Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 12 minutami je jacques33 napisal:

V dimenziji 225/55/17 150 eur po komadu.

To je normalna cena za tako dimenzijo, torej vrhunska guma 600eur, drugi rang (ki so se vedno verjetno dobre) so pa mogoce 100eur ceneje, torej....če jih imaš 4.leta 25eur/leto oz.2eur/mesec....ne razumem kaj je toliko težko dati recimo 100eur več in je to to...avti pa za 30k eur🤔😉😄👍😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 16 minutami je TBA napisal:

niso glih najcenej so pa cenovno ugodne :). 

kok pa je bla cena za 870p. ker js iste gledam.

Nisi me prav razumel ali pa jaz tebe🤔Mislil sem,da so Kleber najcenej pri tem trgovcu,ne od vseh drugih gum....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je sportman333 napisal:

To je normalna cena za tako dimenzijo, torej vrhunska guma 600eur, drugi rang (ki so se vedno verjetno dobre) so pa mogoce 100eur ceneje, torej....če jih imaš 4.leta 25eur/leto oz.2eur/mesec....ne razumem kaj je toliko težko dati recimo 100eur več in je to to...avti pa za 30k eur🤔😉😄👍😁

tale tvoj izračun bi bil bolj pravilen če bi upošteval koliko se porabi ali privarčuje samo ko so gume v uporabi.

 

primer na moji uporabi glede na dosedanje izkušnje, menjam zimske na 2 let. 

Če dam 440€ za zimske gume, me pride strošek (do naslednje menjave) 55€ na mesec (uporaba 8 msecev)

 

Je pa čisto odvisno glede na to kje in koliko se voziš in kak avto imaš. 

 

pred 15 minutami je Bini napisal:

Nisi me prav razumel ali pa jaz tebe🤔Mislil sem,da so Kleber najcenej pri tem trgovcu,ne od vseh drugih gum....👍

haha, ja imaš prav, drugih nima na zalogi :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejansko vsak sam odloča, katere gume bo kupil in kako bo šel z njimi skozi zimo. In predvsem, koliko denarja je pripravljen odšteti za njih. Zase vem, da izberem letne gume vedno najkvalitetnejše ne glede na ceno. 

Zimske pa mi niso spet toliko pomembne saj vemo, da ni neke zime na obali. Bolj gledam na to, da so dobre na suhem in na mokrem. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Alex napisal:

Dejansko vsak sam odloča, katere gume bo kupil in kako bo šel z njimi skozi zimo. In predvsem, koliko denarja je pripravljen odšteti za njih. Zase vem, da izberem letne gume vedno najkvalitetnejše ne glede na ceno. 

Zimske pa mi niso spet toliko pomembne saj vemo, da ni neke zime na obali. Bolj gledam na to, da so dobre na suhem in na mokrem. 

obala je kar se tega tiče res izjema, verjetno veliko Primorcev vozi tudi z letnimi, sploh taki ki skoraj nimajo poti proti notrnjosti....(kolega, ki je živel v Ajdovščini sploh ni imel zimskih gum..., je pa res da nikoli ni imel poti proti LJ v zimskem času oz. je lahko šel ko je bila suha cesta).

pred 25 minutami je TBA napisal:

tale tvoj izračun bi bil bolj pravilen če bi upošteval koliko se porabi ali privarčuje samo ko so gume v uporabi.

 

primer na moji uporabi glede na dosedanje izkušnje, menjam zimske na 2 let. 

Če dam 440€ za zimske gume, me pride strošek (do naslednje menjave) 55€ na mesec (uporaba 8 msecev)

 

ok, sem računal za celo leto, v tvojem primeru, če daš za Conti ali Michelin 600€ te pa pride 75€ na mesec....torej 2x6pack piva :)

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

S temi gumami bodo Primorci šli mimo tebe na snegu, da ne boš niti zaznal, kaj se ti je zgodilo. 😄😄

Ne, zimske so dunlop in ni težav, ker za moje razmere mora biti vrhunska guma. Sej pravim, da so za tebe čisto ok👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj podajate cene za dimenzije, kjer so gume najcenejše. Recimo zimska  michelin guma dimenzije 215/55r 18, kakršno ima cx30, pride okoli 200€/kos.Štiri gume =800€. Tako, da bi krepko premislili, katere zimske  gume bi montirali. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Alex napisal:

Tukaj podajate cene za dimenzije, kjer so gume najcenejše. Recimo zimska  michelin guma dimenzije 215/55r 18, kakršno ima cx30, pride okoli 200€/kos.Štiri gume =800€. Tako, da bi krepko premislili, katere zimske  gume bi montirali. 😉

null

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Alex napisal:

Tukaj podajate cene za dimenzije, kjer so gume najcenejše. Recimo zimska  michelin guma dimenzije 215/55r 18, kakršno ima cx30, pride okoli 200€/kos.Štiri gume =800€. Tako, da bi krepko premislili, katere zimske  gume bi montirali. 😉

kakorkoli gledamo, in sem mnenja da je CX-30 res odličen avto, ampak dimnzija gume je pa pred-potopna....215/55 r18.....kot prvo 215 sploh ni standardna dimenzija, to je kar nekaj......in enako 55 ali imaš 50 ali pa 60.....torej so tukaj pa malo zgrešili....ali imate v homo.kartončku še kako drugo dimenzijo. JAP avti imajo ponavadi zelo bogo bero tega, medtem ko imajo razni VW cel rang teh....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je sportman333 napisal:

kakorkoli gledamo, in sem mnenja da je CX-30 res odličen avto, ampak dimnzija gume je pa pred-potopna....215/55 r18.....kot prvo 215 sploh ni standardna dimenzija, to je kar nekaj......in enako 55 ali imaš 50 ali pa 60.....torej so tukaj pa malo zgrešili....ali imate v homo.kartončku še kako drugo dimenzijo. JAP avti imajo ponavadi zelo bogo bero tega, medtem ko imajo razni VW cel rang teh....

Se strinjam, da so dali na cx30 to levo  dimenzijo gum, ki je draga kot žafran. Zato pa pravim, da dobim ceneje 19" vrhunsko gumo kot pa to 18".🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Tukaj podajate cene za dimenzije, kjer so gume najcenejše. Recimo zimska  michelin guma dimenzije 215/55r 18, kakršno ima cx30, pride okoli 200€/kos.Štiri gume =800€. Tako, da bi krepko premislili, katere zimske  gume bi montirali. 😉

Daj Alex, ker so te olupili (za kakšne 4.000) pri nakupu novega avta za 30.000 €, boš sedaj 15 let šparal pri gumah in prišparal mogoče 1.000 €. 🙃 Prej bi mislil in kupil avto v zlatih časih, kot Bini. 🙂

 

Ves čas govorite, kako je CX-30 premium, pol pa gor natikate gume vprašljive kakovosti. Guma je ena najpomembnejših stvari pri avtu, tako za udobje, še bolj pa za varnost! 

 

Mal se hecam, v glavnem pa mislim resno. 😜

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Janez007 napisal:

Daj Alex, ker so te olupili (za kakšne 4.000) pri nakupu novega avta za 30.000 €, boš sedaj 15 let šparal pri gumah in prišparal mogoče 1.000 €. 🙃 Prej bi mislil in kupil avto v zlatih časih, kot Bini. 🙂

 

Ves čas govorite, kako je CX-30 premium, pol pa gor natikate gume vprašljive kakovosti. Guma je ena najpomembnejših stvari pri avtu, tako za udobje, še bolj pa za varnost! 

 

Mal se hecam, v glavnem pa mislim resno. 😜

 

Te hankook gume so premijska roba, ne pa neke low budget. Dunlop spravi v žep, so nekje v rangu conti. Edino malo bolj glasne so. Drugače pa po prebiranju kupcev top gume. Pustimo plačane in podkupljen teste. Tisto je za

naivneže. Kar se tiče pa cx 30 sem jo dobil za ugodno ceno. Samo barva je 800€ doplačila. Zame zelo dober nakup. 👍

Popravljeno od Alex
  • Všeč 3
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Alex napisal:

Te hankook gume so premijska roba, ne pa neke low budget. Dunlop spravi v žep, so nekje v rangu conti. Edino malo bolj glasne so. Drugače pa po prebiranju kupcev top gume. Pustimo plačane in podkupljen teste. Tisto je za

naivneže. Kar se tiče pa cx 30 sem jo dobil za ugodno ceno. Samo barva je 800€ doplačila. Zame zelo dober nakup. 👍

Je tudi meni vulkanizer danes rekel, da so Hankook zelo dobre gume, konkretno ta model, ki si ga ti vzel, tepeta predvsem kotalni upor in glasnost.

Na tej strani zelo rad preberem kakšen test, tale je vplival na mojo odločitev. 

WWW.TYREREVIEWS.COM

In this tyre test we take nine of the best performance winter tyres in the popular 225/40 R18 size and test...

 

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdo prosim ve kam v ljubljani na hitro laufat zaflikat predrto gumo? Cez noc se je spraznila, da sem ravno do petrola lahko prisel jo nafilat. Pa smo v pol dneva na istem. 😕

 

Sem tudi zategnil jedro, pa ni videti, da bi to bil problem. Se mi zdi da celo slisim sikanje zraka cez vodo.

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.