Skoči na vsebino

Koliko bi lahko dobil za svojo rabljeno Mazdo?


scania

Priporočeno sporočilo

Zdravo, nevem v katero temo bi nalepil post, pa bom kar sem. Da slišim mnenja koliko je po vaše danes vredna moja mazda?

Mazda 6 karavan G165 letnik 2018 (ni zadnji facelift) oprema revolution, prevoženih 96000km. Gledal sem na mobile.de in je približek moji samo ena pa še ta ima bord computer staro varianto, nima HUD-a, letnik je pa 2016 s kilometri 98000km cena 19500€. Na avto net sta pa dve limo. Obe sta letnik 2018, obe G165 revolution, ena s kilometri 44000 in ceno 21000€ druga ima 115000km in ceno 18000€. Da slišim vaša mnenja in ocene kakšno ceno bi dali mojemu avtomobilu za prodajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je scania napisal:

Zdravo, nevem v katero temo bi nalepil post, pa bom kar sem. Da slišim mnenja koliko je po vaše danes vredna moja mazda?

Mazda 6 karavan G165 letnik 2018 (ni zadnji facelift) oprema revolution, prevoženih 96000km. Gledal sem na mobile.de in je približek moji samo ena pa še ta ima bord computer staro varianto, nima HUD-a, letnik je pa 2016 s kilometri 98000km cena 19500€. Na avto net sta pa dve limo. Obe sta letnik 2018, obe G165 revolution, ena s kilometri 44000 in ceno 21000€ druga ima 115000km in ceno 18000€. Da slišim vaša mnenja in ocene kakšno ceno bi dali mojemu avtomobilu za prodajo.

Okoli 21000€? 

A boš zamenjal? 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je scania napisal:

Zdravo, nevem v katero temo bi nalepil post, pa bom kar sem. Da slišim mnenja koliko je po vaše danes vredna moja mazda?

Mazda 6 karavan G165 letnik 2018 (ni zadnji facelift) oprema revolution, prevoženih 96000km. Gledal sem na mobile.de in je približek moji samo ena pa še ta ima bord computer staro varianto, nima HUD-a, letnik je pa 2016 s kilometri 98000km cena 19500€. Na avto net sta pa dve limo. Obe sta letnik 2018, obe G165 revolution, ena s kilometri 44000 in ceno 21000€ druga ima 115000km in ceno 18000€. Da slišim vaša mnenja in ocene kakšno ceno bi dali mojemu avtomobilu za prodajo.

Ja glej @scania, pred enim letom so ti ponujali 24.000 € - to ti najbolje veš. :) Od takrat so cene še malenkost narasle, za isti letnik (ne starost). :) Eden od teh 2 stavkov zelo verjetno ne drži, sam pa bolj verjamem v drugega. 😉

 

Tista M6 2018 lim za 21.000 se prodaja že celo leto in je očitno za ta denar neprodavljiva. M6 G145 2018 FL karavam s km okoli 50.000 je bila pred mesecem prodana za 19.000 oziroma 21.500 €.

 

Težko je rečt, dokler je ne poskušaš prodati. Po mojem bi dobil okoli 18.000, dokler ne minejo popolnoma zlati-nori časi rabljenih vozil. Meni so za G165 z vso opremo 2018 FL in 60.000 km pred 2 mescema po telefonu ponujali dobrih 20.000.

 

Zadnjič se je ene 2 meseca prodajala premijska Mazda CX-30 G122 kristalno rdeča l. 2020 z okoli 40.000 km. Lastnik je začel s 24.800, po 2 mesecih, ko je postopoma spuščal ceno, sem jo nazadnje videl za 21.000 . Nekaj so nastavljene cene, nekaj pa cene sklenjenih poslov.

 

Danes berem, da se na trgu avtomobilov v Nemčiji razmere in obeti slabšajo, slabšajo za trgovce. Imam občutek, da gre trenutno za nek prenapihnjen cenovni balon. Inflacija v povezavi z energetsko draginjo se bo poznala v kupni moči ljudi, ki kupujejo take stare avte, kot ga prodajaš ti.

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dieslov je nekaj več na razpolago in so tud cenejši.

 

Če da scania prodajat svojo bo na avto.net praktično edina gor smiselna nakupa. 24.000 je preveč, 20.000 bi morda kdo dal, jst bi verjetno ponudil med 18.000 in 19.000 3 mesce nazaj :) zadržek pri meni kot kupcu bi bil, da ni zadnji fl. Mogoče se komu to zdi nesmiselno, sam tako je moje razmišljanje. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Ja glej @scania, pred enim letom so ti ponujali 24.000 € - to ti najbolje veš. :) Od takrat so cene še malenkost narasle, za isti letnik (ne starost). :) Eden od teh 2 stavkov zelo verjetno ne drži, sam pa bolj verjamem v drugega. 😉

 

Tista M6 2018 lim za 21.000 se prodaja že celo leto in je očitno za ta denar neprodavljiva. M6 G145 2018 FL karavam s km okoli 50.000 je bila pred mesecem prodana za 19.000 oziroma 21.500 €.

 

Težko je rečt, dokler je ne poskušaš prodati. Po mojem bi dobil okoli 18.000, dokler ne minejo popolnoma zlati-nori časi rabljenih vozil. Meni so za G165 z vso opremo 2018 FL in 60.000 km pred 2 mescema po telefonu ponujali dobrih 20.000.

 

Zadnjič se je ene 2 meseca prodajala premijska Mazda CX-30 G122 kristalno rdeča l. 2020 z okoli 40.000 km. Lastnik je začel s 24.800, po 2 mesecih, ko je postopoma spuščal ceno, sem jo nazadnje videl za 21.000 . Nekaj so nastavljene cene, nekaj pa cene sklenjenih poslov.

 

Danes berem, da se na trgu avtomobilov v Nemčiji razmere in obeti slabšajo, slabšajo za trgovce. Imam občutek, da gre trenutno za nek prenapihnjen cenovni balon. Inflacija v povezavi z energetsko draginjo se bo poznala v kupni moči ljudi, ki kupujejo take stare avte, kot ga prodajaš ti.

 

 

Verjameš čemu želiš, če si ti tvojega pod ceno prodal ti jaz nisem kriv. Meni ni sila avta prodat, prihaja corolla cross in čakam na testno vožnjo, zato sem v precepu ali menjati ali ne. Baje pa prihaja po besedah Selmarja tudi mazda 6 s hybridno tehnologijo, zdaj pa samo kaj je bolje za koga. Glede na zdajšnje cene če bi že šel  v menjavo razmišljam o 20000€. Saj vem da vse kar si vložil nikogar ne zanima servisi na 8000-10000km zascita krown.... ampak meni tudi ni sile za prodat avto mi suzi in je super, ce se najde kupec v primeru menjave hvala bogu drugace pa pac vozis dalje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je SpEkTr napisal:

Zanimivo, koliko bi pa jaz dobil za mojo potem 2017 letnik, 88000km, max oprema, je pa diesel seveda :)  Načeloma tudi okol 20 potem?

20 je kar huda za 2017, kakšnih 18 pa ziher.

Also @scania https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17582172&display=Mazda Mazda6

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je scania napisal:

Verjameš čemu želiš, če si ti tvojega pod ceno prodal ti jaz nisem kriv. Meni ni sila avta prodat, prihaja corolla cross in čakam na testno vožnjo, zato sem v precepu ali menjati ali ne. Baje pa prihaja po besedah Selmarja tudi mazda 6 s hybridno tehnologijo, zdaj pa samo kaj je bolje za koga. Glede na zdajšnje cene če bi že šel  v menjavo razmišljam o 20000€. Saj vem da vse kar si vložil nikogar ne zanima servisi na 8000-10000km zascita krown.... ampak meni tudi ni sile za prodat avto mi suzi in je super, ce se najde kupec v primeru menjave hvala bogu drugace pa pac vozis dalje.

Težko je rečt, dokler je ne poskušaš prodati. Moja ocena, okrog 18.000, ki zajame tudi 20.000. Kar nekaj mora biti sreče, sploh pri M6, ki ni kakšna vroča žemljica. In telefonske ponudbe so zgolj ponudbe/obljube, dokler nimaš v roki denarja ne pomenijo nič.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je NevLado napisal:

20 je kar huda za 2017, kakšnih 18 pa ziher.

Also @scania https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17582172&display=Mazda Mazda6

 

2018 letnik je ne 2017 in 20000km manj ima kot ta, pa še karavan je, ki jih ni 😁😁😁😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je scania napisal:

2018 letnik je ne 2017 in 20000km manj ima kot ta, pa še karavan je, ki jih ni 😁😁😁😁

Karavan ima večji bazen kupcev. To pomeni v Sloveniji 1 potencialnega kupca na mesec, pri limuzini pa 1 kupca na 3 mesece (si zmišljujem), seveda ob realno postavljeni ceni. Tale Selmar je po mojem kar dobra referenca, avto pa se prodaja že nekaj časa.

 

Obstaja vsaj 2 vrsti kupcev. Eni v osnovi pričakujejo spuščanje cene (določeni celo zelo velike), drugi ne - sploh ne pokličejo, če je nastavljena cena za njih malenkost previsoka. Zato je postavitev optimalne oglaševane cene težka naloga, da uloviš oba segmenta kupcev. Sam bi poskusil z 21.000, pol pa odvisno od sreče in tvoje nuje, ali jo boš dal, če ti nekdo ponudi 19.000? Kaj pa 18.000 ali 17.000, ko te bo klical samo eden v 2 mesecih? :) Imam občutek, da se sedaj na trgu dogajajo spremembe po 2-letnem nenormalnem stanju in se bo zgodila korekcija.

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Janez007 napisal:

Obstaja vsaj 2 vrsti kupcev. Eni v osnovi pričakujejo spuščanje cene (določeni celo zelo velike), drugi ne - sploh ne pokličejo, če je nastavljena cena za njih malenkost previsoka.

Jaz sem že tak - če vidim "lovsko" visoke cene, sploh ne pokličem. Saj to potem prodajalci ugotovijo tudi sami in se cene v oglasih spuščajo - dokler avto ne izgine iz oglasov. Potem veš približno, za koliko se je prodal.

 

So mi pa šli izredno na živce ljudje, ki so mene klicali ob prodaji avtomobila. Bil je najcenejši na avto-net, pa so še kar preko telefona ponujali dva jurja nižjo ceno - brez da bi avto sploh videli.

 

En "pacient" je ponudil 4 jurje manj in pol na negativen odgovor pristavil: "Na tak način avta ne boste nikoli prodali." Jaz pa njemu nazaj: "Vi pa kupili ne." tu-tu-tu

  • Všeč 1
  • Haha 5
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi ne vem, koliko bi se dalo dobiti za mojo CX-5 G194 AT AWD Revolution top 12/2017 s priblizno 90K prevoeznimi kilometri...  z vso opremo, razen strwsnega okna... in dodatno CarPlay/Android auto ter montirano vlecno kljuko... ... Na avto.net ni nobene take... samo 4 nove ... :P 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je dvorjan napisal:

Jaz sem že tak - če vidim "lovsko" visoke cene, sploh ne pokličem. Saj to potem prodajalci ugotovijo tudi sami in se cene v oglasih spuščajo - dokler avto ne izgine iz oglasov. Potem veš približno, za koliko se je prodal.

 

So mi pa šli izredno na živce ljudje, ki so mene klicali ob prodaji avtomobila. Bil je najcenejši na avto-net, pa so še kar preko telefona ponujali dva jurja nižjo ceno - brez da bi avto sploh videli.

 

En "pacient" je ponudil 4 jurje manj in pol na negativen odgovor pristavil: "Na tak način avta ne boste nikoli prodali." Jaz pa njemu nazaj: "Vi pa kupili ne." tu-tu-tu

Sam se s tem ne obremenjujem. Vsak ima pravico nastaviti ceno po svojih željah, potencialni kupec pa pravico ponuditi svojo. Kakršnakoli slaba volja okrog tega se mi zdi neosnovana, sploh če gre za kulturen način. Itak nobeden na koncu ne more prisiliti nasprotne strani v sklenitev pogodbe.  

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Jest napisal:

Jaz tudi ne vem, koliko bi se dalo dobiti za mojo Mazdo... Na avto.net ni nobene take... samo 4 nove ... 

Daš poljuben pribitek nad cenami na avtomobilskih dražbah: www.adesa.eu

 

Tu vidiš, za koliko "švercerji" kupijo avte ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na mobile.de pa jih je trenutno 24, ki bi priblizno ustrezali... cene pa v povprecju okoli 26.000€ ... najnizja je okoli 22K, navisje oa skoraj 28K€ ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Boss napisal:

Vsak zase ve, kolk bi rad realno dobil za avto. To cifro naj si zamisli pol pa zniža za 15% pa je to cena za v oglas. 😜

Sem pa tja se kakšen znanec pohvali, da je dal oglas za avto ter ga takoj prodal prvemu, ki je klical, v nekaj minutah, prepričan, da je imel veliko srečo, da ga je tako hitro in drago prodal. 😀

 

Nisem ekonomist, ampak vem, da na trgu deluje ponudba in povpraševanje. V Sloveniji zato ne moreš prodati M6 l. 2018 dražje, kot je ekvivalentna v Nemčiji + stroški uvoza iz Nemčije. To je izhodišče (v teoriji najvišja možna cena, ki jo lahko dobiš, v praksi pa je treba upoštevati še "kolko ljudi, tolko čudi" in je lahko tudi ta najvišja cena še višja). V realnosti opažam, da se v Sloveniji prodajo M6 2018 celo po nižji ceni, kot so nastavljene nemške cene na mobile.de, recimo 5-10% nižje.

 

Je in bo držalo: "vsak avto ima svojega kupca". 😉 Slovenski trg je zelo majhen, za Mazde 6 pa zelo zelo majhen in zato traja nekoliko dlje (recimo nekaj mesecev), da se lahko srečata ozaveščen kupec in ozaveščen prodajalec za primerno ceno. Seveda preprodajalci in še kdo kupijo takoj za -20% tržne cene (takih prodajalcev skoraj ni, ki bi v to privolili), prodajalci pa bi tudi takoj prodali za +20% tržne cene (na žalost je kupcev za tako drage avte še manj). 🙂

Naloge

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem naredil novo temo, ker nisem nasel ustrezne, je pa vsekakor zanimiva tematika in si zasluzi svojo temo ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Koliko bi lahko dobil za svojo rabljeno Mazdo?
pred 24 minutami je Jest napisal:

Jaz tudi ne vem, koliko bi se dalo dobiti za mojo CX-5 G194 AT AWD Revolution top 12/2017 s priblizno 90K prevoeznimi kilometri...  z vso opremo, razen strwsnega okna... in dodatno CarPlay/Android auto ter montirano vlecno kljuko... ... Na avto.net ni nobene take... samo 4 nove ... :P 

dam pecto

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je NevLado napisal:

dam pecto

 

A Bitcoinov ali kaksnih drugacnih kojnov? 😜

 

Pozabil si se roko :P 🤪 ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu nekateri ljudje gledajo cene v Nemčiji, drugi zopet ne. Tako, da če bi mene nekdo klical, če bi prodajal avto seveda, da so cene v Nemčiji take in take in da imam višjo ceno, bi mu lepo odgovoril, da naj izvoli v Nemčijo in naj si avti pripelje sam. Kdor je uvažal avto ve, da je kar nekaj dela in živcev s tem. 

In pa, drugi zelo važen podatek je, ali se ti s prodajo mudi ali ne. Najslabše je avto prodajati na hitro, ko moraš recimo plačati nov avto, ki je naročen in  rabiš nujno keš. Ljudje spremljajo take oglase in gledajo, kako dokaj hitro spuščaš ceno in kdaj bo prava oziroma dovolj nizka  za njih. 

In  takrat te pokličejo in iz prve zbijajo ceno. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.