Skoči na vsebino

Mazda Lola


DonFelipe

Priporočeno sporočilo

Živjo, 

 

danes sem jo slučajno zasledil v AM arhivu

https://avto-magazin.metropolitan.si/media/upload/Test/mazda/lola.pdf

https://avto-magazin.metropolitan.si/media/upload/Test/mazda/lola_1.pdf

 

Pozna kdo omenjeni projekt?

A to je bil razvit samo za stezo ali so obstajali tudi cestni oziroma civilni modeli?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je DonFelipe napisal:

Živjo, 

 

danes sem jo slučajno zasledil v AM arhivu

https://avto-magazin.metropolitan.si/media/upload/Test/mazda/lola.pdf

https://avto-magazin.metropolitan.si/media/upload/Test/mazda/lola_1.pdf

 

Pozna kdo omenjeni projekt?

A to je bil razvit samo za stezo ali so obstajali tudi cestni oziroma civilni modeli?

pa si prebral članek?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je DonFelipe napisal:

Sem prebral.

Odličen članek. 


Ampak a bi se dalo omenjeno zadevo homologirati in uporabljati tako kot npr. danes KTM X-BOW ipd... ?

nekak dvomim da bi bilo tole pri nas dovoljeno. avto je bil narejen za na dirkališče, vrjetno so ga naredili Lola Racing. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta avto je narejen za vztrajnostne dirke ala LeMans. In ni homologiran za ceste oz. ni road legal, kot skoraj vsi dirkalniki.

Je pa hud itak. Če ne zaradi drucga že zaradi motorja.

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni bilo potrebe po serijski proizvodnji, če bi bila verjemi da bi naredili par kosov za homologacijo. Kot naprimer reli specialke grupe B.

 

Sigurno jo imam kak dirkač doma v zbirki. 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole ni Mazda. Šokolko in body je narejen v lola racing in je bil narejen za crosworth motor. vanj so dali Proschejev boxer pa niso bli najbolj zadovoljni in so ga menjali za Mazdin wanklov.

 

Tole je pa drugo:

RX7 Hyper Car za Le mans

škoda da je samo da so to samo sanje :)

je pa vmes prava RX7 ki je tekomavala.

null

 

null

 

image.png

image.png

image.png

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.