Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 3 urami je FuManchu napisal:

Sava je potem dovolj:prstgor:

 

S tem, da ne pozabit, da Sava sploh niso slabe gume, se vedno dosti boljse od kitajca ....in sploh ce jih kupuje kak penzionist, ki naredi pozimi 400km....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je FuManchu napisal:

Je nexen, kak forumski sponzor? Vidim da 90% imate te gume:D

 

Glej 19 col dimenzija je takole:

 

Nexen SU4 95 eur

Sava UHP2 145 eur

Goodyear AS6 175 eur

 

Direktna primerjava SU4 in UHP2 je takšna, da je Sava slabša v dežju. Potem je tu še 50% razlike v ceni. Podpiram lokalno in vse, ampak teh 50% razlike za takšno kvaliteto ne bom dajal. Sploh ko Savo primerjaš s top kvaliteto od gume AS6 vidiš da je pricing od Save pač slab. Sam bi se odločil za AS6, če bi iskal drago gumo. Kako bo z Nexen bomo hitro videli, sploh glede na mojo vožnjo. Kaj boste vi dali na svoj avto je pa vaša odločitev. Lahko da bom tudi sam čez pou leta te Nexenke že prodajal, lahko pa da jih bom v 2 letih zvozil ;)

 

Nexen ima pač dobro ceno, hoče se uveljavit na EU trgu, potem bo pa postopoma dražal svoje produkte. Osnove ekonomije pa to

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je amatej napisal:

Neke normalne gume, za normalen denar. Nekih športnih ekstremov ne rabim, prav tako ne bi imel goodride kitajskih. Ni mi pa problem 10€ več, če je guma boljša.

Gre za edino stvar, ki avto drži na cesti :) Ponavadi sem pogledal top 3 review-e in kupil eno izmed teh.

 

Edit: Tudi ne delam toliko kilometrov letno, da bi se ukvarjal s pretirano obrabo gume... Bo prej guma trda predno jo bom zvozil.

Potem so zate prava izbira definitivno Good Year F1  assimtric 6.👍 Sam imam sicer assimetric 5 a, po treh sezonah se še  vedno držijo asfalta kot zalepljene.

Te nove assimetric 6 so še boljše od 5 v vseh segmentih in predvsem - tišje. 

Vsaj tako pravijo uporabniki, ki so imeli oboje. In pa kakšna hankook tudi pride v poštev. Če pa hočeš kaj poceni pa kupi "sponzorsko" nexen. 😊 Bodo tej, ki jo propagirajo dobili kak evro za to. 😄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes, ko sem zamenjal gume na cx30, sem izmeril globino profila na zimskih hankook. Zanimivo, da imajo zadnje še vedno kar spodobnih 7,90 mm, sprednje pa nekje 7,60 mm. Sem se bal, da jih bo hitreje pobiralo. Sem pa prevozil do sedaj nekje 6000 km z njimi. 

Res vrhunska, top guma. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je FuManchu napisal:

Je nexen, kak forumski sponzor? Vidim da 90% imate te gume:D

Smo uzeli "bundle" pa smo dobili ceneje  🤣

 

za tak denar in ob dobrih ocenah ni bilo kaj dosti za razmišljat

Popravljeno od TiEn
  • Všeč 1
  • Haha 2

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je NevLado napisal:

 

Glej 19 col dimenzija je takole:

 

Nexen SU4 95 eur

Sava UHP2 145 eur

Goodyear AS6 175 eur

 

Direktna primerjava SU4 in UHP2 je takšna, da je Sava slabša v dežju. Potem je tu še 50% razlike v ceni. Podpiram lokalno in vse, ampak teh 50% razlike za takšno kvaliteto ne bom dajal. Sploh ko Savo primerjaš s top kvaliteto od gume AS6 vidiš da je pricing od Save pač slab. Sam bi se odločil za AS6, če bi iskal drago gumo. Kako bo z Nexen bomo hitro videli, sploh glede na mojo vožnjo. Kaj boste vi dali na svoj avto je pa vaša odločitev. Lahko da bom tudi sam čez pou leta te Nexenke že prodajal, lahko pa da jih bom v 2 letih zvozil ;)

 

Nexen ima pač dobro ceno, hoče se uveljavit na EU trgu, potem bo pa postopoma dražal svoje produkte. Osnove ekonomije pa to

 

Ne vem, če bi sploh delal primerjave, ker AS6 je v rangu max performance summer, SU4 pa ultra High Performance Summer.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je g.Wankel napisal:

 

Ne vem, če bi sploh delal primerjave, ker AS6 je v rangu max performance summer, SU4 pa ultra High Performance Summer.

Primerjavo sem delal zaradi tega, da ljudje vidijo, kako jih "stara dobra Sava" zavede s ceno ;)

 

Realno je Sava v primerjavi z Nexen vredna 70 eur

  • Všeč 4
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Bini napisal:

TOP guma, ni boljše..... 😉💪👍

 

Hankook S1 evo 3 ima A - A oznako :D Sicer ne vem kako :D

Po reviewih sicer malo slabša kot GY.

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je TiEn napisal:

Samo tam na tirereviews pa ni bohvekaj ocena, posebej obraba.

 

A Hankook? Sicer tyrereviews ima dost subjektivne ocene, ampak se mi zdi, da v tem primeru kar realno.

V moji dimenziji je GY samo 15€ dražji od Hankook, kar je kar kul.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Boss napisal:

Ja, s to gumo ne moreš zgrešit... je sicer dražja, ampak vseeno vredna tega denarja.

To je res top guma. Se izplača dat tistih par deset € več, in si miren dobesedno v vseh vremenskih pogojih. Ta guma enostavno ne spusti nikoli. Sem probal enkrat z assimetric 5 (prej sem imel assimetric 3 na stari mazdi) peljati ful v 90 stopinjski  ovinek, kolikor sem upal, sem že skoraj pretiraval. Tebe zalima na vrata, avto pa gre kot po tirnicah. Ravno tako na mokri cesti. Se mi nikoli še ni zgodilo, da bi imel občutek, da avto tudi malo drsi. Pa še boki (XL) so malo trši tako, da je guma še bolj precizna. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z zaključkom videa se ne strinjam... model pravi, da morajo biti jutra nad 10-11 stopinjah, da se gre v menjavo. Kje je to privlekel bohvedi, ampak problem ni jutro temveč vroč asfalt čez dan. Ko takole zavulkaniziraš zmisko pnevmatiko na vročem asfaltu boš naslednjo zimo se hudoval kako zimske nič ne primejo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Z zaključkom videa se ne strinjam... model pravi, da morajo biti jutra nad 10-11 stopinjah, da se gre v menjavo. Kje je to privlekel bohvedi, ampak problem ni jutro temveč vroč asfalt čez dan. Ko takole zavulkaniziraš zmisko pnevmatiko na vročem asfaltu boš naslednjo zimo se hudoval kako zimske nič ne primejo.

Je točno tako kot praviš in še obraba se extremno poveča....🥴

Lahko dodamo še to,da takih dimenij gum ni veliko in tu je 25€ na gumo ,ne pove pa tega,da je pri 18"tudi 50€ razlike in več.....🤔 Za netatere je 200€-250€ že kar velik znesek.....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 3/19/2023 at 3:32 PM, Alex said:

Potem so zate prava izbira definitivno Good Year F1  assimtric 6.👍 Sam imam sicer assimetric 5 a, po treh sezonah se še  vedno držijo asfalta kot zalepljene.

Te nove assimetric 6 so še boljše od 5 v vseh segmentih in predvsem - tišje. 

Vsaj tako pravijo uporabniki, ki so imeli oboje. In pa kakšna hankook tudi pride v poštev. Če pa hočeš kaj poceni pa kupi "sponzorsko" nexen. 😊 Bodo tej, ki jo propagirajo dobili kak evro za to. 😄

Tnx. Preverim kakšna je številka pri vulkanizerju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.