Skoči na vsebino

Chat is back ...


dvorjan

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Ratalo kar samo ne bo. Al se nekaj "zmuti" al se pa podeduje.

Pri meni zaenkrat nič od tega:bravo: 

Itak. Večina teh, ki "probajo" se opeče in so potem celo življenje nesrečni, ker vsakokrat ostanejo še brez tisto malo denarja, ki ga imajo. Mi starejši občani se še dobro spomnimo, kako so razni prevaranti in goljufi z raznimi piramidnimi igrami (keč D keš - if you can in podobnimi) izvlekli iz neumne in naivne raje še zadnje prihranke. Koliko naivnežev je takrat vzelo kredite in na koncu so ostali brez denarja a s kreditom za par let. Par zvitežev na vrhu pa je pobegnilo v tujino z zvrhanim košem denarja. Tej so ga, res ujeli, Dobesedno. 😄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Res je. Če pa bi nastalo iz vsega skupaj  par 10000€ minusa, bi pa morali potem mi ostali  zamaške zbirati tu na forumu. 😉

Pravjo da je treba iti not z denerjam, ki ga lahko pogrešaš 🙂

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Alex napisal:

Res je. Če pa bi nastalo iz vsega skupaj  par 10000€ minusa, bi pa morali potem mi ostali  zamaške zbirati tu na forumu. 😉

Evo jaz zbiram zamaške zdele že 2 leti, zdi se mi lepa gesta, ki me ne košta čisto nič, lahko pa marsikomu koristi. Odviješ flašo in flašo v kanto, zamašek v vrečko, podarim jih kdor jih nuca (nazadnje osnovna šola), vsi bi lahko to počeli.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je NevLado napisal:

Evo jaz zbiram zamaške zdele že 2 leti, zdi se mi lepa gesta, ki me ne košta čisto nič, lahko pa marsikomu koristi. Odviješ flašo in flašo v kanto, zamašek v vrečko, podarim jih kdor jih nuca (nazadnje osnovna šola), vsi bi lahko to počeli.

Tudi mi jih v službi od raznih radensk in vod. Se jih kar hitro nabere za cel vrč. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Alex napisal:

Tudi mi jih v službi od raznih radensk in vod. Se jih kar hitro nabere za cel vrč. 

V službi se bojim predlagat, ker eni še za sabo ne znajo pospravit tistega bolcna ko mleko odprejo in dajo v hladilnik, kaj šele da bi morali ločevat zamaške. :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 14. 3. 2023 ob 12:43 je NevLado napisal:

En TLDR odgovor:

 

Ta pravila na spletu veljajo za pogodbo, ki jo podpišeš danes.

 

Za tvoje hitrosti moraš gledat pogodbo, ki je veljala v času tvojega podpisovanja.

 

Če tam piše 1000/200, si po zakonodaji dolžan dobit najmanj 80% obljubljene hitrosti, drugače no joke ne rabiš plačat položnice. 

 

Vzameš en računalnik z mrežno, ki zmore gigabit linijo -> se povežeš direktno v T2 hub s kablom cat 5e, ki ga imaš montiranega na steni -> narediš akos test. Če dobiš manj kot 800, jim lahko upravičeno težiš in če ne morejo zagotovit hitrosti lahko brezplačno odstopiš od pogodbe.

To so bučke. Položnico boš pa tudi plačal. 

Jaz sem pri telemachu in imam najvišji paket, keteri je bil prej 600 Mbps/150Mbps pa sem realno ven dobil  400-500 Mbps downloada. Sedaj so to spremenili in je najvisji paket 1000Mbps/100Mbps pa dobim ven max 600-660Mbps. Torej dalec od 1Gbps. V teoriji naj bi prislo od 10-15 % izgub v omrezju, razdalji itd. in to gre za stalne izgube, katere so vedno prisotne. Pa 10Mbps naj bi vsaka smart tv porabila za svoje delovanje. Torej pod crto bi praviloma moral imeti vedno na razpolago minimalno 800-850 Mbps. No realnost je pa potem druga zgodba. 

Aja naj se omenim, da imam original telemachov kabel speljan do bajte in ni recimo od telekoma, kateri potem telemachu racunajo uporabnino in posledicno tudi omejijo hitrost. Torej imam vse idealne pogoje za visoke hitrosti.

 

 

hitrost2.jpg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Coax (kabelska) ali optika? Uporabljas Telemachov router ali lastnega?

 

Sam imam pri T-2 na Telekomovi optiki deklariranih 1000/100… Speedtest na moje routerju pa pokaze tole:

 

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno na Coaxu, ker pri optiki načeloma hitrosti štimajo. 

Jaz imam T-2 optiko in s hitrostmi nikoli ni bilo težav, komp mam prek kabla povezano na svoj ruter Tp-link AX-73, od deklarirane hitrosto 1000/200, dobim ven 909/200.

Še s telefonom  preko wifija dobim dobrih 666/200. 

Tudi pred leti ko sem imel telekomovo optiko so hitrosti vedno štimale. 

 

IMG_20230318_074448.jpg

Screenshot_20230318_075640.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Scr3am napisal:

To so bučke. Položnico boš pa tudi plačal. 

Jaz sem pri telemachu in imam najvišji paket, keteri je bil prej 600 Mbps/150Mbps pa sem realno ven dobil  400-500 Mbps downloada. Sedaj so to spremenili in je najvisji paket 1000Mbps/100Mbps pa dobim ven max 600-660Mbps. Torej dalec od 1Gbps. V teoriji naj bi prislo od 10-15 % izgub v omrezju, razdalji itd. in to gre za stalne izgube, katere so vedno prisotne. Pa 10Mbps naj bi vsaka smart tv porabila za svoje delovanje. Torej pod crto bi praviloma moral imeti vedno na razpolago minimalno 800-850 Mbps. No realnost je pa potem druga zgodba. 

Aja naj se omenim, da imam original telemachov kabel speljan do bajte in ni recimo od telekoma, kateri potem telemachu racunajo uporabnino in posledicno tudi omejijo hitrost. Torej imam vse idealne pogoje za visoke hitrosti.

 

 

hitrost2.jpg

To je problem Slovenije evo. Maš človeka, ki ti iz prve roke pove neko informacijo, kjer ve več od tebe. Ampak ker ti oceniš da je to samo govorica ker si o tem že enkrat nekje nekej slišou, ja potem pa je tako kot je :D 

 

Sem odprl točno tvoj telemach, šel iskat njihovo pogodbo - https://telemach.si/download/terms/priloga-2-nivo-zagotavljanja-storitev-veljavno-od-1-9-2022/4705

 

Točka 3 ti pove: Pri njih je 80% merjenih med 19.00 in 21.00. Torej če ti ob 19.00 odpreš akos test (https://www.akostest.net/sl/) in si povezan z računalnikom direktno s kablom v modem (kar tudi piše spodaj pod točko 4), in ne dosežeš 80% povezave, jim lahko upravičeno težiš. Točka 4: Še več, preveriš lahko minimalno hitrost 50%. Tudi sami ti povejo metodologijo za izvajanje meritev. Pod točko 5 pa piše kako in kaj rešuješ razliko z njimi.

 

10-15% izgub pomeni nekaj hudo narobe. Cat 5e kabelj če potegneš od soseda do tebe boš imel na 50m izgube en paket na 100. Cat 6 je že praktično neizguben, optika pa sploh.

 

Malo preberi kar sem ti poslal, pretuhtaj, čez 1 teden boš spremenil mnenje in se mi boš zahvalil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To kar na telemachovi strani pise je samo informativne narave in ni zakonska podlaga, da sedaj pa ti nebos placal poloznice, ker pac ne dosegas teh hitrosti. Tudi pod to tocko ti pise "obicajno". Drgac pa te izgube niso moja pogruntavscina ampak od monterja, katere ima pa telemach zunanje. Mislim lahko probas ne placati poloznice pa se sklicevat na to zadevo, ampak na koncu vrjemi, da bos placal :). 

Kar hocem povedati je, da prej k so imeli 600Mbps max. downloada sem vedno dosegal 80% omejene hitrosti. Sedaj pri 1Gbps liniji pa ne. Kot sem omenil mi v najboljsem scenariju vlece 600-650 Mbps. Je pa res, da so ze to tako visoke hitrosti, katere realno nikjer ne bom potreboval. Se pa strinjam da je glupo da imam kao 1Gbps linijo, katere ne vidim. 

Je pa res, da nisem meril direktno iz modema ampak prek switcha, kateri je pa povezan direktno na modem. Ampak to nebi smelo vplivati.

 

Sicer pa pod to tocko pise tudi slednje :

 

"Minimalna hitrost ob običajnem delovanju omrežja znaša v kabelskem in optičnem omrežju ter omrežju xDSL 50%  maksimalne hitrosti, z uporabo FWBA dostopa pa 25% maksimalne pritočne in odtočne hitrosti"

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Scr3am napisal:

To kar na telemachovi strani pise je samo informativne narave in ni zakonska podlaga, da sedaj pa ti nebos placal poloznice, ker pac ne dosegas teh hitrosti. Tudi pod to tocko ti pise "obicajno". Drgac pa te izgube niso moja pogruntavscina ampak od monterja, katere ima pa telemach zunanje. Mislim lahko probas ne placati poloznice pa se sklicevat na to zadevo, ampak na koncu vrjemi, da bos placal :). 

Kar hocem povedati je, da prej k so imeli 600Mbps max. downloada sem vedno dosegal 80% omejene hitrosti. Sedaj pri 1Gbps liniji pa ne. Kot sem omenil mi v najboljsem scenariju vlece 600-650 Mbps. Je pa res, da so ze to tako visoke hitrosti, katere realno nikjer ne bom potreboval. Se pa strinjam da je glupo da imam kao 1Gbps linijo, katere ne vidim. 

Je pa res, da nisem meril direktno iz modema ampak prek switcha, kateri je pa povezan direktno na modem. Ampak to nebi smelo vplivati.

 

Sicer pa pod to tocko pise tudi slednje :

 

"Minimalna hitrost ob običajnem delovanju omrežja znaša v kabelskem in optičnem omrežju ter omrežju xDSL 50%  maksimalne hitrosti, z uporabo FWBA dostopa pa 25% maksimalne pritočne in odtočne hitrosti"

Seveda da vpliva, ker je odvisno od mrežnega priključka, ki ga ima switch. In tudi tvoja mrežna vpliva v računalniku. Probaj direktno.

pred 2 urama je Scr3am napisal:

To kar na telemachovi strani pise je samo informativne narave in ni zakonska podlaga, da sedaj pa ti nebos placal poloznice, ker pac ne dosegas teh hitrosti. Tudi pod to tocko ti pise "obicajno". Drgac pa te izgube niso moja pogruntavscina ampak od monterja, katere ima pa telemach zunanje. Mislim lahko probas ne placati poloznice pa se sklicevat na to zadevo, ampak na koncu vrjemi, da bos placal :). 

Kar hocem povedati je, da prej k so imeli 600Mbps max. downloada sem vedno dosegal 80% omejene hitrosti. Sedaj pri 1Gbps liniji pa ne. Kot sem omenil mi v najboljsem scenariju vlece 600-650 Mbps. Je pa res, da so ze to tako visoke hitrosti, katere realno nikjer ne bom potreboval. Se pa strinjam da je glupo da imam kao 1Gbps linijo, katere ne vidim. 

Je pa res, da nisem meril direktno iz modema ampak prek switcha, kateri je pa povezan direktno na modem. Ampak to nebi smelo vplivati.

 

Sicer pa pod to tocko pise tudi slednje :

 

"Minimalna hitrost ob običajnem delovanju omrežja znaša v kabelskem in optičnem omrežju ter omrežju xDSL 50%  maksimalne hitrosti, z uporabo FWBA dostopa pa 25% maksimalne pritočne in odtočne hitrosti"

 

Vem, sem prebral dejansko te pogoje ker ti hočem pomagat in razložit stvari, da bi bodo jasne, ti me pa prepričuješ kontra :D 

 

Tole je očitno varovalka telemacha, da imaš lahko samo 500Mbps, pa ti bodo še vseeno računali poln giga.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je NevLado napisal:

Seveda da vpliva, ker je odvisno od mrežnega priključka, ki ga ima switch. In tudi tvoja mrežna vpliva v računalniku. Probaj direktno.

Ja sej mrezno imas samo 10, 100 ali 1gbps. Tko da ce dobivam 600-650 Mbps je mrezna 1GBps. No kakor koli switch je 1Gbps in mrezna isto. Sem probal tudi direktno iz modema pa je rezultat isti. Saj sem nalimam rezultat testa iz akos, kar nam sporoca kaksno hitrost interneta dobi moj modem iz slovenskih stičišč internetnih omrežij (SIX). Tocno tako hitrost tudi zabelezi moj racunalnik pri uporabi programa speed test. Long-story short moj racunalnik potegne komplet hitrost katero moj modem da od sebe. V zadnjih dveh letih sem delal ze velikokrat test in to ob vse mogocnih urah in je pac max 600-670 Mbps. 700 Mbps ali vec nisem nikoli videl. Sem pa videl 400,500, 600 Mbps odvisno od ure. Jebiga. Lahko grem na T2 ali na telekom bo situacija ista.

To je pac ista fora, kot da bi kupil avto in uveljavljal garancijo, ker ti pac avto pije 9l/100 km namesto 6,0l/100km, kot je to zabelezeno pri opisu avta. 

 

Naj se omenim, da je moja hisa relativno blizu slovenskega sticisca internetnih omrezjih (manj izgub). Vsaj tako je monter rekel.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Akos speedtest deluje na podoben nacin, kot recimo Ookla speedtest… le da so merilne tocke druge… Torej, ce bos meril preko WiFija, ti bo prikazal hitrost, ki jo ima tvoja naprava preko WiFija… in ne direktno na modemu operaterja… 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jest napisal:

Akos speedtest deluje na podoben nacin, kot recimo Ookla speedtest… le da so merilne tocke druge… Torej, ce bos meril preko WiFija, ti bo prikazal hitrost, ki jo ima tvoja naprava preko WiFija… in ne direktno na modemu operaterja… 

 

 

Merjenje je bilo opravljeno preko kabla cat5e in sicer direktno preko original Ubee modema...

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 16. 3. 2023 ob 15:11 je Symon napisal:

Ma ja, mal sem prišel pogledat, čisto spotoma. Nič, se vidimo spet čez nekaj let. 😄

Zgleda da se stari vsake toliko vrnejo zadnje čase . Zdaj čakamo samo še da Jure pa Ajvar pogledata.

  • Všeč 1
  • Haha 2

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Boss napisal:

In kok maš zdej downloada in uploada? Kolk ti speed test pokaže? 😁

Slivka bi mu zaželel SREČO, ker vemo koliko jim je taisti Ford nagaju.

  • Všeč 1
  • Haha 2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Z M A J napisal:

Slivka bi mu zaželel SREČO, ker vemo koliko jim je taisti Ford nagaju.

Če imaš dobrega mehanika (sebe) ne rabiš nobene sreče na tehničnem. 

In ja, obstaja velika šansa da kupim še enega Forda. Tokrat S-Maxa :punk:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je FuManchu napisal:

Če imaš dobrega mehanika (sebe) ne rabiš nobene sreče na tehničnem. 

In ja, obstaja velika šansa da kupim še enega Forda. Tokrat S-Maxa :punk:

 

A bo 2.5T?  😎

Pred M6 sem bil že zmenjen da pridem pogledat enga 2.5T, pa so mi ga prej prodali. 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Aless napisal:

 

A bo 2.5T?  😎

Pred M6 sem bil že zmenjen da pridem pogledat enga 2.5T, pa so mi ga prej prodali. 

 

Nisem še prepričan, če rabim tolikšen motor. Bo bencinar le še ne vem kakšen. Odvisno od ponudbe, ki je roko na srce bolj skromna.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je mazdaman napisal:

Zgleda da se stari vsake toliko vrnejo zadnje čase . Zdaj čakamo samo še da Jure pa Ajvar pogledata.

Sam res, kje pa je Ajvar kej? A še ima svoj, kako ga je že imenoval, puhavnik al kaj že? 🙂 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je s stroski, ce imas pisana dva avtomobila na eno osebo? A je karkoli drugace kot ce je en na enega? Kolega je v tujini sluzbeno precej in bi napisal ze drugi avto na zeno...casovna stiska..a je kjerkoli kaj drazje? Kak davek?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledam posnetek iz tega članka in mi je v oči padel nabojnik. Je mogoče kdo na forumu, ki se spozna na orožje bolje od mene? Je ta nabojnik mogoče od Mosinke?

 

 

 

 

 

pred 4 minutami je SeekK napisal:

Kako je s stroski, ce imas pisana dva avtomobila na eno osebo? A je karkoli drugace kot ce je en na enega? Kolega je v tujini sluzbeno precej in bi napisal ze drugi avto na zeno...casovna stiska..a je kjerkoli kaj drazje? Kak davek?

 

Če prejema otroški dodatek, se bo spremenila dohodnina - lahko tudi na slabše.

 

Drugače ne bo sprememb, še stopnjo popusta pri zavarovanju lahko ohrani.

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.