Skoči na vsebino

izku?nje z mazdo 323 1.3i 90


Andre

Priporočeno sporočilo

Zdravo!

 

Zanima me kak?ne imate izku?nje z mazdo 323 1.3i letnik 90, ker jo nameravam kupiti in me zanima kje so kak?ne skrite napake, kaj naj preverim, kolik?na je poraba, a kuri olje, kako je z rezervnimi deli, cene servisov.... Avto ima 200 000 km. Hvala za odgovore

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nebi raje razmislil o nakupu malo mo?nej?e razli?ice??? Ker ta je malo podhranjena.... Pa za ta letnik in te kilometre zna ?e po?teno ?ret in olje in benz.... roko na srce....

 

 

Good Luck.,...

 

 

daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nebi raje razmislil o nakupu malo mo?nej?e razli?ice??? Ker ta je malo podhranjena.... Pa za ta letnik in te kilometre zna ?e po?teno ?ret in olje in benz.... roko na srce....

Good Luck.,...

daVid

 

?e bi mo?nej?o imam pa znanca, ki ima odli?no ohranjeno Hondo civic 1.6 esi l.93, ta honda je res super 137 000 realnih kilometrov in gara?iran.

No pa vsen me zanima za to mazdo, ker mi je v prvi vrsti pomembno toliko da se vozim ?im bolj ekonomi?no in mi niti ni v interesu nek mo?an motor. Sem si ra?unal registracijo na AMZSju in je ?e pri sami registraciji takoj 30 000 razlike, pa ?ir?e gume, ve?ja poraba... Vem pa da se lahko pri takem starem avto totalno zajebe? kot si reku, kuri olje, ve? becina...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sam ra?unaj tudi to da jaj?ek 1,3 morem skoraj nonstop priganjat da se kam premakne... ?e je mo?nej?i pa ne rabi? tolko... torej posledi?no zaradi tega je lahko poraba ista al pa tudi manj?a....

 

 

Razmisli....

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sam ra?unaj tudi to da jaj?ek 1,3 morem skoraj nonstop priganjat da se kam premakne... ?e je mo?nej?i pa ne rabi? tolko... torej posledi?no zaradi tega je lahko poraba ista al pa tudi manj?a....

Razmisli....

LP daVid

 

Ja sej ima? prav, problem, ki ga ne upo?tevamo je tudi pri prehitevanju, kar je pa pomoje tudi pomembn del aktivne varnosti, z nekim ?voh motorjem ne more? sigurno prehitevat, ?e ni neke dolge pregledne ravnine. Plus vse od lege do zavor je bolj?e v bolj mo?nih avtih

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej ima? prav, problem, ki ga ne upo?tevamo je tudi pri prehitevanju, kar je pa pomoje tudi pomembn del aktivne varnosti, z nekim ?voh motorjem ne more? sigurno prehitevat, ?e ni neke dolge pregledne ravnine. Plus vse od lege do zavor je bolj?e v bolj mo?nih avtih

 

 

No vidi?... pa si si podal sam od sebe en tak malo bolj konstruktiven odgovor....

 

Zdej si pa samo ?e klic oziroma ?op dnarja stran od novega avta.... :bravo:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo si primerjal avta katera po zelo zelo veliki verjetnosti ne dobi? za isti denar. Mislim da ima 323 podoben letnik en na? uporabnik in bo napisal kaj pa kako o njej. ?e ima? denar in bi raje imel mlaj?i in mo?nej?i avto z realnimi kilometri (pri tej omenjeni hondi) z znano preteklostjo bi se kljub vsemu jest osebno raje odlo?il za Hondo kljub 30tisto? dra?ji registraciji na leto (?e malo razdeli? je to manj kot 3 jurje na mesec).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Motor naj bi bil precej var?en in totalno neproblemati?en, sicer je pa Mazda! :jupiii:

 

Mislim da bi bila omenjena honda vsaj enih 3 - 5 krat dra?ja! <_<

 

Je pa ESI vseeno kar mal bolj problemati?na zadeva, ?e ne druzga glede hladilnika, ki ga vsi pol takoj menjajo z vtijevskim, pa tut sicer naj bi imela kar nekaj te?av s pregrevanjem! Za mazdo pa bo? imel kar nekaj delov ?e po odpadih in glede tega nima? kej dost za falit! :bravo:

 

In ja - itak smo pristranski, navijamo za NA?E! :ljubezen:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Motor naj bi bil precej var?en in totalno neproblemati?en, sicer je pa Mazda! :jupiii:

 

Mislim da bi bila omenjena honda vsaj enih 3 - 5 krat dra?ja! <_<

 

Je pa ESI vseeno kar mal bolj problemati?na zadeva, ?e ne druzga glede hladilnika, ki ga vsi pol takoj menjajo z vtijevskim, pa tut sicer naj bi imela kar nekaj te?av s pregrevanjem! Za mazdo pa bo? imel kar nekaj delov ?e po odpadih in glede tega nima? kej dost za falit! :bravo:

 

In ja - itak smo pristranski, navijamo za NA?E! :ljubezen:

 

 

To?no, cena honde je glih 5x dra?ja in velik jih ima problem s hladilnikom kot si reku, kar posledi?no pomen, da ogromno olja ?re.

Kaj pomen precej var?en, kolk litrov? Pa je res pri 16 let starem avtu z npr. 200 000 ?e tok neproblemati?en motor? Je pa res da sta obe znamki dobri in zanesljivi, lastniki so (ste) obi?ajno zelo zadovoljni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakorkoli ze, opazam da boste rekli za vsak avto da je podhranjen, res jih je dosti podhranjenih, vendar se vseeno premika? in pride? enako na cilj kot z 200 konjskim avtomobilom....

 

 

Ker kopuje? tale avtek, se prvo pozanimaj kaj je bilo vse menjano. Za svojih 50kw gre prav dobro ?e seveda ni totalno zjebana, ker je pa? lahek, moja te?ka prasica nikamor ne gre in ta stari 323 ne more sledit. Problemov je lahko kar veliko, oz. ni nikakr?nih, vendar material se stara in samo od sebe bo? moral kaj zamenjat, kaj je klasi?na napaka, elektronika v razdelilcu vziga, ko crkne ckrne, neorioginalna ni draga, originalna pa bolse da ti ne povem. Vendar pri neoriginalni ne bo deloval motor pravilno vendar vseeno gre da ne bo? mislil. Servisi niso dragi ?e bo? vse neoriginalno kupoval, ?e pa bo? originalno pa je lahko kar fajn drago, ker bo? moral kaj kupit kdaj originalno ker neoriginalno ne bo? mogo?e pa? dobil....?e pa te ?e kaj zanima pa vpra?aj.... Imam dosti izku?enj z tem modelom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To da je podhranjena :blink: - no ja GT-R glih ni ne :D . Sem imel 323BG1,4iLX HB ´90 letnik. V bistvu motor 1,3i 8V. Po avtocesti se je najbolje po?util pri 140km/h in pri tem poraba 5,5 - 6l po mestu nikoli ve? kot 7l, kolesa pa 195/50R15. Hiravli?nega volana ni bilo ampak kljub temu ni bil problem. Ko sem avto prodal je bilo na ?tevcu 260+ k km. Preko tehni?nega nikoli problem, kuplunga ?e prva, kat. ?e prvi, poraba olja na 10k km od max na min. Kar je v vseh teh km crknilo: man?ete polosi pri 200k km (pri vseh treh BG kar jih osebno poznam enako :P ), hladilnik in prednji levi kolesni le?aj, pa zadnji lonec je zaradi kat. crkoval na 2-3 leti, drugega pa ni?. Za moje pojme je avto tank, le zaleteti se ne sme?, ker je pleh kot papir :D . Osebno pa mislim da bo? la?je na?el kolikor toliko o?uvano Mazdo kot Hondo, pa ?e ceneje pride? skozi. ?e bi mi bilo nujno kupovati za?asni avto, bi to bil sigurno ponovno 1,4 oz 1,3 323 BG-HB.

 

Mal sem se razpri?al, pa upam, da ni preve? nametano sramezljiv

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakorkoli ze, opazam da boste rekli za vsak avto da je podhranjen, res jih je dosti podhranjenih, vendar se vseeno premika? in pride? enako na cilj kot z 200 konjskim avtomobilom....

Ker kopuje? tale avtek, se prvo pozanimaj kaj je bilo vse menjano. Za svojih 50kw gre prav dobro ?e seveda ni totalno zjebana, ker je pa? lahek, moja te?ka prasica nikamor ne gre in ta stari 323 ne more sledit. Problemov je lahko kar veliko, oz. ni nikakr?nih, vendar material se stara in samo od sebe bo? moral kaj zamenjat, kaj je klasi?na napaka, elektronika v razdelilcu vziga, ko crkne ckrne, neorioginalna ni draga, originalna pa bolse da ti ne povem. Vendar pri neoriginalni ne bo deloval motor pravilno vendar vseeno gre da ne bo? mislil. Servisi niso dragi ?e bo? vse neoriginalno kupoval, ?e pa bo? originalno pa je lahko kar fajn drago, ker bo? moral kaj kupit kdaj originalno ker neoriginalno ne bo? mogo?e pa? dobil....?e pa te ?e kaj zanima pa vpra?aj.... Imam dosti izku?enj z tem modelom

 

 

Hvala, ravno to me je zanimalo.

Bojim se, da bi zdej gledal na ceno pa ?paral pol bi pa imel samo z enim popravilom stro?ke ve?je kot je vreden cel avto oz. tolk velike da se ne spla?a popravljat. Moram pa re?t, da ima stric isti letnik 6-ko in tanka edino bencin niti deci olja ne pokur in tudi pleh je ?e brez rje ?e prvi auspuh s katalizatorjem, ki ?e dela.(vem za primer renault 19, ki je crknu pri 40 000!!!) Kot si ?e rekel, ?e ne druzga je problem sama starost, kot stara baba pa ?e se ?e tok rihta in li?pa ni to to...

Je pa zagotovo, da tok dobrih avtov ne delajo ve? in jih tudi ne bodo, ker je edino pomembna ekonomska ra?unica in cilj, da kupujemo vedno ve? novih avtov, ki so sicer neprimerno bolj udobni, varni, var?ni(?) ampak rad bi pa videl te avte stare 16 let, sej rjavijo ne in mehanika na motorjih zdr?i ampak kaj bo pa z vso to nepotrebno elektroniko ???????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej avto je druga?e super, vendar ?e ni lastnik vzdrzeval avta je lahko eno vlko sranje... In tako si rekel starost in materiali se starajo, motor ne, plastike, gume.... Druga nima? kaj, original elektronika stane 70.000,00sit vrednost avto lahko re?ema... Hladilnik ti bo crknil ?e se ni bil menjan, jermene vse bo? moral menjat, potem po moznosti ?e semering, saj pravim vse odvisno od lastnikov. ?e te kaj zanima vprasaj, druga?e pa probaj po moznosti kakega najt pod 200k kilometrov. ?e bos imel avto za dolgo ?asa se ti ga spla?a zrihtat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozdravljen,

 

brat je imel to?no tako mazdo, poraba se je gibala 7l (pri meni pa ne vem ker ?e nisem uspel dat na nulo in izracunat :D - zna bit mogo?e kak?en liter vi?ja) ?e se ne motim, ko so ble gor gume 195/50/15 je bla vi?ja za par dcl (2-5dcl) - (glede gum pri 1.3 in 1.6 pomojem da ni nobene razlike - imata iste dimenzije predpisane), njegova je imela okoli 180k km in je kurla olja minimalno! moja (1.6 [isti letnik]) ma mal ?ez 206k km in kar gledam olje ga ?e ni ni? pokurla..

 

rezervni deli :unsure: ,odvisno kaj (vem da je tista plastika za pod sprednjo lu? okoli 12.000sit, ?eprav je samo okol 15cm plastike pa malo zaobljene)...kar vem je pri nas je bore malo teh avtov ane (na odpadih), tak da je tu avstrija (odpadi) na vrsti ali pa ebay...

 

servisi, kakor jaz vem je brat dal okoli 15k na servis (olje, svecke, oljni filtr in mogoce kabli) ki naj bi se delal na 10k km...jaz ga ?e nisem delal, ampak ga moram v kratkem in tudi ra?unam na tako ?tevilko..

 

glede prehitevanja je pa tko, avto more? gnat pod visokimi obrati ker ?ele takrat kej vle?e - predvidevam nad 5500 (ker nimajo obratomera) pa skorej do blokade :) ...pri 1.6 se pa nad 4000-4500 obrati ?e kar zbudi in potegne ;)

 

Lp

 

P.S. pa ?e ma? mo?nost jo kupi brez elektrike (el. pomik stekel), ker jaz sem s tem imel same probleme...prvo crknla stikala ki so draga ko p*!!!!! zdej pa pomojem ?e motor?ki nekaj ka?lajo... Na roko je ?e zmeri zakon (vsaj pri tok starih avtih) :)

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nad 5500 ne bos ve? nic naredil ker se tam veselja kon?a ker so to ponavadi 8 ventilci, razn ?e imas 16V. Npr. Hupa (sirena) ena stane 61eurov, no saj ti to nebo crknilo samo povem informativno :D

Tak pa? je treba rihtat avto, pa podvozje se tudi treba spravit strihat pa zrihtat... Ufff kak sem jaz ze rihtal sekino 323 je kot nova :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hladilnik ti bo crknil ?e se ni bil menjan, jermene vse bo? moral menjat, potem po moznosti ?e semering, saj pravim vse odvisno od lastnikov. ?e te kaj zanima vprasaj, druga?e pa probaj po moznosti kakega najt pod 200k kilometrov. ?e bos imel avto za dolgo ?asa se ti ga spla?a zrihtat.

 

to?no tak kot si napisu, hladilnik je tut jeba ja, samo pri bratovem sva ga zalepila s tistim kitom od pattexa (rumene barve) in dr?alo ziher 10k km - razpoka je pa bla kakih 5cm dolga

jermeni s ?ponerji baje pridejo okol 30k sit..

 

Da bi pa najdu kakega pod 200k km je pa pomojem ?e mal te?ka glede na tak letnik ane (razen ?e je prevrten nazaj ali pa ?e ga je kak ata ?uval v gara?i..)

 

Rja pa pomojem vseka ven najprej pri zadnjih blatnikih - kolotekih, vsaj pri bratovem je, in tudi ?e pri mojem se po?asi barva napihuje...tak da bomo drugo leto mal ?mirglal :)

 

Nad 5500 ne bos ve? nic naredil ker se tam veselja kon?a ker so to ponavadi 8 ventilci

 

jah to sem tak po ob?utku napisu ane...sam se mi pa zdi da je rabla veliko vi?je obrate da je kam ?la kakor pa naprimer 1.6...

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to?no tak kot si napisu, hladilnik je tut jeba ja, samo pri bratovem sva ga zalepila s tistim kitom od pattexa (rumene barve) in dr?alo ziher 10k km - razpoka je pa bla kakih 5cm dolga

jermeni s ?ponerji baje pridejo okol 30k sit..

 

Da bi pa najdu kakega pod 200k km je pa pomojem ?e mal te?ka glede na tak letnik ane (razen ?e je prevrten nazaj ali pa ?e ga je kak ata ?uval v gara?i..)

 

Rja pa pomojem vseka ven najprej pri zadnjih blatnikih - kolotekih, vsaj pri bratovem je, in tudi ?e pri mojem se po?asi barva napihuje...tak da bomo drugo leto mal ?mirglal :)

jah to sem tak po ob?utku napisu ane...sam se mi pa zdi da je rabla veliko vi?je obrate da je kam ?la kakor pa naprimer 1.6...

 

 

Sej druga? bom pa zadel mazdo 3, ki je za prvo nagrado, ?e glasuje? za avto leta in ne bo problemov :D

 

Men je najpomembnej?e, da avto gre kot je treba in da se ni treba skoz jebat z nekimi stvarmi, pa ni va?n karkoli ?e je, ker potem bi kupil fiata pa bi vse dele zamenjal za 10 jurjev sam kdo je pripravljen 90% ?asa na servisih pre?ivet.

Zdej malo bolj razmi?ljam v smeri honde civic esi, sam cena je pa tud po?tena. Koliko mislete, da je vredna ta civic 5 generacije, letnik od 92 - 95 in recimo 150k km in taka da ni ?ist zjeb...?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedan ti ne di?i? Tale zgleda kar vredu, kak pa je v realnosti pa bog ve....

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1119687#

 

 

Sedaj se jih bolj malo prodaja, pred ?asom se je tudi ena prodajala katera bi bila vredna nakupa.... Odlo?itev pa je seveda tvoja ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moje osebno mnenje je da si raje ubodi mazdo res da je honda mnogo bolj pri moci sam pa ni vse v teh konckih ker prevec pod havbo ni kaj lusno met!!! honde se mi zdijo tudi da so prevec ocenjene za svoj letnik ker nova je bila cenejsa od konkurence sedaj pa ima skoraj podvojeno ceno konkurence!!

res da bomo mi navijal za mazdo prijatli z drugega foruma kjer si isto odpirav temo pa za hondo. pac je tko da bi vsi radi videli cimvec clanov med sabo sam odlocitev je samo na tebi nihce ti nebo dav dnarja za nakup vozila!

 

dobro premisli pa mazdo kupi pa je! :hohoho::hohoho:

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah.. imel sem mazdo 323 hb 1.3 16V 75 kobil..

 

Morem re?t da podhranjena ni bila, vsaj ob?utka nisem imel tak?nega..

imela je 180k prevo?enih in razen tega da sem jo razbil ni blo nekih stro?kov :hohoho:

 

killer 30k, lu?i so drage.. cca 110k za obe (original - brez ?migavcev in pozicijskih)

tak da to pa? zavaruj ker se nikoli ne ve...

 

Jaz sem bil zelooo zadovoljen z njo, ko sem iz Swifta pre?altal na mazdo sem imel ob?utek da se vozim v Marcedezu (saj baje je mazda japonski marcedez) :P

 

aya.. poraba 8l pri moji te?ki nogi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.