Skoči na vsebino

Utrgana veriga črpalke olja


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Do nedavnega sem bil zadovoljen lastnik Mazde CX-5 dizel, letnik 2015. Pri 131000km pa se je avto ustavil, prižgala se je lučka motorja in olja, avto pa je izgubil na moči. Ker je bil avto redno servisiran na pooblaščenem servisu smo se za popravilo obrnili na ta servis.  Čez 2 dni je sledil šok, diagnoza je bila utrgana veriga črpalke olja in posledično "zariban " motor. Stroški popravila pa cca. 12000€.  Ker diagnozi nekako nisem verjel sem avto odpeljal k drugemu mehaniku, z opisom napake pa sem se obrnil še na nekaj mehanikov. Od vseh sem dobil približno isti odgovor. Do napake naj bi prišlo, ker nisem pravočasno menjal bakrenih podložk pod injektorji. Razočaran sem predvsem nad servisom Mazde. Glede na to, da je bil avto pri njih redno servisiran, bi pričakoval, da bi mi podložke zamenjali, ali mi to vsaj svetovali.  Upoštevaje starost avtomobila popravilo ni smiselno, preostane mi le menjava motorja, če ga kje najdem.....

  • Začuden 2
  • Zmeden 1
  • Žalosten 5
  • Jezen 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kateri mazda servis? Škoda da se nisi prej obrnil na naš forum, smo to predebatirali že  v veliko temah, prav tako imamo temo o vzdrževanju dizelskih mazda motorjev da bodo dolgo delovali brez težav. 

Res mi je žal da berem to katastrofo 😞 razmisli o mazdi bencinarju v bodoče, nebo ti žal. Dizelske mazde so res specifika in rabijo več pozornosti. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In zaradi 5 evrov je mazda izgubila spet še eno stranko…. Katastrofa za podjetje in za to, kar se grejo. Svaka čast tudi pooblaščencu, ki dejansko ni svetoval menjave podložk, kljub zvestobi. @Matej2020 žal mi je za to, kar se je zgodilo. Upam, da se odločiš avto popravit in sprejet odločitev kako naprej - seveda s čim manj stroški.

 

KDAJ MISLI MAZDA DODAT MENJAVO PODLOŽK V SVOJ SERVISNI INTERVAL??? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem jaz pripeljal šestico (2015) na peskanje sesalnih kolektorjev (uradni servis), sem jim omenil, da bi rad menjal tudi podložke. Mlajši gospod mi je rekel, da to ni predvideno (oz. potrebno), vendar je bil na srečo v bližini g. Majes in je takoj pripomnil, da bi on na svoji mazdi to menjal, saj je minimalni dodatni strošek. In tako so mi zamenjali tudi podložke. Od sedaj naprej za mnenje vprašam g. Majesa. Pri Matej2020 pa je šlo verjetno za zabito sito, kar je vodilo do odpovedi črpalke?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je vzupan3 napisal:

Ko sem jaz pripeljal šestico (2015) na peskanje sesalnih kolektorjev (uradni servis), sem jim omenil, da bi rad menjal tudi podložke. Mlajši gospod mi je rekel, da to ni predvideno (oz. potrebno), vendar je bil na srečo v bližini g. Majes in je takoj pripomnil, da bi on na svoji mazdi to menjal, saj je minimalni dodatni strošek. In tako so mi zamenjali tudi podložke. Od sedaj naprej za mnenje vprašam g. Majesa. Pri Matej2020 pa je šlo verjetno za zabito sito, kar je vodilo do odpovedi črpalke?

Takih g. Majesov in D.r Pelkotov pa Selmarjev bi še kar nekaj potrebovali, da bi bili lastniki Mazde zadovoljni in brez skrbi.... 😊🤔🤗👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

4 minutes ago, Bini said:

Takih g. Majesov in D.r Pelkotov pa Selmarjev bi še kar nekaj potrebovali, da bi bili lastniki Mazde zadovoljni in brez skrbi.... 😊🤔🤗👍

 

Moram pa poudariti, da so mi na uradnem servisu svetovali tudi menjavo verige oljne črpalke (v planu naslednje leto :-))

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sm bil na Selamrju, ko sm mel cca. 180k prevozenih, da bi menju verigo s preventive, povedu sm mu, da sma z mojim mehanikom menjala tut cedilo in, da sm sam menju tut bakrene podlozke. In mi je reku, da v tem primeru ni straha glede verige, da jo bom itak prej slisu. Zdej mam od takrat 220k.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

9 minutes ago, Deeyan said:

Js sm bil na Selamrju, ko sm mel cca. 180k prevozenih, da bi menju verigo s preventive, povedu sm mu, da sma z mojim mehanikom menjala tut cedilo in, da sm sam menju tut bakrene podlozke. In mi je reku, da v tem primeru ni straha glede verige, da jo bom itak prej slisu. Zdej mam od takrat 220k.

A je bilo govora o verigi oljne črpalke ali o pogonski verigi? Pogonski verigo verjamem da slišiš, verigo oljne črpalke pa nisem prepričan?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je vzupan3 napisal:

A je bilo govora o verigi oljne črpalke ali o pogonski verigi? Pogonski verigo verjamem da slišiš, verigo oljne črpalke pa nisem prepričan?

 

Menli smo se za vse komplet, 

Je pa res, ko sma z mojim mehanikom menjala cedilo je zgledala veriga v dobrem stanju. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je vse lepo in prav,kaj pa nek povprečni lastnik ki tanka in vozi in zaupa serviserju,da bo opravil vse kot je treba......🤔 Takim pa trda prede,če vozijo dizla☹️🥴

Ne morem pa verjet,da se vsa ta leta  pri Mazdi ne doreče kako in kaj s temi dizl motorji.....:nevem:

Kot,da nebi imeli nobenih povratnih informacij o teh težavah,ki bi se s pravilnim servisiranjem kamot odpravile in bi bili vsi zadovoljni....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

To je vse lepo in prav,kaj pa nek povprečni lastnik ki tanka in vozi in zaupa serviserju,da bo opravil vse kot je treba......🤔 Takim pa trda prede,če vozijo dizla☹️🥴

Ne morem pa verjet,da se vsa ta leta  pri Mazdi ne doreče kako in kaj s temi dizl motorji.....:nevem:

Kot,da nebi imeli nobenih povratnih informacij o teh težavah,ki bi se s pravilnim servisiranjem kamot odpravile in bi bili vsi zadovoljni....👍

 

Jp, sm zelo vesel, da sem en redkih, da sm lahk skoz zravn mehanika, ko se kej dela na avtu, on je pa tut vesel, da ma koga, ki mu lahk zraven kej pomaga prjet

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je dvorjan napisal:

Jaz imam med oglasi ugoden komplet novih verig in podložk, pa je samo en do sedaj vprašal zanj. 😃

A rabili bi ga praktično vsi (prej ali slej).

 

Js ga ze tut mam vec kot eno leto na rezervi 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Jaz imam med oglasi ugoden komplet novih verig in podložk, pa je samo en do sedaj vprašal zanj. 😃

A rabili bi ga praktično vsi (prej ali slej).

Glej, vsi čakajo do konca potem pa v jok...... :hohoho::nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

15 minutes ago, Bini said:

Glej, vsi čakajo do konca potem pa v jok...... :hohoho::nevem:

Nekje sem zasledil, da je novejši tip verige za oljno črpalko bistveno bolj robusten. A mogoče kdo ve kaj več o tem in kakšne so oznake, da vemo kaj kupit?

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je vzupan3 napisal:

Nekje sem zasledil, da je novejši tip verige za oljno črpalko bistveno bolj robusten. A mogoče kdo ve kaj več o tem in kakšne so oznake, da vemo kaj kupit?

 

 

js, ko sm vidu svojo na avtu pa med to, ko jo mam doma ne opazim neke razlike, da bi bla kej močnejša

 

IMG_20221103_151200.jpg

IMG_20221103_151301.jpg

IMG_20221103_151317.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

14 minutes ago, Deeyan said:

 

js, ko sm vidu svojo na avtu pa med to, ko jo mam doma ne opazim neke razlike, da bi bla kej močnejša

 

IMG_20221103_151200.jpg

IMG_20221103_151301.jpg

IMG_20221103_151317.jpg

 

Včasih ni vidne razlike ampak gre lahko samo za razliko v materialu/dopuščenih tolerancah/itn.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Freak napisal:

Noro tole,pa tudi popravilo 12 000€ 🥴 Koliko potem pride nov motor? 

Za ta denar dobiš že marsikaj od rabljenih avt, ki jim nebo razbilo motorja pri tako "malo" km. 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.