Skoči na vsebino

Mazda 6 2018


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

 

Na mazdi se mi je v 3 mesecih pojavila 2x ista napaka danes ponovno. se je komu zgodilo podobno?. Namrec med voznjo senzorji ponorijo vklopi se MRCC, SBS, DRSS, SCBS, DSC, ISTOP...

Vozilo moram izklopiti saj vrze v safty mode. Ko ga vzgem vse deluje BP.

 

Tester izpise da je senzor zaznal nesrečo

 

Avto pa v tiptop stanju

 

d58e03401b27f209aa103b5f727fe6de.jpga9aa9f7bd63ca373a2289e90c57ec4fb.jpg

 

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

 

 

  • Zmeden 1
  • Žalosten 2
  • Ni všeč 1

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravicujem ker nisem napisal

To se mi je zdajle drugic prizgalo in ko sem res razmisljal kaj je bil vzrok se mi je posvetilo

Po stajerski AC mi je nek BMW pri 150 na radarskem tempomatu iz pocasnega pasa skocil ven in je zacela mazda piskati in v head up displeyu utripati BRAKE in predvidevam da je to zmesalo senzor da se mu je po 20min nadaljne voznje odpeljalo.
Prvic je bila tezava ista samo da je bila ista prigoda v mestu seveda ne pri 150 ampak pri 50km/h

To sklepam ker je na tujem forumu tezavo opisalo kar nekaj uporabnikov da je vozilo zaznalo nalet vozil ali kako bi se lahko izrazil.

In ko se avto ponovno prizge je zadeva nazaj v bp stanju saj se senzor v maski ponovno kalibrira

Mozno pa je da je bilo na maski toliko umazanije,
samo v to malo manj dvomim ker je avto se vedno svinski in vse dela v najlepsem redu



Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk





*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Motil sem se.
Zadeva se pojavlja tudi ob normalni voznji na tempomatu.
Pisal pooblascencu koliko pride nov software za kamere da vidimo ce se bo zadeva potem popravila. Javim kaj zvem 25b1d8459a019a5a16a5bd51ac1516e3.jpg

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je danes radar rešil pleh ...

 

Je ena gospodična nonšalantno zapeljala direkt vame (z desne na levi pas). In je avto samo zapiskal BRAKE ter pohodil zavoro do konca (da so ječale zimske gume) in to še preden bi sam odreagiral. Sem bil pa vesel tudi dejstva, da tisti za mano ni bil ravno za ritjo in ni naletel vame ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Menjal akumulator in zadeva ni izvenela. Po cca 800km se je danes zopet pojavila navedena tezava

Cakam se na posodobitew software opreme javim ce se resim tega hudica da prihranim drugim stroske in preglaviced16e0d5ae06c65df9cc6f9d94ca38ed0.jpg

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je curko napisal:

Menjal akumulator in zadeva ni izvenela. Po cca 800km se je danes zopet pojavila navedena tezava

Cakam se na posodobitew software opreme javim ce se resim tega hudica da prihranim drugim stroske in preglaviced16e0d5ae06c65df9cc6f9d94ca38ed0.jpg

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk
 

Meni je pod določenim kotom sonca v kamero na šipi vrglo ven podobna opozorila, pa so mi na ferku menjali kamero ko je bila šestka stara 3leta. Razlaga je bila da bi naj dolocene kamere imele težave. Od takrat je mir. Avto je pa 2018 vendar ne zadnji facelift.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 7. 1. 2023 ob 22:09 je curko napisal:

Menjal akumulator in zadeva ni izvenela. Po cca 800km se je danes zopet pojavila navedena tezava

Cakam se na posodobitew software opreme javim ce se resim tega hudica da prihranim drugim stroske in preglaviced16e0d5ae06c65df9cc6f9d94ca38ed0.jpg

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk
 

Ej dam roko v ogenj za tole idejo.. mogoče so tej tvoji 6ki menjali spredno šajbo in je kak prah/slaba kalibracija na sprednji kameri? Malo pokliči na okoli če obstaja kak test na carglassu recimo 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je steklo zgleda originalno mazdino sem ze mislil menjati ker ma par vidnih vidnih pikic.

Grem pa na ponovno kalibracijo ja radarjev pa da mi na novo nalozijo software potem pa upam da se resim navedenega hudica

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Hja, tisti v rdečem je pac vzpostavljal reševalni pas.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.