Skoči na vsebino

Agregat za rezervno napajanje stanovanja


Janez007

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

boljše & cenejše (veljati morata oba pogoja)

 

Moja teza je, da je Hondino olje OK, če pa Aleš meni, da za manj denarja dobim boljše olje od Hondinega, pa bom upošteval Aleša. :)

 

In tole Hondino olje je v povprečju okoli 13€/liter. In če je premijsko Mazda olje pod 10€, potem res ne vem ...

 

image.png

image.png

 

To Mazdino olje je lahko "premijsko" le po imenu. Ugotovili smo že, da ni nič posebnega. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno kaj je kriterij za premium, a si pogledal za bmw, mb, audi olje, tisto naj bi bilo premium....nisem se slisal  da bi bila honda ali mazda premium (razen cx-30)....heh, malo heca za vikend....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko tole prebiram glede tega Honda agregata in nekih specialnih olj sam še čakam, da bo @Janez007 rekel, da je to treba met, ker ko "VTEC kicked in" še vsaj dve sosednji ulici dobita višek elektrike.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

Ko tole prebiram glede tega Honda agregata in nekih specialnih olj sam še čakam, da bo @Janez007 rekel, da je to treba met, ker ko "VTEC kicked in" še vsaj dve sosednji ulici dobita višek elektrike.

A se tebi ne bi zdelo sumljivo, zakaj v premijski avto z zakomplicirano X186 olje po 9,5€/liter, v kosilnico ali agregat z neuničljivim robustnim Honda GX270 pa olje po 13€/liter? 😃

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Janez007 napisal:

A se tebi ne bi zdelo sumljivo, zakaj v premijski avto z zakomplicirano X186 olje po 9,5€/liter, v kosilnico ali agregat z neuničljivim robustnim Honda GX270 pa olje po 13€/liter? 😃

Saj to je res žalost, da predpisuje mazda to njihovo olje. Upam,da obstaja kako boljše od drugih firm. Bo potrebno malo raziskati. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Saj to je res žalost, da predpisuje mazda to njihovo olje. Upam,da obstaja kako boljše od drugih firm. Bo potrebno malo raziskati. 🤔

 

Ko sem pred 15-timi leti iskal alternativno olje za Hondin 2.2 dizel, ki so mi ga na Hondinem servisu že takrat zaračunali 28€/liter (Castrol 0W-30), sem po prebranem na spletu prišel do zaključka, da bo motor bolj hvaležen pogostejši menjavi, kot znani blagovni znamki olja. Seveda s specifikacijami, ki jih priporoča proizvajalec. Potem sem kupoval Oplovo najboljše sintetično olje po cca. 5€/liter (GM - Opel Dexos 2 5W-30 ... "longlife") in ga menjal na 15-17.000 km. Motor ga je pri 20.000 km pil enako, kot pri 200.000 km, to je cca. 1 liter/12.000 km. Honda Žibert je to klasično lastnost teh motorjev (itje olja) reševal tako, da je notri vlival Motul 5W-40.

 

Olja v ročnem menjalniku nisem nikoli menjal in je od začetka do 228.000 km menjalnik deloval kot puter.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Alex napisal:

To Mazdino olje je lahko "premijsko" le po imenu. Ugotovili smo že, da ni nič posebnega. 


Saj ni treba biti kaj posebnega… Cisto OK opravlja svoje poslanstvo… Edino tisti s premijskimi vozili morajo izgleda iskati kaksen drug nadomestek te brozge ;) … Ostalih 95% se brez problemov vozi tudi s tem oljem, ki je po mnenju nekaterih “nic posebnega” … 😆

  • Všeč 5
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Janez007 napisal:

A se tebi ne bi zdelo sumljivo, zakaj v premijski avto z zakomplicirano X186 olje po 9,5€/liter, v kosilnico ali agregat z neuničljivim robustnim Honda GX270 pa olje po 13€/liter? 😃

 

Brez skrbi.. v obeh primerih te nategnejo s ceno litra olja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Jest napisal:


Saj ni treba biti kaj posebnega… Cisto OK opravlja svoje poslanstvo… Edino tisti s premijskimi vozili morajo izgleda iskati kaksen drug nadomestek te brozge ;) … Ostalih 95% se brez problemov vozi tudi s tem oljem, ki je po mnenju nekaterih “nic posebnega” … 😆

Vsako novo olje je bolje, kot stara prepaljena župca.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je AmpeR napisal:

Poznam modela, ki je v prvih 5.min. uničil novo kar drago vrtno kosilnico. 

Kaj je naredil narobe? Ni bilo olja😁

Tak bolje da tud avta nima. Samokolnica pa gasa:D

  • Všeč 1
  • Haha 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po raznih testih je to olje Mazda dovolj dobro, ker je narejeno in prilagojeno za Mazdin premium X motor! Cenovno je pa zato tako  ugodno, ker ga izdelujejo v Total-u, ki je med večjimi izdelovalci olja... :prstgor: Jaz vem, da ne bom experimentiral, ker tako ne delam več kot 10kkm/leto.... 👍

Je pa pod temo OLJA bilo po laboratorijskih testih dokazano, da to olje dosega dobre rezultate in kao ni veliko slabše od zelo dobrega MOTUL olja, ki je pa dosti dražje... :zvizga:

Bolj je pomembno kako je olje pri dizlih, ki običajno delajo dosti več km.... :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je FuManchu napisal:

Vsako novo olje je bolje, kot stara prepaljena župca.

 

Zato sem pa naročil še nekaj dodatnih litrov tega Hondinega olja, da ga letos po cca 12-ih letih zamenjam še v kosilnici. 🙂 

 

In kot kaže bo pri Honda kosilnici veliko večja težava, kot motor s starim oljem, prerjavenje njenega kovinskega ohišja😔

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Janez007 napisal:

 

Zato sem pa naročil še nekaj dodatnih litrov tega Hondinega olja, da ga letos po cca 12-ih letih zamenjam še v kosilnici. 🙂 

 

In kot kaže bo pri Honda kosilnici veliko večja težava, kot motor s starim oljem, prerjavenje njenega kovinskega ohišja😔

 

Malo pošvasat in porihtat ali pa na odpad. 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Janez007 napisal:

kot kaže bo pri Honda kosilnici veliko večja težava, kot motor s starim oljem, prerjavenje njenega kovinskega ohišja😔

 

 

Po skoraj 30letih uporabe sem pred 4imi leti prodal delujočo Alkotovo kosilnico. Ohišje je imela kot novo, pa je po uporabi nikoli nisem pral. Ohišje je bilo iz ABS plastike. 

  • Všeč 2
  • Haha 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Doma je že tudi olje (z malo rezerve 😄)  in ozemljitvena palica. :)

 

Naslednja stvar, o kateri se moram pozanimat, je, ali je bolje agregat pustiti do uporabe tovarniško zapakiranega, ali morda vanj čimprej natočiti olje in bencin in ga zagnati za kakšnih 5 minut??? Predvidevam, da je agregat tovarniško konzerviran, in lahko tak zdrži nekaj let brez večjih posledic (recimo v skladiščih trgovin).

 

20230206_161237.jpg

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Janez007 napisal:

Doma je že tudi olje (z malo rezerve 😄)  in ozemljitvena palica. :)

 

Naslednja stvar, o kateri se moram pozanimat, je, ali je bolje agregat pustiti do uporabe tovarniško zapakiranega, ali morda vanj čimprej natočiti olje in bencin in ga zagnati za kakšnih 5 minut??? Predvidevam, da je agregat tovarniško konzerviran, in lahko tak zdrži nekaj let brez večjih posledic (recimo v skladiščih trgovin).

 

20230206_161237.jpg

Preberi navodila, ampak verjemi, da je bolše da notri bencina ni, če ne nucaš.

 

To sem že enkrat pravil za navadne kosilnice, pred zimo bencin ven.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz nebi čakal niti 1. min, da ga nebi zalaufal. Itak stestirat, če sploh dela. Olje noter in liter benza. Pa eno večje breme priklopit in ga z voltmeterom pomerit, če pravilno regulira napetost. 

 

Honda je stroj. Mi v službi nimamo problemov z benzom... Čok, stikalo na on in vleči. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uspešen preizkus. Agregat dela kot urca. :)

 

Še prej sem v Bauhausu nabavil voziček, ki je okreten in stabilen. 

https://www.bauhaus.si/zeleznina/transportni-vozicki-in-kolesa/vozicki/transportni-vozicek-bauhaus-wagner-star-carrier-80-x-40-cm-nosilnost-300-kg

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Janez007 napisal:

Si dvomil v Hondo :) ?, glasnost je pa kot da bi bil v mehanični delavnici kjer kako generalko od kakega TAM-a delajo (oz. sam sem bil prisoten ko so delali generalko na  TAM260, in so pripeljali motor na vozičku na prosto, ko so zagnali motor, ni zadeve, ki ti zaščiti ušesa....bolj glasne zadeve ni... -> 

TAM 260 A 116 - Ljubljana (Slovénie) © Éric Tourniquet

)

  • Všeč 1
  • Haha 4
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Janez007 napisal:

Top

 

A tle tut segreje na 1500 obratov ob hladnem vžigu :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Janez007 napisal:

 

A te to moti pri Mazdi? Mene kar moti in sklopko po mojem tudi. Pa zjutraj še sosede. 😀

Naj sosedi slišjo, da imam 2.5 :lol:

 

Sem pa dobil enkrat ob nočnih urah opombo v strjeni soseski ko sem bil na enem obisku ja.... 

  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mi šef naroči, naj na hitro nekaj peljem. Dam v službeno Kio in pridem SKORAJ že na cilj. Tam pa...       Moj cilj so garaže v tisti beli stavbi na desni strani, za tistimi drsnimi vrati, na katerih je tabla "prepovedano parkiranje in ustavljanje". Nekaj časa hodim okoli, pa pride mimo vzdrževalec granika. V rokah ima kepo starih cunj in si briše šmiraste roke vanjo, gleda in reče: - "Majstore, a maš problem?" - "Hja, saj vidiš. Mogoče veš, čigav je?" - "To ne znam, ampak verjemi, da si bo zapomno, da je tle parkiro." Gledam nekaj časa njega, nekaj časa avto, ni mi jasno, kaj mož misli, on pa si briše roke v tisto kepo starih cunj. Enkrat pa opazim, da po sprednji šipi nekaj teče. Ker itak nimam drugega dela, hočem s prstom potipat, pa možakar reče: - "Nemoj, majstore, to olje gre težko dol, to mam jaz za granik podmazat." Gledam nekaj časa in opazim, da iz tiste kepe cunj gleda cevka in vsake toliko ven špricne. Možakar je v kepo cunj skril pumpico za olje, hodil okoli in si "brisal roke"...    Grem v garaže po voziček, preložim iz Kie na voziček in odpeljem v garažo. To je trajalo kar 45 minut. Kasneje se odpeljem, me pa res firbec matra, kako je možakar rešil s tistim oljem na šipi in z brisalci, ki jih je tisto olje namazalo...    In res me zanima, če je bila lekcija dovolj močna...
    • vem ja, samo meni je bolj odgovarjala tale akcija z lizingom   Je tudi opcija da bi sedaj vse odplacal, samo glede na to da je 0 obresti ni vredno
    • In kako je danes s kolesom... 🤔😊😉
    • Mi smo samo enkrat vzeli "na obroke". So ponujali možnost pol takoj pol pa čez eno leto. In sva z ženo pol plačala takoj, v enem letu pa zbrala še drugo polovico. In tako po enem letu pridem tja z denarjem in nastane problem, kako to zdaj poplačat, ker so pozabili pripisat, da je po enem letu možnost samo kredit ali lizing. In midva sva bila prva, ki sva tja prišla z gotovino za drugi obrok... Je avto ostal dva dni brez registracije, ker je birokracija trajala toliko časa. Te akcije pa kmalu ni bilo več in je kasneje nisem nikjer več zasledil...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.