Skoči na vsebino

Mobikrog - re?itev dirkali??a!


Marko_mx-3

Priporočeno sporočilo

V?eraj sem po ?isti slu?ajnosti, pri?el do najnovej?ih informacij glede Mobikroga. Bil sem na pija?i z kolegom v prvi gostilni od Mobikroga, in so se zraven nas vsedla dva gospoda za katera se je izkazalo, da sta del ekipe, ki skrbi za vsebino novega gospodarsko logisti?nega centra v Cerkljah.

 

Informacija je naslednja. Mobikrog je zaenkrat, zaradi po?asnih birokratov na ob?ini Bre?ice ?e vedno v najemu Bre?i?ke ob?ine, ker je treba narediti predajo objekta.

Zadeva z vojsko je pa taka: Vse tiste govorice o hangarjih in podobnem na podro?ju Mobikroga naj bi bile bedarije. Vojska bi hotela v tem delu imeti Poligon za usposabljanje svojih voznikov (poligon varne vo?nje). Problem je pa v tem, da sami nimajo sredstev za tak projekt, zato potrebujejo pobudo od nekoga, da tak objekt potrebuje (tipa AMZS, lokalne avto?ole, dru?tva povezana z moto?portom, ...). Ko bo enkrat pobuda, potem lahko krenejo v tak?en projekt, z argumentom, da ljudje rabijo in ho?ejo tak objekt. Seveda je jasno, da se pri izgradnji tak?nega objekta ne bo ob?lo moto?porta, zato bi se seveda v sklopu poligona naredilo oz. uredilo tudi dirkali??e. Jasno jim je, da prav moto?port prina?a najve? denarja, zato je tudi ?elja, da se po ureditvi in ?e vsaj pet let po njej organizira vsaj tri dirke na leto (po mo?nosti ve? in dlje ?asa).

Zdej smo pa pri problemu, ki ga je on izpostavljal skozi cel pogovor. Potrebno je skozi nekak?no dru?tvo, avto?olo, organizacijo podati pobudo za tak?en objekt. Ob tem tudi izpostavlja va?nost pridobivanja lokalne skupnosti (predvsem mladine) na isto stran. Brez pobude nimajo argumentov, kar pomeni da mu vedno ko omeni zadevo jamrajo da objekt ni potreben.

 

?e ima kdo kak?ne mo?nosti ali idejo za pomo?, naj se javi. ?impreje.

 

 

?e ta podatek.

 

Da ne bi gdo mislil da se samo menim, bom ?e izdal ime mojih sogovornikov.

 

Prvi je Gabrijel Mo?ina, drugi pa Borut Angeli maj.

 

Ker glih slu?ajno delam v projektantski firmi, ki trenutno oddaja dokumentacijo za Cerkeljsko letali??e, lahko ?e povem da sta v tej dokumentaciji zapisana pod to?ko:

DOLO?ITEV STROKOVNIH DELAVCEV OZIROMA SLU?B, KI SO ODGOVORNE ZA NADZOR IN IZDELAVO INVESTICIJSKE TER PROJEKTNE DOKUMENTACIJE :

 

 

Odgovorne osebi investitorja za tehnolo?ki del in opremo:

 

 

Tako vsaj vemo, da se ne pogovarjamo o nekih lolekih ki mlatijo prazno slamo.

 

Koliko bi bili ostali pripravljeni sodelovati pri o?ivitvi edinega pravega dirkali??a pri nas?

 

Vsaj da zberemo podpise, ?e bo potrebno :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav...

 

Problemi Mobikroga se ne nahajajo samo v birokraciji in po?asnemu delovanju le-teh, ampak so problemati?ni tudi prebivalci, ki bivajo neposredno ob in par kilometrov od Mobiringa.

 

Moti jih hrup, ker zaradi njega ne morejo u?ivati lepega nedeljskega popoldneva po kosilu, ko se ustavi ?as, ?etudi je ta hrup prisoten enkrat ali ve?krat letno!

Pa?, kaj ho?emo...nekateri ljudje ?e vedno ?ivijo v utopiji dobesednega pomena NEDELJA (zajtrk, ma?a, kosilo, mir, ve?erja in s "kurami" spat)!

 

Mo?nosti turizma, promocije Cerkelj in okoli?kih krajev, kjer je doma svetovno znani Cvi?ek, sploh ne bom omenjal. Torej...

 

Osebno, kot prebivalec bli?nje okolice Mobikroga, se z pobudo o?ivitve strinjam, ?e ne zaradi drugega, pa iz razloga, da se odpeljem, se zdivjam in da "zdiham" ma?ino na dirkali??u in ne divjam po cesti, kot to po?enjam v (mejah normale) sedaj. Avtocesta je nezanimiva.

 

Po javnih medijih prikazujejo nesre?e, opozarjajo na preveliko in neprilagojeno hitrost, smrti in ?e in ?e! Sprememba zakona in zvi?anje kazni za prekora?itev hitrosti!

 

Kje pa je kdo, ki ponudi mo?nost "sprostitve" in zabave mladine s takimi in druga?nimi avtomobili in motorji, na na?in, ki ga vsi poznamo in ga imamo najraje...dolge lu?i, gasa, gume in utrujanje materiala?

 

Mislim, da ste vsi dobili pribli?no sliko, kako in kaj, in verjamem, da se strinjate z mano, vsaj nekateri!

 

Lep dan ?e naprej!!!

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mali, se povsem strinjam, najla?i je nabijat finan?ne kazni v nebo, s tem pa se ne dose?e ni? v smislu varnosti prometa, treba je najdet neki za se "zdivjat" ker tko kot si reku, v sedanjem primeru, pa? mladina prstiska kjer loh, to pa gre pol ?e na rova? drugih udele?encev v prometu! <_< :ne vem:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...
Samo nakladanje ?e 20 let. :vskalo: ?e na Grobnik za cel vikend pridejo Italijan?ki ?otoriti, Avstrijci itd... 4km asfalta, vulkanizerstvo, manj?a bencinska, prostor za ?otoriti, kaki apartmaji, restavracija, kak fast food (burek & ?evap?i?i pa? slovenska nacionalna hrana :P )... vse to bi laufalo cele dneve ne le ko bi bila kak?na dirka. Ampak dopovej jim to.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tako stvar dobite ?e moj podpis. :bravo:

 

In ?e stvar ste?e, naredimo ?e kak?en Mazda-piknik. ?e bo kdo upal na stezo, ko se tam poka?em z mojo BTjko :hudicek: ...

 

Pa ?e bi poskusili s kak?no "civilno iniciativo"? Zbere se toliko podpisov in se ob?ini Bre?ice predstavi, da so civilisti za tak objekt. ?e se ?e ne dobi avto-?ole ali ?esa podobnega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tako stvar dobite ?e moj podpis. :bravo:

 

In ?e stvar ste?e, naredimo ?e kak?en Mazda-piknik. ?e bo kdo upal na stezo, ko se tam poka?em z mojo BTjko :hudicek: ...

 

Pa ?e bi poskusili s kak?no "civilno iniciativo"? Zbere se toliko podpisov in se ob?ini Bre?ice predstavi, da so civilisti za tak objekt. ?e se ?e ne dobi avto-?ole ali ?esa podobnega...

 

 

?e pa ob?ini ni za to, pa naredimo tako kot amzs "vikend varne vo?nje"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ?e stvar ste?e, naredimo ?e kak?en Mazda-piknik. ?e bo kdo upal na stezo, ko se tam poka?em z mojo BTjko :hudicek: ...

 

Pa ?e bi poskusili s kak?no "civilno iniciativo"? Zbere se toliko podpisov in se ob?ini Bre?ice predstavi, da so civilisti za tak objekt. ?e se ?e ne dobi avto-?ole ali ?esa podobnega...

 

VT je dober za avte ven iz peska vle?t. :P

 

Saj se je nekaj spet fantaziralo o podpisih za izgradnjo dirkali??a na primorskem nato vse tiho je bilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

VT je dober za avte ven iz peska vle?t. :P

 

Saj se je nekaj spet fantaziralo o podpisih za izgradnjo dirkali??a na primorskem nato vse tiho je bilo.

 

a misli? Hondo na 2h kolesih :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, v mislih sem imel nekaj takega:

 

eno ?estico z 180 KM (ali kak?no ?ipano), ki ima zadaj vle?no kljuko, obrnit v eno smer, eno BTjko z 140 KM, ki ima zadaj vle?no kljuko, obrniti v drugo smer, kljuki povezati s spodobno jekleno vrvjo, potegnit ?rto, nato pa gas in kdo bo koga :hudicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

In ?e vedno vse tiho je bilo kljub nekim optimisti?nim idejam o dirkali??u na primorskem, v Lendavi......

 

Medtem pa so prebivalci v bli?ini biv?ega Mobikroga potola?eni, da ne bojo poslu?ali ropotanja dirkalnikov ampak jim bojo nad glavo brnela letala in helikopterji. :huh: To je pa dobro, prej so se pa prito?evali nad avtomobili.

http://24ur.com/novice/slovenija/vojasko-l...lni-promet.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prena?am debato o dirkali??u sem....

To sm se tud js taprvo vpra?ala ka?en teden nazaj ko sem sli?ala to :P

Na kaj namigujete? :blush: Doma?ini naj naredijo golosek in najprej prodajo tiste smreke, potem pa ?e parcele pa je. :hudicek:

Jaz se vsem idejam o dirkali??u samo smejim in jim lahko za?elim veliko sre?e. :huh: Vedno se nekje zalomi. ?koda, da doma?ini v tem ne vidijo poslovne prilo?nosti. Gostilne, restavracije, kafi?i, apartmaji, spominki.... Vse to gre okoli kvalitetnega dirkali??a lahko v promet. Je pa res, da ?e sosed ?e ima gostilno in bi mu dirkali??e prineslo dodaten biznis je to treba ?ikanirati. Bog ne daj, da bi potem tadrug sosed ?e pokasiral ko bi prodal hektar nekvalitetne hoste.

Mi je pa zasnova tega dirkali??a v?e? ker omogo?a ve? poti oziroma tri lo?ene kroge. Na enem ima LoCo trackday, na drugem bi potekal drift trening, na tretjem bi folk gledal u luft in ?akal na vrsto.. ?e bi imeli nekaj tak?nega sem 105%, da bi imeli naval obiskovalcev iz tujine. Prec vlo?im v delnice.
couse2.jpg
ebisu-south-course-s.jpg
ebisu-08.jpg
:punk:
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so tudi sme?ne ideje in debate o dirkali??u v SLO, samo ?e pomislim kolikokrat je bilo ?e govora o tej tematiki, pa se vedno kon?a v stilu; tresla se je gora in rodila se je mi?-ka! <_<:whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niti projekta se ni... pa je ze toliko govora o dirkaliscu in poligonu v Hrasah pri Smledniku ...

 

http://24ur.com/novice/slovenija/projekt-k...l-v-naravo.html

 

 

 

Tehni?no turisti?ni park Medvode, TV Medvode, 02.02.2012 >> http://vimeo.com/36537879

 

Tehni?no turisti?ni park Medvode, TV Medvode, 09.02.2012 >> http://vimeo.com/36542348

 

 

 

Se nekaj slik poligona:

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Po moje je kar uspešno dodan večji zadek, v Video posnetkih ni tako velika videti. Meni je všeč. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.