Skoči na vsebino

parkirni senzorji


lesko

Priporočeno sporočilo

Ko smo ?e pri tej temi - ali kdo ve, ?e se da signal park senzorjev kje poja?ati, ker moji so toliko tihi, da ko imam radijo precej naglas jih ne sli?im. Na MMI vmesniku nimam dostopa do senzorjev, ne najdem pa kje bi bil sploh zvo?ni?ek od parktronica. Sedaj poleti se mi celo dogaja, da ko upalim avto in mi koj na za?etki klima dela na polno - komaj kaj sli?im piskanje...

 

Lp Kuscar

5578_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ?e pri tej temi - ali kdo ve, ?e se da signal park senzorjev kje poja?ati, ker moji so toliko tihi, da ko imam radijo precej naglas jih ne sli?im. Na MMI vmesniku nimam dostopa do senzorjev, ne najdem pa kje bi bil sploh zvo?ni?ek od parktronica. Sedaj poleti se mi celo dogaja, da ko upalim avto in mi koj na za?etki klima dela na polno - komaj kaj sli?im piskanje...

 

Lp Kuscar

 

Na mojih park senzorjih je tudi en kabel?ek, ki ga lahko ve?e? na mute izhod na avtoradiu. Ko da? rikverc se avtomatsko zni?a glasnost avtoradia podobno kot pri klicu, ?e ima? prostoro?no telefoniranje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Par dni nazaj sem montiral senzorje v obliki traku. Senzor se prilepi na notranjo stran odbija?a in klasi?no pove?e na rikverc lu?i. Zadeva zaenkrat deluje odli?no. ?e bo sprememba, poro?am. Odlo?il sem se za tra?ni senzor , ker me je najedalo vrtanje in barvanje senzorjev. ?e sem odkrit, so mi tudi tisti gumbi, ki gledajo ven iz odbija?ev, malo off. Stvar stane cca 100 funtov, je iz GB.

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Mene pa zanima (ker sem ve?krat zasledil na forumu) da so parkirni senzorji na novi M3 zelo tihi (original) :( . Ker avto pride kmalu, bi to probal uredit kr pri prevzemu avta na servisu (M3 2010, 1.6, tx plus). Nekaj sem zasledil da se dajo vezat na avtoradio ?e ima? ?e vgajeno prostoro?no tlelefoniranje (original)-cena in kje? Ali je skrit :ph34r: kak?en zvo?ni?ek, ki se ga da navit in kako?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem ?e se bo to dalo na zvo?nike vezati oz. bi moral malo razkopavati ker ?katlica je postavljena zadaj v prtlja?niku, na levi strani za izolacijo. Pri moji prej?nji, je bila ?e remake 2006 letnik so bili normalno glasni oz. dobro sli?ani, potem sem kupil 2005 M3 in so ti?ji, tako da sti?am radio, druge ni. Verjetno so to z remakeom porihtali in bi morali biti sploh pri novemu modelu normalno glasni. Na ?katlici pa ni nobenega gumba za ja?anje glasnosti ipd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jst mam ?e dobro leto montirane tele:

 

http://www.bolha.com/oglas383132407/parkirni-senzorji

 

takrat sem dal ene 60 ojr?ku. ko sem menjal odbija? sem jih dal skupaj prebarvat in zadeva ne zgleda slabo in dela tako kakor mora.

bit podgurc je luksuz!

ni ga vitamina ?ez liter vina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Par dni nazaj sem montiral senzorje v obliki traku. Senzor se prilepi na notranjo stran odbija?a in klasi?no pove?e na rikverc lu?i. Zadeva zaenkrat deluje odli?no. ?e bo sprememba, poro?am. Odlo?il sem se za tra?ni senzor , ker me je najedalo vrtanje in barvanje senzorjev. ?e sem odkrit, so mi tudi tisti gumbi, ki gledajo ven iz odbija?ev, malo off. Stvar stane cca 100 funtov, je iz GB.

 

 

Mene tud zanimajo tile senzorji za nalepit od znotraj, ker mi ni do vrtanja odbija?ev.

Kak?en link prosim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem ?e se bo to dalo na zvo?nike vezati oz. bi moral malo razkopavati ker ?katlica je postavljena zadaj v prtlja?niku, na levi strani za izolacijo. Pri moji prej?nji, je bila ?e remake 2006 letnik so bili normalno glasni oz. dobro sli?ani, potem sem kupil 2005 M3 in so ti?ji, tako da sti?am radio, druge ni. Verjetno so to z remakeom porihtali in bi morali biti sploh pri novemu modelu normalno glasni. Na ?katlici pa ni nobenega gumba za ja?anje glasnosti ipd.

 

 

Bom javil ?ez kak?en teden, so mi glih danes najavli, da avto pride v roku 7 delonih dni... :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Bom javil ?ez kak?en teden, so mi glih danes najavli, da avto pride v roku 7 delonih dni... :danzoman:

 

Evo pri?la je. Senzorji so tihi, da je treba radio bolj potih devat. Trenutno me ne moti, ker mi ne zbudi 8 mese?nega sineka :dudek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

jst mam ?e dobro leto montirane tele:

 

http://www.bolha.com/oglas383132407/parkirni-senzorji

 

takrat sem dal ene 60 ojr?ku. ko sem menjal odbija? sem jih dal skupaj prebarvat in zadeva ne zgleda slabo in dela tako kakor mora.

 

 

Tudi sam i??em ene vredu senzorje, ?eprav kot berem so tisti ki naj bi bili ok 100 eur +.

Tebi ?e vedno dobro delajo?? od kateerga proizvajalca so teli?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem sprobu ?e ene 5 razli?nih senzorjev na razli?nih avtih, nekaj v familiji, nekaj na slu?benih, nekaj tako. Dosedaj so edini aftermarket (?e se le da naj bodo originali gor) so od proizvajalca SPAL. Prodaja jih en stric v Kamniku, uporabi najdi si.

 

LP

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SPAL Ni kitajc. Menda je italija..... sej vem v?asih je blo italija ?rot. Danes pa napram ?ang?langu je ?e mercedes :)

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem da ni kitajc, ?eprav so tudi dobre stvari iz kitajske, v ve?ini pa k nam privle?ejo samo ?rot :) sem imel ?e skoraj 10 let nazaj Spalov avtoalaram in je delal ko ?us, nobenih problemov, tulil samo ko je bilo potrebno ipd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Jst sm si te senzorje zmontiral na mazdo 6 in zaenkrat delujejo odli?no.Sem jih kupil kar v tujini, dobil po po?ti v 6 dneh.To so elektromagnetni senzorji, nerabi? nobenih lukenj vrtat. se hitro zmontirajo in delajo v vseh pogojih. lp

 

http://www.parkingdynamics.co.uk/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se zanimam za te senzorje SNJAPER brez vrtanja ipd.... Lahko malo ve? pove? kolk je stalo skupaj z po?tnino, pa kdo ti je zmontiral, a je potrebno oba odbija?a snet dol?

 

Jst sm prek kartice pla?u visa/vse kartice sprejemajo tudi maestro), men se zdi da je 105 evrov s po?tnino, drugaa? je kr simpl ta zadeva. da? odbija? dol(z lu?mi vred), prlep? ta senzor, locira? kable za lu?i za vzvratno vo?njo in prklopi? gor napravco, ter si spel? zvo?nik za piskanje v notranjost avta, tam kjer ti je najmanj opazno. in to je to. va pa druga? to s kolegom skup nardila, ve? glav ve? ve. samo za zadnje senzorje samo zadnji odbija?.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Spo?tovane bralke in bralci foruma!

 

Praviloma se "javno" ne udele?ujem forumov, ?e se le da.

Rad pa pomagam....?e se le da.

 

Moja izku?nja s stikalom parkirnih senzorjev:

 

Kupil kit z 8-mimi senzorji in mini LED ekran?kom. Suh in son?en dan in malo dobre volje in ?lica Vegete in senzorji +vse ostalo je bilo vgrajeno.

 

Kje se je pojavil PROBLEM?

Piskanje zaradi stalno vklopljenih sprednjih senzorjev!

 

Najprej stalni tok.....piska na vsako de?no kapljo.

Nato sem kriti?no pogledal Mazdino notranjost in si rekel, da je to "lepoto" greh pokvariti.

 

Nisem hotel ni? dodati pa vendar imeti stikalo sprednjih senzorjev (zadnji so vezani itak na vzvratno lu?).

 

Torej, re?itev je v ro?ni zavori. Vgradil sem relej?ek, ki je na enem delu priklopljen na 12V, na drugem pa vzporedno pove?e? z ?ico stikala za kontrolno lu?ko ro?ne zavore. Posebnost je v tem, da na ro?ni preklaplja? maso!

Na drugem delu je klasika in pelje? 12V na napajanje senzorjev.....

 

Vse ostalo je rutina (izolacija fiksiranje.....) !!!

 

Funkcija:

 

Ko ?eli? vklopiti prve senzorje le malo potegne? ro?no....na prvi zob sploh ?e ne prime, lu?ka in senzorji pa so ?e "?ivi".

 

Poceni, 100% zanesljivo, 200% estetsko, pa ?e izvirno je!

 

Skratka v duhu ZUMMMM ZUMMM inovacij.

 

LP Active (M6)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm,zanimivo.Samo jaz bi verjetno kmalu ostal brez ro?ne-ker bi zategnil vsaki? preve?. :P

 

 

Kolega!

 

Va? " zanimivo " sem vzel kot pohvalo......ha ha...!

 

 

Da bi zategnil preve?....., to pa je stvar ob?utka. Avto se vozi z ob?utkom in strastjo isto?asno! ?e vas prevzamejo strasti bolj kot razum (vas popolnoma razumem, saj tudi sam vozim Mazdo) potem je pa? tako......

 

 

Va?a partnerica ?e ve, zakaj vas ima... (rada?) .....! Stvari je treba pa? narediti do KONCA!

 

 

LP Active

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam kot ?tromar in tvoja ideja o vklopu senzorjev s pomo?jo je za moje pojme :bravo: Sam se 100% nebi spomnil tega,bi pa ziher dal dodatno stikalo za izklop senzorjev(nekam kjer bi blo estecko in dosegljivo roki)

?eprav uporaba prednih zame BV

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.