Skoči na vsebino

Agregat za rezervno napajanje stanovanja


Janez007

Priporočeno sporočilo

Ja, to se pa strinjam!

 

Naša petka ima 350.000 km in na motorju sploh še ni bilo okvare. Je kar nerodna situacija, ko vsake toliko peljem kakšnega sodelavca, ker ima avto na servisu, mene pa nikoli nihče ne pelje. Posledično se jaz vozim zgolj in samo v Mazdi, ostali sodelavci pa v različnih vozilih, kar pomeni, da so bolj razgledani, jaz pa zaplankan vidim samo svoje Mazde in nič drugega. Tako da se tu kar strinjam, Japonci ne znajo narediti dobrega dizla...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Bini napisal:

Japonci dobrega dizla ne znajo nardit in 3 pike …  :nevem:

Za razliko od mazde, ki to zna. Prva generacija, katero sem tudi sam vozil, brez vsega tega eko stanja gor, je bila bomba. Še vedno vozi pri novemu lastniku  in bo vozila brez najmanjšega problema in to še z original sklopko. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Slivka napisal:

Ja, to se pa strinjam!

 

Naša petka ima 350.000 km in na motorju sploh še ni bilo okvare. Je kar nerodna situacija, ko vsake toliko peljem kakšnega sodelavca, ker ima avto na servisu, mene pa nikoli nihče ne pelje. Posledično se jaz vozim zgolj in samo v Mazdi, ostali sodelavci pa v različnih vozilih, kar pomeni, da so bolj razgledani, jaz pa zaplankan vidim samo svoje Mazde in nič drugega. Tako da se tu kar strinjam, Japonci ne znajo narediti dobrega dizla...

Torej imaš veeeeeeliiiiiikooooo srečo.....:jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Slivka napisal:

Ja, to se pa strinjam!

 

Naša petka ima 350.000 km in na motorju sploh še ni bilo okvare. Je kar nerodna situacija, ko vsake toliko peljem kakšnega sodelavca, ker ima avto na servisu, mene pa nikoli nihče ne pelje. Posledično se jaz vozim zgolj in samo v Mazdi, ostali sodelavci pa v različnih vozilih, kar pomeni, da so bolj razgledani, jaz pa zaplankan vidim samo svoje Mazde in nič drugega. Tako da se tu kar strinjam, Japonci ne znajo narediti dobrega dizla...

Vi pri hiši toliko molite, da je to RAZLOG zakaj se vozilo ne drzne pokvariti. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je pob napisal:

@Janez007, 2 si naročil? Pa še javi, kako bo to v praksi potem, plis. :)

 

Zase enega, pa enega za očeta, ki živi na drugi lokaciji. On je še hujši od mene. Sem ga vprašal, če dam njegov star agregat v oglas (uporabil ga je samo 1 x eno uro za kotno brusilko), pa je postal živčen in rekel, da niti slučajno, da ga bo imel za rezervo. 🙃 😂 Se pa mal bojim, kako bo on to priklapljal. Je že kar v letih in se tudi ne spozna na elektriko, čeprav misli, da se, oziroma da je to tako, kot bi priklapljal šlavf za vodo na pipo.

 

Ker je EG3600CL cela zverina razmišljam, da bi zadevo zamenjal za 3 x lažjega EU22i. Ima še bolj kakovostno napetost, skoraj pol manjšo moč, ni pa tako vzdržljiv - razumljivo, saj je bolj plastičen, podobno kot premijska Mazda CX-30, ki ima še karter plastičen. 🙄 Vse gre v to smer. :) 

 

image.png  

image.jpeg

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko so se pred več kot 30 leti pojavili na najmodernejših avtih aluminijasti motorni deli in podvozju so eni kar skakali od smeha, mojo sem držal za "muco", da se ni polulala, kaj pa danes.... 🤔 Razvoj gre naprej, vsaj zaenkrat..... :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je mazdaman napisal:

600€ 

 

Zakaj 600€, če dobiš še boljši (silent) nov Hondin agregat za 380€? 🤔

Pa še večino časa bo "silent" in hkrati "varčen" - ker bo pokvarjen. 🤣

 

AGREGAT LONCIN PO LICENCI HONDA 3.8KW 6500 SILENT VARČEN 230V 400V 12V

 

image.png

 

WWW.BOLHA.COM

AGREGAT LONCIN PO LICENCI HONDA 3.8KW 6500 SILENT VARČEN 230V 400V 12V GSM O7O292360 3.8KW 3X230V 1X 400V 1X 12V...

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Janez007 napisal:

 

Zakaj 600€, če dobiš še boljši (silent) nov Hondin agregat za 380€? 🤔

Pa še večino časa bo "silent" in hkrati "varčen" - ker bo pokvarjen. 🤣

 

AGREGAT LONCIN PO LICENCI HONDA 3.8KW 6500 SILENT VARČEN 230V 400V 12V

 

image.png

 

WWW.BOLHA.COM

AGREGAT LONCIN PO LICENCI HONDA 3.8KW 6500 SILENT VARČEN 230V 400V 12V GSM O7O292360 3.8KW 3X230V 1X 400V 1X 12V...

 

 

3,8 kw - tole bi bila pa že za silo bacjup varianta za na prikolco pripeto za električen avto.

  • Všeč 1
  • Haha 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je AmpeR napisal:

Se pravi, da moja ponudba vodi? 

Aja, potnih stroškov ne računat, pridem osebno🙂😁

Eh v cx3 ne bo šlo zato pridem z vaginalnem avtobuskom😋😆

 

Ne, tvoja ponudba meni kvari biznis...

Sicer pa, pravijo, da bo recesija in da bodo cene padle. Jaz se že pripravljam na to...

pred 6 urami je Mraušk Mčk napisal:

 

3,8 kw - tole bi bila pa že za silo bacjup varianta za na prikolco pripeto za električen avto.

 

Mislim, da za električni avto napajat bi rabil kakšnega od vsaj 15kW, še rajši od 20kW...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka je na začetku teme lepo opisal, kaj vse še sodi k inštalaciji za priključitev agregata. :)

 

Tako je prišel na vrsto nakup 1-0-2 stikala, da z njim ločim hišno inštalacijo od nizkonapetostnega omrežja Elektra Ljubljane in hkrati z njim tri faze v stanovanju združim v eno (ne uporabljam nobenega trifaznega uporabnika), da bo potem elektrika agregata v vsej inštalaciji stanovanja.

 

Sedaj imam dilemo, ali ga naročit iz Poljske za 43 € (33 + 10 poštnine), ali ga naročit v Sloveniji za 90€? :)  😁

 

image.jpeg
 

image.png

 

image.png

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 1. 2. 2023 ob 13:58 je Janez007 napisal:

@Slivka je na začetku teme lepo opisal, kaj vse še sodi k inštalaciji za priključitev agregata. :)

 

Tako je prišel na vrsto nakup 1-0-2 stikala, da z njim ločim hišno inštalacijo od nizkonapetostnega omrežja Elektra Ljubljane in hkrati z njim tri faze v stanovanju združim v eno (ne uporabljam nobenega trifaznega uporabnika), da bo potem elektrika agregata v vsej inštalaciji stanovanja.

 

Sedaj imam dilemo, ali ga naročit iz Poljske za 43 €, ali ga naročit v Sloveniji za 90€? :)  😁

 

image.jpeg

 

image.png  

 

image.png

osebni podatki na sliki :D

  • Haha 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 1. 2. 2023 ob 13:58 je Janez007 napisal:

@Slivka je na začetku teme lepo opisal, kaj vse še sodi k inštalaciji za priključitev agregata. :)

 

Tako je prišel na vrsto nakup 1-0-2 stikala, da z njim ločim hišno inštalacijo od nizkonapetostnega omrežja Elektra Ljubljane in hkrati z njim tri faze v stanovanju združim v eno (ne uporabljam nobenega trifaznega uporabnika), da bo potem elektrika agregata v vsej inštalaciji stanovanja.

 

Sedaj imam dilemo, ali ga naročit iz Poljske za 43 €, ali ga naročit v Sloveniji za 90€? :)  😁

 

image.jpeg

 

image.png  

 

image.png

Jaz bi naročil kar unega cenejšega. Gre se za isto funkcijo.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je AmpeR napisal:

Jaz bi naročil kar unega cenejšega. Gre se za isto funkcijo.

Ista znamka Hager in isti model. Samo različni trgovini. :) 

 

Me pa zanima, zakaj to stikalo žre energijo, in to 8,4 W pri polni obremenitvi???

 

https://hager.com/au/products/product-information/sft440-4p-40a-centre-off-changeover-top

 

image.png

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da zalaufam tole mrcino, moram notri vlit še 1,1 litra 10W-30 olja.

 

Gledam tegale Honda https://www.masinca.si/olje-za-4-taktni-motor-honda-10w30-1-l, pa me zanima @Aless, kaj praviš ti, ki se na olja najbolj spoznaš? :) Je kakšno boljše in cenejše?

image.png

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Janez007 napisal:

Da zalaufam tole mrcino, moram notri vlit še 1,1 litra 10W-30 olja.

 

Gledam tegale Honda https://www.masinca.si/olje-za-4-taktni-motor-honda-10w30-1-l, pa me zanima @Aless, kaj praviš ti, ki se na olja najbolj spoznaš? :) Je kakšno boljše in cenejše?

image.png

 

 

@Janez007 kupil si agregat za koliko 2k €, sedaj pa iščeš 1.l olja, ki bi bilo cenejše od 11€, sorry ne razumem :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni še nič! Nekateri kupijo avto za nekajkrat več denarja, pa iščejo cenejše olje. In to ob dejstvu, da avto eno leto res dela, agregat pa samo, če zmanjka elektrike oz. za testne zagone enkrat na mesec 10 minut. Torej je vprašanje, če bo v enem letu sploh nabral tiste delovne ure...

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je sportman333 napisal:

@Janez007 kupil si agregat za koliko 2k €, sedaj pa iščeš 1.l olja, ki bi bilo cenejše od 11€, sorry ne razumem :)

 

boljše & cenejše (veljati morata oba pogoja)

 

Moja teza je, da je Hondino olje OK, če pa Aleš meni, da za manj denarja dobim boljše olje od Hondinega, pa bom upošteval Aleša. :)

 

In tole Hondino olje je v povprečju okoli 13€/liter. In če je premijsko Mazda olje pod 10€, potem res ne vem ...

 

image.png

image.png

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.