Skoči na vsebino

Bencin/Dizel


Guest emil

Priporočeno sporočilo

?e jo dobi Boss v roke in se zavzame za stvar jo bo spravil tudi na 7,5 :D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e jo dobi Boss v roke in se zavzame za stvar jo bo spravil tudi na 7,5 :D

 

O,ja,to pa ti verjamem."Prisilil" jo bo,da bo pila tako malo,da se bodo ?e in?enjirji dol na istoku ?udli. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam pa en problem od kar imam diesla. ?e bi se vrnil nazaj na bencin bi hotel imeti podobne performance kot jih imam pri dieslu. Kle se postavi vpra?anje, ?e bi bilo 150 bencinskih konjev sploh dovolj. :ne vem:

Mo?no dvomim, ?e pa ?e potem bi se moralo vse to dogajati dve prestavi ni?je oziroma pri visokih vrtljajih, kjer sploh obstajata tako najve?ji navor kot najve?ja mo?. Visoki obrati, velika mo?, nizka prestava pa nikakor ne gredo skupaj s porabo - in takrat ne govorimo o razliki dveh litrov ampak bo prej razlika 3, 4 ali pa ?e ve?.

 

 

 

sicer se ne ubadam z vsemi detajli in strokovnimi izrazi,..ampak ?ist iz mojga pogleda,..moja beyba VS. pokyeva beyba,... (govora je o mazdah seveda :P )

 

...zaklu?ek,...moja beyba je zakon in je ne grem menjat :bravo::rispekt:

 

?eprou me vztrajno prepri?uje, da bi moja beyba pogorela prot njegovi,..mene ta avto sploh ne prepri?a,..pa sm vozila bencinarko ve? k en mesc,.. :ne vem:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Yavar - ravno tisto kar tebe moti (non stop prestavljanje) pri meni sploh ne obstaja. Jaz imam ve?ino relacije in ve?ino je samo kon?na prestava, tako da s prestavljanjem se na?eloma sploh ne ubadam. Ko je pa treba pa pa? pre?altam, zaenkrat sem ?e dovolj "mlad" :D , da mi to ne dela prevelikih problemov, ko se bom pa naveli?al bom pa itak kupil avtomatika :blink: .

 

Imam pa en problem od kar imam diesla. ?e bi se vrnil nazaj na bencin bi hotel imeti podobne performance kot jih imam pri dieslu. Kle se postavi vpra?anje, ?e bi bilo 150 bencinskih konjev sploh dovolj. :ne vem:

Mo?no dvomim, ?e pa ?e potem bi se moralo vse to dogajati dve prestavi ni?je oziroma pri visokih vrtljajih, kjer sploh obstajata tako najve?ji navor kot najve?ja mo?. Visoki obrati, velika mo?, nizka prestava pa nikakor ne gredo skupaj s porabo - in takrat ne govorimo o razliki dveh litrov ampak bo prej razlika 3, 4 ali pa ?e ve?.

 

No kar je zgoraj napisano velja tipi?no za moj primer, ko govorimo o 45.000km na leto, ?e pa bo sre?a, da se preselim nekam bli?e si bom pa lahko tud kak?no MPS-jko privo??il ;). :bravo:

 

Ja ?e vredu, ti se vsak dan 60-70% fura? po avtocesti-obvoznici, js pa 1X na mesec.

 

150 km pri bencinarju ne pokrije 120 km pri M6, preverjeno samo za tistin 1000rpm-ov, bom pa naredu test z G-Techom, na fotrovi M6 in mojem ?estaku. Je pa res ,da se ve?a li manj po omejitvah, vozimo ravno na tem obmo?ju, kjer dobro vle?e. (to bom probal narest ?e ta tedn, sam da nau de?ja)

 

Si ?e kdaj poizkusil speljati z 2-3 prestavo in kak?ni so bili rezultati ?

 

Mogo?e je pa samo finta ker je pa? fotrova 120 km model, da so mo?nej?e z druga?nim razponom, ker avto res trga afalt.

 

Sicer pa kot sem reku vasakemu svoje, men pa se dizel ne spla?a.

 

 

 

ps. Pa ?e to sicer ne pa?e sem, v X6 je vo?nja udobnej?a, vM6 je avto bolj trd in bolj primeren za kako na?iganje, volan je ravno prav trd in direkten(X6 ima tako mehak volan da ima? filing da so kolesa v zraku :( ), obra?alni krog pa je veliko ve?ji kot pri X6

 

?eprou me vztrajno prepri?uje, da bi moja beyba pogorela prot njegovi,..mene ta avto sploh ne prepri?a,..pa sm vozila bencinarko ve? k en mesc,.. :ne vem:

 

Ve? bencinar se zavri tud ?ez 4000 obratov, tako da bi mogla gas do podna kdaj zahodit pa bi vidla quga to dela. :D

Bo treba eno testiranje organizirat, samo plac najdemo pa gremo na?igat. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z drugo se mi je ?e ve?krat zgodilo v kak?ni gu?vi.. s tretjo pa ene 2x (sem se zmotil in ni bilo v prvi ampak v tretji) ampak sem bil tolk trmast, da sem vstrajal z drse?o sklopko pa je tud ?lo. sramezljiv Bohnedej pa da bi to delal vska dan.

 

Bi bilo pa res zanimivo narest kak?en test... ?e posebej zanimiv bi recimo bil pospe?evanje v ?etrti prestavi od 60-120km/h al pa v peti od 80 - 160km/h. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?eprou me vztrajno prepri?uje, da bi moja beyba pogorela prot njegovi

 

V pospe?kih pa v kon?ni itaq. Pa seveda jaz za volanom moje Mazdure. :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Bi bilo pa res zanimivo narest kak?en test... ?e posebej zanimiv bi recimo bil pospe?evanje v ?etrti prestavi od 60-120km/h al pa v peti od 80 - 160km/h. ;)

 

no tukaj pa moram stopiti v bran prejsnjemu avtu:

Nubira 2.0 (98kw/5400rpm, 184Nm/4000rpm) in je gladko prehitela mazdo v vseh kategorijah...

Razlog: imel sem neko razlicico z na kratko izracunanim menjalnikom. Poraba pri isti voznji kot z mazdo: 13-14l/100km, hrup pri 160km/h v primerjavi z mazdo: motece in utrujajoce...

 

Mazda 1.8 pa 2.0 benz pa nista me prepricali...in zato je padel dizel :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi bilo pa res zanimivo narest kak?en test... ?e posebej zanimiv bi recimo bil pospe?evanje v ?etrti prestavi od 60-120km/h al pa v peti od 80 - 160km/h. ;)

 

Boss, tlele pa ?e imata podobne konje, ni ?ans za Benzinca, ker vem kok je "posko?en" v V. pri 80! :whatever::hohoho: :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z drugo se mi je ?e ve?krat zgodilo v kak?ni gu?vi.. s tretjo pa ene 2x (sem se zmotil in ni bilo v prvi ampak v tretji) ampak sem bil tolk trmast, da sem vstrajal z drse?o sklopko pa je tud ?lo. sramezljiv Bohnedej pa da bi to delal vska dan.

 

Bi bilo pa res zanimivo narest kak?en test... ?e posebej zanimiv bi recimo bil pospe?evanje v ?etrti prestavi od 60-120km/h al pa v peti od 80 - 160km/h. ;)

 

Al pa v peti od 50 do 150 km/h ?

Pr men ni problema. :bravo:

 

Sam res dejmo se zment, pa en plac nek najt, pa malo sprobat. :jupiii:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al pa v peti od 50 do 150 km/h ?

Pr men ni problema. :bravo:

 

Sam res dejmo se zment, pa en plac nek najt, pa malo sprobat. :jupiii:

 

Jaz sem tud za take zadev?ne :bravo:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Uf, ste?ka najdu primerno temo. Na Renault forumu se je vnela debata o sodobnih dizlih in ?portni vo?nji in se mi je dalo pisati pa sem rekel, bom dal tole umetnijo na copy/paste ?e sem:

 

Par primerjav istih avtov s primerljivimi motorji

 

Clio dci100 vs Clio 1.4 16V:

http://www.zeperfs.com/en/duel1212-320.htm

Kjer se lepo poka?e, da ima dizel pa? ve? navora in je med prestavami sicer bolj pro?en ampak realna slika (0-100) je bistveno v prid bencinarju.

 

Clio dci100 vs Clio 1.6 16V:

http://www.zeperfs.com/en/duel1212-322.htm

Se ?e vidi, da le malo ve? navora in konjev kot 1,4 (20Nm & 10hp) in je bencinar ?e v prednosti tudi pri pro?nosti.

 

Pa bodimo fer, primerjajmo turbo dizla in turbo bencinarja:

Renault Megane II 2.0dci (150hp) vs Megane 2.0t (15 hp ve?):

http://www.zeperfs.com/en/duel1419-1464.htm

Kljub bistveno manj?emu navoru je bencinar ?e vedno v prednosti. Tistih 15hp je nepomembnih ?e upo?tevate prvo primerjavo zgoraj kjer je Clio bencinar z isto konjenico do 100 vseeno prvi. Pri pro?nosti je v mali prednosti dizel kar je glede na navor (340 vs 270Nm!) logi?no.

 

Pa, da ne bomo primerjali le Renaulte, pojdimo v Nem?ijo kjer so dizli doma. Kraljevina traktorjev, VW! 8) Ker je downsizing in, dajmo primerjti dizla z majhnim turbo bencinar?kom.

VW Golf V 2.0 Tdi vs VW Golf V GT TSi

http://www.zeperfs.com/en/duel1673-1352.htm

Vraga?? Kljub isti konjenici in bistveno man?emu navoru ter prostornini motorja je zmagal bencinar?? Res minimalno ampak mislim, da dovolj, da sem pokazal kar sem mislil.

 

BMW 120d vs BMW 120i

http://www.zeperfs.com/en/duel1264-2694.htm

Bencinar ima 7 hp ve?, dizel seveda ogrooomno navora ve?. In ?e vedno tudi od 0 do 160 km/h zmaga bencinar. Edino pro?nost ga malo "jebe".

 

Honda Civic 1.8 (FK2) vs Honda Civic 2.2 i-CTDi

http://www.zeperfs.com/en/duel1453-1454.htm

No evo, kon?no ena zmaga dizla. :lol: Zakaj? A je kdo opazil, da je bencinar 1,8 dizel pa 2,2 (skoraj pol litra motorja ve?) in seveda ?e turbina. Pa ?e vedno je zanimivo, da je bencinar iz nule ?e vedno blizu oziroma mu celo uide. ?tevilka za 0-180 je pa ?udna, je ne sploh bom upo?teval. Aja in tale 1,8 bencinar je baje eden bolj lenih tako, da bom dal ?e zadnjo primerjavo:

Honda Civic 2.2 i-CTDi vs Honda Civic Type R (FN2)

http://www.zeperfs.com/en/duel1454-1595.htm

Ja vem, bolana primerjava. Ampak hotel sem pokazati, da ?e se bencinar (manj?e prostornine in brez turbine) oreng zavrti, dobi svojo mo? mu tudi Navor dizla ne pride do ?ivega. Niti pri pro?nosti kjer v ve?ini primerov zmaga bencinar.

 

Torej?

 

Ko po perfomansah primerjamo bencinare proti dizlom je ponavadi argument dizlov, da "fuul vle?ejo" v delovnem obmo?ju. Res lepo vle?ejo. Ampak to delovno obmo?je je o?je kot pri bencinarju. In ?ir?e delovno obmo?je primerljivega bencinarja bo premagalo tudi gromozanski navor turbodizla. Kar je ?e samo po sebi uspeh. Kako se vse skupaj obnese v praksi? ?e bo dizel ujel nepripravljenega bencinarja v ovinku mu bo le ta u?el ampak ko bo bencinar iz ovinka pridobival obrate ga bo hitro spet nazaj ujel ali pa celo prehitel. Na?eloma manj?a masa bencinarja v nosu pa mu pomaga tudi pri bolj?i legi. Lepo razvidno pri primerjavi obeh Golfov kjer je bencinar na isti progi kar dosti hitrej?i (2 sekundi na dirkali??u je veliko). Pro?nost ti pri teranju ?ez ovinke dostikrat bolj malo pomaga, kve?jemu je preve? navora. Razen mogo?e pri dobrem ?oferju in RWDju kar se vidi v primerjavi kjer je BMW dizel na eni progi hitrej?i od brata bencinarja. Primerjava dveh Civicov je pa zanimiva ker je tak?na motorizacija kar pogosta. Dizel in bencinar, ista konjenica ampak dizel ima dosti ve?jo prostornino, turbino in posledi? no toliko ve? navora, da v dolo?enem obmo?ju dosti bolj vle?e. Ampak, ?e bi bil dizel hitrej?i na progi bi ga navili in dali v Type R najbr?? :wink: Po drugi strani pa kdor ho?e lepo kruzati in ga le malo stisniti za ob?utek, mogo?e rabi dovolj navora za peljati dru?ino in tovor na morje bo zelo zadovoljen z dizlom. Za oreng ?portno vo?njo pa izgleda dizel ni.

 

Evo, zdaj pa dodatno analizirajte rezultate, ?e ima kdo voljo (?e je kdo vse prebral pa pregledal). :harhar: Pa, da se razumemo, ni provokacija ampak sem le posku?al prikazati kje je kak avto v prednosti ko gre za "?portno" vo?njo ter teranje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lejga sej ni noben reku, da je v pospe?evanju isto mo?an diesel hitrej?i od bencinarja. Sej ne more bit, ?e je kar precej te?ji pa ?e vsaj eno prestavo je treba ve? ?altat zaradi ni?jega raspona obratov, kar pomeni ?e vsaj dodatne pol sekunde, ?e ne ve?.

 

Pustmo dirkali??a in drag race pa se lotmo raj neke normalne uporabe avtomobila za kar verjetno ve?ina kupujemo avtomobile. Kje ti bo pri?el ?tart od 0-100 sploh prav? V bistvu nikjer, ker omejitev v naselju je maks 70km/h. Na Ac pa nikjer ne ?tarta? z nule ampak je vedno neka hitrost 50-60, skoz cestnino al pa k zapelje? na pospe?evalni pas. Tudi pri prehitevanju ne gre? iz nule ampak iz neke hitrosti. In tukaj je ta prednost, ki jo ima diesel in se ji re?e navor.

 

Ok, seveda se da nekak tudi z bencinarjem izni?it to prednost sam ga je treba ene 2x dol pre?altat pa pognat v visoke obrate in izkori??at obmo?je, kjer je konjev in navora najve?. Ampak ?e tako vozi? bencinarja pozabi, da bo poraba samo 2 litra vi?ja ampak bo ?e kak liter do dva zraven za isti efekt.

 

Mene osebno je diesl ?e vedno prepri?al sploh recimo, ko z dieslom v 6 prestavi pospe?im iz 130km/h, ko se za?ne vrhni?ki klanec na AC in je pri ?tempetovem mostu na ?tevcu ?e 190km/h in to ?e vedno v dokaj?nji "ti?ini" pri cca 3000 obratov. Z bencinsko Mazdo 2.0 in 10KM ve? je na vrhu ?tevec kazal malce ?ez 180km/h s tem, da sem ga poteral v ?etrti prestavi, da je rohnelo k zme?ano pri 2x vi?jih obratih. V peti pozabi, da bi pri?el nad 160km/h v ?esti pa celo dvomim, da bi lahko vzdr?eval hitrost, kaj ?ele pospe?eval :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lejga sej ni noben reku, da je v pospe?evanju isto mo?an diesel hitrej?i od bencinarja. Sej ne more bit, ?e je kar precej te?ji pa ?e vsaj eno prestavo je treba ve? ?altat zaradi ni?jega raspona obratov, kar pomeni ?e vsaj dodatne pol sekunde, ?e ne ve?.

 

 

Mene osebno je diesl ?e vedno prepri?al sploh recimo, ko z dieslom v 6 prestavi pospe?im iz 130km/h, ko se za?ne vrhni?ki klanec na AC in je pri ?tempetovem mostu na ?tevcu ?e 190km/h in to ?e vedno v dokaj?nji "ti?ini" pri cca 3000 obratov. Z bencinsko Mazdo 2.0 in 10KM ve? je na vrhu ?tevec kazal malce ?ez 180km/h s tem, da sem ga poteral v ?etrti prestavi, da je rohnelo k zme?ano pri 2x vi?jih obratih. V peti pozabi, da bi pri?el nad 160km/h v ?esti pa celo dvomim, da bi lahko vzdr?eval hitrost, kaj ?ele pospe?eval :ne vem:

 

So, na Renault forumu. Naslov teme je "moderni dizli in ?portna vo?nja" in pod ?portno vo?njo si pa? vsak predstavlja, da ga stisne? do konca. Zato sem dal to primerjavo. In sem tudi lepo napisal, da v svojem delovnem obmo?ju dizel bolje vle?e, tega se zavedam. Mi je prijatelj v Golfu 4 TDI fajn u?el enkrat ko ga je v klancu na regionalki nahodil (se je ravno en traktor umaknil. :D ) in me presenetil. Seveda sem ga z obrati ujel vendar je bila razlika tistih par sekund lepo opazna.

Kot sem zaklju?il, odvisno kaj rabi?. Ob?asen dober ob?utek ko ga pohodi? in nasploh v vsakdanji vo?nji je dizel ?isto prijazna pogruntav??ina. V prid so mu vse nove tehni?ne pogruntav??ine zaradi ?esar so res pro?ni in fajn potegnejo, oziroma jim dodaten tovor ne predstavlja problema. Razlika pri konkretnem teranju je za malenkost v prid bencinarju. In kdor rad na vsake toliko ?asa sli?i obrate, "trganje asfalta" zaradi vi?jih bencinarskih obratov pa bo seveda z veseljem imel bencinarja, ?e mu le znese. Vsaka re?itev ima pa? pluse in minuse.

 

Aja Boss primerjava ki si jo dal je kar fajna. Pri unem lenem bencinarju se verjetno rabi kar dosti obratov. Zanimiva bi bila pa primerjava z 2,3 GT. Seveda bi bil 2,3 ?e vedno glasnej?i ampak verjetno bi zaradi ve? navora vseeno lep?e potegnil tudi v peti prestavi. Da je pa? na vi?jih obratih je za bencinarja normalno, ker ima ve?ji delovni razpon in to pride zraven kot to, da so nekateri dizli do 2000 tako mrtvi, da te skrbi, da ne crkne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.