Skoči na vsebino

Poraba Mazda CX30


Bini

Priporočeno sporočilo

Hvala za tale namig. Res mi je naredilo "klik" v glavi. Pri mojem in prejšnjem avtu, se ob resetu km, resetira tudi povprečna poraba, tu pa res ne. Eno pivo ste si zaslužil...

Popravljeno od Sonyfan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Carot napisal:

Mislim da se da nastavit, da se pri resetu km rešetka tudi povprečna poraba

Seveda se da. Ponavadi je tako,da če resetiraš števec A izbriše popolnoma vse,če pa samo števec B potem pa samo km. Lahko pa tudi drugače nastaviš,če želiš v nastavitvah.....😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čeprav se ne navezuje striktno na CX-30,zna pa biti za koga vseeno zanimivo,k sem doživel na lastne oči-pri 2004 letniku Corolla Verso od brata-vsakič ko si potegnil ključ iz ključavnice za vžig motorja,se je povprečna resetirala🧐...kaj tako blesavega še nisem videl,k je tako dejansko bolj kazalo trenutno kot pa povprečno porabo🤪👎

Se je brat hvalil,kako malo mu avto pije,a do mene je vozil praktično le po AC cca. 120km/h...in gremo v avto pogledati...0,0L/100km🧐🙄...pol se pa gremo nekaj po Lj voziti,in poraba "v nebo"😁🤣...in pridemo k meni domov,potegne ključ ven,in spet 0,0🤨

Sem bratu svetoval,da je še najbolje,da eno leto zbira listke od tankanja,in preračuna na letno prevožene kilometre,in dobi neko realno povprečno porabo v enem letu....se mi zdi še najboljša metoda,k kolikor si natankal,toliko si porabil🤔...pa zajameš poletje z porabo klime,vmesna obdobja in zimo👍

 

Glede na naveden problem pri CX-30 pa-natoči do daske,vzami sabo 10L kanister z gorivom,k boš težko čez točno 100km najahal na črpalko🙄....,in kot so ti že svetovali-pri prevoženih 100km ustavi,natoči spet do konca,in izmeri,koliko goriva je še ostalo v kanistru.

Seveda lahko zadevo raztegneš na več kilometrov in preračunaš,k več boš prevozil,bolj točno bo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Ravno prišel z offroad potovanja na bližnjem vzhodu. Avti vsi +3500 ccm (naš je bil 3800 pa je imel majhno mašino), bencin 60 centov, povprečna poraba na potovanju 18 l/100 km. Tako da mi je zdaj vseeno, ali je poraba 7,1 ali 7,3 l/100 km

  • Všeč 5
  • Haha 4
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...
pred 3 urami je Bini napisal:

Povp.poraba je padla iz 6.1 na 5.9l/100km....😊 

Se takoj pozna relacijska vožnja do Izole in nazaj..... :prstgor:

Primorci ni bilo časa za mini srečanje, žaw.... :nevem:

Skor tolk že kot dizel 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnja pot do Münchna in nazaj, povprečna poraba 5,4 /100.

Sem  pa mojo cx30 v Nemčiji nekaj časa nateral na 200/ uro. Malo za gušt. 😊

Drugače pa vožnja po omejitvah. Res sem navdušen nad porabo. Sem pa v Münchnu videl veliko rdečih cx 30. 

Benzin pa na avtocesti astronomskih 2.05€/ liter. 😬

  • Všeč 2
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Zadnja pot do Münchna in nazaj, povprečna poraba 5,4 /100.

Sem  pa mojo cx30 v Nemčiji nekaj časa nateral na 200/ uro. Malo za gušt. 😊

Drugače pa vožnja po omejitvah. Res sem navdušen nad porabo. Sem pa v Münchnu videl veliko rdečih cx 30. 

Benzin pa na avtocesti astronomskih 2.05€/ liter. 😬

Gih dobu pozdrav iz Munchena, 130€ za prehitro vožnjo, pa ga nisem teral 200 na uro 🙂 Bencin nč drag 🙂 

  • Začuden 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je MazdaBoy napisal:

Gih dobu pozdrav iz Munchena, 130€ za prehitro vožnjo, pa ga nisem teral 200 na uro 🙂 Bencin nč drag 🙂 

Mislim, da bom tudi sam dobil iz Avstrije pozdrav. Na gradbišču, kjer je omejitev 60 sem šel mislim da 80.😕

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Zadnja pot do Münchna in nazaj, povprečna poraba 5,4 /100.

Sem  pa mojo cx30 v Nemčiji nekaj časa nateral na 200/ uro. Malo za gušt. 😊

Drugače pa vožnja po omejitvah. Res sem navdušen nad porabo. Sem pa v Münchnu videl veliko rdečih cx 30. 

Benzin pa na avtocesti astronomskih 2.05€/ liter. 😬

Super poraba.... :jupiii:

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Včeraj sem se vrnil s Pokljuke in sem imel skupno porabo tja in nazaj 5.8 s tem,da sem se vozil v skoraj stoječi koloni iz Bohinja skozi Bled 1.uro.....😵. Majko mila, po radijskih obvestilih pa nič kot da je to normalno za tisti konec.....:whatever:

IMG_20230816_072809.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Boss napisal:

. Dokler ne bo obvoznice bo tako.

obvoznice za moje pojme še ne bo 10.let....četudi so začeli graditi, bojda nimajo še niti vseh zemljišč odkupljenih, ker pravi gorenceljni ne dajo zemlje pod ceno :)....tako da ta saga z cijazenjem od Lesc preko Bleda bo še kar nekaj časa....s čimer jaz mislim da tudi obvoznica ne bo rešila težav, ker je previsoko gor....enako za Gorje, kaj ti pomaga obvoznica, če moraš do Petrola priti, ki je pa itak že center :)

pred 47 minutami je Bini napisal:

Včeraj sem se vrnil s Pokljuke in sem imel skupno porabo tja in nazaj 5.8 s tem,da sem se vozil v skoraj stoječi koloni iz Bohinja skozi Bled 1.uro.....😵. Majko mila, po radijskih obvestilih pa nič kot da je to normalno za tisti konec.....:whatever:

IMG_20230816_072809.jpg

kljub gužvi si imel "beautiful day" na radio :)

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo bolje, ker štopajo zadevo krožišča, predvsem pa sama cesta dol do jezera. Enostavno je prepustnost premajhna, posledica je pa pol lahko kolona do Lesc. Če pa bo del vozil lahko takoj odvil mimo Bleda bo to precej pospešilo promet.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Včeraj sem se vrnil s Pokljuke in sem imel skupno porabo tja in nazaj 5.8 s tem,da sem se vozil v skoraj stoječi koloni iz Bohinja skozi Bled 1.uro.....😵. Majko mila, po radijskih obvestilih pa nič kot da je to normalno za tisti konec.....:whatever:

IMG_20230816_072809.jpg

Itak so tej x186 motorji šparovčki. Vsak dan manj pijejo in bolje gredo. 👍

  • Všeč 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

Bo bolje, ker štopajo zadevo krožišča, predvsem pa sama cesta dol do jezera. Enostavno je prepustnost premajhna, posledica je pa pol lahko kolona do Lesc. Če pa bo del vozil lahko takoj odvil mimo Bleda bo to precej pospešilo promet.

Kolikor sem jaz opazil iz smeri B. J. proti AC je največji problem od priključka na hribu naprej ob B. Jezezu do krožnega od tam naprej pa gre kot po maslu 100tka 🏎️ kamot..... 🤗😉

Kolikor sem lahko opazil so problem prehodi za pešce in razni skakači, ki počasno, napol stoječo kolono izkoriščajo za prečkanje ceste. 

Kakšni semaforji za pešce bi mogoče bolj sprostili promet... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Veliko kilometrov po otoku in nazaj domov je poraba še malo padla, predvsem na račun kolonske vožnje med Karlovcem in Zagrebom... 👍👌

IMG_20230911_111918~2.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Bil te dni z družino na Lošinju. Tja dol, nekaj vožnje po otoku in nazaj. Kdor pozna otok, ve da se da lepo kruzat s konstantno hitrostjo 80-100km/h. Bili štirje v avtu, povprečje po BC: 6,9. Ne vem kako vam uspe doseči 5,9...?

Popravljeno od Sonyfan
  • Všeč 3
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Sonyfan napisal:

Bil te dni z družino na Lošinju. Tja dol, nekaj vožnje po otoku in nazaj. Kdor pozna otok, ve da se da lepo kruzat s konstantno hitrostjo 80-100km/h. Bili štirje v avtu, povprečje po BC: 6,9. Ne vem kako vam uspe doseči 5,9...?

Po pravici povedano, tudi jaz ne vem... 😁😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 31. 10. 2023 ob 21:39 je Sonyfan napisal:

Bil te dni z družino na Lošinju. Tja dol, nekaj vožnje po otoku in nazaj. Kdor pozna otok, ve da se da lepo kruzat s konstantno hitrostjo 80-100km/h. Bili štirje v avtu, povprečje po BC: 6,9. Ne vem kako vam uspe doseči 5,9...?

A maš avtomatika?

 

Ogromno razliko naredi pospeševanje, kako hitro greš na neko hitrost

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 31. 10. 2023 ob 21:39 je Sonyfan napisal:

Bil te dni z družino na Lošinju. Tja dol, nekaj vožnje po otoku in nazaj. Kdor pozna otok, ve da se da lepo kruzat s konstantno hitrostjo 80-100km/h. Bili štirje v avtu, povprečje po BC: 6,9. Ne vem kako vam uspe doseči 5,9...?

Pa sej to ni velka poraba ali pač? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.