Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 43 minutami je Brane napisal:

 Boš drugo leto ponovil vajo, ker ti jih bo pobralo .  Guma po šestih mesecih dobi normalno trdoto če je pravilno skladiščena . 

No ja, kupiš nove gume, potem pa jih staraš, da malo otrdijo. 😮 

 

Alex, pa obvezno 2x centrirat (drugič po prevoženih 500 km). 🙂

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 29 minutami je jacques33 napisal:

A se še vedno gleda, da se pri kompletu gum prišpara 100 eur?

Sem mislil, da je kakovost odločilni razlog za nakup. 

Seveda je kakovost prva, problem nastane, ko je kakovostnih 20 znamk in med temi izbrati vozno najboljšo za pravi denar.... 🤔

Če pa ne gledaš na denar pa kupiš najdražjo in nisi nič zgrešil.... 👍

Moraš pa vedet, da je tista za za četrtino nižjo ceno enako kvalitetna, mogoče celo boljša na cesti in potem tehtaš kaj naredit.... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem dobil enkrat ene fulda gume mislim da so bile še manj kot 1 mesec stare. In jih ni pobralo nič. Kar sem opazil po 2 letih uporabe je bilo to, da so v dežju precej drsele. Ne vem pa ali je bila to fora same gume, ali zato ker so bile sveže. Fuldo po tem nisem več kupil :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Bini napisal:

Seveda je kakovost prva, problem nastane, ko je kakovostnih 20 znamk in med temi izbrati vozno najboljšo za pravi denar.... 🤔

Če pa ne gledaš na denar pa kupiš najdražjo in nisi nič zgrešil.... 👍

Moraš pa vedet, da je tista za za četrtino nižjo ceno enako kvalitetna, mogoče celo boljša na cesti in potem tehtaš kaj naredit.... 🤔

Samo problem je, kako vedet, da je enaka ali boljša. Nekaj povedo testi o novi gumi, ne pa vsega o obnašanju iste gume po 3, 4 letih - ne starajo se verjetno vse enako hitro in na enak način. 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je SpEkTr napisal:

Jaz sem dobil enkrat ene fulda gume mislim da so bile še manj kot 1 mesec stare. In jih ni pobralo nič. Kar sem opazil po 2 letih uporabe je bilo to, da so v dežju precej drsele. Ne vem pa ali je bila to fora same gume, ali zato ker so bile sveže. Fuldo po tem nisem več kupil :)

Fulda je znana, da rada bočni drsi.To ni imelo veze s samo starostjo gume. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Janez007 napisal:

Samo problem je, kako vedet, da je enaka ali boljša. Nekaj povedo testi o novi gumi, ne pa vsega o obnašanju iste gume po 3, 4 letih - ne starajo se verjetno vse enako hitro in na enak način. 🤔

Zato pa se preizkuša gumo in točno veš, kako se obnaša nova, po par letih, v dežju, na suhem, v snegu... A kaj, ko določene firme z novimi modeli zaspijo. 

In potem so te iste gume med slabšimi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale primerjava mi marsikaj pove: 

WWW.ADAC.DE

 

Blizzak je odlična na suhem in mokrem ter slabša na snegu. Če pomislim kolikokrat sem vozil po snegu (pa hodim na smučanje redno) je podatek o snegu manj pomemben zame.

Popravljeno od vzupan3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Alex napisal:

Zato pa se preizkuša gumo in točno veš, kako se obnaša nova, po par letih, v dežju, na suhem, v snegu... A kaj, ko določene firme z novimi modeli zaspijo. 

In potem so te iste gume med slabšimi. 

Torej kupuješ gumo, ki je nisi sam nikoli preizkusil in nimaš pojma, kako se bo obnašala? ;) Hvala, pa poročaj. :)

 

Kaj pa za pravice živali?

 

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakšna znanost okoli gum in to pri tistih, ki živijo manj kot 400 metrov nad morjem. Mi, hribovci, ki živimo na skoraj 1000 metrov nad morjem, pa kupimo zimske gume brez spektakla in senzacionalnih novic...

Zanimivo je pa to, da take silne študije delajo vozniki bencinarjev. Vozniki dizelašev se raje ta čas vozimo in uživamo...😛

  • Všeč 2
  • Haha 5
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SpEkTr napisal:

Jaz sem dobil enkrat ene fulda gume mislim da so bile še manj kot 1 mesec stare. In jih ni pobralo nič. Kar sem opazil po 2 letih uporabe je bilo to, da so v dežju precej drsele. Ne vem pa ali je bila to fora same gume, ali zato ker so bile sveže. Fuldo po tem nisem več kupil :)

Fuldo imam na službenem dizlu in vam povem, da je obraba nulta, ker je guma trda kot hudič in je primerna samo za suho cesto, v mokrem pa drsi in drsi in je po domače povedano za 1 kurc.... 🥴😟😤

To gumo še @Slivka-i nebi priporočal čeprav ima super stroj..... 😁😉🙈

(hec) 😊 No ja, sam povem, da jih slučajno z lopato ne dobim.... 😀

  • Všeč 1
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je TBA napisal:

Trenutno sta v mojem ožjem izboru continental ts870 in dunlop winter sport. Cca 10e razlike po gumi.

In kaj boš vzel? 🤔

Med tema dvema bi jaz izbral tisto katera ima boljše rezultate na uradnih testih za razmere v katerih se največji del zime voziš.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Slivka napisal:

Kakšna znanost okoli gum in to pri tistih, ki živijo manj kot 400 metrov nad morjem. Mi, hribovci, ki živimo na skoraj 1000 metrov nad morjem, pa kupimo zimske gume brez spektakla in senzacionalnih novic...

Zanimivo je pa to, da take silne študije delajo vozniki bencinarjev. Vozniki dizelašev se raje ta čas vozimo in uživamo...😛

Ti itak daš gor na letne gume verige za  vezat domače ljubljenčke. Po asfaltu se pa bolj malo voziš. Tvoj avto itak ni mišljen za na ceste. Bolj za gmajne in vlačit drva iz hoste. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Zato pa se preizkuša gumo in točno veš, kako se obnaša nova, po par letih, v dežju, na suhem, v snegu... A kaj, ko določene firme z novimi modeli zaspijo. 

In potem so te iste gume med slabšimi. 

Pa je to res? Da so novi modeli gum toliko boljši kot stari? Meni se to zdi bolj marketing, enostavno ne vrjamem, da bo neka guma razvita pred 5-10 letami X-krat slabša kot to ki so jo razvili letos. 🤷‍♂️

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je 50keda napisal:

Pa je to res? Da so novi modeli gum toliko boljši kot stari? Meni se to zdi bolj marketing, enostavno ne vrjamem, da bo neka guma razvita pred 5-10 letami X-krat slabša kot to ki so jo razvili letos. 🤷‍♂️

Hmmm, zakaj ima pa mazda slabše volane v 6ki 2017 kot v 6ki 2007? :D 

  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je 50keda napisal:

Pa je to res? Da so novi modeli gum toliko boljši kot stari? Meni se to zdi bolj marketing, enostavno ne vrjamem, da bo neka guma razvita pred 5-10 letami X-krat slabša kot to ki so jo razvili letos. 🤷‍♂️

Seveda ni take razlike,če imaš neko solidno znamko gume je tako ok guma.👍

Veliko je odvisno tudi od voznika😊

Sva se s sodelavcem peljala z enakim avtom z enakimi gumami,enako novimi in po isti cesti pa on ni uspel za mano peljat v en 200m klanec in je ostal za mano.....🥴 In grem jaz peš nazaj in lagano kot prej s svojim, lepo pripeljem oba na klanec....😉👌Malo je bil užaljen,ker se je imel za dobrega voznika ampak ni to to,da teraš avto po gasu in z ročno obračaš avto itd,itd,ampak občutek in nežnost, podobno kot pri puncah.....😊😆😂

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je 50keda napisal:

Pa je to res? Da so novi modeli gum toliko boljši kot stari? Meni se to zdi bolj marketing, enostavno ne vrjamem, da bo neka guma razvita pred 5-10 letami X-krat slabša kot to ki so jo razvili letos. 🤷‍♂️

Tehnologija gre povsod naprej, tako tudi pri gumah. Seveda to niso drastične in velike spremembe. 

Vsako leto je to mogoče 2-3% izboljšava na posameznih segmentih. 

A v par letih se že lepo pozna. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Alex napisal:

Tehnologija gre povsod naprej, tako tudi pri gumah. Seveda to niso drastične in velike spremembe. 

Vsako leto je to mogoče 2-3% izboljšava na posameznih segmentih. 

A v par letih se že lepo pozna. 

Alex dela v gumarski industriji? 😮 😀

 

Se bojim, da je to tako kot pri praških. Že 40 let gledam reklame, ko je vsako leto nov 40% bolj učinkovit. Potem mi pa kaže žena sveže oprano zaflekano majico od navadnega solatnega olja, ker flek s 700.000 x bolj učinkovitim praškom kot pred 40-timi leti (1,4 na potenco 40) ni šel ven. 🙃;)

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 4
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Ti itak daš gor na letne gume verige za  vezat domače ljubljenčke. Po asfaltu se pa bolj malo voziš. Tvoj avto itak ni mišljen za na ceste. Bolj za gmajne in vlačit drva iz hoste. 

1.) Verige za vezat hišne ljubljenčke so precej tanke. Jaz uporabljam verige, ki so ostale od vezanja bikov - 1100 kg težka žival ni ne hišna ne ljubljenček...

2.) Za po gmajni in vleko drv iz hoste setne gume niso primerne. Saj tudi nihče ne gre v natikačih na Triglav. No, ja, gre,... Ah, pozabi...

 

 

Se vidi, da sm kmet an s hribu doma pa ta mestnih ne razumem glih tanartabol...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.