Skoči na vsebino

Zavorni diski


Priporočeno sporočilo

Se poslikal stare plo??ice. Sem malo pobrskal po ?tevilkah in sem ugotovil da so znamke AKEBONO BRAKE INDUSTRY CO., LTD :blink: Je poznana znamka? So pa res o?itno trde ker kot vidite so ?e dobre, samo so ?kripale po malo ve? klanca navzdol. Nove pa

?e po 50 km doosti bolje primejo (Textar).

post-6207-1375282577_thumb.jpg

post-6207-1375282601_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Pozdravljeni!

 

Sem na?el ta post z "akebono" noter...

Na moji mazdi 6 nameravam zamenjat komplet sprednje in zadnje diske+ plo??ice in bom naro?eval preko ATP autoteile in me zanima za ATE komplet diskov + plo??ic ki gledam, pi?e, da so samo za akebono zavorni sistem:

https://www.atp-autoteile.de/group/1020802/product/16865/609477/details 

 

 
Druga?e je avto letnik 2007 (stari model, motor GG 2.0 dizel, 121 KM).
Spra?eval sem prodajalce tam in so mi rekli, da pa? moram preverit, kateri sistem je, vendar ne vem kako naj o preverim oziroma na ?em se vidi. Kaj moram sploh pogledat?
 
Hvala za nasvete sramezljiv
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem ravno danes montiral nove diske znamke delphi in prav tako njihove plo??ice. So bili stari diski ?e na 18,5mm debeline.

Mam pa vpra?anje. Kolk ?asa traja da se plo??ice ule?ejo na novih diskih? Ker trenutno so kar vro?i.

?e so  vro?i po mo?nem zaviranju ni ni? hudega,rabijo cca 300km da se ule?ejo. samo delphija pa  ne bi dal gor - upam da ima? garancijo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rocna ne prime in bo treba menjat ?eljusti, zanima me katere priporocate? Nasel sem te in te

Bodo ok ali se bo treba bolj ske?irat?

Druge sem jaz kupil letos.Edino vzmeti od ro?ne so slabe,pre?voh.

Ena je za?tekala slabo vra?a nazaj, nato sem menjal od starih,zdaj je ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druge sem jaz kupil letos.Edino vzmeti od ro?ne so slabe,pre?voh.

Ena je za?tekala slabo vra?a nazaj, nato sem menjal od starih,zdaj je ok.

kje si narocil vzmeti?

Se mehaniku ne da dol vzet, prepucat in namazat?

Nevem meni je rekel, da rabim nove. Rocna mi zajebava ze odkar sem kupil avto. Predlani  mi je zategnil zajlo pa je blo ok par mesecev, pol sem pa enkrat slisal mocan pok, kot da bi se en feder utrgal oz. nekaj podobnega in od takrat mi rocna sploh ne prime.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kje si narocil vzmeti?

 

Nevem meni je rekel, da rabim nove. Rocna mi zajebava ze odkar sem kupil avto. Predlani mi je zategnil zajlo pa je blo ok par mesecev, pol sem pa enkrat slisal mocan pok, kot da bi se en feder utrgal oz. nekaj podobnega in od takrat mi rocna sploh ne prime.

Da nima? ti zajlo za ro?no po?eno?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem malo nerodno napisal.Kupil sem ?eljusti z drugega linka in pri novih ?eljustih so bile vzmeti pre?voh.(ko si zategnil ro?no ni vaki? vrnilo nazaj).

Potem sem premontiral vzmeti s starih ?elljusti in je ok.

Aja pol jih ne priporocas? Se bo treba mal bolj skesirat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sm jih kupu (par) prek ebay.co.uk za 90 funtov pa ene 20 funtov je bila se postnina pa delujejo brezhibno ze dve leti :). Pri nas so pa za enega hoteli 150e oz. 130e v primeru da jim das starega (nedelujocega) nazaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja pol jih ne priporocas? Se bo treba mal bolj skesirat

?eljusti so vredu,zdaj so gor pol leta brez problema.?e bo? nabavil te bodi pozoren na vzmeti,?e vsaki? vrne ro?no nazaj.

 

Meni samo pri eni ?eljusti takoj po monta?i pri potegu ro?ne ni vrnilo nazaj.Primerjal sem s starimi vzmetmi in opazil da so original mo?nej?e.Potem sem samo pri novih ?eljustih zamenjal vzmeti s starimi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Torej pribli?uje se cas, ko bom moral menjati komplet diske in ploscice (spredaj in zadaj). Osebno nisem nikoli imel nikakrsnih problemov glede tresenja in bi rad, da tako tudi ostane ! :). Je mozno nabaviti take diske, da tisti okrogli del ne zarjavi, ker me to kar kontrektno moti. Sem ze pri stevilnih drugih znamkah videl, da s tem nimajo problemov in se dobesedno omenjeni del sveti kaj sele, da bi bil rjast. Zanima me tudi katero znamko diskov in ploscic ponavadi pelko vgrajuje in ce zadeva "stima", da nic ne trese. Kdo mogoce ve koliko je vse skupaj stroska pri nasemu doktorju ? Okvirno si nekako predstavljam, da diski (par) pridejo okoli 50-60?, ploscice pa 30-40? odvisno od firme seveda.

 

Glede rje sem imel v mislih nekaj takega :)

 

post-7623-0-63897500-1470266610_thumb.jpg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Je tu kdo k je imel ali pa ima montirane komplet diske in ploscice spredi in zadi od znamke ATE. Po pogovoru s Simonom mi je svetoval naj vzamem od ATEja, da je to najboljsa vrjanta. Ko sem na bartogu malo spraseval glede ATEja so rekli, da so imeli dosti reklamacij glede te znamke in da trenutno samo direktno iz nemcije narocajo. Rad bi menjal komplet spredaj&zadaj s kvalitetno zadevo in poleg tega so se kao rust proof. Trenutno imam ze kar znucane diske pa mi do sedaj se nikoli ni nic treslo. Nazadnje kar si zelim je to da dam 300e za komplet pa mi potem zacnejo diski tresti. Pa ne mi rect da je bila to kao hiba prve generacije, ce mi do sedaj nikoli ni treslo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam montirane ATE in plo??ice Woking, sicer na Paraolimpijskem A3, ampak prav tako mi je Pelko zrihtal, za odli?no ceno.  :ouje:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.