Skoči na vsebino

Poraba Mazda CX30


Bini

Priporočeno sporočilo

dne 19. 9. 2022 ob 14:44 je scania napisal:

To je super poraba. Pri toyoti corolli cross hybrid se pricakuje okoli 5,5 baje. Ampak glede na cx30 pa ni hybrid je za razmislit. Res je da pri hybridu na mestni vožnji prišparaš. Ta poraba je super.

Toyoti ni hibridni so super mestno in izven mestno, po AC pa je poraba na nivoju mojega Diesla oz še malo več, ki pa ni mala.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je mazdaman napisal:

Toyoti ni hibridni so super mestno in izven mestno, po AC pa je poraba na nivoju mojega Diesla oz še malo več, ki pa ni mala.

Sem imel na testni vožnji korollo hybrid in sem imel skupno porabo 7,5 l/100. 

Res, po mestu je majhna poraba na avtocesti pa zelo velika. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno včeraj sem preverjal pri obeh Mazdah porabo. In zanimivo je, da je pri obeh do dcl enaka. Trenutno je ob več mestnih vožnjah /nekaj avtoceste/ pri obeh 6,7/100. Na dolgih vožnjah po avtocesti pri 135 km/uro pa je pri cx30 kak dcl manj kot pri dizelci. Tudi, ko je thule na strehi pije cx30 manj kot 6-ka.

Bo rekel Boss, ja je manjša teža. Kaj pa upor zraka? 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tebe bolj tepejo valjarji namesto gum. 245 proti 225 širine je 10 % povečan zračni upor koles. To sta lahko deci ali dva pri hitrosti 130km/h. Že videm ene par, ki se tuki nasmiha, ko to bere, ampak kronski dokaz kolk gume vplivajo je recimo ravno BMW i3, kjer kljub 170KM nanj natikajo (oziroma so) gume širine 155 spredaj in 175 zadaj.

 

Aja pa na lanskem poraba testu si bil med tremi 150KM karavanskimi šestkami cca pol litra slabše kot midva s Huskyem tako, da verjetno kakšno čiščenje kolektorjev tudi ne bi bilo slabo. Drugače pa ja tisti poraba test je bil zelo merodajen in ga je težko spodbijat, tako da predlagam, da ponovimo pa damo mal več gorskih cest in še kako daljšo AC zraven.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je NevLado napisal:

......ps. za vse z zabitimi filtri še vedno ponujam čiščenje ventilov in motorja po dobri stari metodi "dej mašini da diha"

Sem se pred kakšnimi 30 leti peljal s starejšim pilotom Adrie Airways v bencinski VW Jetti 1.6 od Kranja proti Ljubljani, v četrti 160 km/h ... kakšnih 5 minut ... je rekel, da je dobro vsake tolk časa mašina prepucat. 😀

 

Pri Mazdi 2.2 dizel pri višjih obratih nisem imel dobrega občutka ... tista drobna ketnica oljne črpalke, ne vem če je vesela visokih obratov in pospeškov. 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Janez007 napisal:

Sem se pred kakšnimi 30 leti peljal s starejšim pilotom Adrie Airways v bencinski VW Jetti 1.6 od Kranja proti Ljubljani, v četrti 160 km/h ... kakšnih 5 minut ... je rekel, da je dobro vsake tolk časa mašina prepucat. 😀

 

Pri Mazdi 2.2 dizel pri višjih obratih nisem imel dobrega občutka ... tista drobna ketnica oljne črpalke, ne vem če je vesela visokih obratov in pospeškov. 🤔

A ti veš, kakšno hitrost ma G192 pri točno 3500 obratih? To je najboljši tretma za motor :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Slivka napisal:

Pri spodobno velikih dizelaših je 3500 obratov že blizu rdečega polja...

Pri športnih, skayactiv dizlih je rdeče polje precej višje nastavljeno. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, če sem v pravi temi ampak vseeno bom nalimal sliko od cx30 in porabo do Murterja.... 😁😊👌

Bila je res lagodna vožnja 130 do 140 km/h. Svak se z Hyndajem 1.6 bencincem ne upa več peljati.... 😂

Porabo pa ima 6.5... 🥴😛

IMG_20220920_184023~2.jpg

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Začuden 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je NevLado napisal:

Škoda, da ni več indikatorja povprečne hitrosti pri teh premijcih.

Tebi pa kar ne gre in ne gre v glavo, kako to, da cx 30 tako malo pijejo. 😊

Pa imajo le par konjev manj kot "ta močni" benzinarji 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Bini napisal:

Po pokurjenih 56 litrih bencina in prevoženih 960 km do Murterja, malo po otoku in nazaj domov je poraba ugodnih 5.8 lit /100......:prstgor:

Super. 👍Kaj še  ostane dizlom? 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Bini napisal:

Po pokurjenih 56 litrih bencina in prevoženih 960 km do Murterja, malo po otoku in nazaj domov je poraba ugodnih 5.8 lit /100......:prstgor:

To si imel umirjeno vožnjo in relacijo verjetno?

 

Me zanima, koliko bi tale avto meni pil. Sem dinamičen voznik namreč. Pomoje pod 8l bi težko šlo. 

SAAB mi kaže trenutno porabo 6,3l. 

Pa ga ne šparam prav nič. Za moje pojme res ugodna poraba za težak avto in preko 200 vrancev:punk:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

natančneje japonskim dizlom

to moraš biti malo bolj specifičen...ne vseh japonskih dizlov metati v isti koš :), ker z enimi imam jaz zelo dobre izkušnje brez kakršnih koli težav do 250k celo 320k km....tako da....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je FuManchu napisal:

To si imel umirjeno vožnjo in relacijo verjetno?

 

Me zanima, koliko bi tale avto meni pil. Sem dinamičen voznik namreč. Pomoje pod 8l bi težko šlo. 

SAAB mi kaže trenutno porabo 6,3l. 

Pa ga ne šparam prav nič. Za moje pojme res ugodna poraba za težak avto in preko 200 vrancev:punk:

10 litrov :) 

https://youtu.be/HzoHuF7hPwU?t=191

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.