Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 17 minutami je SpEkTr napisal:

Alex, če se ne motim imaš tudi ti forumske nexen? A se boš odrekel honorarju? emoji23.png

Nimam več...le tri mesece sem vozil z njimi So na moji bivši 6-ki. 😄😄

Jih pa novi lastnik precej hvali. Pa je kar divjak. 😊 Ne, sam sem bolj Good year fan. Tudi na cx30 bodo slej kot prej prišle,ko spilim te bridgestoneke. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Tukaj po mojem ni nobenega strokovnjaka, ki bi znal ustrezno odgovoriti, ali? Sam sem včeraj take napihnil na 2,6... vse štiri in je pretrdo. Danes vse spustim na 2,5.

 

Tako je. Ni neke študije, ki bi točno določila, koliko se posamezne gume pumpa. So bolj kot ne le priporočila. 

Pa še od proizvajalca do proizvajalca  je razlika, saj imajo nekatere znamke bolj trde boke, druge bolj mehke. Vedeti moramo, da če je guma premehka, jih bo hitreje pobiralo po robovih (poleg hitrejše vožnje seveda), če bodo pretre, pa jih bo pobiralo prej po sredini, ker bodo tam rahlo izbočene. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Haxballer napisal:

Na koliko priporočate za M3 polniti letne sponzorske NEXEN N'FERA SU4 215/45 ZR18 93W? Vozim po lokalnih, regionalnih cestah, avtocesta samo parkrat letno ... 

Jaz bi poskusil najprej na 2.5,ker toliko je tudi priporočeno pri M3... 👍

Pri 45 presečni nebi smelo pobirat robove.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po 2 dneh vožnje s 5 let starimi letnimi (prvimi) gumami Michelin Pilot Sport 3 ugotavljam, da so kar glasne, glasnejše kot 2 leti stare zimske Dunlop Winter Sport 5. Na Mazdi 3 2018. Se kar pozna znižanje tlaka z 2,6 bara na 2,5 bara (k mehkejši vožnji bo verjetno prispevalo tudi bolj toplo vreme v naslednjih mesecih). Ocenjujem, da so te gume prevozile cca 40.000 km, bodo pa še za letos, morda še za drugo leto. 

 

Letos sem po robovih bolj pobrane in z manj profila namontiral zadaj. Eni boste rekli narobe. :) Sam se bolje počutim, da so nekoliko boljše spredaj, na pogonski osi, kjer so tudi zavore močnejše in kjer so sile na robove močnejše (po robovih bistveno bolj pobira sprednje gume, vsaj meni).

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Janez007 napisal:

Po 2 dneh vožnje s 5 let starimi letnimi (prvimi) gumami Michelin Pilot Sport 3 ugotavljam, da so kar glasne, glasnejše kot 2 leti stare zimske Dunlop Winter Sport 5. Na Mazdi 3 2018, ocenjujem da so prevozile cca 40.000 km, bodo pa še za letos, morda še za drugo leto. Letos sem po robovih bolj pobrane in z manj profila prestavil zadaj. Eni boste rekli narobe. Sam se bolje počutim, da so nekoliko boljše spredaj, na pogonski osi, kjer so tudi zavore močnejše.

 

image.png

Vsakdo dela na svojem avtu kar misli,  da je prav. Vsak dober vulkanizerjih, pa tudi cel internet je poln informacij o tem, da gume z več profila sodijo na zadnjo premo. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Alex napisal:

Vsakdo dela na svojem avtu kar misli,  da je prav. Vsak dober vulkanizerjih, pa tudi cel internet je poln informacij o tem, da gume z več profila sodijo na zadnjo premo. 😉

Sem si malo prebral in imaš prav. Tudi model, ki ti je prodal platišča je delal tako, da je vsaki 2 leti kupil 2 novi in jih namontiral zadaj, zadnje pa prestavil naprej.

 

Priporočila (zadaj z več profila) pa se nanašajo razmere na mokri cesti, da ne odnese zadka, kar ne moreš kontrolirat oziroma obvladati z volanom-zavorami.

 

Moram preverit koliko je še profila na zadnjih ... na oko med 4 in 5 mm, + malo bolj pobrani robovi.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Janez007 napisal:

 5 let starimi letnimi (prvimi) gumami Michelin Pilot Sport 3

 

image.png

Jaz pa ugotavljam, da čist prehitro zamenjam gume 🤔 Max. 3 sezone in menjava za nove.

  • Všeč 4
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je MazdaBoy napisal:

Jaz pa ugotavljam, da čist prehitro zamenjam gume 🤔 Max. 3 sezone in menjava za nove.

 

Si pa bolj na varni strani. Pa verjetno narediš tudi bistveno več km, morda po slabših cestah. :) 

 

Sem se vozil z 10 let starimi letnimi Continental gumami na Opel Corsi, profila še vsaj 5 mm, sicer bolj previdno, ampak nikoli nisem imel težav. Na istem avtu sem imel tudi 6 let stare zimske Sava Eskimo z veliko profila, ampak so na mokrem drsele in sem jih zamenjal z novimi. 

 

Sem pa tja naredim test, ko nisem prepričan, recimo je na cesti nekaj snega in je cesta prazna, na polno zabremzam, za občutek. 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je MazdaBoy napisal:

Jaz pa ugotavljam, da čist prehitro zamenjam gume 🤔 Max. 3 sezone in menjava za nove.

Ali imaš optiko podrto ali pa prehitro voziš:bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je FuManchu napisal:

Ali imaš optiko podrto ali pa prehitro voziš:bravo:

a to, da jih je mogoče znucal pa ni v poštevu al kaj? :D 

 

jaz imam sedaj po 2 letih cca 30 kkm z vredestein zimskimi in bodo glih še za drugo leto po profilu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Sem si malo prebral in imaš prav. Tudi model, ki ti je prodal platišča je delal tako, da je vsaki 2 leti kupil 2 novi in jih namontiral zadaj, zadnje pa prestavil naprej.

 

Priporočila (zadaj z več profila) pa se nanašajo razmere na mokri cesti, da ne odnese zadka, kar ne moreš kontrolirat oziroma obvladati z volanom-zavorami.

 

Moram preverit koliko je še profila na zadnjih ... na oko med 4 in 5 mm, + malo bolj pobrani robovi.

Za "normalno" vožnjo je to tako ok, ne bo ti hudega, ker ti zraven tudi elektronika pomaga pri stabilnosti zadka.... 👍Naslednje leto pa nove gume na vse 4....👌

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Bini napisal:

Za "normalno" vožnjo je to tako ok, ne bo ti hudega, ker ti zraven tudi elektronika pomaga pri stabilnosti zadka.... 👍Naslednje leto pa nove gume na vse 4....👌

Na žalost je tako, da ko ti začne odnašati zadek, je prepozno. Nobena elektronika ne nove sprednje gume ti ne pomagajo. Zato pa se montira vedno gume z več profila zadaj. 

https://www.goodyear.com/en-US/learn/choosing-your-tires/replacing-only-two-tires

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Alex napisal:

Na žalost je tako, da ko ti začne odnašati zadek, je prepozno. Nobena elektronika ne nove sprednje gume ti ne pomagajo. Zato pa se montira vedno gume z več profila zadaj. 

https://www.goodyear.com/en-US/learn/choosing-your-tires/replacing-only-two-tires

 

Ko bo treba zabremzati pred pešcem, ki je skočil na cesto, me zanima, kaj ga bo prej rešilo, ali sprednje slabe gume ali zadnje slabe gume?

  • Všeč 3
  • Zmeden 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Janez007 napisal:

 

Ko bo treba zabremzati pred pešcem, ki je skočil na cesto, me zanima, kaj ga bo prej rešilo, ali sprednje slabe gume ali zadnje slabe gume?

Slabe gume nobene. Dobre gume so pa še vedno dobre gume tudi takrat, ko je profila manj. Je pa pomembno, kako se bo avto obnašal v močnem dežju, ko bo spredaj manj profila ali pa zadaj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Janez007 napisal:

 

Ko bo treba zabremzati pred pešcem, ki je skočil na cesto, me zanima, kaj ga bo prej rešilo, ali sprednje slabe gume ali zadnje slabe gume?

Zadaj 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

 

Si pa bolj na varni strani. Pa verjetno narediš tudi bistveno več km, morda po slabših cestah. :) 

 

Sem se vozil z 10 let starimi letnimi Continental gumami na Opel Corsi, profila še vsaj 5 mm, sicer bolj previdno, ampak nikoli nisem imel težav. Na istem avtu sem imel tudi 6 let stare zimske Sava Eskimo z veliko profila, ampak so na mokrem drsele in sem jih zamenjal z novimi. 

 

Sem pa tja naredim test, ko nisem prepričan, recimo je na cesti nekaj snega in je cesta prazna, na polno zabremzam, za občutek. 

Ne vem, morda pa res na bolj varni strani in pa morda preveč ziheraški in ne zvozim gum do konca. Na leto pa naredim cca.25k km.

Popravljeno od MazdaBoy

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Janez007 napisal:

Evo sem izmeril, spredaj cca 5,5 mm, zadaj cca 5 mm.

 

 

zadaj

image.png

 

image.png

 

zadaj

image.png

 

spredaj

image.png

Dobro, to je skoraj enako. 😉 V tvojem primeru  je prav, da si naredil, kot si naredil. Jaz bi enako. Če bi pa kupil nove gume, bi bo razlike kaka 2,5-3 mm. Takrat bi montiral nove gume zadaj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.