene pa zanima kakšna je to DeSUS vožnja,da toliko pišete o njej,me prav zanima kaj boste napisal .....🤔

Prekaljen stari maček:jupiii:

  • Všeč 1
  • Haha 4

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Kako vozim?🤔 Glej,če je dolga kolona se vozim v koloni,da nebi slučajno ogrožal soudeležencevv prometu,ker se mi nikamor ne mudi,če pa tega ni sem pa sam in edini in daleč,daleč ni nikogar za menoj....:nevem:. Sem pa že večkrat omenil tukaj kakšno imam porabo in zakaj,kdor zna, zna, avto ,če je ispraven in vzdrževan tako ali tako isto pije razlika je samo v vozniku in konfiguracije ceste in seveda prometa.....😉

Mene pa zanima kakšna je to DeSUS vožnja,da toliko pišete o njej,me prav zanima kaj boste napisal .....🤔

 

@Bini veš da je vse mal hec 😛 Mormo mal prčkat, sej veš, da ste lastniki cx-30 mal na tapeti  :hohoho::hohoho:

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DeSUS vožnja? Gotovo si take voznike že velikokrat srečal. Jaz jih vsakič, ko grem v dolino.

 

Praviloma imajo tempomat na 70 pa ne glede a so izven naselja ali v manjšem naselju. Če je res mesto, potem spustijo na 50. Za pospešit s semaforja od 0 do 50 km/h potrebujejo vsaj 200 metrov 'čiste' ceste. Tudi, če ti izsilijo prednost, so pospeški enaki... 

In podobne lastnosti. Praviloma me ovirajo tudi, če vlečem kamp-prikolico, ker bi jaz pospešil hitreje...

V grobem je to to...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.