Skoči na vsebino

Poraba Mazda CX30


Bini

Priporočeno sporočilo

Veliko nas je lastnikov CX30, zato bi bilo dobro, da si izmenjamo podatke o porabi v tej temi.... :prstgor: :zoom-zoom: 

Še  vedno sem zelo zadovoljen s porabo,po števcu 6.0 v resnici pa 6.2 litra/100km .....:prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Poraba Mazda CX30
  • Bini je spremenil naslov v PORABA MAZDA CX30
  • Jest je spremenil naslov v Poraba Mazda CX30
  • 2 tedna kasneje...

Jaz vedno v mestu vozim z pametnin tempomatom..regulirmdolzino prostora avta pre mano in moram priznat da je kar prijetno , ce vidim da motor prevec glasem ga pa jaz presaltam in je bolje.. vsec mi je ker se ustavlja in speljuje sam…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Evo tankal zaradi Opel Xcrosa, ki ima 45 lit.tank in pije kot FAP.... (7.6) 🥴 Naliv sem 508km in porabo imam zaenkrat 6.0..... 😉

IMG_20220911_090801.jpg

Fajn, grozn je edin videti vse te rdeče klicaje  in opozorila....daj slikaj brez teh klicajev😄🤔🤭😉😁👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je sportman333 napisal:

Fajn, grozn je edin videti vse te rdeče klicaje  in opozorila....daj slikaj brez teh klicajev😄🤔🤭😉😁👍

Mi je žal, da tko trpiš, a šparat je treba je rekel Golob.... 🙃😊👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za @sportman333-a sem slikal med vožnjo, da ne bo trpel... 😊

Tole je poraba 5.9 na cca 1800km👌

Relacija, 750km do Korčule po AC in hitrost 135km/h, pa 300km cjazenja sem in tja po celi Korčuli... 🥴Nazaj domov pa na Makarsko in po AC domov cca 750km isti režim vožnje. 😉

Kot zanimivost je kolega z istim režimom vožnje in Opel crossland x Turbo imel porabo 7.5.....😊😀😛

Z eno besedo, ZADOVOLJEN! :party0035:

Jutri pa na Mljet, poročam o porabi👍

IMG_20220918_192402~2.jpg

  • Všeč 5
  • Začuden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Bini napisal:

Za @sportman333-a sem slikal med vožnjo, da ne bo trpel... 😊

Tole je poraba 5.9 na cca 1800km👌

Relacija, 750km do Korčule po AC in hitrost 135km/h, pa 300km cjazenja sem in tja po celi Korčuli... 🥴Nazaj domov pa na Makarsko in po AC domov cca 750km isti režim vožnje. 😉

Kot zanimivost je kolega z istim režimom vožnje in Opel crossland x Turbo imel porabo 7.5.....😊😀😛

Z eno besedo, ZADOVOLJEN! :party0035:

Jutri pa na Mljet, poročam o porabi👍

IMG_20220918_192402~2.jpg

Ta turbo jajca, pa naj bo to opel ali korejski polizdelki, porabijo znatno preveč. Pa saj tej mlinčki, 1,5 ali 1,6 motorčka  tudi manj porabiti ne morejo. 

V glavnem, cx-30 veliki zmagovalec. 👍

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je NevLado napisal:

@Alex kaj mi dislajkaš? CX-30 G150 sem vozil, ko je tebi bila mazda6 še premijski avto. V 37 kilometrih po ljubljanski AC sem imel povprečno porabo 9,7. Ne me basat, da se vi vozite z 5,9. Verjetno se cijazite 70-80.

CX 30 G 150 je čisto drugi avto. 

Mi se pogovarjamo tu o x 186 motorju. 

Ta motor je res šparovček. Poraba manjša kot dizel. 

Če bi se lani udeležil srečanja "poraba" vi se na lastne oči lahko prepričal, da je bila na tretjem mestu mazda 3 s takšnim motorjem. Pred njim edino Boss. Motor 2,5 je imel pa od ostalih 1,5itrov večjo porabo. (od dizlov in vseh ostalih benzinarjev). 

Tako, da, se je takrat izkazalo, kakšen požeruh je ta stari 2,5 motor proti vsem ostalim na isti relaciji in hitrosti. Če bi šli pa na avtocesto bi bila razlika še večja. 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Alex napisal:

CX 30 G 150 je čisto drugi avto. 

Mi se pogovarjamo tu o x 186 motorju. 

Ta motor je res šparovček. Poraba manjša kot dizel. 

Če bi se lani udeležil srečanja "poraba" vi se na lastne oči lahko prepričal, da je bila na tretjem mestu mazda 3 s takšnim motorjem. Pred njim edino Boss. Motor 2,5 je imel pa od ostalih 1,5itrov večjo porabo. (od dizlov in vseh ostalih benzinarjev). 

Tako, da, se je takrat izkazalo, kakšen požeruh je ta stari 2,5 motor proti vsem ostalim na isti relaciji in hitrosti. Če bi šli pa na avtocesto bi bila razlika še večja. 

 

"Premijski avto" in "šparovček" meni ne gre najbolj skupaj. 🤔 Tudi primerjava porabe X186 in G150 se mi zdi bolj na pamet, ali se motim? 🙂

 

Kako si predstavljam človeka, ki kupi nov avto za 30.000€? Človeka oziroma gospoda, ki ne gleda na porabo in avto vozi na uradne servise. Zakaj? Zato ker liter gor ali dol in 100€ več za servis pri letno 10.000 prevoženih km in izgubi vrednosti avta cca 5.000/leto ne pomeni praktično nič oziroma 5% razlike v strošku. In teh 200-300€ gospodu ne predstavlja kakšne težave, ker če bi jo, si ne bi kupoval takega avta. 😀

image.png

 

image.png

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Janez007 napisal:

 

"Premijski avto" in "šparovček" meni ne gre najbolj skupaj. 🤔 Tudi primerjava porabe X186 in G150 se mi zdi bolj na pamet, ali se motim? 🙂

image.png

 

image.png

Smo že ugotovili, da so te vaše "porabe" kr neki. Lahko vpišeš ti in še deset drugih noter, da ti pije 3litre na 100(seveda zamolčiš zraven, da voziš 60/uro) in evo ti odlične porabe. 

Ne, edino merilo je enaka pot, enaka hitrost. Vse ostalo ni merodajno

 

  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, če sem koga brcnil v žulj ali kaj, da se tako razburjate.... 🤔Takšna je in to je to. 😊

Lani, ko je bila pa 6.8 se pa ni nihče razburjal a sem pičil tudi po 150-170 po AC.... Lahko se voziš hitro in varčno, morda gdo tega ne razume a je izvedljivo..... :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Bini napisal:

Ne vem, če sem koga brcnil v žulj ali kaj, da se tako razburjate.... 🤔Takšna je in to je to. 😊

Lani, ko je bila pa 6.8 se pa ni nihče razburjal a sem pičil tudi po 150-170 po AC.... Lahko se voziš hitro in varčno, morda gdo tega ne razume a je izvedljivo..... :prstgor:

Predvsem boli te, ki nimajo tega motorja, pa se vozijo z 8-9itri/100.

Tej so najbolj glasni. 😄

  • Haha 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dajmo no organizirati še en "poraba challenge", kjer bo kak odsek tudi AC (npr. do 150 km/h, da se ne boste bali za kazni) pa kak breg.

 

Saj je prav, da zmagajo dizli in SkyActiv-X, to je nenazadnje tudi pričakovano glede na "stanje tehnike", ampak boste presenečeni, da tudi po vašem mnenju dinozavri SkyActiv-G, še zdaleč niso za staro šaro.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Če bi se lani udeležil srečanja "poraba" vi se na lastne oči lahko prepričal, da je bila na tretjem mestu mazda 3 s takšnim motorjem. Pred njim edino Boss. Motor 2,5 je imel pa od ostalih 1,5itrov večjo porabo. (od dizlov in vseh ostalih benzinarjev). 

Tako, da, se je takrat izkazalo, kakšen požeruh je ta stari 2,5 motor proti vsem ostalim na isti relaciji in hitrosti. Če bi šli pa na avtocesto bi bila razlika še večja. 

 

Pozeruh? Hmmm... Ali je res ze tako dalec nazaj, da se ne spomnis vec... ali namerno malo napihujes? 

 

https://www.mazda-si.net/topic/16584-poraba-izziv-2021/?do=findComment&comment=455674

 

image.jpeg

 

 

 

 

pred 3 urami je Alex napisal:

Smo že ugotovili, da so te vaše "porabe" kr neki.

 

To si samo ti ugotovil...  😜

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.