Skoči na vsebino

Mazda 3 2014 g120, izrazit zvok v 6. prestavi


Priporočeno sporočilo

Pozdrav! Pred kratkim postal lastnik Mazde 3 G120 in sem z avtom resnicno zadovoljen. V zadnjih dneh sem ga vozil relacijsko in pri tem pretezno peljal v 6i prestavi. Pri voznji v 6 prestavi se pojavi izrazit zvok, ki ga v drugih prestavah ni. Prav tako je manj izrazit, ko dam nogo iz pedala za gas. Zvok spominja na izrabljeno turbino pozimi ali pa kak tih sesalec, tezko opisati z besedami. Ni piskanje, ni ropotanje. Bi me moralo skrbeti, ali gre za normalen zvok menjalnika? Seveda me cudi, da je prisoten samo v 6i prestavi. Hvala za odgovore. lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je TeoMi napisal:

 

Javim takoj, ko izvem. LP

Upam samo, da ni šel menjalnik (šesta prestava), kot je crknila enemu bivšemu članu tega foruma na 6-ki. Takrat je stvar zrihral in jo prodal. Sedaj vozi bmw-ja. 

  • Všeč 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
Pred eno uro je scania napisal:

Imamo kaki info? 

Za nove člane bi bilo fajn članarine uvest, da nebi samo po brezplačne nasvete hodili.

To sem že velikokrat napisal, da so nekateri na forumu le, ko kaj rabijo. 

In malokdo sploh pove, ali so kaj rešili in kako. 🙄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Sporocil se nisem, ker se nisem resil. Avto imam v garanciji prodajalca, prav tako GSV garanciji. Prodajalec mi je prvo zamenjal olje menjalnika in seveda to ni pomagalo.  Zdaj se dogovarjam s prodajalcem dalje za popravilo, bo treba odpreti menjalnik. 

 

Moj serviser pravi, da je verjetno kriv lezaj gredi.

 

Sam se bolj nagibam k temu, da je nekaj z zobnikom 6-e prestave, saj bi se moral zvok slisati tudi pri drugih prestavah, ce bi bil kriv lezaj. Zobnik 6-e prestave je namrec med tretjo in peto prestavo. ->

PARTSOUQ.COM

 

Sem pa nov na forumu in se nisem mogel veliko prispevati, bom pa seveda prispeval tekom uporabe avtomobila.  

 

Sporocim, kaj je bilo narobe.

 

LP

 

 

 

On 1/25/2023 at 3:30 PM, Janez007 said:

Daj prosim napiši tukaj, kaj si ugotovil.

 

Ugibam, da so kakšni zobniki v menjalniku.

 

Javim takoj, ko izvem. LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
pred 52 minutami je TeoMi napisal:

Torej, zamenjani so bili lezaji na gredi 6e prestave (oba krogljicna). Zanimivo, da so se tako obrabili, ker ima avto le 110k km. LP

 

IMG_20230418_082151.jpg

IMG_20230418_082701.jpg

Strošek pa verjetno zanemarljiv... 🤔

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

14 hours ago, Janez007 said:

@TeoMi, kolk pa tako popravilo okvirno stane (kje)?

Tega pa zal ne vem, ker sem imel prodajalcevo garancijo in so mi uredili brez mojega prispevka. Ker je bilo potrebno sneti menjalnik in razstaviti, bi rekel da z materialom vsaj 500eur. Mogoce sem veliko premalo rekel, ne vem. Vsekakor pa bi rekel, da ne gre za serijsko napako modela 3, namrec te tezave nisem zaznal nikjer na forumih, prav tako te tezave nimajo drugi lastniki tega modela s katerimi sem se pogovarjal. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.