Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 17 minutami je Gelipter napisal:

Evo prispele tudi za mojo CX30  zimske gume 😆😄😉

Screenshot_20220909-210628_Google.jpg

Midva z obale imava oba dobre zimske gume. Sedaj lahko zapade sneg pri nas. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 4

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidva bosta v kopru zmontirala zimske gume 15.11., ampak tam bodo takrat temperature okoli 25°C, če bo huda zima bodo mogoče padle na 20°C. In ko bo enkrat sredi marca res padel sneg (smučanje v Dolomitih), bodo itak že "zakrknjene"... Važno, da so tanartabltaboljše zimske gume, kar jih je na tržišču...

  • Všeč 1
  • Haha 7
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Slivka napisal:

Vidva bosta v kopru zmontirala zimske gume 15.11., ampak tam bodo takrat temperature okoli 25°C, če bo huda zima bodo mogoče padle na 20°C. In ko bo enkrat sredi marca res padel sneg (smučanje v Dolomitih), bodo itak že "zakrknjene"... Važno, da so tanartabltaboljše zimske gume, kar jih je na tržišču...

Ampak, hej, za letos je napovedana sibirska zima( ker kao nimamo plina). 😊

Resda  na obali nimamo plinske napeljave in je tudi ne potrebujemo. 

No, stari vremenoslovci (in tudi mladi) so napovedali za letos zimo z obilo snega. Ni vrag, da ne bo prineslo par sto snežink z burjo tudi na obalo, pa da izprobamo te super duper gume. 😊

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidiš, Putin bi moral dobiti Nobelovo nagrado za ekologijo. Takšno zmanjšanje izpustov izpušnih plinov v Evropi, kot jih je on dosegel ni dosegla niti Greta.

 

Koliko bo snega, bomo pa videli sproti. Nekateri indici v naravi res nakazujejo, da bo huda zima. Če stare izkušnje še veljajo ali pa se je podnebje toliko spremenilo, da taki indici niso več merodajni. Ampak to je že druga tema, tu je govora o zimskih gumah.

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Bini napisal:

In kaj boš vzel? 🤔

Med tema dvema bi jaz izbral tisto katera ima boljše rezultate na uradnih testih za razmere v katerih se največji del zime voziš.... 😉

Glede na uporabnike naj bi bila continental boljša. Te sem tudi ruknu v košarico dokler še malo premlevam. 

 

Kje pa nabavlate gume?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je TBA napisal:

Glede na uporabnike naj bi bila continental boljša. Te sem tudi ruknu v košarico dokler še malo premlevam. 

 

Kje pa nabavlate gume?

Gume Živic

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je TBA napisal:

Glede na uporabnike naj bi bila continental boljša. Te sem tudi ruknu v košarico dokler še malo premlevam. 

 

Kje pa nabavlate gume?

Sam jih bom kupoval le še pri vulkanizerjih, kjer lahko še pred montažo preverim DOT. Vulkanizer se tudi ne more izgovarjati na gume, seveda tudi ne na slabo opravljeno svojo storitev. Za eno in drugo stvar je odgovoren sam vulkanizer in kar je najbolj pomembno, težavo se praviloma reši takoj (na zalogi ima verjetno še kakšen komplet) in na njegove stroške.

 

Težko in drago je potem dokazovati, če gume iz "košarice" niso OK, ugotoviš pa to šele, ko so zmontirane in umazane. Še vračilo novih neuporabljenih artiklov kupljenih na daljavo je včasih dolgotrajno, težavno. Že ena poštnina za 4 gume (vračanje) + strošek vulkanizerja zelo verjetno kompenzira razliko v ceni.

 

Sem 15 let nazaj kupil na daljavo Continental TS850 hitrostni razred 210 v kompletu zmontirane na novih platiščih. Pa so tresle. Grem reševat k svojemu vulkanizerju, ki ugotovi, da so gume jajčaste. Čez kakšen mesec grem še do spletnega prodajalca (sicer garažnega vulkanizerja) 100km stran, ki se je matral in obračal tiste gume,.., da se mi je kar zasmilil. V glavnem, na koncu sem 4 leta vozil malenkost tresoče gume. 4 leta sem bil pri vožnji z zimskimi gumami slabe volje.

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz vedno, ko možakar (DHL, UPS, GLS...) pripelje gume pogledam dot.

Sem že parkrat gume mu vrgel nazaj v kombi in teraj guske naprej.

Kdor ne preveri dot je sam kriv.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je FuManchu napisal:

Jaz vedno, ko možakar (DHL, UPS, GLS...) pripelje gume pogledam dot.

Sem že parkrat gume mu vrgel nazaj v kombi in teraj guske naprej.

Kdor ne preveri dot je sam kriv.

Zame so 1 do 2 let stare se sprejemljive, ker mi zimske vec k 2 sezone ne zdržijo oz jih 3. Sezono neb upu furat (zard ture ki jo imam na šiht) pa tud če sta sam 2 uvinka ( lev in desn)🙃

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je FuManchu napisal:

Jaz vedno, ko možakar (DHL, UPS, GLS...) pripelje gume pogledam dot.

Sem že parkrat gume mu vrgel nazaj v kombi in teraj guske naprej.

Kdor ne preveri dot je sam kriv.

Enako. Tudi pri teh zadnjih sem kar najlon raztrgal in pogledal dot. 

Sem pa v preteklosti tudi sam že zavrnil gume, ker so mi poslali dve leti stare, čeprav so trdili ob nakupu, da so stare  največ 6 mesecev. Pri vulkanizerju sem jih kupil parkrat, a nisem imel občutka, da sem kaj pridobil s tem. Ponavadi imajo kar navite cene. Razen gum, ki jih imajo na zalogi je po naročilu ponavadi dražje kot nakup preko spleta, čeprav ti ponujajo "zastonj" vgradnjo in centriranje. Pa še njihove "nasvete" moraš poslušati, ko ti hočejo prodati gume, pri katerih imajo največji zaslužek. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz jih ponavadi narocim pri lokalnem vulkanizerju, kjer so cene med najnizjimi…

 

avtoservis Lustrek

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je TBA napisal:

Glede na uporabnike naj bi bila continental boljša. Te sem tudi ruknu v košarico dokler še malo premlevam. 

 

Kje pa nabavlate gume?

V pravo smer te vleče.... 👌 

Lani, gume na dom, so bile moje Kleber najceneje in prav uležane.... 😁😊👍

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Bini napisal:

V pravo smer te vleče.... 👌 

Lani, gume na dom, so bile moje Kleber najceneje in prav uležane.... 😁😊👍

"in prav uležane"... 😄😄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Gregster napisal:

Uff, tole so stare gume. Za primorsko bodo😉

S temi gumami bodo Primorci šli mimo tebe na snegu, da ne boš niti zaznal, kaj se ti je zgodilo. 😄😄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

S temi gumami bodo Primorci šli mimo tebe na snegu, da ne boš niti zaznal, kaj se ti je zgodilo. 😄😄

Ker snega bo verjetno pri vas samo za vzorec:D

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sezono moram tudi jaz zamenjat zimske gume, kolebal sem med Bridgestonom in Continentalom, na koncu sem se odločil za Conti 870p.

Razlika v ceni pa bi bila 56 eur v korist Bridgestona.

Pa vzel sem jih pri lokalnem vulkanizerju, je na koncu še najmanj komplikacij, pa se počakala bodo pri njemu do montaže.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Res je,so Kleber najcenej na trgu👌

niso glih najcenej so pa cenovno ugodne :). 

pred 8 minutami je jacques33 napisal:

To sezono moram tudi jaz zamenjat zimske gume, kolebal sem med Bridgestonom in Continentalom, na koncu sem se odločil za Conti 870p.

Razlika v ceni pa bi bila 56 eur v korist Bridgestona.

Pa vzel sem jih pri lokalnem vulkanizerju, je na koncu še najmanj komplikacij, pa se počakala bodo pri njemu do montaže.

kok pa je bla cena za 870p. ker js iste gledam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.