Skoči na vsebino

Filmi


Boss

Priporočeno sporočilo

dne 30. 5. 2020 ob 20:15 je Nejc1986 napisal:

Državljan nevarnih namer na cinestar action. Top film

Ko vidis, da igra Russell Crowe ze ves, da bo dober film. 

By the way, ce slucajno se nisi gledal "the next three days" moras obvezno :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Scr3am napisal:

Ko vidis, da igra Russell Crowe ze ves, da bo dober film. 

By the way, ce slucajno se nisi gledal "the next three days" moras obvezno :)

Russell Crowe? Ne igra v tem filmu.... 

 

Za "next 3days " pa še nisem slišal... Morm pogledati.

 

Pred kratkim sem gledal "trgovina z belim blagom"... Jebemu ej... Ko ostaneš brez besed.

Popravljeno od Nejc1986
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Nejc1986 napisal:

Russell Crowe? Ne igra v tem filmu.... 

 

Za "next 3days " pa še nisem slišal... Morm pogledati.

 

Pred kratkim sem gledal "trgovina z belim blagom"... Jebemu ej... Ko ostaneš brez besed.

fak pa res :D. Sem samo na hitro pogledal trailer pa sem bil sigurno da je on :D. My bad.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
65679444_fp-fb.jpg
WWW.RTVSLO.SI

Provokacija brez prave poante ali sporočila.

 

Tole gledal danes. Sam bi sicer dal oceno 3. Bolj kot družbena satira je izpadlo kot nek naslednik Krvavega Hostla in nekateri prizori klanja so res preveč plastični . 

 

Tepež glavnih igralk pa ubistvu čisto spodobno v stilu "kill Bill.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pred nekaj dnevi sem gledal danski film The Guilty (Den Skyldige) ... 

 

MV5BMTk4MjEzYjctZmY2MS00ZDgyLWFkNDUtOTIy
WWW.IMDB.COM

Directed by Gustav Möller. With Jakob Cedergren, Jessica Dinnage, Omar Shargawi, Johan Olsen. A police officer assigned alarm dispatch duty enters a race against time when he answers an emergency call...

 

Vecina fimla se dogaja v centrali za klic v sili... Prakticno je samo glavni igralec ves cas v kadru... ostali so vsi samo po telefonu... Bom vsebino kar kopiral z ene druge strani:

 

VSEBINA:.
Eden najbolj nagrajevanih prvencev. Minimalistična danska kriminalka, kjer ima policist v napeti tekmi s časom na voljo le eno orodje: telefon. Operater v
klicnem centru, nekdanji policist Asger Holm, prejme klic ugrabljene ženske. Ko se zveza nenadoma prekine, začne Asger mrzlično iskati žrtev in njenega
ugrabitelja. A kmalu ugotovi, da je primer veliko bolj zapleten, kot je sprva mislil.

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kako loh tak film gledate res mi ni jasn :D  še trailer ne morš pogledat do konca k je tok boring... film more bit posnet na 1000 koncih in skoz dogajanje da je gledljiv...  

 

da ne bo off.. nazadnje sm gledu po tv film izsiljevanje (Extortion)  , kr  kul , morm rečt da mal ker film gledam do konca k  prej zaspim, kle nism

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Včeraj gledal odličen domači film iz leta 2019; VSI PROTI VSEM (film tedna v sredo na slo1, kdor lahko zavrti nazaj, mu priporočam ogled te drame :)

 

Kar vas bo še posebej navdušilo, da vsi glavni akterji vozijo Mazdurine (6 in Cx5 sem opazil) in pa dogaja se v meni dobro znanem Kamniku, ki so ga preimenovali v Rovte, hohoho

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 4. 8. 2020 ob 9:35 je Jest napisal:

Pred nekaj dnevi sem gledal danski film The Guilty (Den Skyldige) ... 

 

MV5BMTk4MjEzYjctZmY2MS00ZDgyLWFkNDUtOTIy
WWW.IMDB.COM

Directed by Gustav Möller. With Jakob Cedergren, Jessica Dinnage, Omar Shargawi, Johan Olsen. A police officer assigned alarm dispatch duty enters a race against time when he answers an emergency call...

 

Vecina fimla se dogaja v centrali za klic v sili... Prakticno je samo glavni igralec ves cas v kadru... ostali so vsi samo po telefonu... Bom vsebino kar kopiral z ene druge strani:

 

VSEBINA:.
Eden najbolj nagrajevanih prvencev. Minimalistična danska kriminalka, kjer ima policist v napeti tekmi s časom na voljo le eno orodje: telefon. Operater v
klicnem centru, nekdanji policist Asger Holm, prejme klic ugrabljene ženske. Ko se zveza nenadoma prekine, začne Asger mrzlično iskati žrtev in njenega
ugrabitelja. A kmalu ugotovi, da je primer veliko bolj zapleten, kot je sprva mislil.

 

 

 

Kul film, poznam. Meni je pa všeč, da je minimalističen in da ni oh in sploh efektov. Saj je tudi "telefonska govorilnica" pred časom pokazala, da je tak film lahko dober in uspešen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

V tem članku najdete par dobrih predlogov za ogled filma;

 

9eb97380fe_62114875.jpg?v=d41d
WWW.24UR.COM

Slovenski film je trenutno na mrtvi točki, kar pa ne pomeni, da nimamo v več kot stoletni zgodovini kupa biserov, ki jih mora poznati vsak ljubitelj dobrega filma. Če so bila 80. leta dokaj filmsko dolgočasna, se je v...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Brskam po googlu pa ne najdem pravega odgovora pa se tukaj mogoče najde nekdo, da mi pojasni. Vglavnem mulc mi je razbil star TV in sem se posodobil ter vzel 4k TV.

 

Resolucija TV je 3840 × 2160, razmerje 16:9.

 

No posnel sem 4k film v resoluciji 3840 × 2160 in zagnal mašino. Debelo sem gledal, ker je imel film odrezan spodnji in zgornji rob, čeprav se resolucija ujema s TV. Brskam po internetu in pravijo, da so filmi posneti v formatu 21:9, zdej mi pa ni čist jasna ta zadeva. Torej če prov razumem mojstr spravi film iz 21:9 v 16:9 in so zato odrezani robovi ampak resolucija ostane ista?

 

Istočasno pa mi ni jasno kako eni filmi ločljivosti 1920 x 1080 zasedejo ekran v popolnosti, film 3840 x 2160 pa ga ne zasede, kljub temu da sta oba 16:9 format?

 

p.s. Vem, da nimam pojma, pa naj mi nekdo plastično razloži kje je trik in katero ločljivost filmov naj gledam, da bo slika najboljša in bo zasedla cel ekran.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

21:9 je ultrawide format in če imaš film dejansko v tem formatu, ga boš videl tako kot ga vidiš na tvojem TV-ju, ki je 16:9. Zgoraj in spodaj je pač črn rob. Če bi imel tudi TV v tem formatu pa bi videl celotnega brez črnih robov.

 

Ker je večina HD oddajanja še vedno v formatu 16:9 je tudi TV-jev največ tega formata, ker ta vsebina bi na 21:9 TV-ju dobila črn rob desno in levo, kar je ravno tako moteče.

 

V glavnem, da ne zakompliciram preveč. Če je film v formatu 21:9 in je označen s 4K to pomeni, da je resolucija 3840x1600 (zato maš spodi 280 vertikalnih pikslov črn rob in ravno tolk zgori). Čeprav je navadno ultrawide resolucija nekoliko nižja 3440x1440 ampak v vsakem primeru je to 21:9 format.

 

Če bi rad gledal film čez cel zaslon, maš navadno na TV-ju nastavitev, ki ustrezno poveča sliko ampak boš izgubil nekaj filma na desni in na levi strani.

  • Všeč 3
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.