Skoči na vsebino

Predvajanje glasbe (Hi-Fi kvalitete) z SD (micro SD) kartic velikih kapacitet (32GB+)


skritikrt

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni-sem nov v tem forumu.

Prvič pa sem se predstavil tukaj

Kot nov lastnik Mazde bi rad avto čim bolj prilagodil svojim potrebam...želim svoje izkušnje deliti tudi tukaj😉

Ker sem malce "audiofil",sem tudi kar se predvajanja glasbe tiče malce zahtevnejši.Youtube,MP-3 itd...vse to je OK,a žilica mi ni pustila,da ne bi zmožnosti predvajanja zares visokokvalitetnih datotek v svoji novi Mazdi podrobneje raziskal.

In za kaj gre-želja je bila doseči čim bolj diskretno (ne preveč štrleče iz USB priključka...čeprav je pri CX-5 ta skrit pod naslonom za roke) in cenovno ugodno predvajanje zares velikih in visokokakovostnih audio datotek.

 

In kaj mi je po par dnevih truda uspelo "pogruntati" oz. kaj mi je "ratalo"?😅

 

Sem imel že od prej eno MicroSD kartico z 128GB,in sem kupil še eno z 256GB...in seveda priklopil z majčkenim USB čitalcem....in ni šlo🙄....pa sem kupil en 64GB ključek,in isto ni šlo....

Pol pa nekaj brskam po Amazonu in berem recenzije...in nekje zasledim za ta 64GB ključek,da Win. ne pusti formatirati v FAT32...res je-ponuja le exFAT in NTFS...in tip piše,da z Rufusom gre formatirati na FAT32... (program za ustvarjanje zagonskih ključkov za npr. instalacije Windowsov itd...)....in seveda je Rufus krasen tudi za "napredna" formatiranja...in si rečem..."če je za ključek,bo za kartico tudi...pa dajmo preizkusiti..."😁
Program je zastonjski,in ga ni potrebno instalirati-le potegnete ga dol tukaj Rufus - Create bootable USB drives the easy way in zaženete....
Nastavite izbiro zagona-"nezagonski"...datotečni sistem-"largeFAT32 (privzeto)"...velikost gruče-"32 Kilobajtov (privzeto)" in kliknete "začni" in to je to...po tem pa "baši gor muziko"😉
 
Po moje,da bi šlo tudi do 2TB,samo ne z HDD,ker ga Rufus ne zazna,je pač narejen za klučke ipd.....mogoče ob priliki kupim eno MicroSD z 512GB🤔,ker 1TB so še zelooo drage....po moje bo 256GB zaenkrat dovolj...
 
In kaj predvaja?
MP-3 (VBR) seveda normalno predvaja...in FLAC-e (16bit/44,1kHz-identično CD kvaliteti) tudi normalno predvaja😀...in HiRes-FLACe z 24bit/44,1-192kHz tudi predvaja😋...noooro,ker to je res HighEnd kvaliteta materiala.
Ostalih formatov pa niti nisem preizkušal,ker vso glasbo hranim če se le da v FLACu ali celo HD-FLACu...in le če ni drugače za dobiti v MP-3...
 
V priponki pa tudi izvedba oz. "majhnost" microSD čitalnika kartic,ker je SD reža že zasedena z kartico za navigacijo...
Z takšnim čitalnikom ni problem z "štrlenjem" iz USB vtičnice,ker je resnično "mikronski"...je tako izvedena platinica z kontakti,da kartico vstaviš v špranjo kjer je običajno plastični del v samem vikaču...tako je kartica v bistvu v vtičnici,čitalec pa štrli iz vtičnice le kakšnih 3-4mm😋👍
Ta bralec microSD kartic je že "star" in ga imam že več let...se podobne dobi že za 2-3€ na Aliexpressu😉
 
Sem se pa za to kombinacijo (čitalec+kartica vs. USB-ključek) odločil predvsem zaradi fleksibilnosti,cene in hitrosti.Gre za to,da so res dobri in tudi hitri USB ključki neprimerno dražji in večji od te kombinacije.
Pripomniti pa moram-kar se hitrosti tiče le ta za predvajanje ni relevantna,za to je ta "poceni-mikronski" čitalec več kot dovolj...a za prenos podatkov z PCja pa uporabljam Kingstonov microSD-USB "UHS-II"!!! čitalnik...je res hiter...sem se pa zanj odločil za to,ker sem prebral,da UHS-I čitalniki večinoma sploh ne izkoristijo polne hitrosti kartic🧐.
 
Upam,da je prispevek zanimiv in veselilo me bo,če bo komu pomagal ali pa koristil😉👍

IMG_20220630_130427.jpg

IMG_20220630_130801_1.jpg

IMG_20220630_130859.jpg

IMG_20220630_130921_1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker je NTFS manj kompatibilen in ga ne prebere.

NTFS je opcija oz. nuja (vsaj pri meni🤔...pač HiFi itd...) bolj za večje diske in za datoteke večje kot 4GB (BluRay filmi za domači kino ipd.)...drugače je starejši FAT bolj "ziher" kar se kompatibilnosti tiče🧐

Direkt SD kartico nisem preizkusil,ker imam not (v SD slotu) kartico z mapami...preko USB bralnika microSD kartic pa ja...256GB "no problemo"😀👍...512GB pa še nisem preizkusil...

 

Drugače pa tudi video laufa

...samo me ne zanima...in tudi ne vem kateri formati....bi bilo treba preizkusiti🤔

 

L.P.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je dvorjan napisal:

Dobra fora, bom naročil en tak bralnik kartic ...

Ta na slikah je že star...in malce "zdelan"..se je en majhen košček plastike že odlomil...a dela BP😀👍...sem pa naročil tri kom.

...za 4,99€...ja 4,99 za tri čitalnike😂🤣... poslano z Cainiao (tako te ne "hakla" carinska pošta😉)...torej "volk sit in koza cela"😁👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je skritikrt napisal:

Ta na slikah je že star...in malce "zdelan"..se je en majhen košček plastike že odlomil...a dela BP😀👍...sem pa naročil tri kom.

...za 4,99€...ja 4,99 za tri čitalnike😂🤣... poslano z Cainiao (tako te ne "hakla" carinska pošta😉)...torej "volk sit in koza cela"😁👍

Smo pred leti zaradi enega poceni SD-USB adapterja ostali brez slik z morja. Večina datotek na SD se je nepopravljivo pokvarila, ko se je USB vtaknil v PC. :( 

 

Tale izgleda kar v redu. 👍

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Smo pred leti zaradi enega poceni SD-USB adapterja ostali brez slik z morja. Večina datotek na SD se je nepopravljivo pokvarila, ko se je USB vtaknil v PC. :( 

 

Tale izgleda kar v redu. 👍

 

 

 

 

Imaš prav...pri čitalnikih je tako-tako...kakor naletiš🧐

Sem pred par leti kupil tega https://www.kingston.com/datasheets/FCR-MLG4_us.pdf

Sem mislil,kako bo fajn...kovinsko ohišje v enem komadu z vtikačem...in USB 3.0...in za SD in microSD...

Čez čas pa streznitev,ko so se v SD slotu zataknili kontaktni pini,in sem moral SD kartico na silo ven potegniti...sedaj pa je uporaben le še za microSD kartice🙄👎

Pred cca. 13 leti pa sem kupil en čitalec klasične oblike samo za SD kartice od Transcenda...mi je lepo služil...a ker pač "velik"...ga kdaj po pomoti malce "rukneš" ko je vtaknjen...in "čao"...se lahko posloviš👎

Za to imam vsaj za microSD kartice rad takšne,ki skoraj nič ne štrlijo iz vtičnice...v avtu pa sploh🙄...pa kot rečeno-pri CX-5 sta USB vtičnici v prostorčku naslona za roke...a je v drugi vtičnici skoz priključen USB-kabel...pa če kdo not kaj "šari"...je bolje tako,k ga ne moreš pomotoma poškodovati😀👍

 

Aja...tisti UHS-II čitalec https://www.kingston.com/en/memory-card-readers/mobilelite-plus-microsd-reader

 

To je ta...zaenkrat sem zadovoljen z njim,in sem naročil še dva😁 (nikoli ne veš🙄)...res hiter kot hudič...za 11,5€/kom.- "raketa"👍

Imajo tudi varianto za SD kartice...pa ne potrebujem takšne hitrosti,ker imam za HD-kamero max.32GB kartice...posnamem pa gor običajno le za 2-3GB...pa še to zmeraj "berem" iz kartic-skratka ni panike....ker če pa kot na začetku opisano gor zapisuješ pakete HiRes glazbe po 60GB in več...to pa zna kar trajati,in je fajn,da čitalec zmore vsaj toliko hitrosti,kot kartica.

 

L.P.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Scr3am napisal:

Tale more biti ok pa še 3.0 je. Z orico firmo imam same dobre izkušnje in imajo kvalitetne izdelke. Razlika je edin to, da je malenkost večji od tvojega.

 

https://a.aliexpress.com/_mOL9oqQ

Imaš prav-Orico je TOP👍

 

Imam njihov "docking" za gole diske...TOP zadeva😀...sem pred njim imel tudi Sharkoon-ovega z vgrajenim Cardreaderjem in USB-Hubom...sicer super...dokler ni enkrat samo "zasmrdelo" in "v kanto z njim"😟

In Orico-ja kar dost nucam...zaenkrat res fino dela...

 

Sam...pač ti čitalci  v linku kot rečeno "ven štrlijo"...tudi tisti najmanjši🧐🙄...jaz ga nebi imel za v avto...

Za doma na PCju pa ne rečem👍....🧐pa še Cainiao si našel😀👍

 

Aja...tisti Kingstonov UHS-II čitalec sem vzel na Mimovrste....ko sem jaz jemal jih niso imeli na "digitalne bone"😡👎....sedaj pa ja🧐...evo-navali narod😂🤣

 

L.P.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi imamo pa tole vtaknjeno, nič ne moti in dela BP, gor pa imam vse, kar radi poslušamo. Sem včasih še kompliciral s FLAC formati, zdaj pa samo še mp3, po možnosti 320 kbps, čeprav je tudi 128 kbps že OK . Bolj važno mi je, da je na posnetku dobro posneto vzdušje (najraje poslušam koncertne nepopolne izvedbe :)), raje kot sterilne studijske posnetke. Sicer pa še Mazda doda nekaj šumov, čričkov, vibracij ....  in je ambient zagotovljen😉

 

SanDisk Cruzer Ultra FIT 64 GB USB 3.1

 

image.jpeg

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007...a takšnega misliš😂🤣(glej drugo sliko)...lih tak je tisti ključek k sem preizkušal...za cvenk-bomba😀👍

 

Drugače pa sem že leeeeta pristaš "kovinskih"...na ključih od C-Maxa imam tri od Super Talent Pico-C (en 8GB in dva 32GB)...in enega Silicon Power z 32GB...je gor vse od Win. instalacije,programov....če kak kolega kaj rabi na hitro "zrihtamo"😁...in kot rečeno,jih (Pico-C) imam sigurno že kakšnih 14let...skoz na ključih,skoz "v akciji" in so res "neuničljivi"👍

 

@Scr3am...v bistvu mene ne moti če bi malce ven štrlel...samo k tudi drugi šarijo in kabel iščejo al pa kaj not "bašejo"🙄...in saj veš...lih k ga ni treba-evo "hudiča"😟...pa se niti ne sekiram toliko za ključek,kartico al čitalnik...bolj mi gre za to,da mi kdo po nesreči ne "fenta" vtičnico🙄

Imam tudi na TVju in HiFi receiverju vse USB vtičnice z USB-podaljški...tako trpi le vtičnica podaljška...pa še priročneje je😀👍

 

L.P.

IMG_20220729_154909_1.jpg

IMG_20220729_154926.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je skritikrt napisal:

Imaš prav...pri čitalnikih je tako-tako...kakor naletiš🧐

Sem pred par leti kupil tega https://www.kingston.com/datasheets/FCR-MLG4_us.pdf

Sem mislil,kako bo fajn...kovinsko ohišje v enem komadu z vtikačem...in USB 3.0...in za SD in microSD...

Čez čas pa streznitev,ko so se v SD slotu zataknili kontaktni pini,in sem moral SD kartico na silo ven potegniti...sedaj pa je uporaben le še za microSD kartice🙄👎

Pred cca. 13 leti pa sem kupil en čitalec klasične oblike samo za SD kartice od Transcenda...mi je lepo služil...a ker pač "velik"...ga kdaj po pomoti malce "rukneš" ko je vtaknjen...in "čao"...se lahko posloviš👎

Za to imam vsaj za microSD kartice rad takšne,ki skoraj nič ne štrlijo iz vtičnice...v avtu pa sploh🙄...pa kot rečeno-pri CX-5 sta USB vtičnici v prostorčku naslona za roke...a je v drugi vtičnici skoz priključen USB-kabel...pa če kdo not kaj "šari"...je bolje tako,k ga ne moreš pomotoma poškodovati😀👍

 

Aja...tisti UHS-II čitalec https://www.kingston.com/en/memory-card-readers/mobilelite-plus-microsd-reader

 

To je ta...zaenkrat sem zadovoljen z njim,in sem naročil še dva😁 (nikoli ne veš🙄)...res hiter kot hudič...za 11,5€/kom.- "raketa"👍

Imajo tudi varianto za SD kartice...pa ne potrebujem takšne hitrosti,ker imam za HD-kamero max.32GB kartice...posnamem pa gor običajno le za 2-3GB...pa še to zmeraj "berem" iz kartic-skratka ni panike....ker če pa kot na začetku opisano gor zapisuješ pakete HiRes glazbe po 60GB in več...to pa zna kar trajati,in je fajn,da čitalec zmore vsaj toliko hitrosti,kot kartica.

 

L.P.

 

 

 

Mene pa zanima ali ta Kingston micro SD čitalec podpira samo ta format kartice UHS-1 in UHS-2 ali tudi kakšen drug SD format.....in ali mora biti izključno Kingston kartica ali je lahko kakšna druga....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Scr3am napisal:

Samo če kupiš usb in če ga imaš skritega v naslonu za roko te dejansko moti? Jest imam recimo takle ključek k je velik ravno nekaj takega, kot tvoj reader pa še 3.0. in 128gb za 10€...

Screenshot_20220729_131807_com.alibaba.aliexpresshd_edit_2938853739132.jpg

Sem pozabil napisati...če je ta ključek resnično 128GB-ti samo pošlji link-takoj vzamem😀

Samo se držim pregovora,da..."če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res..."

Sem pred kakimi dvemi leti kupil "kao" SanDisc 128GB microSD kartico za ...ne vem več🤔...16...20€...tako nekako...je PC pokazal "kao" 128GB...pa ni bila niti 16GB...sem kopiral gor BluRay film...pa je cel PC šteknil🤪

Skratka-treba je paziti-"čajnizi" so prebrisani🧐...pa tudi kako "sranje" dobiš gor kot "bonus"...pol pa se "zajebavaš"....

Jaz čisto vsak disk,ključek al pa kartico najprej formatiram (počasno!!!)...po tem pa ga grem razdeliti na dve particije,...posebaj formatiram,da se reparticionira,po tem pa spet izbrišem particije,in naredim novo...je enih 10min. dela...sam se nočem ubadati čisto iz neumnosti...

Saj res zelo veliko kupujem od "čajnizov"...samo je treba pretehtati..pač vsak zase mora vedeti🙄

 

Tudi že tako...če ni kitajska roba...kot je že Janez007 napisal,k ti crkne😟...sem pred trinajstimi leti (točno vem,k sem kupil videokamero Canon HF-S100 lih za glih pred rojstvom hčerke...pa sem komaj čakal,da pride na trg,da bo nared ob rojstvu...)...no in so takrat bile SD kartice seveda še zelooo drage...in običajno2,4,8GB velike...samo ta AVCHD kamera "papa" kartico k za šalo,tako da je priporočljivo 8GB ali več...in že tako min. C6 klasa😬...in sem kupil dve 16GB kartice od MaxFlash-a...slabih 40€/kom😥...po tem pa po kakšnem letu artefakti na fotkah...enih kar ni bilo...kakšen "take" je šteknil ipd...pa ne pomaga čisto nič,ker se na takšno kartico ne moreš zanesti...dejansko je še najbolje "takoj v kanto z njo"....in točno to sem naredil tudi z tisto "kao" 128GB od "čajniza".

Skratka od kitajca le če je "zanemarljivo"...oz. sploh ni važno,ali le za hec in za "preizkusiti"...in seveda je fino,če dela in izpolni pričakovanja...samo,da bi se že v naprej zanašal ipd.?!...NE!

 

L.P.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Robert napisal:

 

Mene pa zanima ali ta Kingston micro SD čitalec podpira samo ta format kartice UHS-1 in UHS-2 ali tudi kakšen drug SD format.....in ali mora biti izključno Kingston kartica ali je lahko kakšna druga....

Podpira vse microSD kartice...ne glede na kapaciteto (SD-do 2GB,SDHC-do 32GB,SDXC-do 2TB)

UHS je le ena od klasifikacij za hitrost...obstajajo še druge hitrostne klasifikacije,pač glede na namembnost oz. kaj bi od kartice rad...odvisno ali npr. le za počasno branje (glasba v avtu)...profi-hitro fotografiranje (majhni fajli-zelo visoka hitrost zapisa),4K,8K Video snemanje (hiter zapis velikih datotek)...npr. snemanje z dronom (isto kot video,samo še dodatna zahteva za robustnost kartice...)...

Torej-vse "majčkene" ta čitalec podpira,ker je že SD standard sam po sebi "nazaj-kompatibilen". Kot pa sem že omenil-veliko čitalcev ne izpolnjuje obljube po hitrosti...torej že sam test hitrosti kartice (da sploh lahko kartico primerjaš z eno drugo in ugotovič,če je sploh zadovoljiva glede na potrebe) v večini popači nezadosten čitalec...no in ta je res hiter-ga priporočam😉👍

 

Če koga zanima...tako na hitro-vodič od Kingstona okoli hitrostnih kategorij https://www.kingston.com/en/blog/personal-storage/memory-card-speed-classes

 

Aja-oprosti,sem pozabil izrecno omeniti...seveda podpira vse SD (microSD) kartice tudi drugih proizvajalcev,ne samo od Kingstona...sem pač omenil Kingston,ker to pač imam,in sem preiskusil...drugi so tudi lahko v redu,samo tega pač ne morem vedeti,ker nimam,in ne morem primerjati....je pač isto kot z avti...dokler ga nisi peljal,ne moreš vedeti.

 

L.P.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Robert "no problemo"😉...sva že dva..."Roberta" mislim😁

 

Pa da razblinim še zadnje dvome,ker nikoli ne veš,dokler ne preizkusiš...sem včeraj za foro vtaknil eno "prastaro" kartico iz ene predpotopne Nokie...2GB in ne piše gor nič razen MicroSD🧐😂...in seveda z čitalcem PC normalno prepozna😉👍

 

L.P.

IMG_20220730_114207.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes so prispeli tisti trije "mikronski" USB2.0 čitalci MicroSD kartic za 4,99€/3kom.😂🤣

https://www.aliexpress.com/item/4000124265466.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.4f251802EfVerR

 

Pa sem preizkusil z Transcend-Premium 300x kartico najprej z tistim Kingstonovim čitalcem...torej kartica zmore 79/30,2 MB/s...z tem majčkenim čitalcem pa 19,3/17MB/s🧐...glede na "skoraj zastonj" ceno ti čitalci sploh niso slabi🤔😀👍...za v avto "polna kapa"😋

Je pa konstrukcija teh čitalcev malce drugačna kot pri tistem mojem "starem-zdelanem"...pri starem si kartico z kontakti naprej vstavil z strani vtičnice,pri teh novih pa z strani plastične kapice-izgleda malenkost močneje narejeno🧐

 

L.P.

 

IMG_20220804_090608.jpg

IMG_20220804_145255_1.jpg

Capture.jpg

Capture1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je TBA napisal:

ni slabo za kake male kartice. sam bom moral mal bol konkretnen vmesnik dobit 160/90 .... pri 400GB bi kr trajalo :) 

 Kot rečeno...seveda ni to neka hitrost...samo tako,da je v avtu skoz vtaknjeno za musko je TOP😀👍...k ne bo razlike al počasna al hitra kombinacija kartica+čitalec...seveda pa kot pišeš-za doma "količino gor lopatati"👎,tu imaš pa prav-tam se pa res orng pozna🧐

Beri zgoraj kaj priporočam...da ne bo izpadlo k da sam reklamo delam🙄

 

L.P.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

 Kot rečeno...seveda ni to neka hitrost...samo tako,da je v avtu skoz vtaknjeno za musko je TOP😀👍...k ne bo razlike al počasna al hitra kombinacija kartica+čitalec...seveda pa kot pišeš-za doma "količino gor lopatati"👎,tu imaš pa prav-tam se pa res orng pozna🧐

Beri zgoraj kaj priporočam...da ne bo izpadlo k da sam reklamo delam🙄

 

L.P.

 

sej tote male zadeve so ql, sploh za mal manjše kartice pa še v vsak žep jo zatlačiš :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj kupil obe varianti Kingston adapterja tako za microSD kartice kot SD kartice. Sedaj me pa zanima kako kaj vročina v avtu škoduje tem adapterjem, če ga pustim skoz v avtu glede na to kakšno je vreme sedaj.

https://www.kingston.com/en/memory-card-readers/mobilelite-plus-microsd-reader

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj se pridružujem Aless-u...po moje ni neke panike...saj je v avtu tudi druga plastika,pa ni problem...

Je pa seveda fajn,če ni direkt na soncu🤔.

 

Je pa za pripomniti,da se določeni čitalci med uporabo radi segrejejo...pač moraš preizkusiti...pa ne gre za to,da bi zaradi tega zagorel...bolj v smislu porabe elektrike pri laptopih ipd...pač je treba za vsaki tip ugotoviti,kako je z tem...znajo pomagati kakšni komentarji na Amazonu ipd...če kdo kaj napiše🙄

 

In lih danes prišla še dva Kingstonova😀,k za 11,50€/kom 👍...bo za en čas mir😅..

Aha🧐😲...so že dvignili ceno na 11,70€....tipično...takoj ko pogruntajo,da roba "gre"-dajmo izkoristiti🙄👎

 

L.P.

IMG_20220805_200940.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.