Skoči na vsebino

Avtomatski menjalnik proti ročnemu menjalniku


Boss

Samodejni vs. ročni menjalnik  

44 uporabnikov je glasovalo

  1. 1. Kakšen menjalnik najpogosteje uporabljaš



Priporočeno sporočilo

Pravkar je Boss napisal:

Kolk km pa je mel ta avto za sabo? Jaz mam službenega 6speed DSG k gre proti 300kkm pa zgleda čist ok... še

280000km in do sedaj dva servisa, moral bi pa imet že 4 servise za sabo in petega na vidiku. Ring ki drzi ohišje sklopke na mestu je odneslo, zdaj pa ko je sklopko vklopilo je lamelice ven porinilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

A tolk ... ufff po moje tud tale moj Passat ni videl tolk servisov na menjalniku... Se pravi zna bit, da bom kmalu kje obtičal.

Vsake 60kkm ima dsg servis, verjemi da če je služben avto ga naredijo po protokolu ker vejo da lahko zaračunajo čim več :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sodelavec je zamenjal niti dve leti staro kio xceed ,18000 km za novo enako, druge barve. 

Prej ročni menjalnik, sedaj avtomatski.

In sedaj smeh, žena ga noče vozit, samo enkrat se je vsedla noter, nekaj telovadila, preklinjala in izstopila iz njega... sedaj je že kak teden tiha maša. 😊

Prejšnjo rdečo barvo je izbrala ona, sedanjo svetlo-medlo zeleno pa on. 

Grše barve za avto še nisem videl. 

Tako je, ko se mož odloča, brez, da bi poslušal ženo.😊

  • Haha 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem imel podobno izkušnjo, prvi mesec lastništva se ni usedla na mesto voznika...

 

Je pa bila barva požegnana, vprašanje če bi ga imeli, če nebi bila "tako lepo modra barva"

 

No potem je ta neracionalni strah bil premagan in zdej je to najboljša stvar po namazanem kruhu..

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Alex napisal:

Sodelavec je zamenjal niti dve leti staro kio xceed ,18000 km za novo enako, druge barve. 

Prej ročni menjalnik, sedaj avtomatski.

In sedaj smeh, žena ga noče vozit, samo enkrat se je vsedla noter, nekaj telovadila, preklinjala in izstopila iz njega... sedaj je že kak teden tiha maša. 😊

Prejšnjo rdečo barvo je izbrala ona, sedanjo svetlo-medlo zeleno pa on. 

Grše barve za avto še nisem videl. 

Tako je, ko se mož odloča, brez, da bi poslušal ženo.😊

 

Tko je to k majo otroc dnar :hudicek:

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Alex napisal:

Sodelavec je zamenjal niti dve leti staro kio xceed ,18000 km za novo enako, druge barve. 

Prej ročni menjalnik, sedaj avtomatski.

In sedaj smeh, žena ga noče vozit, samo enkrat se je vsedla noter, nekaj telovadila, preklinjala in izstopila iz njega... sedaj je že kak teden tiha maša. 😊

Prejšnjo rdečo barvo je izbrala ona, sedanjo svetlo-medlo zeleno pa on. 

Grše barve za avto še nisem videl. 

Tako je, ko se mož odloča, brez, da bi poslušal ženo.😊

Alex, v tej zgodbi ti je pa res padla sekirca v med; da je predmetno vozilo takoimenovani polizdelek, kot mu rečeš, kadar želiš podcenjevati, potem je tukaj bivša NADbarva; rdeča in še zdaj ne govorita več s soprogo. (BigBrother nadzorne kamere nad njima ali se ti je ta sodelavec, ljubitelj polizdelkov s tem pohvalil?) :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak glede na to da je to tema o menjalniku, predvidevam, da je bolj problem v antomsko oblikovani ročici ročnega menjalnika napram tisti avtomatskega, kjer ji verjetno gabariti ali položaj ne ustrezajo. Mislim ne vem, se sprašujem zato, ker vožnje še ni mogla sprobat, ker je takoj izstopila in glede na dejstvo, da je nekaj "telovadila" mi pač pride na misel kaj je bilo narobe in zakaj ji nova KIA od znotraj ni všeč.

 

Verjetno barva ni glih glavni problem, sploh ponoči ne ker so vse zelo podobne/temne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še eden dsg, ki se ne premakne. Diagnoza servisa potrebno menjat mehatroniko 1100€ ali pa celoten menjalnik fuč. In kaj je bilo? Oring je pocil pod pokrovom duple sklopke in ko je spojilo sklopko ni stisnilo lamelic ampak jih je odrinlo na pokrov. Ok zaradi poskusanja je zažgalo lamelice, torej menjava sklopk in o ringa, strosek cca 300€ + servis.

IMG_20221201_144716.jpg

Popravljeno od scania
  • Všeč 7
  • Začuden 2
  • Zmeden 1
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Je kar precej trajalo, ampak sem končno usposobil še ta posnetek.

 

Torej, zakaj mi avtomatik (in še bb... bee... Torej, ne-dizel za povrhu)  ni všeč? Ker obrati skažejo sem in tja, hitrost je pa zmerno do pretežno ves čas enaka...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...
VOZIMSE.SI

Kakšne so prednosti avtomatskega menjalnika in zakaj ga priporočamo? Izkušnje in nasvete sta delila inštruktor varne vožnje in avtomobilistični novinar.

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prebral in ugotovil, da je to za starce. :nevem:

 

OK, članek je precej nerodno napisan, da preferira, da je avtomatik bolj primeren za ljudi, ki jim pešajo kognitivne funkcije ?zmeden? Bolje je, da bi naredili ustrezno primerjavo kdaj in v katerih situacijah je dejasnko boljši. Ni vse črno /belo.

 

Potem pa v članku kar nekaj buč, ki si jih priznani strokovnjaki ne bi smeli privoščiti. Recimo DSG  je načeloma dražji kot klasičen torque converter in ne cenejši kot navajajo. Oboje pa vsaj jurja do jurja in pol več kot ročni menjalnik.

 

Da majo mladi vozniki probleme s sklopko je logično, saj edino vaja naredi mojstra. In kaj je najbolj bistveno, nauči se ročni menjalnik in boš tudi brez dodatne vaje znal voziti z avtomatikom. Obratno pač ni možno. Ročni menjalnik daje vozniku več povratnih informacij kot avtomatik in je na začetku to dober trening, da se v vožnji z avtom bolj povežeš kot je avtomatika. Tudi to, da lahko s sklopko prekineš pogon je z vidika varnosti prej prednost kot slabost.

 

Asistenčni sistemi na katere se sklicujejo obstajajo enaki pri obeh tipih menjalnikov. Edino radarski tempomat ima veliko prednost pri AT. Ampak meni osebno je radarski tempomat redko v uporabi, ker ne zna prilagodit vožnje, da bi bila bolj tekoča. Osebno ga zato redko priklapljam.

 

Cenovna plat je pa pač kiks med kiksi. AT je dražji, rabi dražje vzdrževanje na dolgi rok, v primeru okvare je zahtevnejši za popravilo in posledično seveda bolj obremenjujoč za žep. Da pa nekaj kupiš z mislijo, da boš pol lažje prodal je pa neumnost. Sigurno pa ne boš dražje prodal oziroma ne za tako razliko kot si dal več pri novem. Torej edini argument glede stroškov pade takoj v vodo.

 

 

Sem hotel napisat mojih 5 razlogov za MT ampak se mi zdi brez veze, kar naj se vsak sam odloči. Mogoče samo ena zadeva, ki sem jo bral v neki tuji raziskavi, kjer so ugotovili, da vozniki z MT menjalniki so bolj povezani z vožnjo in da reagirajo hitreje. Kot razlog so navedli, da AT "poleni" voznike. :nevem:

  • Všeč 5
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse asistence so za poneumljanje voznikov. Pri teh asistencah so lahko vozniki na fejstbuku in ostalih pomembnih zadevah. Pri tovornjaku in avtobusu je samo pri vožnji po avtocesti ali ravnini primerno vozit v avtomatskem režimu. Čez hribe in ovinke treba pa avtomatiko dat na ročni sistem... Lahko se pelješ v avtomatskem režimu...sam pol tovornjak s 40 tonami skupne teže počaka sredi klanca, v busu je pa cukanje... 

Papir prenese vse...

Pa amaterjem lahko bučke prodajajo... 

Popravljeno od Shrek
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je FuManchu napisal:

Jaz sem zadovoljen z avtomatikom (aisin). Peljem pa tudi rad avto z ročnim. 

Ko bom menjal avto bom gledal tudi, da ima avtomat.

Tudi sam sem zadovoljen z avtomatikom. Ni važno kaj pišejo, ko bom menjal avto bom gledal, da bo avtomatik.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je FuManchu napisal:

Jaz sem zadovoljen z avtomatikom (aisin). Peljem pa tudi rad avto z ročnim. 

Ko bom menjal avto bom gledal tudi, da ima avtomat.

Jaz tudi ne grem več nazaj na M pa čeprav se dostikrat peljem z drugimi avti in mešam polento

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.