Skoči na vsebino

Android TV box


Jaka32

Priporočeno sporočilo

Dobili smo nove boxe iz A1, ki pa niso zmozni poganjat dve TV hkrati. Ceprav zatrjujejo da rabijo enako hitrost kot stari boxi, ocitno temu ni tako. Jah, zivljenje na vasi...

 

Iscem druge in cenejse resitve, ker tole 70 eur na mesec za nekaj kar ne dela niti v HD nacinu (in niti 2x TV sedaj) ni za nikamor.

 

Torej Xiaomi android box in neka narocnina za programe ki pride nekje 20 eur na LETO. 

 

Ima kdo kaj podobnega? Predvsem me zanima kaksni slovenski programi so na voljo in pa kaj je od sporta (trenutno itak gledam samo Arena sport kjer prenasajo NBA tekme).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dejansko veš, kje je težava?

 

O kakem boxu govoriš? Usmerjevalniku (router) ali TV-škatlici (set-top-box)?

 

Ker jaz imam na periferiji tudi A1 VDSL in brez težav delata dva televizorja in internet.

 

Predlagam naslednje: v nastavitvah usmerjevalnika poglej, s kakšno hitrostjo se ti stvar sploh sinhronizira in potem kliči na podporo, če ti dvignejo hitrost (na oglaševano v paketu ali čim višjo), češ, da ti ne delata dva tv sočasno.

 

PS: Lahko pa tudi ugasneš ali vsaj omejiš torrente na računalniku, to vsekakor pomaga pri VDSL povezavah. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje je tezava v sami hitrosti neta, tudi na pogodbi imamo 1 eur popusta ker imamo znizano hitrost zaradi lokacije. In sicer paket mislim da je do 30/5, mi pa dosegamo komaj 8/2.

Ja, racunalnik in vsi telefoni so uganjeni medtem ko dela TV, oziroma itak imamo neomejene pakete na mobitelih in tudi racunalnike na hotspot povezane. Zgolj za info, torrent mi vlece dol okoli 680-720 kb/s. Torej en film priblizno 3 ure. 

 

Tudi na obeh TV sem probal kvaliteto videa na "samodejno" in na "720p", pa vseeno steka. 

 

Iz A1 me vsake 3 dni nekdo drug klice in seveda ne ve kaj smo se s prejsnjim pogovarjali. Tako da brezveze, poln ku**c jih imam za ta denar.

Aja kaksen box mislim?

Xiaomi mi TV box S... Samo to poznam oz.sem naletel na to. Ampak ponudnikov/narocnin teh programov je milijone, jaz bi rabil res samo nekaj podobnega kot je shema A1 M recimo. Par slovenskih, par sporta in pa kak NatGeo ipd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čak pa ti se čudiš, da nič ne deluje. A to maš res 700kb/s al mogoče 700kB/s? Mislim v prvem primeru je to komaj 12x hitreje kot analogni modem iz sredine devedesetih. Tudi će maš 700kB/s je to komaj  0,6MB/s oziroma 4,8Mbs kar je precej švoh. Za gledat film v standard načinu je tam nekje vsaj 3Mbs hitrosti in vsaj 5Mbs za FullHD. 4K pa že 25Mbs.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jaka32 napisal:

Pomoje je tezava v sami hitrosti neta, tudi na pogodbi imamo 1 eur popusta ker imamo znizano hitrost zaradi lokacije. In sicer paket mislim da je do 30/5, mi pa dosegamo komaj 8/2.

Ja, racunalnik in vsi telefoni so uganjeni medtem ko dela TV, oziroma itak imamo neomejene pakete na mobitelih in tudi racunalnike na hotspot povezane. Zgolj za info, torrent mi vlece dol okoli 680-720 kb/s. Torej en film priblizno 3 ure. 

 

Tudi na obeh TV sem probal kvaliteto videa na "samodejno" in na "720p", pa vseeno steka. 

 

Iz A1 me vsake 3 dni nekdo drug klice in seveda ne ve kaj smo se s prejsnjim pogovarjali. Tako da brezveze, poln ku**c jih imam za ta denar.

Aja kaksen box mislim?

Xiaomi mi TV box S... Samo to poznam oz.sem naletel na to. Ampak ponudnikov/narocnin teh programov je milijone, jaz bi rabil res samo nekaj podobnega kot je shema A1 M recimo. Par slovenskih, par sporta in pa kak NatGeo ipd.

Potem je bolje, da si kupiš modem na sim kartico in vlečeš dol preko hotspota :D. Boš imel hitrejšo povezavo, kot pa 700 KB/s. Pa naj ti dajo to neomejeno pa je. Jebeš tako povezavo, če niti 1080p oz. 720p nemoreš gledati brez prekinitev.

Najbolj optimalna oz. minimalna hitrost za android box je 6 Mbps kar je enako 750 KB/s. Torej, če te hitrosti sedaj ne dosegaš ti bo tudi android box štekal oz. boš lahko gledal na max. 720p resoluciji.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.