Skoči na vsebino

Naši hišni ljubljenčki ...


FuManchu

Priporočeno sporočilo

dne 30. 11. 2022 ob 12:59 je skritikrt napisal:

In še dve sliki kar tako,k bolj pašejo k naslovu threda...prva,k se mi zdi lepo ujeta perspektiva🧐😀,druga pa seveda zaradi psičke😛

Sva bila malce na sprehodu na Bokalcah,in proti avtu grede,tako malce nižja perspektiva...sem prec potegnil telefon za sliko😀

 

Pa da ne bo kdo mislil,da imam kaj zraven pri tisti gradnji...

 

L.P.

IMG_20221019_172538.jpg

IMG_20221019_175209.jpg

 

 

 

Če ni avto nemški je pa pes:D

  • Všeč 1
  • Haha 6

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pred 1 uro je TBA napisal:

Tud psi niso več to kar so bli😁

Da ne bom odpiral nove teme...

Res je....po eni strani....🙄

Po drugi pa opažam,da je predvsem kar se zdravja tiče največ odvisno od tega,kaj daješ psu za jesti!!!

Pa mu da hrenovko...pes z veseljem poje,človk pa misli,kaj finega mu je dal....

Pa ne bom začel z tem,z kakšno najcenejšo "žvarovino" eni psa futrajo...pa briketi,k že od daleč smrdijo...vse "pomije iz kuhinje" itd...

Sem opazil,da se npr. pri dlaki takoj pozna...pes je brez energije ves "poklapan",da se o kakih driskah ipd. sploh ne menimo.

Da bo jasno...če nisi pripravljen dati min. cca.250-300€ na mesec za psa,je bolje,da ga nimaš...tako za psa,kot za tvojo denarnico,ker boš drugače živinozdravnikom znosil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

 

Da ne bom odpiral nove teme...

Res je....po eni strani....🙄

Po drugi pa opažam,da je predvsem kar se zdravja tiče največ odvisno od tega,kaj daješ psu za jesti!!!

Pa mu da hrenovko...pes z veseljem poje,človk pa misli,kaj finega mu je dal....

Pa ne bom začel z tem,z kakšno najcenejšo "žvarovino" eni psa futrajo...pa briketi,k že od daleč smrdijo...vse "pomije iz kuhinje" itd...

Sem opazil,da se npr. pri dlaki takoj pozna...pes je brez energije ves "poklapan",da se o kakih driskah ipd. sploh ne menimo.

Da bo jasno...če nisi pripravljen dati min. cca.250-300€ na mesec za psa,je bolje,da ga nimaš...tako za psa,kot za tvojo denarnico,ker boš drugače živinozdravnikom znosil.

Se strinjam, imam doma tudi NO.....saj drugače je pa povsod tako, podobno kot pri avtu (folk kupuje nekaj kar ne more potem vzdrževati, itd.), človeku, itd....kako že pravijo garbage in - garbage out :).....kot kaže, bomo lahko odprli novo temo, tako kot so jo za kuharijo, heh..... 🤣

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je skritikrt napisal:

 

Da ne bom odpiral nove teme...

Res je....po eni strani....🙄

Po drugi pa opažam,da je predvsem kar se zdravja tiče največ odvisno od tega,kaj daješ psu za jesti!!!

Pa mu da hrenovko...pes z veseljem poje,človk pa misli,kaj finega mu je dal....

Pa ne bom začel z tem,z kakšno najcenejšo "žvarovino" eni psa futrajo...pa briketi,k že od daleč smrdijo...vse "pomije iz kuhinje" itd...

Sem opazil,da se npr. pri dlaki takoj pozna...pes je brez energije ves "poklapan",da se o kakih driskah ipd. sploh ne menimo.

Da bo jasno...če nisi pripravljen dati min. cca.250-300€ na mesec za psa,je bolje,da ga nimaš...tako za psa,kot za tvojo denarnico,ker boš drugače živinozdravnikom znosil.

Tole z 250-300€ vsak mesec si malo mim brcnu to je 3000-3600€ na leto, razen če mu daješ surovo hrano, js se gibam okol 150€ v povprečju na mesec za srednje velikega psa. Cca 70€ za brikete (acana 11,4kg), ostalo so pa priboljški, zavarovanje, cepljenja,... Je pa tudi odvisno od pasme in legla. veliko ljudi prodaja ''čistokrvne'' pse brez rodovnika.... kupiš psa z rodovnikom, iz dobrega legla in priznane psarne in imaš takoj manj možnosti, da ti pes zboli ali pa da ima kake zdravstvene težave.  

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TBA napisal:

Tole z 250-300€ vsak mesec si malo mim brcnu to je 3000-3600€ na leto, razen če mu daješ surovo hrano, js se gibam okol 150€ v povprečju na mesec za srednje velikega psa. Cca 70€ za brikete (acana 11,4kg), ostalo so pa priboljški, zavarovanje, cepljenja,... Je pa tudi odvisno od pasme in legla. veliko ljudi prodaja ''čistokrvne'' pse brez rodovnika.... kupiš psa z rodovnikom, iz dobrega legla in priznane psarne in imaš takoj manj možnosti, da ti pes zboli ali pa da ima kake zdravstvene težave.  

 

Pri nas gre samo za konzerve cca. 120-130€/mesec...pa še briketi za zraven zmešati...ostalo kot pišeš priboljški (zna veliko nanesti,k enkrat,k je dobro hrano,ne bo več vsakega dreka vzela),zavarovanje,oprema,igrače itd,itd...temu ni konca😬

https://www.rodosek.de/Prej-nja-legla/Leglo-2018/

 Naša psička je Oxy...boljš k to skoraj ne gre🤔

 

Aja...priboljški so pa najboljši takšni-glej prilogo...stara je bila 5 mesecev😋😛

  • Všeč 4
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je skritikrt napisal:

Pri nas gre samo za konzerve cca. 120-130€/mesec...pa še briketi za zraven zmešati...ostalo kot pišeš priboljški (zna veliko nanesti,k enkrat,k je dobro hrano,ne bo več vsakega dreka vzela),zavarovanje,oprema,igrače itd,itd...temu ni konca😬

https://www.rodosek.de/Prej-nja-legla/Leglo-2018/

 Naša psička je Oxy...boljš k to skoraj ne gre🤔

 

Aja...priboljški so pa najboljši takšni-glej prilogo...stara je bila 5 mesecev😋😛

Tak te še žena ne uboga.....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

Pri nas gre samo za konzerve cca. 120-130€/mesec...pa še briketi za zraven zmešati...ostalo kot pišeš priboljški (zna veliko nanesti,k enkrat,k je dobro hrano,ne bo več vsakega dreka vzela),zavarovanje,oprema,igrače itd,itd...temu ni konca😬

https://www.rodosek.de/Prej-nja-legla/Leglo-2018/

 Naša psička je Oxy...boljš k to skoraj ne gre🤔

 

Aja...priboljški so pa najboljši takšni-glej prilogo...stara je bila 5 mesecev😋😛

heh, se vidi da je še mlada, tak kos pri nas zmanjka v roku 2min :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:) Naša za 6.let; moja kalkulacija za hrano je na hitro:

 

- hrana 20kg briketov za cca.3.mesece (fish4dog riba) = cca.150€ (torej je to 50€/mesec)

- mesar sveže goveje obreznine = kupujem po cca.3kg, kar zadostuje za 14.dni (cca.5€/kg) = cca. 30€ / mesec

- konzerv ji ne dajemo.....

 

torej z še nekaj priboljški je to takoj 100€ mesec....brez VET (cepljenja, ampule klopi/bolhe), da ne govorim o opremi (žogice, povodci, oprsnica, aporti, box avto, pesjak, itd....)

 

Aja zavarovanje imam pa jaz pokrito v sklopu zavarovanja hiše, pred tem sem imel ločeno, sedaj to SavaRe omogoča v sklopu bajte, kar je OK (vsaj 50€ manj na leto)

 

nanese, ampak kot je že @skritikrt rekel, jaz sem se s tem sprijaznil, še preden smo šli v ta šport (smo se tega skupaj zavedali, da to ne bo poceni šport....)

 

p.s. smo kar dog/cat family, pred tem smo imeli mačka, in nekaj časa oba skupaj, kar pa je pomenilo x2, ker tudi maček ni nič kaj bistveno cenejši kot pes, samo zvset ni tako kot pes, ker so pač mački egoisti :)

image.jpeg

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 4
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je sportman333 napisal:

:) Naša za 6.let; moja kalkulacija za hrano je na hitro:

 

- hrana 20kg briketov za cca.3.mesece (fish4dog riba) = cca.150€ (torej je to 50€/mesec)

- mesar sveže goveje obreznine = kupujem po cca.3kg, kar zadostuje za 14.dni (cca.5€/kg) = cca. 30€ / mesec

- konzerv ji ne dajemo.....

 

torej z še nekaj priboljški je to takoj 100€ mesec....brez VET (cepljenja, ampule klopi/bolhe), da ne govorim o opremi (žogice, povodci, oprsnica, aporti, box avto, pesjak, itd....)

 

Aja zavarovanje imam pa jaz pokrito v sklopu zavarovanja hiše, pred tem sem imel ločeno, sedaj to SavaRe omogoča v sklopu bajte, kar je OK (vsaj 50€ manj na leto)

 

nanese, ampak kot je že @skritikrt rekel, jaz sem se s tem sprijaznil, še preden smo šli v ta šport (smo se tega skupaj zavedali, da to ne bo poceni šport....)

 

p.s. smo kar dog/cat family, pred tem smo imeli mačka, in nekaj časa oba skupaj, kar pa je pomenilo x2, ker tudi maček ni nič kaj bistveno cenejši kot pes, samo zvset ni tako kot pes, ker so pač mački egoisti :)

image.jpeg

😍 o,ho,ho...tudi "nemški lepotec"👍...lačen pa tudi ni😃😋

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 1. 12. 2022 ob 20:31 je Janez007 napisal:

Naš menda poje za 0,5 € na dan, tako pravi lastnica. Pa kakšen kolešček salame, ...  :) Pa na 1-2 leti kakšen zobar za 200 €.

 

image.png

Daj kakšno sliko,da ga celega vidimo😉...nič fotkiča šparati-vsi radi gledamo lušne kužate😁

 

Ja ...je pa pri nas bilo tako...je naša Oxy tudi bila bolj majhna🧐....pol pa smo ji dajali za jesti....pa je dosti večja ratala😲

 

He,he...malo heca tudi mora biti,a ne😁

 

Evo tako na hitro nekaj slik...pa prijeten ogled😉

 

L.P.

IMG_20180826_193647.jpg

IMG_20180904_091952.jpg

IMG_20191226_082216.jpg

IMG_20200414_074213.jpg

IMG_20201221_091546(1).jpg

IMG_20220508_115208.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Katjaa napisal:

Pri nas pa se je začel veseli december :)

 

316989317_462517232684540_5607260126036263055_n.jpg

317479490_1585092971945929_3313634747239805853_n.jpg

317852941_1213543436209327_8812708304898554543_n.jpg

Ooo,škotski ovčar .... Imeli 14let let tako doma... Zakon karakter...

Evo ga še naša mrcina. Pol leta je pri meni.... Nikoli maral mačk. Ampak ko smo ga našli sredi gozda in neuspešno iskali lastnika... 

 

Iz "naj bo 2dni doma in ko bom frei  ga peljem v zavetišče " do posteljice, zamrezenega balkona, igračk in ja... Zna skočiti na kavč...

IMG20221115213337_00.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

Daj kakšno sliko,da ga celega vidimo😉...nič fotkiča šparati-vsi radi gledamo lušne kužate😁

 

Ja ...je pa pri nas bilo tako...je naša Oxy tudi bila bolj majhna🧐....pol pa smo ji dajali za jesti....pa je dosti večja ratala😲

 

He,he...malo heca tudi mora biti,a ne😁

 

Evo tako na hitro nekaj slik...pa prijeten ogled😉

 

L.P.

IMG_20180826_193647.jpg

IMG_20180904_091952.jpg

IMG_20191226_082216.jpg

IMG_20200414_074213.jpg

IMG_20201221_091546(1).jpg

IMG_20220508_115208.jpg

Kje si jo nabavil, v kateri psarni (ce ni skrivnost)....mi v Idriji pri Blažu Golobu 😉🤣 (psarna Golobova)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.