Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Ja, banda ušiva! Takole se ustavijo, potem se pa jaz nimam kje drugje kot na toči! Če se že ustavijo, naj se vsaj toliko naprej, da jaz ustavim pod mostom...

 

 

 

 

 

Pa da ne bo kdo mislil, da mislim resno... Je pa to pogost pojav. In resnično bi rad vedel, kaj je vzrok za tako početje? Se res tako bojijo za avto? Ali jih je strah, da toča prebije steklo in poškoduje njih? Ket bobnat pa zna taka toča po avtu, da misliš, da bo streho prebilo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, najbrž ni prijetno voziti v skoraj da nični vidljivosti, poleg tega ti pa po avtu tolče da misliš da bo konec. Ta najbolj cagavi se sigurno ustavijo, ostali pa zmanjšajo skoraj da na minimum. Ne podpiram , da se ustavlja vsepovprek. Ok, zapelji na odstavni pas pa ajde...

 

Novice so pa res puhoglave, češ da naj kakšen evro več ostane za zavarovanje, pa manj za avto...Mislim, kot da je težava v zavarovanju. Težave imaš potem, ko imaš zbit avto, in si pač tako ali tako (kljub zavarovanju) v minusu. Da ne omenjam kup enih jajc, klicev, enih pota sem in tja, razmišljanje ali bo dobro popravljeno, ipd....To je še največji problem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak na AC niti pomisliti ne bi smel, da se ustavis zaradi takega razloga pod nadvozom na voznem ali prehitevalnem pasu ... Ce ze, potem se umakni na odstavni pas... Glede na to, da je slaba vidljivost, ta velja tudi za kamionarje... in ti se ne morejo kar tako na hitro ustaviti... in bi v takem primeru naredili "štalo" ... Ali je pleh in jajca okoli zavarovanja in popravila vec vredno kot zdravlje ali celo lastno zivljenje? 🙄

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dvomim!

 

Od vsega prometa takrat na avtocesti so se trije ustavili na voznem oz. prehitevalnem pasu pod nadvozom. Ostali bi se počasi peljali naprej - če avtocesta ne bi bila blokirana. Torej je "takih" Slovencev mogoče 3 procente ali še manj.

 

Jaz vem, da če bi se znašel z mojo BTjko v takem, da najbrž niti hitrosti ne bi zmanjšal, kaj šele ustavil pod nadvozom...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niti približno ne zagovarjam neodgovornega ustavljanja (pod nadvozi in tudi sicer).
Je pa nekaj res - ko se res usuje, se vožnja upočasni praktično do hoje pešca ali pa celo ustavitve. In takrat bo promet praktično stal.
Seveda je lahko sto metrov stran že drugače in zato je vse skupaj lahko zelo nevarno.
Skratka - zelo težko pavšalno govorimo o tem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Mojster volana, na srečo z manjšimi posledicami;

 

WWW.KAMNIK.INFO

Kolesar, ki ga je v prometni nesreči na kolesarski stezi ob kamniški obvoznici zbil mlajši voznik os...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm prou preuč usega tega. Kej mi lohko kdo razloži taku, po domače...

 

Berem tale članek in piše, da morajo zmanjšat živinorejo za 30%. Zdaj, po moji kmečki pameti, cena živil se oblikuje po principu 'ponudba in povpraševanje'. Glede na to, da se cene živil v zadnjem času dvigajo, pomeni, da jih primanjkuje. Logično, saj nam 'servirajo' odgovor v smislu, da je to zaradi vojne v Ukrajini - kot da je od Ukrajinskega kmetijstva živelo 3/4 svetovnega prebivalstva. Če zdaj še Nizozemci zmanjšajo živinorejo za 30%, bo hrane na trgu manj, kar pomeni, da se bo še podražila.

 

Zdaj pa prvo vprašanje: Bo tudi za to podražitev kriva vojna v Ukrajini?

 

Gremo naprej. Nizozemska mora zmanjšati živinorejo zaradi zmanjšanja emisij dušikovih oksidov. V redu. Ampak Evropski trg bo to hrano potreboval. Torej jo bodo pridelali drugod.

 

Zdaj pa še drugo vprašanje: A na tej drugi lokaciji pridelave hrane pa ne bo nastajal NOx, se pravi dušikovi oksidi? Bodo to hrano pridelovali na Veneri, pa potem NOx ne bodo vplivali na Zemeljsko ozračje?

 

Gremo naprej. V zadnjem času se je v Sloveniji namnožilo divjih živali, tako "navadne" divjadi kot tudi velikih zveri.

 

Zdaj pa tretje vprašanje: A od njih pa ni NOx? Bo tudi tu treba zmanjšati za 30%

 

Gremo naprej. Tudi število ljudi na planetu se je precej povečalo.

 

Še zadnje vprašanje: A iz iztrebkov ljudi pa ne izhajajo NOx? Bo treba tudi populacijo ljudi zmanjšati za 30%? Ali pa bodo vsakemu človeku na rit nabili katalizator pa še DPF za vsak slučaj. Saj AdBlue ima itak vsak že s seboj...

 

Kot rečeno, sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm prou preuč usega tega...

  • Všeč 3
  • Začuden 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.