Skoči na vsebino

Poraba Mazda CX30


Bini

Priporočeno sporočilo

pred 49 minutami je Bini napisal:

Ni potrebno, da si hiter voznik, lahko si umirjen voznik z veliko porabo! Sem imel sodelavca, ki je imel enak avto pa 1 lit.porabe več😳 

Me je enkrat peljal na servis po avto in mi je bilo takoj jasno zakaj je tako🤔 Dizla je vozil pri 2500 in samo gas-bremza, vmesnega gasa sploh ni bilo🙃 pa samo cukanje naprej nazaj brez vrečke za občutljive nebi šlo.... 🤮In tako vozi že 30 let :vskalo:

Xceed še otranjost M3ke 13-18 ne dosega! 😟

Ja saj to smo že obdelali-notranjost se ne more primerjat z novo CX 30-tudi pri ceni je nekaj razlike.

Se pa ne strinjam,da ne dosega standardov Mazde 3 prejšnje generacije. Mislim,da jih v neki meri celo presega in to je sestavljenost in kompaktnost. Naprimer zapri zadnja vrata pri Mazdi in Kiji in ti bo takoj jasno kaj govorim. Tudi infotainment je boljši pri Kiji in digitalni števci delujejo zelo všečno in prikazujejo dosti več podatkov kot pri Mazdi.

So pa začeli vsi proizvajalci na veliko šparat pri notranjosti-trde plastike je ogromno in tukaj je potrebno pohvalit nove modele Mazd.

Me je pa v tem pogledu zelo razočarala VW grupa, ki jo redno vozim v službi.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je kupid napisal:

Ja saj to smo že obdelali-notranjost se ne more primerjat z novo CX 30-tudi pri ceni je nekaj razlike.

Se pa ne strinjam,da ne dosega standardov Mazde 3 prejšnje generacije. Mislim,da jih v neki meri celo presega in to je sestavljenost in kompaktnost. Naprimer zapri zadnja vrata pri Mazdi in Kiji in ti bo takoj jasno kaj govorim. Tudi infotainment je boljši pri Kiji in digitalni števci delujejo zelo všečno in prikazujejo dosti več podatkov kot pri Mazdi.

So pa začeli vsi proizvajalci na veliko šparat pri notranjosti-trde plastike je ogromno in tukaj je potrebno pohvalit nove modele Mazd.

Me je pa v tem pogledu zelo razočarala VW grupa, ki jo redno vozim v službi.

 

Ja.V novi avtomoto reviji je najbolj grajana prav skupina VW glede padanja kakovosti vgrajenih materialov. Tudi audijevi nižji modeli se ne morejo pohvaliti z vedno boljšo kvaliteto. Se pa lahko pohvali mazda, kateri so priznali, da z vsako generacijo napredujejo in res so že v premium razredu. To potrjuje tudi nova cx60. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je kupid napisal:

Ja saj to smo že obdelali-notranjost se ne more primerjat z novo CX 30-tudi pri ceni je nekaj razlike.

Se pa ne strinjam,da ne dosega standardov Mazde 3 prejšnje generacije. Mislim,da jih v neki meri celo presega in to je sestavljenost in kompaktnost. Naprimer zapri zadnja vrata pri Mazdi in Kiji in ti bo takoj jasno kaj govorim. Tudi infotainment je boljši pri Kiji in digitalni števci delujejo zelo všečno in prikazujejo dosti več podatkov kot pri Mazdi.

So pa začeli vsi proizvajalci na veliko šparat pri notranjosti-trde plastike je ogromno in tukaj je potrebno pohvalit nove modele Mazd.

Me je pa v tem pogledu zelo razočarala VW grupa, ki jo redno vozim v službi.

 

Še hči,ki ima Xceed pravi,da ji je od 3ke notranjost bolj všeč😉 Vsak ima svoj okus,tak to je....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Bini napisal:

Še hči,ki ima Xceed pravi,da ji je od 3ke notranjost bolj všeč😉 Vsak ima svoj okus,tak to je....👍

In prav je tako. Kako bi blo dolgočasno, če bi bli vsi enaki itd...

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Bini napisal:

Soseda se vozi z Xceedom 1.5 avt.med 6.5-7.0 kar je tudi ok.

Pa se vidva zavedata da primerjata navaden avto z hybridom in pa avto z turbino in avto brez???? Mislita da to kaj vpliva na porabo......vprašam za prijatelja😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je robertk6 napisal:

Pa se vidva zavedata da primerjata navaden avto z hybridom in pa avto z turbino in avto brez???? Mislita da to kaj vpliva na porabo......vprašam za prijatelja😉

 

Preveč sprašuje tale tvoj prijatelj... kot da ne bi vedel, da vožnja pri različnih pogojih in tipih cest največ vpliva na povprečno porabo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Boss napisal:

 

Preveč sprašuje tale tvoj prijatelj... kot da ne bi vedel, da vožnja pri različnih pogojih in tipih cest največ vpliva na povprečno porabo.

Eni "prijatelji" so pač malo manj tehnično podkovani. So pa bolj disciplinirani. Tudi to nekaj šteje. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Alex napisal:

Evo, o tem govorimo

😉

https://youtu.be/INsiH6oHJ18

Če sem prav videl, je imela njegova Mazda CX-30 porabo kar visoko v primerjavi z drugimi avti. Itak pa @Alexporaba plus minus kakšen liter v tvojem primeru letnih 10.000 km nima prav dosti pomena. Za tistih cca. 5.000 €, ki jih boš izgubil na ceni vozila prvo leto, lahko @NevLado s svojo porabo 9 l/100 km naredi cca. 40.000 km! 🙂

 

15 € oziroma 2 malici te stane avto na dan, že če stoji pri miru. Če stoji pri miru 1 teden, te to košta 100 €, na mesec 400€. In potem želimo prišparati na gumah 100€, pa na servisu 100€ in mislimo, da smo zmagali. Hkrati pa nam denar iz avta teče v potokih. Popolnoma neracionalno. 😉

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je sportman333 napisal:

Heh fantje, dobro da obstaja ta tema, sicer bi forum zamrl....res se vam da "nabijat" o +/- 1l porabe...imate res vsi kot kaže veliko časa...😄😁😉

Potem imajo pa eni še toliko več časa, da to naše nabijanje celo komentirajo. 😆

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To nihče ne upošteva,ker če bi to upošteval sploh nebi nihče kupil avta a ga potrebujemo-nujno zlo. Jaz nikoli ne kupim avta z tako računico ampak po všečnosti in ugodni ceni, zatem je šele poraba in to ravno zato,ker delam malo km....👍Je pa veeno fino,ko malo pije😊👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je sportman333 napisal:

Heh fantje, dobro da obstaja ta tema, sicer bi forum zamrl....res se vam da "nabijat" o +/- 1l porabe...imate res vsi kot kaže veliko časa...😄😁😉

 

O čem bi se pa ti pogovarjal? Men osebno je to interesantna tema veliko bolj kot pa če bi se hvalili komu bl potegne - mislim avto, no. 😜

  • Všeč 2
  • Haha 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Janez007 napisal:

Če sem prav videl, je imela njegova Mazda CX-30 porabo kar visoko v primerjavi z drugimi avti. Itak pa @Alexporaba plus minus kakšen liter v tvojem primeru letnih 10.000 km nima prav dosti pomena. Za tistih cca. 5.000 €, ki jih boš izgubil na ceni vozila prvo leto, lahko @NevLado s svojo porabo 9 l/100 km naredi cca. 40.000 km! 🙂

 

15 € oziroma 2 malici te stane avto na dan, že če stoji pri miru. Če stoji pri miru 1 teden, te to košta 100 €, na mesec 400€. In potem želimo prišparati na gumah 100€, pa na servisu 100€ in mislimo, da smo zmagali. Hkrati pa nam denar iz avta teče v potokih. Popolnoma neracionalno. 😉

 

A to ne velja skoraj za vse stvari? Kar koli kupiš izgublja s časom vrednost. Nekatere stvari počasi nekatere hitro. Hrana recimo skoraj v trenutku rata drek pa verjetno ne razmišljaš a je to pameten nakup, če si kupiš nekaj za jest. Ok, mal ekstremno pa vseeno. Tud obleke se znucajo, telefoni s časom uničijo, računalniki, stroji, itd itd. Ne vem zakaj bi avto tretirali drugače.

 

Pač vzameš, ker rabiš, ti je všeč, ja je veliko denarja, ampak je tudi veliko materiala, znanja in tehnologije not, a nekoč bo to vredno kurckej... pa kaj. Raje gledam avto, da mi izgublja ceno kot pa opazujem neke papirčke z natisnjenimi številkami gor, ki jim rečemo denar.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Janez007 napisal:

Če sem prav videl, je imela njegova Mazda CX-30 porabo kar visoko v primerjavi z drugimi avti. Itak pa @Alexporaba plus minus kakšen liter v tvojem primeru letnih 10.000 km nima prav dosti pomena. Za tistih cca. 5.000 €, ki jih boš izgubil na ceni vozila prvo leto, lahko @NevLado s svojo porabo 9 l/100 km naredi cca. 40.000 km! 🙂

 

15 € oziroma 2 malici te stane avto na dan, že če stoji pri miru. Če stoji pri miru 1 teden, te to košta 100 €, na mesec 400€. In potem želimo prišparati na gumah 100€, pa na servisu 100€ in mislimo, da smo zmagali. Hkrati pa nam denar iz avta teče v potokih. Popolnoma neracionalno. 😉

Kake monade pa ti streljaš?? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Slivka napisal:

 

Meni so pa govorili, da ima Lada Niva veliko porabo...

Mojster, ki mi servisira centralno kurjavo je dolgoletni lastnik Nive in porabe 17litrov.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Alex napisal:

Kake monade pa ti streljaš?? 

@Alex, vse OK. To filozofiranje ne jemlji, da je uperjeno le nate, ampak je razmislek za vse nas.

 

Strošek goriva, recimo +1 liter/100 km, je pri 30.000 € vrednem avtu, ki letno naredi 10.000 km, relativno majhen strošek (trenutno 135 €). Ima pa kljub temu velik psihološki efekt, si mislim, da pri večini večji kot izguba vrednosti vozila. 30.000 plačaš 1x in pozabiš, na črpalki si pa vsaj 1x mesečno.

 

10.000 km/leto prinese v 20-tih letih življenjske dobe 200.000 km, pri porabi 6l/100 km in trenutni ceni bencina pa je strošek bencina 12.000 l x 1,35 €/l = 16.000 €. Torej cca. 1/2 izgube vrednosti vozila. (obratovalni strošek je pol manjši od stroška investicije, če zanemarim servise, zavarovanje, ...).

 

Pri 20.000 km/leto, predstavlja strošek bencina v 20 letni življenjski dobi približno enak strošek, kot izguba na vrednosti.

Pri 40.000 km/leto, predstavlja strošek bencina v 20 letni življenjski dobi  2 x strošek izgube na vrednosti (obratovalni strošek je 2 x strošek investicije).

 

Glede na to, da imamo avto za vozit (ne rečem, uživam tudi ob pogledu na parkiranega), se splača imeti "pri hiši" čim manj avtov, ki so čim več v obratovanju. 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Janez007 napisal:

@Alex, vse OK. To filozofiranje ne jemlji, da je uperjeno le nate, ampak je razmislek za vse nas.

 

Strošek goriva, recimo +1 liter/100 km, je pri 30.000 € vrednem avtu, ki letno naredi 10.000 km, relativno majhen strošek (trenutno 135 €). Ima pa kljub temu velik psihološki efekt, si mislim, da pri večini večji kot izguba vrednosti vozila. 30.000 plačaš 1x in pozabiš, na črpalki si pa vsaj 1x mesečno.

 

10.000 km/leto prinese v 20-tih letih življenjske dobe 200.000 km, pri porabi 6l/100 km in trenutni ceni bencina pa je strošek bencina 12.000 l x 1,35 €/l = 16.000 €. Torej cca. 1/2 izgube vrednosti vozila. (obratovalni strošek je pol manjši od stroška investicije, če zanemarim servise, zavarovanje, ...).

 

Pri 20.000 km/leto, predstavlja strošek bencina v 20 letni življenjski dobi približno enak strošek, kot izguba na vrednosti.

Pri 40.000 km/leto, predstavlja strošek bencina v 20 letni življenjski dobi  2 x strošek izgube na vrednosti (obratovalni strošek je 2 x strošek investicije).

 

Glede na to, da imamo avto za vozit (ne rečem, uživam tudi ob pogledu na parkiranega), se splača imeti "pri hiši" čim manj avtov, ki so čim več v obratovanju. 

 

 

 

Če bi ljudje kupovali samo tisto kar bi res nujno rabili, bi bilo življenje res dolgočasno. Meni je avto užitek in ne nuja. Prav tako kot igranje na mojih 7 kitar. Pa bi lahko imel samo eno. Tudi tam so stroški z menjavo strun. 

Pač eni ne preračunavamo vsakega stroška in €, ampak uživamo v življenju takem, kot je. 😉

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se pa res opazil, da eni res uzivate in se prepucavate, kdo ima pol deci nizjo porabo ... 😆 ... in kdo ima pol cm vecjega 😜

  • Všeč 2
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Če bi ljudje kupovali samo tisto kar bi res nujno rabili, bi bilo življenje res dolgočasno. Meni je avto užitek in ne nuja. Prav tako kot igranje na mojih 7 kitar. Pa bi lahko imel samo eno. Tudi tam so stroški z menjavo strun. 

Pač eni ne preračunavamo vsakega stroška in €, ampak uživamo v življenju takem, kot je. 😉

Zato uživaj življenje in ne ponižuj in ne devaj v nič stvari, ki jih ti nimaš, imajo jih pa drugi... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

To se pa res opazil, da eni res uzivate in se prepucavate, kdo ima pol deci nizjo porabo ... 😆 ... in kdo ima pol cm vecjega 😜

... in zmagovalec je...? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zmagovalec cesa? nizke porabe… Verjetno Nejc, ki na biciklu naredi vec kilometrov, kot marsikdo s svojim avtom… pa ima porabo bencina, plina ali dizla 0 🤪 … 

 

Pri cm pa verjetno Slivka, ker ima najdaljsega… mislim avto, pa zadaj vsaj eno ali celo dve prikolici… ki pomoje niso ceske ;)  
 

 

  • Všeč 5
  • Haha 6

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.