Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

haha, od tega sta sam 2 moja :D Beli Red Bullov in pa Cube :) ostala 2 specialaizeda sta pa od starsev :)

To je pol podobno kot pri nas, ce bi dali vse bajke skupaj; od mami Kona (treking), od o?eta mtb Univega in Trek specialka, ter 2moji specialki in 1mtb :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po po?ti prejel svojo najljub?o pija?o iz Nem?ije in sem zeelo vesel, da je prijatelj dr?al obljubo. :)

post-185-0-22924700-1554393548_thumb.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So mi za?ele ?enske jamrati, da pe? malo kadi in da morajo ve?krat zra?it. Pa sem se odpravil pogledati v kotlarno k dimniku. In kaj sem videl?

 

Tole:

post-5658-0-80192700-1554401153_thumb.jpg

 

post-5658-0-74551600-1554401154_thumb.jpg

 

post-5658-0-50476900-1554401155_thumb.jpg

 

post-5658-0-17754200-1554401156_thumb.jpg

 

Veste, kaj to pomeni?

 

To pomeni, da o?itno kotel na drva in hidrofor za vodo odli?no delujeta, ker o?itno ?e zelo dolgo ni bilo nikogar ne pri dimniku ne pri obto?nih ?rpalkah ne pri me?alnih ventilih ne pri hidroforju, skratka, vse dela tako kot mora. To pa je nekaj, s ?imer se lahko pohvalim! :D

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, sedaj bo kon?no moja mazda "zadihala", ko se bo vozila 3x na teden v Lj.Bo dizel upravi?en, ne? :)

A to pomeni menjava slu?be ali samo napredovanje?

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..Alex..kaj nimate slu?.vozil za v ljubljano...?lp

 

Za njega je bolje, ?e gre s svojim:

 

1.) Povra?ilo za slu?beno pot je vi?je kot za prevoz na delo. Za prevoz na delo dobi? 0,18? na kilometer, za uporabo lastnega vozila v slu?bene namene pa 0,37? na kilometer. Torej za eno vo?njo od Kopra do Ljubljane in nazaj vsaj 81 evrov. Toliko gotovo ne bo pokuril. 

 

2.) S svojim avtom lahko spotoma ?e naredi kak?en ovinek, kak?en obisk, kak?en postanek,... brez skrbi, da bi ?ef zvedel, kje se je slu?beni avto potepal brez njegove vednosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za njega je bolje, ?e gre s svojim:

 

1.) Povra?ilo za slu?beno pot je vi?je kot za prevoz na delo. Za prevoz na delo dobi? 0,18? na kilometer, za uporabo lastnega vozila v slu?bene namene pa 0,37? na kilometer. Torej za eno vo?njo od Kopra do Ljubljane in nazaj vsaj 81 evrov. Toliko gotovo ne bo pokuril.

 

2.) S svojim avtom lahko spotoma ?e naredi kak?en ovinek, kak?en obisk, kak?en postanek,... brez skrbi, da bi ?ef zvedel, kje se je slu?beni avto potepal brez njegove vednosti.

Kilometrina je ze fajn ampak pri 50.000 letno je to tudi en komplet gum, 2 servisa, ter izguba vrednosti avta...

 

Tako je pri meni in zato izkljucno avto na fafing

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aloha :ne vem: ... za 50.000km, ?e so slu?beni je to 18.500 EUR kilometrine. V gorivu je slabih 4000 EUR stro?ka, komplet gum 600 EUR, 2,5 servisa okol 600EUR, padec vrednosti avta, ker ni nov recimo 2.500 EUR. Ostane ?e kreeeeepko ?ez 10 jurjev. V treh letih lahko s takim re?imom novo ?estko nabavi brez da bi se sekiral.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aloha :ne vem: ... za 50.000km, ?e so slu?beni je to 18.500 EUR kilometrine. V gorivu je slabih 4000 EUR stro?ka, komplet gum 600 EUR, 2,5 servisa okol 600EUR, padec vrednosti avta, ker ni nov recimo 2.500 EUR. Ostane ?e kreeeeepko ?ez 10 jurjev. V treh letih lahko s takim re?imom novo ?estko nabavi brez da bi se sekiral.

Nakup oz polog plus obroki, letno registracija, kasko, ko se vse amortizira pretece vsaj 4 leta ko ima avto 200.000km

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ljudje se toliko km vozijo v sluzbo in dobijo komi za povracilo potnih stroskov. Ce bos dobil "prevoz" placan, kot sluzbena pot si zmagal

Pribl. 80?/dan na vo?njo.S svojim avtom pa, ker lahko gre? kadar ho?e? in gre? domov tudi kadar se ti zljubi, ne rabi? ?akat nikogar.

aloha :ne vem: ... za 50.000km, ?e so slu?beni je to 18.500 EUR kilometrine. V gorivu je slabih 4000 EUR stro?ka, komplet gum 600 EUR, 2,5 servisa okol 600EUR, padec vrednosti avta, ker ni nov recimo 2.500 EUR. Ostane ?e kreeeeepko ?ez 10 jurjev. V treh letih lahko s takim re?imom novo ?estko nabavi brez da bi se sekiral.

Na tak?ne relacije je poraba 12 l v obe smeri.Tako,da ostane vsakokrat kar nekaj cvenkov. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz gledam dolgoro?no, ker to je moj primer, sigurno je ena kraj?a slu?bena pot, kjer je avto druga?e 90% privaten neprimerljiva z 80% uporabe za slu?bene poti. V prvi meri zato ker je stro?ek avta privaten, ve?ina stro?kov in izguba vrednosti pa za slu?bene poti. Zase lahko povem da konec leta ?e potegne? ?rto ?e je 500? plusa je veliko.

 

ampak, zato je avto na lizing, ni moj a konec koncev nimam stro?ka z njim, niti dobi?ka. Po 3-5 letih pa je vrednost odkupa proti preostanku lizinga ravno toliko da da? za polog novega....in tako naprej, vozim dobre avte, ki so pokriti, saj se nucajo ne zaradi mene. Plus pa je da ima? privat vo?nje pokrite v celoti, nima? pa bonitete, ker je tvoj, spet pa rizik da ?e kaj crkne je na tebi.

 

Pri privatnem avtu je v prvi meri stro?ek nakupa, in vse okoli avta na tebi, a ob prodaji ostane ve?, vendar zopet potrebuje? dodati vsaj ?e enkrat toliko za novega. 

 

Bottom line - avto je stro?ek, jaz se nakupov na veliko izogibam. 'Uporabnina' se mi zdi najbolj?a varianta, vzame?, vozi?, zamenja?....tudi vrne? ?e je treba :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@jures, a ti imas avto na operativni lizing?

nope finan?ni, lahko meni ostane, lahko gre nazaj. Se da dogovoriti

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med tednom sem.na sejmu srecal Mazdamana danes pa kolega.

post-3-0-50588000-1555094381_thumb.jpg

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.