Skoči na vsebino

Cene v trgovinah pri nas in čez mejo ...


ignacij

Priporočeno sporočilo

pred 3 minutami je Jest napisal:

Kolikor vem ima Luxemburg nizjo davcno stopnjo ... Ce sem prav nasel, je tam 16% ... 

Možno, hočem samo povedati kako imamo mi vse drago, od hrane, nepremičnin, oblačil do vozil. Sem bil v ponedeljek čez mejo v Italiji in kupil par oblačil, in so bile vsaj 50% ceneje kot pri nas, potem sem šel še v Familia trgovino in kupil nekaj izddelkov, npr. za testenine Barilla sem odkartal 0,7 eur, pri nas so 1,5eur, sem kupil kar 3 letno zalogo 😀 Vglavnem, lupijo nas ko opice banane.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je ignacij napisal:

Možno, hočem samo povedati kako imamo mi vse drago, od hrane, nepremičnin, oblačil do vozil. Sem bil v ponedeljek čez mejo v Italiji in kupil par oblačil, in so bile vsaj 50% ceneje kot pri nas, potem sem šel še v Familia trgovino in kupil nekaj izddelkov, npr. za testenine Barilla sem odkartal 0,7 eur, pri nas so 1,5eur, sem kupil kar 3 letno zalogo 😀 Vglavnem, lupijo nas ko opice banane.

To povej Marički Lah, bo rekla da pri nas trgovci životarijo.... 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je ignacij napisal:

Možno, hočem samo povedati kako imamo mi vse drago, od hrane, nepremičnin, oblačil do vozil. Sem bil v ponedeljek čez mejo v Italiji in kupil par oblačil, in so bile vsaj 50% ceneje kot pri nas, potem sem šel še v Familia trgovino in kupil nekaj izddelkov, npr. za testenine Barilla sem odkartal 0,7 eur, pri nas so 1,5eur, sem kupil kar 3 letno zalogo 😀 Vglavnem, lupijo nas ko opice banane.

Zato pa mi od vedno hodimo po nakupih v Italijo. Imamo dva koraka do meje in prišparaš veliko denarja za iste izdelke. Pa še boljše kakovosti. Nutella pri njih je made in Italy, pri nas pa ti uvalijo made in poland, Barilla je za italijanski trg prve kvalitete, za naš in balkanski, Rusija, češka, poljska... pa je "prodotto per est Europe"... In tako naprej. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To lahko delas, ce zivis blizu meje... ali ce gres se po kaj drugega tja... V Avstrijo se recimo ne splaca vec hodit... razen redkih izjem... Vcasih smo hodili vsaj enkrat mesecno ... :) ... Sem pa nekje zasledil, da Madzari ob meji pa hodijo k nam v shopping :) ... Vcasih je bilo ravno obratno... in je bil Lenti recimo podobno kot Trst :) ...

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Alex napisal:

Zato pa mi od vedno hodimo po nakupih v Italijo. Imamo dva koraka do meje in prišparaš veliko denarja za iste izdelke. Pa še boljše kakovosti. Nutella pri njih je made in Italy, pri nas pa ti uvalijo made in poland, Barilla je za italijanski trg prve kvalitete, za naš in balkanski, Rusija, češka, poljska... pa je "prodotto per est Europe"... In tako naprej. 

A lahko napišeš seznam izdelkov, ki so v Italiji ceneje, ker bom šel letos sigurno še v shoping, pa bi blo fajn vedeti kaj točno kupiti, da prišparam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot, da bi odkrivali toplo vodo,.. sej je že nekaj let ceneje(določene stvari)v Italiji

 

Drugače če boš šel še kaj v Familo priporočam Tigoto za čistila in ostale monade,.. boš dal precej majn

 

Drugače famila

pašta, sir, sokovi, salam, panetone, nekateri piškoti, kava itd,.. Italjani majo recimo drag wc papir in papirnate brisače(dražje kot v slo)

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Slivka napisal:

Laško pivo je cenejše v Italiji kot pa pri nas. Mi podpiramo domače pridelovalce, Italijani pa ne podpirajo Slovenskih...

Normalno, sej je tudi pri Hrvatih tako - ožujsko pri nas v lidlu pod euro, pri njih v lidlu pa 1,3 eura :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Jest napisal:

V Avstrijo se recimo ne splaca vec hodit... razen redkih izjem... 

 

V Avstriji je že bankrot :D

Ma pa ŠPAR recimo boljše to zbiranje nalepk...samo kaj, ko si potem s popustom na naših cenah.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je ignacij napisal:

A lahko napišeš seznam izdelkov, ki so v Italiji ceneje, ker bom šel letos sigurno še v shoping, pa bi blo fajn vedeti kaj točno kupiti, da prišparam.

Pašta, sveže orade, sveža hobotnica, ovčji sir, mozarella, kava lavazza, Nutella, dash, radenska, Union pivo, laško, vse zobne paste, žiletke za britje, riž, čistila za stanovanje, mortadela, pečen pršut, ves alkohol (imajo samo 9% stopnjo davka) destilirana voda.... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če bo še kdo šel mimo Gorice, priporočam trgovino Sirene Blu (malo naprej od Famile na drugi strani ceste)

 

Address: Via Terza Armata, 121, 34170 Gorizia GO, Italy

 

Veliko nižje cene pralnih praškov, tablet za pomivalni stroj, zobnih past, deodorantov itd itd.

 

Hvalabogu imam srečo in živim relativno blizu meje, tako da se splača (enkrat na mesec po večjo "špežo")

 

Nas pa lupijo ja, nvem kje se bo to končalo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Hixxy napisal:

Če bo še kdo šel mimo Gorice, priporočam trgovino Sirene Blu (malo naprej od Famile na drugi strani ceste)

 

Address: Via Terza Armata, 121, 34170 Gorizia GO, Italy

 

Veliko nižje cene pralnih praškov, tablet za pomivalni stroj, zobnih past, deodorantov itd itd.

 

Hvalabogu imam srečo in živim relativno blizu meje, tako da se splača (enkrat na mesec po večjo "špežo")

 

Nas pa lupijo ja, nvem kje se bo to končalo

Če kupis na splošno stvari u Sirene Blu je Tigota še zmerej ceneje (gre zza isti tip trgovine) smo že preverili.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če pa maš prav kaj specifičnega za kupit kar je mogoče ceneje v eni ali drugi trgovini, greš v obe in ja,.. na 100€(če bi kupil v slo izdelke) prideš v Italiji za to isto na 60-70€

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Slivka napisal:

Laško pivo je cenejše v Italiji kot pa pri nas. Mi podpiramo domače pridelovalce, Italijani pa ne podpirajo Slovenskih...

Mi podpiramo naše proizvajalci,naši proizvajalci pa tuje kupce.....:aaaaa:

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.