Jump to content

Recommended Posts

Posted

Pozdravljena klapa.

 

Za začetek odlomek iz filma LOTR, ki lepo ponazarja skozi kakšen pekel bom šel.

 

 

Šalo na stran, v nedeljo mi je ob vračanju domov od tašče zagorela lučka in opozorilo.

 

Seveda sem takoj dal na tester in pokazalo je sledeče: P258B torej težava z vakumsko črpalko.

 

Hitro sem pognal Google, ChatGPT, Claude in Gemini, da mi obrazložijo kaj to pomeni, kaj me čaka.

 

Še najbolje je opisal MrNiceGuy - angleški youtuber kateri upam da vam ni znan (če vam je, ste imeli v preteklosti težave z mazdo), tukaj je link do gospodiča: https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94

 

Diagnoza: obrabljena odmična izupušnih plinov, opilke potem vrže vse do vakumske črpalke ki gre potem falit.

 

Avto ima 195k kilometrov, velik servis sem mislil delati na 200k ampak me je vrag prehitel.

 

Sedaj pa me zanima o kakšnih stroških govorimo, da bomo na nekih realnih cifrah.

 

Vem da bo drago, vem da bo zelo drago ampak koliko, če mi lahko da nekdo neko okvirno cifro.

 

Sem pa rekel, da bi obenem ko je že vse razkopano menjal še ketne in pač naredil generalko in spuca cel motor (sesalno koleno, vse senzorje).

 

Vsi komentarji, lepe želje, bentenje čez 2.2d motor (v 6ih letih od 50k km ko sem jo kupil nisem imel enega problema razen potrošni material).

 

Hvala že vnaprej.

  • Sad 1
Posted
pred 8 urami je Hixxy napisal:

Pozdravljena klapa.

 

Za začetek odlomek iz filma LOTR, ki lepo ponazarja skozi kakšen pekel bom šel.

 

 

Šalo na stran, v nedeljo mi je ob vračanju domov od tašče zagorela lučka in opozorilo.

 

Seveda sem takoj dal na tester in pokazalo je sledeče: P258B torej težava z vakumsko črpalko.

 

Hitro sem pognal Google, ChatGPT, Claude in Gemini, da mi obrazložijo kaj to pomeni, kaj me čaka.

 

Še najbolje je opisal MrNiceGuy - angleški youtuber kateri upam da vam ni znan (če vam je, ste imeli v preteklosti težave z mazdo), tukaj je link do gospodiča: https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94

 

Diagnoza: obrabljena odmična izupušnih plinov, opilke potem vrže vse do vakumske črpalke ki gre potem falit.

 

Avto ima 195k kilometrov, velik servis sem mislil delati na 200k ampak me je vrag prehitel.

 

Sedaj pa me zanima o kakšnih stroških govorimo, da bomo na nekih realnih cifrah.

 

Vem da bo drago, vem da bo zelo drago ampak koliko, če mi lahko da nekdo neko okvirno cifro.

 

Sem pa rekel, da bi obenem ko je že vse razkopano menjal še ketne in pač naredil generalko in spuca cel motor (sesalno koleno, vse senzorje).

 

Vsi komentarji, lepe želje, bentenje čez 2.2d motor (v 6ih letih od 50k km ko sem jo kupil nisem imel enega problema razen potrošni material).

 

Hvala že vnaprej.

nehaj hodit k tašči na kosilo, preklela te je

 

6 let za 50kkm v dizlu ni nič

 

jaz sem v 4 letih lastništva naredil 130k z bencinarjem

 

potrošni material :)  + 3 seti bremz

 

verjamem da si zaljubljen v avto, boš reskiral teh 3,5k in zrihtaj, za naslednjih 200k ;) 

Posted

Pomojem si narobe razumel.

 

Ko sem kupil je imela 50k km, sedaj jih ima 195k.

 

Sem pa na navezi z Miho, po praznikih mu peljem.

  • Like 7
  • Love 1
Posted

Avto oddan @miha20 👌

 

Sem se pa normalno peljal iz Ajdovscine cez Kalce na dolenjsko, vse bp 🤷‍♂️

  • Like 2
  • Love 1
  • 2 weeks later...
Posted

Miha je zadevo odprl.

 

In hvalabogu je vse drugo v dobrem stanju.

 

Če ga citiram:
tok lepega motorja znotraj še nisem videl
Lepe kavne barve
Ne zažgan

 

Tudi sesalni kanali zgledajo za 200k super (itak da je nekaj nesnage ampak sem pričakoval veliko več).

 

Škoda za to odmično, ampak nimaš kaj, takšno je življenje.

 

Turbina tudi zgleda ok, to je tudi dobra novica :)

39838268-4975-431c-b89f-7c4d4f6f5d7c.jpeg

c89e363e-a893-4bf4-a72b-4fc10703da0e.jpeg

  • Like 10
Posted

Bodi srečn da lahko odmično menjaš posebej.

 

Ford in Vag imajo po novem v bloku in se menja celi kos. Prešani zobniki na odmične ....

 

Nekaj takega:

 

Image.ashx.webp

  • Wow 1
Posted

Moj mehanik ve ,katere serije oziroma letniki imajo noter te ",nekaljene"odmične saj so jim na servisu, ko je še delal tam, dali napotke. Moja je na srečo nima.

Še en zanimiv podatek mi je zadnjič povedal. Če se recimo odlomi štift na mali turbini ni to nek problem, saj štift ne naredi druge škode v motorju. Točno ve, kje ga bo našel.

  • Like 1
  • Thanks 1

 

 

Posted
pred 1 uro je Alex napisal:

Moj mehanik ve ,katere serije oziroma letniki imajo noter te ",nekaljene"odmične saj so jim na servisu, ko je še delal tam, dali napotke. Moja je na srečo nima.

Še en zanimiv podatek mi je zadnjič povedal. Če se recimo odlomi štift na mali turbini ni to nek problem, saj štift ne naredi druge škode v motorju. Točno ve, kje ga bo našel.

Alex, ta je mal bosa. Če se odlomi štift na mali turbini, ti lopatice turbine uniči (beri, uničena turbina), ko ti štift turbina zagrabi. Po tudi za odmično v resnici ne verjamem, da ima kdo informaciio o tem katere so bile slabe. 

Posted
pred 5 urami je vzupan3 napisal:

Alex, ta je mal bosa. Če se odlomi štift na mali turbini, ti lopatice turbine uniči (beri, uničena turbina), ko ti štift turbina zagrabi. Po tudi za odmično v resnici ne verjamem, da ima kdo informaciio o tem katere so bile slabe. 

To je tvoje mnenje. Jaz vem, da je to res.😉

 

 

  • 2 weeks later...
Posted

Evo za vikend sem šel po Mazdo.

 

Še enkrat hvala @miha20 za strokovno opravljeno delo, kapo dol.

 

Prosim dopolni me če sem kaj pozabil kaj je bilo narejeno:

 

Menjano

  • komplet verige motorja
  • pogonska veriga
  • veriga oljne črpalke
  • obe odmični gredi
  • izpušna odmična
  • sesalna odmična, ker je bila že porozna oziroma načeta
  • elementi povezani z odmičnimi gredmi
  • dročniki
  • uteži
  • pripadajoči deli okoli gredi
  • vakuumska črpalka
  • hladilna tekočina
  • lambda sonda
  • motorno olje
  • oljni filter
  • ostali filtri

Opravljeno / očiščeno

  • očiščen komplet motor oziroma notranji deli, kjer je bilo odprto
  • očiščeno sesalno koleno
  • očiščen sesalni sistem
  • opran oziroma spucan DPF filter
  • pregledano stanje motorja znotraj
  • pregledano stanje sesalnih kanalov
  • napolnjena klima

 

Še slika obeh Azijcev

 

fong_mazda.png

  • Like 11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.